VIDEO Vasile Blaga: PDL merge singur pe liste la europarlamentare. / Victor Ponta TV, cea mai mare deziluzie a clasei politice dupa 1989

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 30 august 2013, 11:15 Actualitate | Politic

Liderul democrat-liberal Vasile Blaga a anuntat vineri dimineata, la Scoala de vara a Tineretului PDL de la Eforie, ca partidul sau va merge singur pe liste la alegerile europarlamentare: "O sa redevenim cea mai mare forta politica in Romania. Dupa alegerile europarlamentare prima forta de centru-dreapta", a afirmat Vasile Blaga. El a criticat cu aceasta ocazie Executivul, sustinand ca "Victor Ponta TV este cea mai mare deziluzie a clasei politice dupa 1989".

El a acuzat actualul Executiv ca "a reusit sa duca somajul la peste 25%" si ca "ne-au adus pe pozitia a doua la capitolul inflatie in Europa", adaugand ca "PNL nu se simte sub nicio forma in guvernare".
























2175 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    Singur cuc! (Vineri, 30 august 2013, 11:38)

    hotnewsfil [utilizator]

    'Vasile Blaga: PDL merge singur pe liste la europarlamentare'.
    Da ! Singur cuc. Cucul care isi depune ouale in alt cuib, sa le cloceasca gazda (Basescu!).
  • +8 (12 voturi)    
    Blaga are dreptate (Vineri, 30 august 2013, 11:52)

    Phil Austin [utilizator]

    dar in afara de vorbit degeaba si salariul pe care si-l ia degeaba de la stat (adica din banii nostri), plus blablabla, el ce stie sa faca?
  • -5 (11 voturi)    
    ce idee...!! (Vineri, 30 august 2013, 12:32)

    Codruta N [utilizator]

    CUM sa fie Ponta "cea mai mare deziluzie"??
    Pai si-a facut cineva "iluzii" referitoare la el??

    Cat despre "somaj"... "efectul Boc" se manifesta pe principiul "bulgarelui de zapada", probabil o sa mai dureze niste ani (si chiar multi - daca astia de acum continua pe linia lui Boc). Adica cum? isi imagina cineva ca, imediat ce dispar guvernele Boc cineva invarte un comutator si gata! dispare somajul?
    • +2 (4 voturi)    
      ai dreptate... (Vineri, 30 august 2013, 15:06)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      nu poti invarti comutatorul, s-ar putea sa-ti fileze lampa...
      dar nu-i nimic, asteptam pana in 2020, poate nu vor mai fi efecte ale guvernarii boc, asta daca actualii nu continua tot politica boc, dar cine stie, poate chiar a fost si este necesara iar unii se numesc doar profitori...
    • +2 (2 voturi)    
      Pana la finalul secolului (Vineri, 30 august 2013, 17:37)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      O sa se rezolve si somajul, prin depopularea completa a tarii.
  • +6 (8 voturi)    
    Vorbeste Blaga (Vineri, 30 august 2013, 12:43)

    Frank777 [utilizator]

    PDL = partidul sandwich.

    Primul strat : profitorii emanti din FSN
    Startul doi : oameni de buna credinta
    Startul trei : oportunistii din vechile guvernari.

    Oameni de buna credinta din acest partid sunt sufocati si blocati de stratul unu si trei ,sunt prizonierii lor in partid si in acelasi timp devin prizonierii propriului partid si isi compromit orice sanse de a putea milita cinstit si cu credinta in Dumnezeu pentru o cauza buna.

    Fugiti din PDL .
    Va blocati si va irositi.
    Cercul inchis al conducerii PDL va foloseste ca masa de manevra.
    Sunteti scutul lor politic pentru dosarele lor.
    Atat si nimic mai mult.
    Niciodata in PDL nu se vor promova valorile.
    S-a inchis cercul.
    Oculta PDL functioneaza ca Oculta PNL si Oculta PSD.Numai ei si finii lor in vecii vecilor.
    In rest sunt oameni de umplutura.Va da o bricheta la alegeri.

    In PDL promoveaza numai cei care au demonstrat ca stiu sa faca bani sau sa faca jmekerii.Finii si rudele Ocultei.

    PDL este un partid de cumetrii,compromisi politic care inca beneficiaza de simpatia oarba a celor care voteaza anti PSD-PNL.

    Blaga este hrebenciucul care le negociaza dosarele si libertatea.

    Blaga, fa-te ca faci opozitie ! zice Ponta .
  • -6 (10 voturi)    
    Vesti bune. Ambele. (Vineri, 30 august 2013, 13:14)

    La Tour Eiffel [utilizator]

    Inseamna ca pdl-ul nu va mai avea reprezentanti in PE ceea ce e normal si e foarte bine pentru ca ne-au facut destul de ras pe acolo parlamentarii lor. Iar daca Ponta la dejamagit eiarasi e foarte bine. Inseamna ca ceea ce face e contrar politicii dezastroase duse de bas-pdl in ultimii ani. Amuzant e ca blaga isi facea iluzii ca USL-ul ca continua sa duca tara de rapa.
    • +5 (7 voturi)    
      Vestile bune sunt altele! (Vineri, 30 august 2013, 14:09)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui La Tour Eiffel

      Ca Monica Macovei va fi in PE iar MP si FC vor lua grosul de la PDL. Toate trei vor adunate vor bate PNL-ul care va deveni minuscul.
      Iar in 2014 MRU va deveni Presedinte si in 2016 noua formatiune de dreapta va arunca USL-ul pentru totdeauna de la guvernarea Romaniei!
      Astea sunt vestile bune!!!
      • +1 (1 vot)    
        Macovei - probabil vreo functionara pe la UE (Vineri, 30 august 2013, 15:20)

        mirceapop [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Acuma Macovei e aleasa la PE, dar in cazul in care va candida din partea PDL, va ramane cu buzele in aer. Deci singura solutie pentru dansa este sa aplice repede repede pentru un job. Atasez site-ul pentru cariere la Uniunea Europeana http://europa.eu/epso/index_en.htm
        Bafta, si poate ai noroc doamna Macovei sa devi un consiler pe la PE