Victor Ponta, inaintea meciului Romania-Grecia: In general ma pricep sa incurajez echipe, le spun tricolorilor sa joace pentru cei 20 de milioane de romani care ii urmaresc

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 19 noiembrie 2013, 20:47 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a declarat marti seara, inaintea meciului nationalei de fotbal, ca "in general se pricepe sa incurajeze echipe", astfel ca le transmite tricolorilor sa joace pentru cei 20 de milioane de romani care vor urmari partida.

Intervievat de Antena 3, la Arena Nationala, inainte de inceperea meciului Romania-Grecia, Victor Ponta a declarat ca a venit la stadion cu tricoul pe care l-a purtat si la meciul cu Ungaria si ca spera "sa functioneze si de data asta".

Intrebat cum ii incurajeaza pe jucatorii echipei nationale, Ponta a raspuns: "In general ma pricep sa incurajez echipe, le spun ca se uita 20 de milioane de oameni la ei si ar trebui sa joace pentru cei 20 de milioane".

Premierul a mai declarat ca nu doreste sa dea un pronostic in privinta scorului, afirmand ca vrea doar "sa castige echipa".

Inaintea lui Ponta, Antena 3 l-a intervievat la Arena Nationala si pe ministrul Agriculturii, presedintele PC Daniel Constantin.

Meciul Romania-Grecia, decisiv pentru calificarea la Cupa Mondiala din Brazilia, se va desfasura marti seara pe Arena Nationala, fiind transmis in direct de Antena 1.























1129 vizualizari

  • +28 (28 voturi)    
    20? (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:08)

    max# [utilizator]

    Parcă erau doar vreo 16 milioane astă vară.
    • +3 (5 voturi)    
      şi nu numa'! (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:54)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui max#

      Se pare că pruncul român - nu, nu e nume de ziar - atunci când se naşte primul lucru pe care-l face strigă "Hai România!" Iar ginecologul "Pe ei, pe mama lor!"
      • +1 (1 vot)    
        Lectia meciului cu Grecia: (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:09)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        - Romanii trebuie sa inteleaga ca daca vor performanta la nivel international, trebuie sa termine cu "Merge si-asa!" si cu sistemul mafiot din societate.
        - Ponta sa inteleaga ca prezenta lui in fruntea guvernului sau spectator pe stadion, prabuseste Romania!...
  • +20 (20 voturi)    
    Este min.23... (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:28)

    Zgabeartza Iftode [utilizator]

    .... si este 1-0 pentru greci.Mai bine tacea dracului din gura!
    • +1 (1 vot)    
      ponta distruge tit ce-atinge (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:17)

      V. Val [utilizator] i-a raspuns lui Zgabeartza Iftode

      chiar si cu vorba
    • +2 (2 voturi)    
      Plagiatorul isi face campanie electorala (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 0:12)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Zgabeartza Iftode

      Ponta isi face campanie electorala pe spatele nationalei de fotbal, asta n-are niciun gram de bun simt...
  • +20 (20 voturi)    
    lasa ca e bine (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:42)

    andimi [utilizator]

    s-ar putea sa i se intoarca in fata lui Poanta toata treaba asta cu aparitiile inainte de meciurile nationalei!
  • +14 (14 voturi)    
    ăsta (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:08)

    dan63 [utilizator]

    calcă NEABĂTUT pe urmele lui ceașcă! Pe când elicopteru'?
  • +13 (13 voturi)    
    e clar ca USL poarta ghinion Romaniei (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:09)

    dadan [utilizator]

    dupa ce au nenorocit bugetul si saboteaza economia prin evaziuni masive prin firmele de partid , acum nenorocesc si sportul, una din putinele placeri ale romanilor ramase nepolitizate.... sa va stea populismul in gat nesimtitilor si sper sa va innecati cu propria aroganta si prostie... ca nu duceti lipsa...
  • +14 (14 voturi)    
    Mediocritatea se cauta (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:09)

    Je__ [utilizator]

    si gaseste mediocritate.

    Asa echipa nationala, asa premier.
  • +13 (13 voturi)    
    E si fudul! (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:11)

    Electorul [utilizator]

    Nu stie cand trebuie sa taca.
  • +14 (14 voturi)    
    mai lasa-ne nene sa respiram (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:22)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    Bai Ceasca #2, mai lasa-ne si pe noi sa ne revenim dupa ce ne enervam zilnic vazandu-te la Tv, de 4-5 ori pe zi.
    Ce mama drq ii mai trebuia lui Kobe Bryant de Romania sa se bage iar in seama ?
  • +1 (1 vot)    
    opinie (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:00)

    eug. [utilizator]

    Nu l-au ascultat,se impune comisie parlamentara de cercetare
  • +1 (1 vot)    
    19,(9) milioane (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:15)

    hic sunt leones [utilizator]

    ba Ponto, pe mine lasa-ma deoparte din statisticile tale tembele.
  • +2 (2 voturi)    
    eram 24 de milioane, bai xerox (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:20)

    rov [utilizator]

    daca nu puneau mana pe tara nemernicii de securito-comunisti ai lui iliescu....
  • +2 (2 voturi)    
    rock (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:34)

    TLiviu [utilizator]

    o fi spalat tricoul ala ?
  • +2 (2 voturi)    
    mizerabil (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:46)

    cosminbut [utilizator]

    Ponta si USL-ul s-au lipit ca marca pe scrisoare de aceasta mizerabila ratare a calificarii echipei nationale. oricum mai buna asociere nici ca se putea!
  • +3 (3 voturi)    
    Pe urmele lui GhinION ILIESCU (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 0:40)

    MihneaR [utilizator]

    Tot Stadionul striga "Demisia Victor"
    Care din ei?
  • +2 (2 voturi)    
    Cum e turcul (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 1:14)

    Leon_Magnificul [utilizator]

    Au jucat Penalul si ai lui cum joci si tu cu ai tai, plagiattore.