VIDEO Ilie Sarbu, despre propunerea lui Antonescu de a conduce comisia de ancheta Basescu-CEC: Daca de asta depinde infiintarea comisiei, accept cu placere

de L.Pirvu     HotNews.ro
Joi, 21 noiembrie 2013, 14:51 Actualitate | Politic

Ilie Sarbu
Foto: HotNews.ro
Liderul senatorilor PSD, Ilie Sarbu, a declarat joi pentru HotNews.ro ca daca infiintarea comisiei parlamentare pentru anchetarea modului in care Ioana Basescu si-a luat creditul de la CEC depinde de nominalizarea sa la conducerea acesteia, atunci "accepta propunerea cu placere".

"Ma onoreaza propunerea domului Antonescu. Daca de asta depinde infiintarea comisiei de ancheta, accept propunerea cu placere, daca nu depinde de asta, sigur ca am si alte atributii si voi propune colegi de-ai mei pentru aceasta functie", a spus Ilie Sarbu pentru HotNews.ro.

"Sunt in faza in care vreau sa cred in declaratiile domnului Antonescu si, daca infiintarea comisiei depinde de nominalizarea mea ca presedinte, accept, daca nu, pot propune colegi de-ai mei, juristi, care se pot ocupa de cercetarea actelor, ma gandesc la Serban Nicolae, Ioan Chelaru", a subliniat Sarbu.























Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1193 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    Comisia PONTA (Joi, 21 noiembrie 2013, 15:06)

    Gryphus [utilizator]

    Aceasta comisie are deja raportul pregatit, trebuie doar sa se infiinteze ca o formalitate dar PONTA a decis deja ce va spune comisia dar nu vrea sa-si asume pt ca nu vrea sa raspunde in fata liderilor UE
    • +7 (9 voturi)    
      N-au ce sa gaseasca! Base n-a facut nimic ilegal! (Joi, 21 noiembrie 2013, 15:22)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Basescu nu este Voiculescu care si-a tarat fiica in toate furturile pe care le-a facut si acum e pasibila de puscarie.
      O sa se termine cu un fiasco, chiar azi Uniunea Notarilor Publici au dat o declaratie oficiala in care spune ca contractul este legal. Deci, in rest nu se mai poate descoperi nimic. Cum a primit banii de la CEC, e treaba CEC-ului.
      • +2 (2 voturi)    
        Da, (Joi, 21 noiembrie 2013, 17:08)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        tot asa de legale si legalizate de notari au fost toate retrocedarile cu probleme din Romania,si daca-i intrebi pe stimatii notari o sa vezi ca se sustin unul pe altul,corb la corb nu-si scoate ochii.
  • +3 (5 voturi)    
    ce distractiv ... (Joi, 21 noiembrie 2013, 15:45)

    cbogdan [utilizator]

    Sub pretextul luptei anti-Basescu, Ponta si Antonescu au inceput sa se faulteze. Sa vedem cine pica in capcana acestei comisii (exclus Presedintele Basescu).
  • +2 (4 voturi)    
    Asa este !!! (Joi, 21 noiembrie 2013, 15:50)

    polonyca [utilizator]

    Practic , nu a facut nimic ilegal! Uite insa ca , Ponta a hotarat altfel si prin mana "socrelului" si cu acoperirea parlamentului va face totul pt ca Base sa devina Timosenko al Romaniei !!!! Nici nu viseasa saracul ce-l asteapta......Cred ca asta e viitorul lui, asta-i pregateste USL-ul !!!! E tot mai evidenta strategia asta......
  • +2 (4 voturi)    
    evaziune fiscala (Joi, 21 noiembrie 2013, 15:53)

    puicaiotu421284528240537 [utilizator]

    T.B.trebuie gasit de catre comisie ca a facut si evaziune fiscala. in gradina care nu este a lui a cultivat lagume cu care se hran
    este si pe care nu a mai trebuit sa le cumpere deci nu a platit tva, impozit pe profit, cas si asigurari de sanatate. de asemenea a adoptat caini vagabonzi care il pazesc, deci mai putini spp-ist isunt alte venituri nedeclarate si lista poate continua. vede alde sarbu.
  • +2 (2 voturi)    
    raspopitul ilie sirbu (Joi, 21 noiembrie 2013, 16:05)

    __alex__ [utilizator]

    a fost deja pedepsit crincen, singurul copil i s-a maritat cu pinochio.

    isi cauta terapii ocupationale?
    • 0 (0 voturi)    
      vanatoarea (Joi, 21 noiembrie 2013, 19:25)

      liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui __alex__

      avea vanatoarea, dar este un tintas la fel de bun ca prietenul nastase. In plus, a fost ministrul agriculturii. Intrebati agricultorii, ce a adus acest domn pt sectorul agricol in mandatul sau...