Traian Basescu: Crin Antonescu nu va ajunge niciodata presedinte, pentru ca nu stie sa respecte aceasta functie

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 26 august 2013, 19:26 Actualitate | Politic

Crin Antonescu "nu va ajunge niciodata presedinte, pentru ca nu stie sa respecte aceasta functie", a afirmat luni presedintele Traian Basescu, dupa ce a fost intrebat de un jurnalist,  in timpul declaratiei de presa sustinute la Palatul Cotroceni, "Cum catalogati gestul lui Crin Antonescu de a pleca inaintea discursului dumneavostra?" (la ceremonia de investire in functia de ministru al Transporturilor a Ramonei Manescu - n.red.).

"Intr-un singur fel: nu va ajunge niciodata presedinte, pentru ca nu stie sa respecte aceasta functie. Si, in fond, era o ceremonie dedicata colegei sale", a fost raspunsul lui Traian Basescu.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

4012 vizualizari

  • +7 (13 voturi)    
    crin (Luni, 26 august 2013, 19:32)

    Snitzelvienez [utilizator]

    e umbra lui Patriciu..care a plans la parnaie si a jurat sa se razbune pe 'odiosul' Basescu..
    • +6 (6 voturi)    
      Despre Domnu Crin (Luni, 26 august 2013, 22:29)

      Ciobanul Bucur [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      - CTP: "Un politician gaunos". "Submineaza justitia, submineaza statul".
      - Andrei Plesu: "O nulitate"; "mereu sigur pe locvacitatea lui fadă".
      - Sever Voinescu: "O patachina".
      - Florin Zamfirescu: "Doar o carcasa".
      - Florin Negrutiu: "Acest om cu privire fixă care se doreşte preşedintele României". "Ridicol si absurd". "N-a avut vreun scrupul să se înconjoare de turnători notorii la Securitate, precum Dan Voiculescu sau Sorin Roşca Stănescu".
      - Dan Tapalaga: "Un contorsionist nevertrebat".
      - C. Nistorescu: "Un personaj subtire".
      - Marian Sultanoiu: "Zambetul acela abulic de fericire".
      - Lelia Munteanu: "Aud sticleţii din colivia pe care al doilea om în stat o poartă fudul pe umeri, în loc de căpăţână".
      - I Cristoiu: "Şi cînd te gîndeşti că, în 2009, eram gata cu toţii să-l luăm în serios pe Crin Antonescu, politicianul candidat la preşedinţie care ne făgăduia Revoluţia Bunului simt".
  • +9 (19 voturi)    
    fac si singuri circ, nu mai trebuie zgandariti (Luni, 26 august 2013, 19:34)

    toubib [utilizator]

    una peste alta d-l Basescu are dreptate, si daca scoatem afirmatia din context
    • -4 (8 voturi)    
      Basescu nu mai este, de mult, presedinte (Luni, 26 august 2013, 23:59)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui toubib

      Romanii l-au dat afara din aceasta functie, dar el se agata de ea cu ajutorul serviciilor si a "sefilor" sai din tarile metropola (noi fiind colonie, in mare parte datorita lui Basescu)...
      Deci, ce este de respectat?
      Daca respecta functia prezidentiala, basescu accepta sutul popular.
      Cata ipocrizie.....
  • -5 (23 voturi)    
    ce inseaman sa respecti ?! (Luni, 26 august 2013, 19:41)

    ics_11 [utilizator]

    ce inseamna sa respecti aceasta functie ?
    iata ce a facut basescu ca presedinte :
    1. a zis ca-si da demisia in 5 minute si s-a razgandit instantaneu.
    2. a zis ca va creste salariile la profesori cu 50%
    3. a scazut salariile la profesori si nu numai cu 25%
    4. ar trebui sa se ocupe de politica externa dar face exclusiv politica interna
    5. da examene, se plimba la biserici, la serbari, da chermeze la vila de protocol de la Neptun si-si renoveaza vila Dante

    asta inseamna sa "respecti functia de presedinte"?!
    uite cine da lectii. ha ha ha :)
    • +2 (12 voturi)    
      ... (Luni, 26 august 2013, 21:08)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui ics_11

      N-ai punctat nimic, berbecule, decat foaia de pontaj.
    • +8 (14 voturi)    
      antiteza (Luni, 26 august 2013, 21:42)

      timp tamp [utilizator] i-a raspuns lui ics_11

      1. si cacarau a zis ca isi da demisia
      2 salariile le-a blocat taricelul imediat ce basescu a promulgat legea
      3 tov profesor felix, tot taricelul e vinovat, cand economia "DUDUIA" a facut deficit bugetar de 6%
      4. se intalneste trimestrial cu toti liderii europei
      5. le face in tara lui, tonta si cacrau le fac la maiami, dubai, monte carlo, antalia...iar cacarau e clar ca frecventeaza doar cazinouri si sanatorii psihiatrice, caci nu prea s-a bronzat
      • -4 (6 voturi)    
        antiteza antitezei (Luni, 26 august 2013, 22:31)

        ics_11 [utilizator] i-a raspuns lui timp tamp

        1. a zis inainte ca basescu sa ceara boicot "democratic"
        2. imediat ce le-a blocat tariceanu (pe motiv ca nu sunt bani, basescu l-a acuzat ca incalca legea si a promis ca le va creste identificand si sursa : cu banii de la loganuri-le de 70.000 eur; pdl a castigat imediat alegerile. dar salariile au scazut cu 25%.
        3. erau bani pentru cresterea salariilor : de la logan-uri. asa ne-a spus basescu; pentru ca tariceanu a spus clar : nu sunt bani !
        4. atat ? o intalnire o data pe trimestru ?! si care este rezultatul ?!
        5. si care este castigul romanilor ca basescu ramane in tara si face chermeze la neptun si se duce la diverse festivaluri si-si da examenele alea de marinar?!
  • -3 (13 voturi)    
    hm (Luni, 26 august 2013, 19:42)

    srpc [utilizator]

    sunt un contestatar convins al lui Basescu, dar de data asta ii dau, partial, dreptate; Antonescu nu e bun de presedinte, insa nu pentru ca n-ar respecta functia (in definitiv, a-l contesta pe ocupantul vremelnic al pozitiei de presedinte e ceva firesc) ci pentru ca are prea multe din defectele care au transformat legislaturile lui Basescu in dezastru: orgoliu bolnav, autoritarism, lipsa de fair play si de cuvant, abuzul ca regula; chiar nu avem nevoie de un continuator al practicilor basiste.
    • +1 (7 voturi)    
      hehe (Luni, 26 august 2013, 22:14)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      "Calităţile domnului Băsescu sunt foarte multe, este vorba de curaj în politică, este vorba de personalitate, este vorba de autoritate, de inteligenţă, şi când spun inteligenţă nu mă refer la trucuri, vicleşuguri, ci pur şi simplu, este un om inteligent şi un politician inteligent", a declarat liderul PNL Crin Antonescu, la TVR.
  • +2 (14 voturi)    
    te inseli (Luni, 26 august 2013, 19:49)

    Francisc 1 [utilizator]

    nu functia nu o respecta...
  • +6 (16 voturi)    
    <br> (Luni, 26 august 2013, 19:52)

    stogav [utilizator]

    Pe mana cui e posibil sa intre la anul tara, datorita asistatilor si a celor ce nu gandesc cu capul ci cu matele
  • +8 (18 voturi)    
    desi nu l ``iubesc`` deloc.. (Luni, 26 august 2013, 19:58)

    exilatul [utilizator]

    pe acest marinar , sunt de acord cu el si sper ca vorbele lui sa se adevereasca..
  • +11 (15 voturi)    
    I se facuse somn... (Luni, 26 august 2013, 20:06)

    Atcika [utilizator]

    Probabil, lui Crin i se facuse somn, doar " muncise" pe ziua de azi, stind in picioare trei minute cit isi rostise noua ministreasa juramintul...Drept pentru care a tulit-o rapid catre patutul personal....
  • -10 (20 voturi)    
    Am mai aratat cat de slab profet este... (Luni, 26 august 2013, 20:24)

    finutza [utilizator]

    ... d-l Basescu. Cautati va rog citatul in care spunea ca niciodata d-l Ponta nu va fi prim-ministru. Sa mai amintesc ca acelasi domn a spus ca nu-l va propune pentru aceeasi functie vreodata?
    Pana la urma, poate este un contra-profet, adica ceea ce spune se realizeaza pe dos.
    • +4 (6 voturi)    
      pai si care e problema? (Luni, 26 august 2013, 22:55)

      ZeroAbsolut [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      domnul Traian Basescu a spus ca niciodata CtrlV Pontanocchio nu va fi prim-ministru. Si nici nu e. Simplul fapt ca ocupa degeaba functia de prim-ministru nu il face prim-ministru. Primul-ministru trebuie sa munceasca pe rupte, nu sa dea minciuni pe sticla toata ziulica si sa fie mereu in campanie electorala. Domnul Boc, de exemplu, n-avea timp nici sa sufle.

      Acelasi domn Traian Basescu a spus ca nu-l va propune niciodata pe CtrlV Pontanocchio prim-ministru?! Pai l-a propus domnul Basescu? Sau despre ce vorbim aici?

      Domnul presedinte Traian Basescu a insistat ca USL sa propuna un prim-ministru competent. Faptul ca baronul Pontahausen este incompetent si a fost unica varianta a USL spune multe despre "calitatea" membrilor acestei strutocamile care-si da cu stangu-n dreptul.
      • -2 (4 voturi)    
        Faptul ca le... (Marţi, 27 august 2013, 8:42)

        finutza [utilizator] i-a raspuns lui ZeroAbsolut

        ... intorci ca la Ploiesti, dovedeste incapacitatea ta de a gasi argumente plauzibile. Si mai te si amagesti singur...
  • +11 (13 voturi)    
    nu se respecta pe sine in primul rand (Luni, 26 august 2013, 20:25)

    Wanheda [utilizator]

    Creca il tine clica in spate pt ca e bun marionet, altfel nu vad nici un motiv, e doar o biata sluga.
  • +9 (13 voturi)    
    visul lui căcărău este să doarmă permanent (Luni, 26 august 2013, 20:31)

    visio [utilizator]

    și somnul ăsta îl poate avea fiind președinte...ăsta este visul lui căcărău...să nu îl deranjeze nimeni, niciodată și să iai bani grămadă ca bugetar...
  • -9 (17 voturi)    
    lol (Luni, 26 august 2013, 20:35)

    Gigi Kent [utilizator]

    Nu stiu daca despre functie e vorba aici. E vorba despre persoana insa cu siguranta.

    Ce-mi place cand dl Basescu vorbeste ca un presedinte legitim. Ca unul care primit 7.4 milioane de voturi (88%) cand a fost ales pentru postul respectiv.
    • +7 (13 voturi)    
      he he (Luni, 26 august 2013, 21:59)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      lovitura de stat model rusesc..nu mor caii cand vor cainii
  • -9 (15 voturi)    
    Tocmai a fost (Luni, 26 august 2013, 20:46)

    La Tour Eiffel [utilizator]

    Si mai era si acum daca nu minteai si manipulai cu atata nerusinare. Si oricum in 67 de saptamani vom avea in sfarsit un presedinte adevarat. 67. Tic-tac, tic-tac,tic-tac.
    • +6 (10 voturi)    
      mai schimbă canalu' (Luni, 26 august 2013, 21:55)

      Googol [utilizator] i-a raspuns lui La Tour Eiffel

      ce-ți mai place să reciți vorbele triștilor de la latrine...
    • +9 (13 voturi)    
      Romania trebuie condusa de premianti (Luni, 26 august 2013, 22:18)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui La Tour Eiffel

      nu de repetenti si plagiatori.
      • 0 (2 voturi)    
        Scurt si la subiect! (Marţi, 27 august 2013, 18:44)

        Delia13 [utilizator] i-a raspuns lui ty

        ... ce ati scris mai sus, ar trebui folosit in campania electorala, ca slogan si afise, poate se mai limpezesc la cap romanii!
  • +8 (14 voturi)    
    Omul si-a uitat sloganul dintr-o alta campanie (Luni, 26 august 2013, 20:52)

    Clop [utilizator]

    Crin Antonescu nu va ajunge presedintele tarii, pentru ca NU ARE CALITATI/ ATRIBUTE, CARE SA-L RECOMANDE PENTRU ACEASTA FUNCTIE.

    *Cred ca a fost concludent interimatul din vara trecuta cu carte de vizita obscena.

    **Altfel, omul doarme si se tot viseaza presedinte.
    • -4 (10 voturi)    
      mi-ai adus aminte :))) (Luni, 26 august 2013, 22:16)

      ics_11 [utilizator] i-a raspuns lui Clop

      mai tii minte cand spunea basescu ca ponta nu va ajunge prim ministru ?! si uite acum. :)))))))))
    • -4 (4 voturi)    
      Mama ce i-ai zis-o p'asta (Marţi, 27 august 2013, 1:58)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Clop

      Ati stat voi basaii si v-ati gandit bine si ati gasit cea mai mare crima a lui Antonescu ... frate, si-a facut carte de vizita cu "presedinte adinterim". Sa vina ANI, sa vina DNA, sa mai vina cineva ... sa-l ia!

      :))
  • +3 (5 voturi)    
    foarte tare! (Luni, 26 august 2013, 20:54)

    ovp [utilizator]

    s-a mai dus un procent din popularitate dupa directa asta...
  • +7 (9 voturi)    
    Corect! (Luni, 26 august 2013, 20:57)

    dan63 [utilizator]

    Mireille Mathieu are respect numai pentru PeNaLii din partidul său! Şi să nu uităm: CINE SE ASEAMĂNĂ, SEA DUNĂ!
  • -4 (6 voturi)    
    voi nu respectati Romania si romanii (Luni, 26 august 2013, 21:04)

    jackalphonse [utilizator]

    nu-mi fac iluzii ca antonescu va ajunge presedinte, nu are calitati, este clar. problema voastra (besescu, poanta, antoana) este ca va dpare-n cot de tara si de romani.
  • +12 (14 voturi)    
    Către finutza, ics, gig kent și alți pixeli (Luni, 26 august 2013, 21:22)

    Xtrek [utilizator]

    Dragilor, puteți să vă aruncați toată artileria diversionistă la gunoi. kkrău nu e material de președinte. Punct.
    • -7 (7 voturi)    
      Punct. (Luni, 26 august 2013, 22:54)

      finutza [utilizator] i-a raspuns lui Xtrek

      Tu reprezinti doar un vot. Alt punct.
      • +6 (8 voturi)    
        Un vot care face cat 1000 (Marţi, 27 august 2013, 0:22)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        din voturile voatre ale pomanagiilor care apreciati hotii si repetentii, dottoria si galeata cu pomeni.
        • -2 (6 voturi)    
          Sistemul... (Marţi, 27 august 2013, 8:44)

          finutza [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

          ... "o galeata - un vot" a fost dezvoltat de fidelii d-lui Basescu. Pentru documentare, intreab-o pe d-na Anastase sau ia la intamplare prahovenii din circumscriptia dumneaei...
          • -1 (3 voturi)    
            galeti, rochii si papuci dar pedelist (Marţi, 27 august 2013, 10:59)

            jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui finutza

            cand le-am vazut la satenii bunicii mele m-a apucat rasu-plansul. cam astea au foat o parte din strategiile de castig ale lui base, pe atunci pedelist, iubitor de blaga and co.
      • +3 (3 voturi)    
        Iete ca n-ai dreptate :P (Marţi, 27 august 2013, 1:51)

        Gigell [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        Ca tocmai mi-am adus aminte, ai cu fina esti tu ?
        • -1 (3 voturi)    
          Buna intrebare! (Marţi, 27 august 2013, 8:46)

          finutza [utilizator] i-a raspuns lui Gigell

          Sa te vad ce raspuns dai, asta-i mai interesant. Offf, greu cu voi, traiti intr-o lume a iluziilor, o lume a supozitiilor, o lume deformata... Treziti-va!
          • +1 (1 vot)    
            lasa... (Marţi, 27 august 2013, 18:53)

            Delia13 [utilizator] i-a raspuns lui finutza

            ... va treziti voi cind se termina pomenile si va trebui sa munciti!!! sa vezi atunci schimbare de mentalitate...
    • -1 (3 voturi)    
      nu este diversiune decat pentru basisti (Marţi, 27 august 2013, 16:20)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui Xtrek

      pentru mine sunt fapte. poti sa le contrazici? daca verifici aceste puncte de ""diversiune"" vei vedea ca chiar s-au intamplat
  • -7 (13 voturi)    
    Ca parca tu ai respectat-o vreun pic (Luni, 26 august 2013, 22:16)

    GabrielCosmin [anonim]

    Ca parca tu ai respectat-o vreun pic?! Cat tupeu pe Față de Băs sa spuna despre altii cand el a calcat in picioare Constitutia si voturile atator oameni de atatea ori. Rusine Basescu, vezi-ti lungul nasului inainte de a spune despre altii!
    • +8 (10 voturi)    
      Fi concret ! (Luni, 26 august 2013, 22:57)

      hublot [utilizator] i-a raspuns lui GabrielCosmin

      Spune macar un articol din Constitutie pe care l-a incalcat Basescu! Doar unul ! Dar probabil tu te uiti doar la antena 3 si acolo ai auzit si tu ca Basescu a incalcat Constitutia .....inainte sa vorbesti gandeste-te putin cine conduce Antena 3 .Daca nu stii iti spun eu Dan Voiculescu care s-a dat demisia din de doua ori pentru a scapa de condamnare . Si sa nu uitam nici de Nastase si Iliescu si ei ziceau ca Basescu a incalcat Constitutia....probabil ti-a placut Romania condusa de cei doi .
  • -9 (13 voturi)    
    as a zis (Luni, 26 august 2013, 22:47)

    antitot [utilizator]

    Si despre Ponta si este prim ministru.
    Crin va fi presedinte si te va baga la puscarie.
  • -8 (10 voturi)    
    clar! (Luni, 26 august 2013, 23:08)

    amycus [utilizator]

    daca zice basescu asa va fi.
    nici pe ponta nu l-a numit premier.