Crin Antonescu: Ponta nu m-a sunat ieri, nu am discutat despre comisia de ancheta privind "cazul Calarasi

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 20 noiembrie 2013, 15:37 Actualitate | Politic

Presedintele PNL, Crin Antonescu, a negat ca ar fi fost sunat de premier marti si ar fi discutat despre subiectul comisiei de ancheta privind "cazul Calarasi", asa cum spusese anterior Victor Ponta.

Intrebat de "Gandul" daca a fost sunat de premier marti si a discutat despre subiectul comisiei, Antonescu a raspuns: "nu", fara a face alte comentarii, informeaza Mediafax.

Declaratia sefului PNL vine dupa o serie de declaratii facute in cursul diminetii de lideri ai PNL si PSD pe tema comisiei de ancheta.

Liderul deputatilor liberali, George Scutaru, a declarat miercuri ca pana in prezent nu exista un acord al PNL in privinta comisiei parlamentare privind cazul Calarasi anuntata de premierul Victor Ponta. Scutaru a precizat ca are mandat din partea presedintelui Crin Antonescu pentru a face astfel de declaratii. Tot miercuri, Valeriu Zgonea (PSD) a declarat ca decizia de infiintare a comisiei a fost luata de PSD impreuna cu liderii liberali Radu Stroe, Daniel Chitoiu si Mariana Campeanu.

 Anuntul vine dupa ce premierul Victor Ponta a anuntat, marti ca discutat telefonic cu liderul PNL iar acesta si-a dat acordul pentru infiintarea comisiei.























1618 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    plagiatorul tot plagiator... (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 15:43)

    exilatul [utilizator]

    ramine....oare ce face mai mult : respira pe nas sau minte...toata lumea ride de el dar cred ca mai bine ar plinge...
    • +9 (9 voturi)    
      e grav (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 16:01)

      LoveRomania [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      E foarte grav, e semna ca avem prim ministru un om bolnav psihic
      Nu cred ca mai face nici el diferenta dintre realitate si minciuna
      Maine poate incepe sa vorbeasca cu omuletii din capul lui singur, si o sa zica ca Basescu i-a implementat in creier un cip de ascultat
    • +2 (4 voturi)    
      nu cred (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 16:17)

      haddess [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      sa fie ceva atat de simplu. interesant e ce urmareste. discutia telefonica e o minciuna prea usor de demascat pentru a nu fi fost spusa cu un scop. ceva urmareste el, dar inca nu-mi e clar ce anume
  • +9 (9 voturi)    
    Banc prost (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 15:54)

    omezu [utilizator]

    Mereu-adormitul a confirmat ca prim-plagiatorul este mincinos! :))
  • +10 (10 voturi)    
    Cazul Calarasi ... auzi la el ... (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 15:57)

    artistul000 [utilizator]

    Hmm... Maine, poimaine poate vreau si eu un teren agricol de vreo 500ha tot pe credit ... sa ma astept sa fiu anchetat de o comisie parlamentara?
    Cand o sa vad o comisie care sa ancheteze Cazul Crescent sau Cazul Dunarea sau Cazul Bancorex ? De ce nu Cazul Romania ... in care toti cei care s-au perindat pe la fraiele acestei tarisoare sa fie "trasi pe roata" de catre o justitie independenta
  • +9 (9 voturi)    
    ce mai vreti??? (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 16:06)

    marabul [utilizator]

    acest microb irecuperabil care se numeste victor viorel ponta va duce tara in cea mai neagra perioada de dupa revolutie,haideti sa ne unim si sa l izgonim cat inca nu i prea tarziu.Rusineee pontache cu asemenea atitudine,vei intra in istoria de trista amintire..
    • 0 (0 voturi)    
      ==== === === (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 19:34)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui marabul

      Marabul !
      Ai gura de aur. In cele din urm asa se va si intampla:IZGONIREA DE LA PUTERE A LUI PONTA.
      Poate si PSD +PNL+ PC? Cred ca da, ar fi cazul ca tot romanul sa inteleaga ca va trebui sa incepem cu ...inceputul(care trebuia sa fie si in 1989) FARA COMUNISTI DE NICIUN FEL LA PUTERE!! Atunci toti ziceau ca au fost peste 4 milioane de carnete de partid PCR si nu membrii comunisti. Acuma daca i-am numara se vede a fi fost peste 7 milioane de comunisti profitori.Adica toti cei care ar fi vrut sa-l alunge pe BASESCU la ultimul referendum!!!. N-a fost el cel care a condamnat comunismul in plenul parlamentului? Ai crezut ca asta se uita? Uite ca nu s-a uitat !!
      J O S C O M U N I S M U L !
  • +7 (7 voturi)    
    intrebare (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 16:16)

    moby dick [utilizator]

    Nu l-a sunat premierul Ponta, poate l-o fi sunat deputatul Ponta, ca nu stii nici odata cum e cu astia cu dubla personalitate...sau l-a sunat sotul lui Daciana.
  • +2 (2 voturi)    
    Ponta vorbeste in numele PNL ? (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 17:03)

    Gryphus [utilizator]

    Ponta are impresia ca daca e prim-ministru dion partea USL poate decide ORICE vrea el in numele altor partide,
  • +4 (4 voturi)    
    Fiţi indulgeţi (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 17:20)

    Steamy [utilizator]

    cu V.V. Ponta. O fi tastat greşit numărul, iar cel apelat a făcut mişto de el dându-se drept KKrău.