VIDEO Traian Basescu a petrecut cateva ore intr-un complex hotelier pe litoral: "Mi-a placut aglomeratia din Mamaia, dar nu mi-a placut mizeria"

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 august 2013, 10:21 Actualitate | Politic

Presedintele Traian Basescu a petrecut cateva ore, vineri seara, intr-un complex hotelier aflat intre Mamaia si Navodari, impreuna cu sotia sa, Maria, seful statului spunand ca s-a simtit bine acolo, singura sa nemultumire fiind legata de Mamaia pentru ca nu ar fi suficient de curata, relateaza Mediafax.

Dupa ce a participat, vineri dupa-amiaza, la vernisajul expozitiei dedicate Regelui Ferdinand I, organizate la bordul fregatei Regele Ferdinand din Portul Militar Constanta si s-a plimbat impreuna cu sotia sa in Mamaia, fiind asaltati de turistii si constantenii aflati pe faleza care au vrut sa se fotografieze cu presedintele, Traian Basescu a petrecut apoi cateva ore la un complex hotelier aflat intre Mamaia si Navodari, unde a mancat, s-a bucurat de spectacol - din care a facut parte si un concert cu Andra - si a facut poze cu turistii.

Seful statului a recunoscut, la plecare, ca s-a simtit bine la complexul hotelier respectiv si ca totul a fost foarte placut. De altfel, Traian Basescu sustine ca asemenea investitii ar trebui realizate pe toata zona dintre Mamaia si Navodari.

"Am aflat ca are un regim in care incearca sa concureze oferta din Grecia si din Turcia si, se pare, cu mare succes. Daca ai doua mii de locuri de cazare si sunt ocupate inseamna ca serviciile sunt bune, preturi convenabile. Eu tot spatiul asta de la Navodari si pana la iesire din Mamaia, l-as face numai cu asa ceva, cu certitudine turistii s-ar simti foarte bine", a spus presedintele.

Nu la fel de incantat a fost Traian Basescu de Mamaia, lucrul care l-a nemultumit fiind mizeria din statiune.

"Mi-a placut aglomeratia din Mamaia, dar nu mi-a placut mizeria din Mamaia. Daca v-ati uitat cand sa intri pe faleza din Mamaia, e murdar. (...) Nu-i suficient de curata fata de cate spectacole de-astea gen Las Vegas vedem la televizor. Cand ajungi in Mamaia e o oarecare deceptie", a mai afirmat seful statului.

Intrebat ce statiune prefera intre Mamaia si Neptun, Basescu a ales Neptun.

"In Mamaia nu as putea sa simt ca ma odihnesc, prefer sa stau la Neptun si daca vreau putina atmosfera de Mamaia sa ma duc pana in Mamaia, dar sa stau in Neptun', a explicat presedintele.

De asemenea, Traian Basescu a fost intrebat unde este mai frumos, la Mamaia sau Neptun ori in Miami, spunand: "Eu inca nu am fost la Miami".

Seful statului se afla la acest sfarsit de saptamana pe litoral, unde va ramane pana duminica dupa-amiaza.

























3464 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    Doar e (Sâmbătă, 10 august 2013, 10:43)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    delirium tremens, nu?!
    La zarzare in ograda, totate alea stau sa cada!
    Mersi, usele!
  • -16 (22 voturi)    
    este mizerie (Sâmbătă, 10 august 2013, 11:02)

    evoque [utilizator]

    dar este mizeria a 8 ani de presedentie, in care au fost doar scandaluri. Pana si acum in al 12-lea ceas presedintele nu se poate abtine sa nu faca remarci hahaite.
    Este adevarat ca "mafia" lui mazare si constantinescu au "capusat" cam tot ce se intampla pe litoral, insa nu au avut niciodata adversari pe masura, deoarece pdl-ul presedintelui a avut la constanta doar niste papagali incapabili.
    Poate candideaza presedintele la primaria constanta, hai sa vedem ar avea "cohones" pentru asta, poate schimbam carele alegorice pe baile comuniste de multime.
    • +5 (7 voturi)    
      hahaila (Sâmbătă, 10 august 2013, 13:11)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      mizeria de 8 ani ne-a adus condamnari..chiar si de fosti prim ministri.de hoti care se credeau intangibili..dar uite ca se apropie ziua cand am sa vad si motani dupa gratii..
      • -5 (9 voturi)    
        nu ma intereseaza (Sâmbătă, 10 august 2013, 15:36)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        cine ajunge dupa gratii. Ma intereseaza sa nu mai vad procuratura si servicii in subordinea unei persoane.
        Daca te referi la voiculescu si daca acesta a incalcat legea asta este nu imi pasa. Insa as vrea sa vad ca in acelasi fel justitia se pronunta si pentru videanu, boureanu, berceanu, mihailesti, flota, etc. Abia atunci o sa consider ca exista justitie.
        • 0 (4 voturi)    
          ma intereseaza (Sâmbătă, 10 august 2013, 16:41)

          Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          ca poresedintele sa respecte Constitutia(ceea ce s-a si intamplat) iar spre desosebire de Iliescu si altii rapusi de securitate sa vegheze asupra bunei functionari a institutiilor statului , aceasta fiind o obligatie..restul sunt frustrari personale..
          • -2 (4 voturi)    
            a respectat (Duminică, 11 august 2013, 1:41)

            evoque [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

            presedintele constitutia cand si cum a vrut. mac mac mac.
          • 0 (0 voturi)    
            nu a respectat-o (Duminică, 11 august 2013, 8:42)

            ics_11 [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

            uite mai jos 3 articole incalcate

            1. art. 80 - fiind presedinte jucator nu poate fi mediator

            2. art. 102 - a exercitat atributii care reveneau guvernului

            3. art. 142 - Petre Lazaroiu este la a 2-a numire la CCR
        • 0 (4 voturi)    
          Ai privit prea mult la antene si realitati (Sâmbătă, 10 august 2013, 21:26)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          Sau poate ai si argumente pentru "procuratura si servicii in subordinea unei persoane"
          • 0 (2 voturi)    
            mda (Duminică, 11 august 2013, 1:40)

            evoque [utilizator] i-a raspuns lui ty

            hai sa facem pe orbii ca poate nu se prinde nimeni. macae asa ca....
            • 0 (0 voturi)    
              Astea sunt argumentele tale? (Duminică, 11 august 2013, 16:27)

              ty [utilizator] i-a raspuns lui evoque

              Slabut.
              • 0 (0 voturi)    
                crezi (Duminică, 11 august 2013, 19:48)

                evoque [utilizator] i-a raspuns lui ty

                ca esti o persoana care merita argumente din partea mea. Daca vrei argumente incearca sa nu il asculti pe basescu doua saptamani.
                • 0 (0 voturi)    
                  "persoana care merita argumente din partea mea" (Duminică, 11 august 2013, 20:59)

                  ty [utilizator] i-a raspuns lui evoque

                  Esti foarte limitat Pacat.
                  • 0 (0 voturi)    
                    altceva (Duminică, 11 august 2013, 23:07)

                    evoque [utilizator] i-a raspuns lui ty

                    nelimitatule. chiar crezi ca esti util sau folosit.
                    • 0 (0 voturi)    
                      Vorba preferata a finutei (Luni, 12 august 2013, 12:10)

                      ty [utilizator] i-a raspuns lui evoque

                      Penibil.
      • 0 (0 voturi)    
        si la ce bun ?! (Duminică, 11 august 2013, 8:39)

        ics_11 [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        si nu s emai fura in tara asta acum ?!
        o duci tu mai bine ca a fost condamnat un prim-ministru ? ti-a crescut nivelul de trai din acest motiv ?
        dar condamnari pentru trecut legi in parlament prin vot ilegal ai vazut ? dar condamnari pentru denigrarea romaniei in parlamentul european (lovitura de stat + milioane de voturi furate) ai vazut ? dar condamnarea lui Ridzi ai vazut-o ?!
        ai vazut numai condamnari la comanda politica, menite sa intareasca puterea lui El Supremo, adica acelasi tip de condamnari de pe vremea lui Ceausescu..
    • +1 (1 vot)    
      este bine , (Sâmbătă, 10 august 2013, 16:29)

      ionamaru [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      ..ce vrei sa evoci ..''amice '' . Mafia lui mazare si nicusor au capusat cam tot - si baile comuniste !
      E .. papagalii capabili ai lu'kkrau /pontos , au care alegorice .. acu , nicusor doarme'n car la intersectie , supravegheat de radu mami .
      Urmeaza ..8 ani de kkrau ? asta zici ?
      • -4 (6 voturi)    
        "amice" (Sâmbătă, 10 august 2013, 17:34)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui ionamaru

        ai spus un mare nimic.
        Te cazneste talentul de iti crapa fierea. ha ha ha.
        Sa cresti mare. Si sa iti de dumnezeu minte ca sa pricepi ce citesti.
        • 0 (2 voturi)    
          mare lucru , (Sâmbătă, 10 august 2013, 18:32)

          ionamaru [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          ca sa pricep ce citesc dupa ' evoque ' . Te caznesti de ani buni să explici cum a mâncat Băse flota si, " Iliescu si altii rapusi de securitate " - a vegheat asupra bunei functionari a institutiilor statului !
          Sa cresti mare si Dta .
          • -2 (4 voturi)    
            nu cred (Sâmbătă, 10 august 2013, 20:09)

            evoque [utilizator] i-a raspuns lui ionamaru

            ca ai vazut scris de catre mine cum a "disparut" flota si nici macar nu ma intereseaza sa explic acest lucru.
            Vor explica acest lucru cei care trebuie sa il explice si mai devreme sau mai tarziu totul o sa iasa la iveala. Presedintele nu a reusit sa isi stearga toate urmele. Sunt convins.
            Pana una alta era vorba de cu totul altceva, deci te straduiesti degeaba sa pari "smecher".
            Eu am crescut atat de mult incat nici cu mintea nu poti sa cuprinzi.
    • 0 (2 voturi)    
      Scandaluri normale (Sâmbătă, 10 august 2013, 21:33)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      cand ani de zile institutii ale statului coabitau linistit cu fel de fel de capuse iar incet (prea incet dupa mine) aceste institutii incep sa-si faca treaba pentru care angajati lor sunt platiti. Este lucrul pentru care presedintele Basescu este apreciat.
  • -7 (15 voturi)    
    Sa mori tu!... (Sâmbătă, 10 august 2013, 11:09)

    cometica [utilizator]

    Daca era primar Falca, cu siguranta era alta parere... Deh, politica asta!
    Cat spirit de observatie, dom`le, hai ca o sa cadem pe spate!
  • -8 (12 voturi)    
    Basescu a stranutat, breaking news (Sâmbătă, 10 august 2013, 12:23)

    Cetateanul anonim [utilizator]

    Una la mana ca i se aranjeaza fel de fel de evenimente.....
    Doi la mana ca se grabesc tzucalarii sa le anunte ca multe surle si trambitze.....
    De ce imi aduc aminte de vizitele "de lucru"ale lui Ceausescu si de activistii care-i sorbeau "indicatiile pretioase"?
    Iar romanii care se inghesuie sa se pozeze cu maimutza......
  • -8 (10 voturi)    
    bai nene (Sâmbătă, 10 august 2013, 12:51)

    antitot [utilizator]

    mai suportam mult hahaielile lui asta.
    Daca are cojones sa stea fata-n fata cu Mazare.
    O sa ne vina si noua randul sa hahaim,putina rabdare.
    • 0 (2 voturi)    
      cind spui (Sâmbătă, 10 august 2013, 13:26)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      "bai nene" nu mai ai nevoie nici de hahaieli si nici de pretentia ca ai dreptul sa critici pe altii :P
      Băi anti orice :P
    • -1 (1 vot)    
      hah hah hah (Sâmbătă, 10 august 2013, 14:44)

      rugantino [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      tu nu traiesti bine?
  • -5 (7 voturi)    
    UN PRESEDINTE! (Sâmbătă, 10 august 2013, 13:30)

    father nicky [utilizator]

    Nu face niciodata declaratii publice negative despre propria tara! Pentru ca el este(ar trebui sa fie) "imaginea" tarii sale! Presedintele nu poate sa iasa din logica(stramba) a razboiului romano-roman, si dovedeste din nou ca nu se poate ridica deasupra rivalitatilor politice! Presedintele nu se afla la Mamaia lui Mazare ci la Mamaia, cea mai importanta statiune de pe litoralul Romaniei! El lauda statiunea Neptun, doar pentru ca acolo se afla vila de protocol( a lui Ceausescu) unde sta el! Atat stie, atat spune si face: ieri tovarasul presedinte a facut o vizita de lucru la Mamaia, unde s-a intalnit cu oamenii muncii din uzine si de pe ogoarele patriei, veniti la odihna(prin sindicat), carora le-a dat indicatii pretioase! "Dragi tovarasi si prieteni, va doresc multa sanatate si fericire!"
    Scuzati, asta e din alt film...!
    • +2 (4 voturi)    
      "declaratii publice negative despre propria tara" (Sâmbătă, 10 august 2013, 20:56)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui father nicky

      Pentru tine "nu mi-a placut mizeria din Mamaia" se refera la tara lui Basescu sau la tara lui Mazare?