VIDEO Crin Antonescu, despre declaratiile lui Traian Basescu: Lucrurile continua sa se degradeze

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 5 decembrie 2013, 20:26 Actualitate | Politic

Presedintele Senatului, Crin Antonescu, a afirmat joi seara, la revenirea dintr-o vizita efectuata in Republica Moldova, ca discursul sustinut in aceeasi seara de Traian Basescu, in care l-a acuzat pe Victor Ponta ca este corupt si fura, arata ca "lucrurile continua sa se degradeze".

"Lucrurile continua sa se degradeze. Se vorbeste cu maxima iresponsabilitate, de sub steagul tricolor, de partide care fura bani, care fura bugete intregi. Se amesteca lucruri sub orice nivel", a spus Antonescu.

Liderul liberalilor si-a exprimat speranta ca Traian Basescu va retrimite rapid Parlamentului proiectul de lege a bugetului, avand in vedere ca decizia sa este cunoscuta public.



"Faptul ca va respinge bugetul nu e nicio surpriza, e dreptul domniei sale. Cred ca ar fi fost mult mai serios fata de cetatenii Romaniei, odata ce presedintele si-a facut pe larg cunoscut punctul de vedere si decizia, la care are dreptul, sa o faca imediat ce legea ajunge la promulgare, decizia se cunoaste, e clar ca e hotarat si ca a facut analiza acestui buget", a comentat Crin Antonescu, intr-o declaratie sustinuta la aeroportul Otopeni, la Salonul Prezidential.

Acesta a afirmat insa ca nu ar fi "o chestiune serioasa" sa se traga de timp inca zece zile inainte ca Basescu sa retrimita bugetul la Parlament.

Ar fi "o chestiune cel putin frivola sa incepem un joc de calendar. Cred ca ar fi fost decent fata de cetateni, de contribuabili", sa-l trimita la Parlament rapid, a mai spus acesta.























4067 vizualizari

  • +22 (22 voturi)    
    Crin (Joi, 5 decembrie 2013, 20:38)

    sile1 [utilizator]

    Nu l-am auzit pe Antonescu vorbind de "maxima iresponsabiitate" atunci cand Sarbu l-a facut dement pe Basescu.

    Asa ca poate era mai bine daca tacea si de data asta si numai punea,in felul acesta, paie pe foc!
    • +3 (3 voturi)    
      pinochio (Joi, 5 decembrie 2013, 21:38)

      Joan [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      Basescu a vorbit punctual si ca un elev cu lectia invatata. Ponta...
    • +2 (2 voturi)    
      LEGEA NU A AJUNS LA COTROCENI !!! (Joi, 5 decembrie 2013, 22:04)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      Crin Antonescu: "Cred ca...odata ce presedintele si-a facut pe larg cunoscut punctul de vedere si decizia, la care are dreptul, sa o faca imediat ce legea ajunge la promulgare"

      LEGEA NU A AJUNS LA COTROCENI !!!
  • +18 (18 voturi)    
    daaa... si eu simt asta.. (Joi, 5 decembrie 2013, 20:52)

    Inna100 [utilizator]

    .. situatia se degradeaza rau pentru usl.. ies la suprafata una cate una mizeriile si esecurile ! chiar si dumneata obsservi intre 2 pauze de somn..
  • +19 (19 voturi)    
    Nea Crinel, adio somn la Cotroceni (Joi, 5 decembrie 2013, 21:15)

    abel [utilizator]

    Cica tocmai s-a facut o pagina pe facebook" Victor Ponta presedinte". O sa fie prea tarziu pentru matale cand o sa constati ca ai fost folosit de Victor Ponta...
    • +4 (4 voturi)    
      Hahahahaaaaaaaaaaa! (Joi, 5 decembrie 2013, 22:44)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui abel

      ... presedinte la Gorj, ca deputat poate :-)

      Ponta n-are nici o sansa la prezidentiale, dar inca se crede pe cai mari.

      Somnorosul, la fel!
    • +4 (4 voturi)    
      Hahahahaa v.1 (Joi, 5 decembrie 2013, 22:47)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui abel

      Victor Ponta presedinte de bloc! Uraaa, uraaaa! Fara numar!
  • +6 (6 voturi)    
    ...."continua sa se degradeze" (Joi, 5 decembrie 2013, 21:23)

    Melio [utilizator]

    ...acum te-ai prins si tu Antonescule de asta? Tu ce faci ca sa opresti aceasta degradare? Luati-va cu totii de mana si dispareti. Lasati tara celor ce o pot repune acolo unde ii este locul. Sunteti o clasa politica depasita si decredibilizata.
  • +4 (4 voturi)    
    s-a trezit si asta (Joi, 5 decembrie 2013, 23:08)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    Crin asta inca nu s-a prins ca a ramas pe dinafara complet, e irelevant. E ca un meteorit care orbiteaza o planeta.
    El e un argat al lui Ponta, oricat s-ar screme sa faca pe independentul.
    E pe acelasi nivel cu alde Sarbu si Nicolicea, chiar mai putin prezent in dezbaterea publica.
    Asa si-a croit, asa o sa sfarseasca. Un anonim. Pacat de sigla a PNL, ca vorbim de un partid vechi, nu de un fenomen efemer gen PC / UNPR.
  • +4 (4 voturi)    
    traficant (Joi, 5 decembrie 2013, 23:17)

    TopCat [utilizator]

    L-a cautat cineva in bagaje pe adormit? Asta e in stare sa faca trafic cu tigari ca sa sponsorizeze baronasii :D
  • +2 (2 voturi)    
    Esenta situatiei (Joi, 5 decembrie 2013, 23:20)

    Skeptical [utilizator]

    Se plinge insultatoarea balega crinoasa ca miroase usturoiul basesc, alungator de vampiri.
  • +3 (3 voturi)    
    mda (Vineri, 6 decembrie 2013, 17:04)

    liviusmaximus [utilizator]

    asa e crin... se vorbeste de pixeli albastri, matrafoxati, pitici guvernanti, hoti, plagiatori, somnorosi, impuscati fals, impuscati corect in oua, prostanaci, se tiparesc inainte de vreme carti de vizita cu functii visate, se omoara oamenii din pix ca sa iasa procentul, se aleg peste 600 de parlamentari (in loc de ce se decisese prin referendum), acei parlamentari isi maresc veniturile, dar refuza 1 RON crestere a alocatiilor pt copii, se cumpara avion VIP cu 12 locuri, din Italia pentru prim-ministru, se vinde drapelul Romaniei pe mare unui offshore din cipru pe 1000 eur/luna/nava cand aia incaseaza minim 40.000, dar se anunta ca nu-s bani pt sectia de chirurgie pediatrica, etc, etc. In rest, e totul ok :)