Ponta, catre copiii din Mioveni: Sunt obisnuit sa discut cu persoane chiar mai dificile decat Mos Craciun

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 4 decembrie 2013, 21:18 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta le-a spus, miercuri seara, unor copii din Mioveni, judetul Arges, unde a participat la inaugurarea unui centru cultural-educativ, ca este obisnuit sa discute "cu persoane chiar mai dificile decat Mos Craciun", informeaza Mediafax. Seful Executivului a precizat anul acesta asteapta de la Mos Craciun "un buget".

Prezent, miercuri seara, la Mioveni, unde a participat la inaugurarea unui centru cultural-educativ in care isi vor desfasura activitatea cluburile copiilor, premierul Victor Ponta le-a spus unor copii care i-au cerut sa-i transmita lui Mos Craciun ca ei au fost cuminti, ca ii va spune Mosului numai lucruri frumoase despre ei.

"Sunt obisnuit sa spun lucruri frumoase si sa discut cu persoane chiar mai dificile decat Mos Craciun", le-a spus Ponta copiilor.

La inaugurarea centrului de la Mioveni premierul a afirmat ca asteapta de la Mos Craciun sa ii aduca "un buget", pentru ca romanii sa simta ca incepe un an mai bun.

"O sa-mi ziceti ca am ajuns asa de superstitios sa astept de la Mos Craciun, dar de la cine altcineva sa astept?", a adaugat premierul.

Victor Ponta a participat, miercuri seara, in orasul Mioveni, la inaugurarea unui centru cultural-educativ in care se vor desfasura activitati extrascolare. Construirea centrului cultural educativ din orasul Mioveni a inceput in urma cu aproximativ doi ani, primaria din localitate investind, din fonduri de la bugetul local, aproximativ 1,8 milioane de euro in acest centru, potrivit declaratiilor reprezentantilor Primariei Mioveni.

Cladirea este compusa dintr-o sala de conferinte, o sala de spectacole cu 176 de locuri, o sala de proiectii, birouri si sali pentru desfasurarea cursurilor la care participa copiii inscrisi la Cluburile Elevilor din Mioveni.

In aceasta cladire se vor desfasura cercuri educative - teatru, dans modern si popular, cultura si civilizatie engleza, desen si arhitectura, sah, muzica, fanfara, sculptura in lemn, initiere in arta traditionala - modelaj in lut.























926 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    la Dacia nu te-ai bagat ? (Miercuri, 4 decembrie 2013, 21:33)

    BubuTodo [anonim]

    Era bine sa intri si pe la Dacia daca tot te-ai dus sa le explici de ce nu se tine Guvernul Romaniei de cuvant (promisiunea facuta Renault de guvern ca vor avea o autostrada pe culoarul IV cat mai repede....)
  • +3 (3 voturi)    
    Poftim? (Miercuri, 4 decembrie 2013, 21:41)

    Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator]

    Cum iti permiti sa ma faci o persoana dificila?! Eu cred in guvernul Ponta si chiar nu vreau de data aceasta sa-l acuz de basism!
  • +8 (8 voturi)    
    Moș Crăciun nu e dificil dar e exigent (Miercuri, 4 decembrie 2013, 21:45)

    MVM [utilizator]

    Moșul se bazează pe fapte, nu pe vorbe, domnul Ponta. După fapte, Ponta nu primește nimic nici anul acesta de la Moș Crăciun!
  • +8 (8 voturi)    
    Cred ca de fapt ponta a dat in mintea copiilor (Miercuri, 4 decembrie 2013, 21:53)

    LiviuX [utilizator]

    in sensul rau al expresiei!!! Asta e ceea ce se spune unor copii, si mai ales inaintea craciunului??? Sa ia exemple de la altii daca nu e in stare singur, ca doar la copiat e mester.
  • +8 (8 voturi)    
    Mos Craciun (Miercuri, 4 decembrie 2013, 21:54)

    V44 [utilizator]

    Si eu mi-as dori de la Mos Craciun un buget (al familiei) mai mare, mai frumos si mai european.

    Dar politicienii astia se chinuie din rasputeri sa mi-l fure.


    Mos Craciun, ai putea pune niste guvernanti care sa nu mai fure? Ca atunci si bugetul meu ar fi OK...
  • +9 (9 voturi)    
    Le-ai aratat butonul Copy de la Xerox? (Miercuri, 4 decembrie 2013, 22:00)

    Wanheda [utilizator]

    sau cum sa dai Copy/Paste din tastatura?
  • +10 (10 voturi)    
    Asta s-a matrafoxat deja! (Miercuri, 4 decembrie 2013, 22:26)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    A inceput sa bata campii! Vorbeste doar idiotenii si bate campii vorbind doar de Basescu!
  • +3 (3 voturi)    
    Cu economia cum e? (Miercuri, 4 decembrie 2013, 22:52)

    EMP [utilizator]

    Mai bine rugati-l pe Mos Craciun sa aduca un pic de creier in capetele dvs. si ale domnilor Sova si Dragnea. Poate in felul acesta veti descoperi cu surprindere ca Argesul are nevoie de o autostrada spre vest, din ratiuni economice si nu electorale.
  • +3 (3 voturi)    
    Desene animate (Miercuri, 4 decembrie 2013, 23:20)

    TheRealGicaContra [utilizator]

    Daca Pinocchio il lua si pe Chucky cu el, chiar ar fi facut copiii fericiti! Puteau sa-l barfeasca pe Popeye cat doreau, copiii nu se supara!
  • +3 (3 voturi)    
    lmfao (Miercuri, 4 decembrie 2013, 23:30)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    "O sa-mi ziceti ca am ajuns asa de superstitios sa astept de la Mos Craciun, dar de la cine altcineva sa astept?", a adaugat premierul.

    Cum de la cine?! De la Sfantul Pinocchio sa astepti, ma Pontanocchio, sa te paleasca drept in freza cu-n sac plin de tromboane, precum cele pe care le insiri tu. Fara numar! Hai sictir.
  • +2 (2 voturi)    
    le-promis ciuciu copiilor (Miercuri, 4 decembrie 2013, 23:33)

    timp tamp [utilizator]

    de fapt tinta a obtinut gaura de ls covrig fe la basescu, asadar, tonts le ofera copiilor ciuciu iar parintilor taxe cu carul
  • +2 (2 voturi)    
    Domnu PM (Miercuri, 4 decembrie 2013, 23:43)

    bogdan192 [utilizator]

    Probabil vorbea de Deputatul Ponta. Sau de Ministrul Ponta. Sau poate de procurorul Ponta.

    Cu primul s-a certat pentru RMCG. Cu al doilea pentru gazele de sist. Cu al treilea dupa ce l-a "sinucis" pe Panait si scapat pe N0049/2012 de parnaie de cateva ori.
  • +3 (3 voturi)    
    nu inceteaza sa ma uimeasca (Joi, 5 decembrie 2013, 0:06)

    ws [utilizator]

    ponta e un izvor nesecat de tampenii, cand crezi ca a zis/facut cea mai mare prostie posibila, vine si te contrazice. baga una si mai si.

    cat de retardat trebuie sa fii ca sa te rafuiesti cu basescu chiar si cand le vorbesti unor copii de mos craciun? cat de inapoiat trebuie sa fii sa zici ca mosu e un personaj dificil?

    oricum, asta spune multe despre pagubele grele facute de dictator in randul psd-istilor.

    ws
  • +2 (2 voturi)    
    demisia!!! (Joi, 5 decembrie 2013, 8:18)

    schroedinger [utilizator]


    • +1 (1 vot)    
      minciunele (Joi, 5 decembrie 2013, 12:33)

      manoman [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      cum ne mai pacaleau parintii cand eram mici, cu mosii Nicolae si Craciun!
      cam asa ne minte ponta acum, crezand ca noi nu am mai crescut...