​Articol actualizat

Circa 150 de participanti la mitingul PDL Bucuresti impotriva Guvernului

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 4 decembrie 2013, 12:44 Actualitate | Politic

Mitingul PDL la Muzeul Antipa
Foto: Hotnews
PDL Bucuresti organizeaza miercuri, la 15.30, un miting impotriva Guvernului in Piata Victoriei, potrivit unui anunt al partidului. Mitingul va avea loc in fata Muzeului Antipa. Mitinguri vor mai avea loc si in alte orase mari din tara, la sediile prefecturilor.

Organizatorii asteapta circa 600 de manifestanti la protestul impotriva masurilor economice anuntate de Guvernul Ponta.

Ora 15.45: Pe trotuarul din fata Muzeului Antipa s-au strins circa 150 de manifestanti, transmite reporterul HotNews.ro. Cei mai multi sint imbracati in veste portocalii. Ei au pancarte pe care sint scrise sloganuri antiguvernamentale si anti-USL
  • USL scumpeste, romanul plateste
  • USL, taxare pana la capat
  • Bugetul USL - 24% ajutoare pentru incalzire
  • Guvernul Ponta, fabrica de someri
  • Mos Ponta, taxa pe benzina, impozit pe stalpi
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

1969 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    asa, si? (Miercuri, 4 decembrie 2013, 12:46)

    Soljenitin [utilizator]

    Pe tontalau il doare la basca. Protestele pasnice nu il afecteaza, el merge pe principiul cainii latra, ursul merge. Prim-contopistul national trebuie inlaturat cu forta de acolo, nu se rezolva nimic cu proteste pasnice!
    • +5 (7 voturi)    
      blaga nu era blat cu usl? (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:38)

      zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      sau mititngul e fara stirea lui blaga?
      o sa votez pdl la europarlamentare!
  • +17 (19 voturi)    
    Mesaj (Miercuri, 4 decembrie 2013, 12:56)

    Frank777 [utilizator]

    Ar trebui ca PDL sa poarte urmatorul mesaj.
    Daca PDL a gresit marind TVA la 24% de ce PSD+PNL+PC=USL nu scade TVA la 19% si mentinte masura luata de PDL si mult hulita de ei .
    Ponta in toate aparitiile TV condamna PDL ca de ce a marit TVA.Ponta acuza PDL ce exact ce face el.
    Ponta sa micsoreze TVA inapoi la 19%.
    Daca nu, recunoaste ca masura a fost inevitabila si este in continuare inevitabila.
    Ponta este complicele lui Boc daca mentine TVA 24%.
    Ponta guverneaza cu TVA 24%.
    PONTA DE CE NU REDUCI TVA ?
  • +9 (11 voturi)    
    Dezmortirea de iarna (Miercuri, 4 decembrie 2013, 12:57)

    czr [utilizator]

    Iese PDL-ul din hibernare?
    Ideea e buna.. In senul ca in sfarsit incepe si una din (prea) multele fractiuni ale dreptei sa se dezmorteasca.
    Ora in schimb mi se pare total nepotrivita avand in vedere ca electoratul de dreapta nu-i reprezentat in majoritate de pensionari. Iar acest lucru din pacate poate demoraliza.
  • +12 (16 voturi)    
    Care PDL? Cel vandut de Blaga? (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:01)

    Cristiann80 [utilizator]

    Care PDL, cel care mimeaza ca sunt in Opozitie? Sa fim seriosi , nu vor fi mai mult de 100 de insi si aia bieti copii de la tineret.
    PDL a dezamagit alegand ca presedinte pe Blaga care nu are nicio treaba seioasa cu acest partid, decat interese personale. Afacerile lui merg struna si acum, suspect, nu? Ginerele si fiica lui a primit afaceri cu statul si anul trecut si anul acesta, cum explicati asta?
    Nu mai avem incredere in acest partid care a tradat. Cat Blaga se afla in Modrogan impreuna cu secta lui puna in functii de carton si guverne din umbra nimeni nu le va acorda nicio atentie!!!
    • -3 (3 voturi)    
      NU! (Miercuri, 4 decembrie 2013, 17:32)

      GRANDFATHER [anonim] i-a raspuns lui Cristiann80

      Cel abandonat de Basescu pentru ca "pupila" sa nu a fost pusa, asa cum a cerut el, in fruntea partidului! Va mai amintiti?! "Adio PD, adio PDL!" Eu astazi imi iau pietre de moara si va parasesc! Un adevarat capitan de vas, care duce nava pana la mal si o pune pe uscat! Acum e suparat si pe "echipajul" navei Romania si drept pedeapsa vrea s-o puna si pe ea pe uscat!Adio Romania, adio romani, euva parasesc si ma fac latifundiar la Nana!
  • +19 (19 voturi)    
    Mai pe seara nu se poate ? (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:04)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Nu de alta, dar la ora 15.30 oamenii care chiar conteaza in tara asta mai si muncesc...
  • +20 (20 voturi)    
    la 15:30??? si cine-o sa vina? (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:10)

    georgeb [utilizator]

    vor sa vina femeile de serviciu de la guvern sa protesteze? ca doar ele termina la 15:30 programul sa poata veni la proteste.

    Nu ca m-as fi dus la un protest organizat de PDL, dar este strigator la cer. PDL ne crede prosti. Fac si ei "opozitie"... sa nu zica lumea ca nu fac nimic.

    Newsflash pentru Blaga: la 15:30 TOTI VOTANTII DE DREAPTA SUNT LA SERVICIU!!!!
    • +3 (5 voturi)    
      la 15,30 se da SCANTEIA ! (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:32)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui georgeb

      Sa vezi ce urmeaza!
    • +9 (9 voturi)    
      Nu vine nici dracu (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:45)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui georgeb

      Aceasta ora e aleasa ca sa-si poata aduce putinii oameni din teritoriu si sa aiba timp sa se intoarca acasa. Nimeni altcineva n-o sa vina sa-l legitimeze pe uslinosul Blaga.
  • +13 (13 voturi)    
    S-au trezit???? (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:12)

    marty70 [utilizator]

    Astia mimeaza protestul?
    Astepta 600 de anifestanti?
    Dumnezeule? Atiti au ramas care mai protesteaza >
    Probabi ca ne meritam soarta.
    pentru prima oara in 24 e ani mi-am pierdut orice speranta de mai bine.
    Acum 24 de ani votam Ratiu, stiind ca nu iese. Aveam sperante in noua generatie.
    Noua generatie este total ametita si nu a adus nici o schimbare , ba din contra.

    Ma intreb cit de tare se amusa Crin si Ponta la auzul vestii a 600 de isi vor protesta. Probabil ca la misto vor mai adauga o taxa:
    Taxa pe prostie. Sa vezi buget!
  • +5 (7 voturi)    
    Incepe Iarna Romaneasca! (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:12)

    pedepsitorul [utilizator]

    nu vreau sa fiu rautacios, dar presimt ca se lasa cu scanda!
    • -10 (10 voturi)    
      da (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:23)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      Vai de biata girafă!...
      • +11 (11 voturi)    
        De la inaltimea buzelor tale... (Miercuri, 4 decembrie 2013, 14:04)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        sa pupi girafa ...
  • +13 (13 voturi)    
    Fain (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:28)

    Florin Cj [utilizator]

    Trebuiau sa anunte maine ca a avut loc un protest ... Ora 15:30 ? WTF?!?! Noi lucram pana la 17:00 - 18:30 ...
  • +6 (6 voturi)    
    corect (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:28)

    pragmatism [utilizator]

    Ar fi normal ca si tinerii care au iesit in strada pt Rosia Montana sa se alature protestului pt ca scumpirea benzinei ne afecteaza pe toti ... deci si pe ei!!! Este o cauza careia trebuie sa ne alaturam toti! Eu si cativa prieteni vom fi acolo!!!
  • +9 (9 voturi)    
    PDL este un partid-satelit al PSD (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:29)

    Razvan_M [utilizator]

    Blaga a facut blat cu Ponta. Tot ce fac membrii PDL acum este sa zadarniceasca orice posibilitate de coagulare a unei opozitii contra ciumei rosii PSD-PNL.
  • +9 (9 voturi)    
    PDL e mort (Miercuri, 4 decembrie 2013, 13:42)

    Trojan.H [utilizator]

    Acest Vasile Blaga nu ne intereseaza citusi de putin.
    • -1 (5 voturi)    
      Gresit. Daca observi toata Opozitia a facut la fel (Miercuri, 4 decembrie 2013, 14:07)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      Urmarindu-se eraodarea mafie USL!