UPDATE Traian Basescu, amenintat cu dosare de SRS, Victor Ponta, Adrian Nastase si oamenii lui Voiculescu/ Presedintele l-a dat in judecata pe SR Stanescu

de D.T.     HotNews.ro
Miercuri, 6 noiembrie 2013, 18:42 Actualitate | Politic

Senatorul liberal Sorin Rosca Stanescu lanseaza o serie de acuzatii grave la adresa presedintelui Traian Basescu, sub forma unor declaratii politice facute in Senat. SR Stanescu il acuza pe Basescu ca, in campania din 2004, ar fi spalat 7 milioane de dolari, impreuna cu Theodor Stolojan. Acuzatiile vin la scurta vreme dupa ce premierul Victor Ponta il ameninta pe seful statului ca nu va pleca acasa de la Cotroceni dupa incheierea mandatului, ci "la vreun tribunal pe undeva", iar Adrian Nastase afirma de ziua sefului statului ca nu ii ureaza nimic, declarandu-se "convins ca va avea ceea ce merita". Jurnalistul Radu Tudor se intreaba pe blogul sau de ce tac autoritatile (Parchetul General si Oficiul pentru Spalarea Banilor) si precizeaza ca FACIAS (o fundatie despre care Kamikaze a scris ca este controlata de Dan Voiculescu) "a facut o plangere la Parchetul General pe aceasta poveste".

"Niciodata nu este prea tarziu ca Traian Basescu si Theodor Stolojan si, daca este cazul, si alte persoane vinovate sa raspunda pentru incalcari grave ale legislatiei penale. Reamintesc faptul ca intr-un dosar extrem de dubios, intitulat <<Trofeul calitatii>>, Adrian Nastase, impreuna cu alte persoane, a fost condamnat la inchisoare in baza unor probe indirecte si intr-un dosar in care, daca sumele vehiculate ar fi reale, ele sunt infinit mai mici decat acei 7 milioane USD, manipulati in numele Aliantei D.A", afirma senatorul Sorin Rosca Stanescu in declaratia politica din 6 noiembrie, dupa ce cu o zi in urma a lansat un prim atac la seful statului, acuzat ca ar fi beneficiat de bani de la diverse companii.

Premierul Victor Ponta a declarat, pe 28 octombrie, ca preşedintele Traian Băsescu nu va pleca pur şi simplu acasă după ce îşi va termina mandatul, ci va merge pe la tribunale: “Domnia sa ştie că pleacă și probabil nu pleacă chiar acasă, o mai pleca și el la vreun tribunal pe undeva și atunci încearcă să ne facă cât mai mult rău până pleacă…Dacă aşa a decis domnia sa, să plece cu cât mai mult rău, e o decizie pe care eu nu o înțeleg, dar nici nu mă aștept că cineva să-l înțeleagă pe președinte”. Potrivit DC News, intrebat de ce ar ajuge Băsescu la tribunal și în ce dosare ar fi implicat, Ponta a răspuns: “Numai dânsul ştie dosarele. Eu nu le ştiu”.

La randul sau, fostul premier, Adrian Nastase, declara pe 4 noiembrie, de ziua sefului statului: "Nu îi urez nimic. Sunt convins că va avea ceea ce merită", a spus Adrian Năstase, răspunzând întrebărilor puse de jurnalişti la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, cu puţin timp înainte de începerea procesului Zambaccian. Adrian Năstase a mai spus că, în anul 2005, Daniel Morar i-a oferit lui Traian Băsescu drept cadou dosarul Zambaccian.

Jurnalistul Radu Tudor se intreaba pe blogul sau "De ce tac autoritatile pe documentele explozive ale lui SRS?" si precizeaza ca aceste dezvaluiri "au fost facute si de Oana Florea de la FACIAS, existind chiar o plingere la Parchetul General pe aceasta poveste". FACIAS este un ONG controlat de familia Voiculescu, dupa cum a scris Revista Kamikaze.

Purtatorul de cuvant al presedintelui Traian Basescu, Bogdan Oprea, a declarat, miercuri, ca minciunile pe care Sorin Rosca Stanescu continua sa le propage in spatiul public sunt "o expresie concludenta a mizeriei morale in care se zbate".

"Domnul Sorin Rosca-Stanescu isi continua dezinformarea publica intr-un stil care i-a adus un renume deloc de invidiat pe vremea cand lucra ca director de ziar. Minciunile pe care continua sa le propage in spatiul public, in emisiuni de televiziune si de la tribuna Senatului Romaniei, sunt o expresie concludenta a mizeriei morale in care se zbate domnul senator Sorin Rosca-Stanescu", arata purtatorul de cuvant al presedintelui, intr-o declaratie remisa joi agentiei Mediafax.

Potrivit lui Bogdan Oprea, "toate aceste minciuni" vor face parte din procesul deja intentat de presedintele Traian Basescu, aflat pe rolul Judecatoriei Sectorului 2 din Bucuresti, respectiv dosarul cu numarul 27344/300/2013.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

12063 vizualizari

  • +74 (94 voturi)    
    Minciuni si ura-teama lor de puscarie (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 18:56)

    Cristiann80 [utilizator]

    Nimeni normal la cap din tara asta nu a crezut pe securistul odios SRS! Nici nu trebuia vreo replica acest sobolan rosu Instanta judecatoreasca sa isi faca treaba si apoi sa-l linsam pe acest individ nociv, respins de societate, un penal cu dosare care cauta sa intimideze Presedintele, Justitia cu astfel de bazaconii! Cred ca a sosit momentul sa ne trezim si sa scapam de comunsiti, securisti si alte categorii nocive societatii!!!
    • -25 (43 voturi)    
      Hmmm (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:28)

      MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      basescu sa nu uite ca avea 6-7 dosare penale instrumentate de CC (curtea de conturi) dupa controalele la primarie...dosare cu multi bani invartiti intre el, udrea, cocos.
      Apoi a primit nup pe ele de la un individ care acum a ajuns =intamplator=, la propunerea =presedintelui= , la CC (curtea constitutionala) , in buna traditie a mafiei.
    • +17 (29 voturi)    
      Disperare mare! (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:55)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Ce stie Base si nu stim noi inca?... :)
    • -11 (11 voturi)    
      Da, da, da! (Joi, 7 noiembrie 2013, 6:04)

      GePopescu [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Doar o privire:
      - Spalare de bani cu Casuneanu
      - Furt in dosarul Flota
      - Fals intelectual in cazul Mihaileanu
      - Spalare de bani in campania electorala(basescu, ai luat bani de la vantu!!!!)
      - Mita ordinara (SRS a descris un traseu al mitei si nimeni nu s-a sesizat)
      Alo, porcuratura! Dormiti in papusoi sau faceti si voi parte din mecanismul securistic al ilegitimului?
      Oare cat mai suporta tara asta??
      • +10 (12 voturi)    
        nu mai e mult de suportat (Joi, 7 noiembrie 2013, 10:37)

        math [utilizator] i-a raspuns lui GePopescu

        Foarte rapid doctorul Ponta va face dreptate, poporul va infrange. Odiosul tiran stalinist, securist va fi rapus. Iubim USL iubim Antenele, Adrian Nastase presedinte! Medicamente si halate mai multe si mai compensate!
      • 0 (0 voturi)    
        Iar ai inghitit galusca pe nerasuflate (Joi, 7 noiembrie 2013, 19:18)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui GePopescu

        Ce usor va prostesc uslasi. Sau poate nu ai auzit inca de dosarul rosu?
    • +8 (8 voturi)    
      SRS (Joi, 7 noiembrie 2013, 13:15)

      Gobelin [anonim] i-a raspuns lui Cristiann80

      pai SRS a mai pierdut un proces de calomnie cu Basescu, atunci presedintele a cerut daune morale 1 leu.
      de data asta ar face bine sa ceara macar 1 milion, ca sa-i piara pofta de "taclale" anal-istului, cur-natorului si senil-atorului ordinar SRS de RSR.
  • +59 (73 voturi)    
    Hehehe (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:01)

    potaissa [utilizator]

    USL manii intre ei.Incepeti sa tremurati??? Va vine vrea la toti ,pe rand....
  • +69 (83 voturi)    
    manipulare (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:02)

    pragmatism [utilizator]

    Mizeriile marca "Felix" n-au limita. Ce-ar mai pofti Varanu' la un dosar pt Basescu?! Niste mizerabili care vor incerca din nu sa-si prosteasca publicul captiv ... doar, doar ... scapa Voiculescu de justitie! Vrabia malai viseaza!!!!
    • +31 (41 voturi)    
      au o ura in ei alde felix,ponta,crin,nastase,etc (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 20:52)

      toma [anonim] i-a raspuns lui pragmatism

      ca daca le-ar fi oferit basescu legat pe o masa, l-ar taia bucati mici si l-ar manca crud !!!
      zau,nu stiu ce-o sa se intample dupa prezidentiale, cand o sa iasa crin (sau ponta) presedinte (ca asts ne este soarta)
      o sa fie vai de capul nostru !
  • +66 (80 voturi)    
    Astea-s perdele de fum (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:09)

    Kappa [utilizator]

    Daca avea si dovezi de ce mama dracului nu le-a pus pin-acum pe tejghea?
    Oricum SRS este cam ultimul indreptatit moral sa acuze pe cineva de coruptie.
    Domnilor guvernanti, va mascati prostia si incompetenta crasa cu fumigene.
    Toata Europa va spune mai mult sau mai putin voalat ca sinteti la furat; pe aia nu-i pacaliti; asta tine la papagalii care-au trimis Tara in bezna din vremea lui Nastase votindu-va si care, din pacate, asta e, o sa va voteze din nou.
  • -5 (25 voturi)    
    si totusi... (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:11)

    republicanu [utilizator]

    Dane si totusi care-i problema ta ?
  • -23 (41 voturi)    
    Il mai ameninta... (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:14)

    Cristian [anonim]

    Si Antwerpen..
    • +21 (29 voturi)    
      hehe (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:35)

      frederik [utilizator] i-a raspuns lui Cristian

      pai daca aveau dovezi ,o faceau pe timpul lui Nastase atunci cind era pm.continua sa visezi....
      • -10 (16 voturi)    
        Dovadaaaa! (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 23:23)

        Cristian [anonim] i-a raspuns lui frederik

        A mai zis-o o tanti... a sfarsit rau...la Targoviste...niste securisti au ciuruit-o..fsn,psdr,pdl...
    • +8 (24 voturi)    
      nu numai (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:52)

      ws [utilizator] i-a raspuns lui Cristian

      antwerp, ci si dosarul jfk, si traficul de arme, iar unii zic ca dictatorul ar fi the zodiac killer. unde mai pui ca e fratele lui ion rimaru.

      chiar ca are de ce sa-i fie frica!

      ws
      • -12 (22 voturi)    
        Ai uitat de... (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 23:34)

        Cristian [anonim] i-a raspuns lui ws

        Flota,eurobamboo,Mihaileanu si mai sunt si altele...
        Imi place chestia aia cu traficul enuntata de tine insa din pacate,la pensionare capitanul bil-di-bic aducea doar blugi(blue jeans pt netoti)...
        • +26 (28 voturi)    
          Ca tot a venit vorba de netoti.. (Joi, 7 noiembrie 2013, 2:38)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui Cristian

          Va arunca astia (Poanta si Antenescu) niste cuvinte acolo, ca sa uitati de marea guvernare Pontista si realizarile uimitoare a acestei guvernari. Netotii sar repede cu gurita si se "incalzesc" deja cu "dosarele" lui Basescu.

          Hai sa vedem cine sunt personajele care aduc in discutie subiectul "dosarele lui Basescu":

          - SRS: fost informator al securitatii, mare tepar la stat;

          - Poanta: un plagiator dovedit, un mincinos patologic, un nimeni care a avut rezultate zero pe vremea cand a fost Sef Al Corpului de Control al PM; scuze, a avut "rezultate", printre acestea numarandu-se musamalizarea unor controale/dosare (vezi cazul Elan S) si o sinucidere suspecta (Cristian Panait);

          - Nascase.. no comment;

          - DC News... "jurnalism" facut de alde Ciuvica, arestatul lui Nascase. Asta spune tot.

          - "Jurnalistul" Radu Tudor;

          - ONG-ul lui Felix;

          Fratilor, uitati cine acuza! Mai da' nu se gaseste un om cinstit care sa faca acuzatii de coruptie?

          Iarasi aia cu "Flota". Pai netotii uita ca Nascase a avut justitia in mana 4 ani si n-a reusit sa prinda nici macar un corupt, unul singur (exceptie facand papagalul ala de Pavaleanu, sau cum il cheama, de a vrut Ilici sa-l gratieze). N-a reusit sa-l bage pe Basescu la racoare oricat de mult a incercat si sa nu veniti sa spuneti ca nu a incercat. Cu flota, fara flota cu ce vreti voi si n-a reusit. Credeti voi ca o sa reuseasca papagalul asta de Poanta? Nu vedeti ca doar gura a fost si este de el? Nu are absolut nici o realizare, nimic, e gol! Tot ce a facut a fost sa profite prin minciuna, lingaisme si gura mare. Atat.

          Dar pentru netoti e bine, tine de foame. Aia fura pe rupte, isi bat joc de netoti, dar netotii halesc "dosarele lui Basescu", pentru ca asta a ramas singurul lucru cu care-i mai tin Poanta si ai lui "agatati" pe netoti.

          Pofta buna!
    • +14 (18 voturi)    
      Da! (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 20:45)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Cristian

      Si Vancouver, si ...
      Keep dreaming!
  • +43 (49 voturi)    
    dovezi (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:15)

    blu3s0ul [utilizator]

    daca au dovezi sa il bage langa becali!
    daca nu au sa isi ceara scuze.
    • -13 (29 voturi)    
      Hmmm (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:29)

      MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui blu3s0ul

      In sfarsit un om rational...mai rar pe aici unde colcaie de postaci.
      • +6 (6 voturi)    
        iubim USL, iubim Antenele ! (Joi, 7 noiembrie 2013, 10:44)

        math [utilizator] i-a raspuns lui MRSmrs

        Marca inregistrata. In sfarsit un om care a gasit halate ieftine. MRS, SRS ..... Ciuvica reloaded.
    • +17 (27 voturi)    
      dovezi (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:31)

      mihail nica [utilizator] i-a raspuns lui blu3s0ul

      sunt cativa fosti ziaristi in care nu am incredere de multa vreme//srs este un astfel de individ//vrea sa faca putina galagie in jurul lui//daca e scuturat bine, e posibil sa stea multi ani cu gratii la geam // singura lui solutie e sa afirme ca dosarele sunt facute la comanda politica//publica dovezi, nu vorbe
    • +21 (25 voturi)    
      calomnii (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:39)

      TotJustitiar [anonim] i-a raspuns lui blu3s0ul

      In cazul in care se docedesc ca acuzatiile sunt calomnii , nu ajung scuzele . Calomniatorul trebuie sa primeasca cu aceeasi pedeapsa pe care ar fi primit-o cel calomniat daca acuzatia ar fi fost reala.
    • +11 (11 voturi)    
      nu, dom'le (Joi, 7 noiembrie 2013, 1:24)

      Reshape [utilizator] i-a raspuns lui blu3s0ul

      Daca au dovezi sa-l bage linga Becali, dar daca nu au, sa intre ei linga Becali, ca asa e corect.
    • +4 (4 voturi)    
      Daca (Joi, 7 noiembrie 2013, 7:41)

      Jar [anonim] i-a raspuns lui blu3s0ul

      n-au,sa mearga ei langa Becali,pentru calomnie.
      Sa invatam sa nu ne mai jucam cu vorbele.
    • +5 (5 voturi)    
      dosare Basescu (Joi, 7 noiembrie 2013, 10:26)

      rita 1 [anonim] i-a raspuns lui blu3s0ul

      ...daca nu au dovezi nu sunt suficiente scuzele...de ce credeti case agita atat cu codul penal ...intr-un articol nou se precizeaza ca afirmatiile mincinoase facute la adresa unui magistrat,inculpat in dosar,fapte inventate, sa se plateasca cu inchisoarea...
  • +18 (26 voturi)    
    Papura Ponta, (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:18)

    Kepler [utilizator]

    o caricatura ajunsa prim ministru al Romaniei, un mincinos notoriu care aduce nenumarate prejudicii grave statului de drept in aceasta parte a Europei.
    Cit despre ceilalti, la fel de breji.
  • +18 (26 voturi)    
    vorba aia, (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:28)

    victor L [utilizator]

    ce poti ca sa zici? sint turbati ca piratul le mai sta inca in cale.
    Nu isi pot face magariile in tihna.
    Daca aveau "dovezile' de care vorbeste SRS le scoteau ei anul trecut la referendum.
  • +16 (22 voturi)    
    Romania nu-i Ucraina. (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 19:52)

    Trojan.H [utilizator]

    Delirul potailor continua. Dar tot la Rahova vor ajunge.
  • +16 (18 voturi)    
    Aceeasi masura (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 20:05)

    banatul e fruncea [utilizator]

    Sa se investigate si daca e caul sa - l pedepseasca. Nu sunt de pareve ca hotii nostrii sunt mai buni decat ai lor.
    • +5 (13 voturi)    
      Asa este , tot banatu-i fruncea (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 23:16)

      rockerul [utilizator] i-a raspuns lui banatul e fruncea

      Buna seara , dupa ce m-am chinuit putin sa va citesc mesajul , am inteles ce ati spus si sunt total de acord , DAR mizeria morala si penala oferita de aceasta guvernare o depaseste de departe pe cea a lui Nastase ..... un dalmatian ca SRS ar fi bine pt el sa poata demonstra ceea ce afirma . Moral vorbind , este demn doar de dispret , are loc DOAR langa un mizerabil ca Varanul , asa ca ma indoiesc f mult de tot ceea ce spune , nu este decat un securist nenorocit ! Daca-l credeti ,.... e dreptul dvs !!!
  • +16 (20 voturi)    
    declaratii politice (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 20:13)

    nash pandelica [utilizator]

    ce smecher este closca.
    declaratiile politice se bucura de imunitate, nu pot fi considerat calomnii.
    daca stie, dece nu face plangere, direct la procuratura.
    iar varanu', colonel sau general viteaz aparator al tzarii, fost, azi jecmanitor, se ascunde dupa un ong.
    probabil unul care organizeaza si demonstratii prin bucale.
    de tonta nu mai zic, el saracu este asa de ametit ca nici ce'i spune tata socru nu mai este in stare sa repete.

    guzganii se agita, corabia usl'amului ia apa.
  • -3 (13 voturi)    
    aviz celor amatori (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 20:14)

    nash pandelica [utilizator]

    cine sapa groapa altuia...
  • +15 (21 voturi)    
    Si ce e nou in asta (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 20:14)

    bogdan1477 [utilizator]

    Primul dosar Flota i s-a fabricat in 1994, cind a si demisionat din parlament ca sa poata fi anchetat. Rezultatul? Nimic. Dupa care a fost al doilea dosar Flota, care nici nu se mai stie pe unde e. Dupa care, acuze la adresa lui au fost in mod constant, specimene gen Ciuvica fabrica un doar pe loc daca ii trezesti in crucea noptii. Antenele si Irealitatile il porcaiesc de prin 2006. Deci, ce ce nou aici?!? Asta stiu sa faca comunistii: sa arunce cu minciuni. Minciuni care, repetate de suficiente ori, devin adevaruri general valabile. Cum e de exemplu, limba moldoveneaasca, care n-are legatura cu limba romana. Asta stiu comunistii sa faca cel mai bine, sa prosteasca prostimea. Si cum la noi prostimea e pe undeva pe la 70% din populatie, succesul e maxim.
  • -10 (20 voturi)    
    Băse la brutărie.... (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 20:21)

    Krokodilul Chichiricios [utilizator]

    E locul lui care-l așteaptă- de când făcea contrabandă....
    • +5 (11 voturi)    
      Salut , (Joi, 7 noiembrie 2013, 0:07)

      rockerul [utilizator] i-a raspuns lui Krokodilul Chichiricios

      buna seara , de acord , daca asa o fi , acolo trebuie sa ajunga orice infractor ! Totusi , draga krokodilule ,ce ne facem cu TOATE SCURSURILE COMUNISTE , cu toate slugile lor , cu toti turnatorii ordinari ce au reusit sa nenorocesca atat de multe familii romane , cu toti tortionarii si cozile lor de topor ce au facut crime zeci de mii de OAMENI , de ROMANI , ce facem prietene , o lasam asa , balta ? NU , asa cum Israelul vaneaza nazisti de zeci de ani , asa trebuie si ROMANIA sa-si rezolve istoric si judiciar acest lucru , dupa aceea , acesti suboameni trebuie exclusi si stigmatizati din viata civila si politica a tarii !!!!! Daca tacem si acceptam ca ei sa ne sfideze mai departe , sa ne rada in fata , sa fure si sa fie cei mai bogati romani ..... ne vom afunda intr-o mare groapa , IREVERSIBIL !!! Despre contrabanda de atunci , stiti f bine ca sistemul comunist nenorocit te impingea .... sa te descurci cumva .... eu fac parte din cei multi care stateam pe rand toata familia si 3 zile la coada la carne pt 2 kg de ceva carne + legume furajere congelate , chiar si pt atat de putin ne calcam in picioare .... TREZITI-VA si aruncati la gunoiul istoriei absolut pe toate aceste personaje , cu tot cu colaboratorii lor sau odraslele lor !!!! Dupa aceea , ROMANIA va avea o SANASA !!!! Toate cele bune
    • +2 (2 voturi)    
      Si cand ma gandesc ca la ora asta (Joi, 7 noiembrie 2013, 19:28)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Krokodilul Chichiricios

      puteati sa fi scapat de Basescu. Faceati constitutia cu 300 si 4 ani la presedintie si azi nu mai faceati spume. Nu aveti de ce va plange. Ati pierdut pe mana voastra.
  • +15 (21 voturi)    
    fara logica (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 20:55)

    pragmatism [utilizator]

    Cine naiba baga in fundul lui Basescu milioane de euro in 2004 cand toata lumea pariase pe Nastase??? Sa fim seriosi si cu putina logica ... cine avea milioane de aruncat pe o situatie fff putin probabila, alegerea lui Basescu ca si presedinte, in conditiiile in care cu cateva luni inainte de alegerile prezidentiale ... Nastase isi facea poze cu Bush la Casa Alba!!!!
  • +10 (12 voturi)    
    sa fie clar (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 21:30)

    MihneaR [utilizator]

    Daca e adevarat, atuunci sa se judece si Basescu sa faca puscarie.
    Daca nu, e o intoxicare tipic securista.
  • +14 (22 voturi)    
    D-nii (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 22:16)

    soringusar [anonim]

    SRS si AN sunt 2 tomberoane politice, parerea lor valoreaza 2 morcovi degerati.
  • -9 (23 voturi)    
    Chestiunea e simpla si usor de demontat! (Miercuri, 6 noiembrie 2013, 22:33)

    GRANDFATHER [anonim]

    Trebuie sa se raspunda documentat si clar la urmatoarea intrebare: In campania electorala din 2004, alianta D.A.("Dreptate si Adevar), prin liderii ei Traian Basecu si Teodor Stolojan, a fost sau nu beneficiara unei "sponsorizari extrne" in valoare totala de 7 miloane de dolari?! DA sau NU?
    Comunicatele domnului Marius Oprea nu tin loc de raspuns! Iar invocarea "moralitatii" intr-o "afacere" politica e neconvingatoare! Nimeni nu-i "banuieste" pe politicieni de moralitate!
    Asa ca asteptam un raspuns din partea celor doi lideri politici si deasemenea un rapuns din partea institutiilor autorizate! Nu-i asa domnule Dan Tapalaga?!
    • +7 (11 voturi)    
      pai cum? (Joi, 7 noiembrie 2013, 1:28)

      Reshape [utilizator] i-a raspuns lui GRANDFATHER

      Cum sa se raspunda clar si documentat? E ca si cum eu as zice: "nicolache, dumneata ai sustras din poseta unei batrine o bancnota de 100 de lei". Ia si raspunde clar si documentat si, in loc sa aduc eu dovezi, te pun pe tine si pe institutiile autorizate sa faceti lucrul asta. Hai, ia si demonstreaza ca nu ai sustras 100 de lei din poseta unei batrine, sa vedem cum faci?
  • +7 (7 voturi)    
    Vai, SRS! (Joi, 7 noiembrie 2013, 9:01)

    Sani [utilizator]

    Bai SRS, esti acelasi individ care denigra Piata Universitatii in '90 impreuna cu USL-amul anilor '90: Iliescu & Clica FSN.

    Noroc cu cei 70% votanti (penelisti included).
  • +6 (6 voturi)    
    Se va inneca (Joi, 7 noiembrie 2013, 9:39)

    SRA [utilizator]

    SRS se agata de orice a scapa de puscarie precum innecatul "pana la urma se va inneca !
  • +4 (4 voturi)    
    prostii (Joi, 7 noiembrie 2013, 10:39)

    ribelalu [utilizator]

    Banca din San Francisco nu mai functiona din 2002 fiind absorbita de una mai mare. Asa ca nu avea cum sa faca plati in 2004. Se gaseste usor pe net asta.
  • +1 (1 vot)    
    rau ati ajuns (Vineri, 8 noiembrie 2013, 4:21)

    rau ati ajuns [anonim]

    Bank of Canton a fost achizitionata de catre United Commercial Bank IN ANUL 2002 (ulterior United Commercial Bank fiind achizitionata de catre East West). Cum SRS aka turnatorul "Deleanu" si dom profesor turnator "Felix" erau obisnuiti cu note informative si sarcini mai putin complexe decat falsificarea unor documente bancare au uitat sa se informeze asupra acestui aspect si au pus Bank of Canton pe ordinul de plata, o banca care nu mai exista cu acest nume in 2004, ci cu numele unei alte banci a carei filiala devenise !!! Nimic senzational pana aici, ceea ce este cu adevarat senzational este ca A3 v-a spalat creierele atat de rau incat impotriva evidentei mai sunteti unii creduli care iau falsurile de bune! [editat de moderator]