Victor Ponta nu merge seara la Cotroceni: Nu e vorba de receptie sau nereceptie, eu mereu sunt la Targu-Jiu de 1 Decembrie

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 1 decembrie 2013, 11:18 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta nu va participa la receptia organizata, duminica seara, la Palatul Cotroceni de catre presedintele Traian Basescu, premierul explicand ca nu este vorba de "receptie sau nereceptie", dar ca el de fiecare data merge de 1 Decembrie in colegiul sau din Targu-Jiu.

"Nu e vorba de receptie sau nereceptie, e vorba ca de fiecare data, de 1 Decembrie, sunt la Targu-Jiu. E colegiul meu si e normal sa fiu acolo", a spus Ponta, potrivit Mediafax.

Si presedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat, pentru "Gandul", ca nu va participa la ceremonia de la Palatul Cotroceni organizata cu ocazia zilei de 1 Decembrie, dar ca a primit o invitatie in acest sens de la Administratia Prezidentiala.

Presedintele Traian Basescu va participa, duminica, de la ora 11.00, la parada militara organizata in Piata Arcului de Triumf, iar de la ora 18.00 va oferi o receptie, la Palatul Cotroceni, cu prilejul Zilei Nationale a Romaniei.

Premierul Victor Ponta a participat, duminica, la ora 10.00, la Ziua Portilor Deschise de la Palatul Victoria si a asistat la dezvelirea Drapelului National instalat pe frontispiciul cladirii, pentru ca la ora 11.00 sa asiste la festivitatile organizate la Arcul de Triumf.

Si programul public al presedintelui Senatului, Crin Antonescu, pentru ziua de duminica prevede doar participarea, de la ora 11.00, in Piata Arcului de Triumf, la parada militara organizata cu ocazia Zilei Nationale a Romaniei.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

1795 vizualizari

  • -16 (28 voturi)    
    Sanatate frati romani! (Duminică, 1 decembrie 2013, 11:31)

    Daniels22026 [utilizator]

    Colegiul premierului este Romania.

    La multi ani Romania!
    • +22 (26 voturi)    
      La Multi Ani Romania! (Duminică, 1 decembrie 2013, 12:03)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      E timpul sa te trezesti, USL te-a bagat din nou in comunism!...
      • +21 (23 voturi)    
        mai rau..... (Duminică, 1 decembrie 2013, 12:24)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        .....daca se va reusi "descentralizarea si regionalizarea" a la USL, "colegiul" Romania va disparea cu totul !
        Gestul plagiatorului mincinos de a sarbatori Ziua Nationala cu gasca, demonstreaza micimea personajului care nu se poate ridica la nivel national ci ramane un biet cotetar marginit de lantul pe sarma.
      • +20 (22 voturi)    
        La multi ani! (Duminică, 1 decembrie 2013, 12:28)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        " ... de 1 Decembrie, sunt la Targu-Jiu. E colegiul meu si e normal sa fiu acolo", a spus Ponta.

        Premierul tarii trebuia sa fie premier de ziua nationala, toata ziua. El a ales sa fie deputat de Gorj. Este anormal dupa parerea mea. De aceea am subliniat ca astazi, colegiul premierului trebuia sa fie intreaga Romanie.

        Nu vreau sa critic astazi Romania si romanii. Ma abtin sa-ti spun parerea mea despre Ponta.

        O zi buna. La multi ani!
        • +7 (7 voturi)    
          azi, (Duminică, 1 decembrie 2013, 14:15)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

          p.m. dottore este parlamentar, voteaza in parlament.

          istet, totusi, ca nu s'a afisat la alba iulia.:)
          • +2 (2 voturi)    
            de ce la Targu Jiu sau Alba Iulia? (Duminică, 1 decembrie 2013, 17:48)

            pehash [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

            eu cred ca ar trebui sa fie in Bucuresti, unde ar trebui sa participe alaturi de mentorul sau si colegii acestuia care i-au acordat titlul de doctor.. fara indoiala cea mai inalta distinctie din cariera sa.. ca premieri am tot avut, parlamentari avem vreo 600, dar doctori de-astia ca Ponta.. e unicat!
            • 0 (0 voturi)    
              am zis de alba (Luni, 2 decembrie 2013, 14:30)

              nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui pehash

              pen' ca acolo nu avu nimeni curajul sa mearga anul asta...la politrucieni ma refer.
              erau asteptati cu rosii...montane.:)
      • 0 (0 voturi)    
        nici nu ai idee ce fericit e romanul in comunism (Luni, 2 decembrie 2013, 1:44)

        visio [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        din salariul minim de 800 lei iti dai seama ce fericit este...pe bune acum, cum sa asccepti sa traiesti cu banii astia?
    • +8 (8 voturi)    
      Si biroul lui Ceausescu (Duminică, 1 decembrie 2013, 12:31)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      era tot Romania!
      Si acum este la Ghencea!
      Acolo te vreau tonta si pe tine si pe tac'tu bombo si pe bunica'tu ilici!
      Ca pe morcovi va vreau!
  • +6 (20 voturi)    
    Cheltuiala mare !!! (Duminică, 1 decembrie 2013, 12:09)

    silvia_sunei1385883132370 [utilizator]

    De ce a trebuit sa se cheltuie atatia bani ?
    De ce in infrastructura , sanatate ,invatamant ,cercetare,cultura....,NU SE INVESTESTE ???
    Ce ne incanta pe noi ''parada'' pe banii nostri....,cand sectoarele amintite sunt NULE ??? !!!
    LA MULTI ANI ! Romani cat vom mai plati costul acestei guvernari RISIPITOARE ???
    Nu este rautate din partea mea..,dar nu ne putem bucura o zi ...,iar celalalte sa le INDURAM !!
  • +5 (5 voturi)    
    LA MULTI ANI ROMANIA !! ... oare de ce ? (Duminică, 1 decembrie 2013, 13:00)

    Nelamuritul [utilizator]

    pacalicii astia care conduc USL si Romania nu inteleg ca ei trebuie sa fie alaturi de ROMANIA, prin functiile pe care le detin, sa participe la toate manifestarile oficiale. Astazi administratia prezidentiala inseamna ROMANIA, iar ei au decis sa nu fie astazi in ROMANIA !! RUSINE !!! ...Cat despre ceremoniile de astazi ... am avut o stragere de inima, incep sa semene ca acelea de pe timpul lui Ceausescu .... paine si circ... cu toti paduchii in frunte ! Poate va intrebati de ce ? .. nu inteleg ! ..am iesit din criza ? .. romanii o duc mai bine ? Amintiti-va cand erau in opozitie cum tratau ziua nationala !! ..fara cheltuieli ca o ducem greu ! Acum au organizat manifestari tipice regimurilor totalitare, sa-i vada lumea, ca ei sunt buni si uite ce frumos organizeaza, mai un mic, mai o bere !!!
    Micul urmas a lui Ceausescu - Iliescu - Nastase este demn de predecesorii sai !! Ceausescu de acolo de unde este cred ca este furios, si are dreptate si ne transmite ... "fraierilor m-ati omarat degeaba a venit unul mai rau ca mine !! o sa vedeti voi !!"
    • +1 (1 vot)    
      O mica corectie... (Duminică, 1 decembrie 2013, 18:23)

      Serban. B [anonim] i-a raspuns lui Nelamuritul

      Ei conduc USL, Romania nu este condusa.
    • 0 (0 voturi)    
      nu pentru base (Luni, 2 decembrie 2013, 14:36)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Nelamuritul

      pentru presedintele basarabean, om care a vurt sa fie alaturi de noi, dar si de ei (!!) la sarbatoarea asta.
      unirea, desi sarbatorita la 1 dec, tot atunci a fost facuta si cu basarabia, bucovina si banat.

      intorcand spatele cotrocestilor, au intors spatele, implicit, lui timofti si basarabenilor.

      pe o stcla de serviciu, se acuiza la base cum ca nu s'a dus sa dea mana cu milu.
      io intreb, invers, base fiind presedintele in functie, dece milu nu s'a dus sa dea mana cu base ?
      base a urmat protocolul, n'a dat mana cu nimeni.
      ei trebuiau sa vina sa'l felicite pe seful statului, de ziua tzarii, si sa'l salute pe distinsul oaspete din tzinuturile fratesti, pe presedintele timofti.
      dar, neamul prost, tot neam prost.
      din comunisti nu poti scoate iorpeni....

      vive la republique usl'amique ! :((
  • +9 (9 voturi)    
    Nu merge la Cotroceni ????? (Duminică, 1 decembrie 2013, 13:21)

    polonyca [utilizator]

    F. bineeee......macar o zi sa avem si noi ....in liniste , fara derbedei politici !!!!
  • +9 (9 voturi)    
    se vede cu condescu....... (Duminică, 1 decembrie 2013, 13:27)

    nash pandelica [utilizator]

    mda, el nu e p.m. al tutulor romanilor, nu e cu natiunea, e cu ...oltenii !
    macar de'ar avea character oltenesc.
    dar, vai, e educat pe peronul garii de nord, cartier in care a crescut.
    sapte ani de acasa ...
  • +12 (12 voturi)    
    La multi ani Romania si Romani ! (Duminică, 1 decembrie 2013, 14:36)

    Pindona [utilizator]

    Marea sarbatoare nationala a Romaniei este incompatibila cu bunul simt si aroganta lui Ponta .
    Sa te vedem la anul sau peste2-3 ani unde vei fi de 1 decembrie ........
  • +7 (7 voturi)    
    De ce ? (Duminică, 1 decembrie 2013, 15:22)

    Nelamuritul [utilizator]

    .. nu lasi atunci Bucurestiul in pace si sa te duci la Tg Jiu ca primar, ca presedinte de CJ, sa la Bucurestiul si ROMANIA in pace !! .. ca oricum nu faci nimic bun aici !!
    PS Am mai avut azi o postare !! Era prea dura ?? Ceva cenzura ? La ce am avut in minte ..am fost bland !!
  • +10 (10 voturi)    
    Sa nu uiti galetile cu laturi, dofttore (Duminică, 1 decembrie 2013, 16:12)

    Wanheda [utilizator]

    cand pleci la TG Jiu.
    By the way, DraCnea merge si el la zombiile lui in Teleorman?
  • +1 (1 vot)    
    Ponta s-a dus sa aprinda luminile minerilor (Duminică, 1 decembrie 2013, 18:43)

    Gryphus [utilizator]

    stateau gorjenii in bezna si s-a dus fiul poporului sa le aprinda lumina, sa-i faca oameni. el e in campanie electorala, n-are timp de guvernare...