Traian Basescu a facut o baie de multime in statiunea Mamaia

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 9 august 2013, 21:38 Actualitate | Politic

Presedintele Traian Basescu facut o baie de multime, vineri seara, in statiunea Mamaia, el fotografiindu-se si vorbind cu turistii, relateaza Mediafax.

Traian Basescu a ajuns, vineri, in jurul orei 18.00, in Portul Militar Constanta, unde a vizitat expozitia dedicata Regelui Ferdinand I al Romaniei, la bordul Fregatei "Regele Ferdinand".

Ulterior, seful statului a plecat la Mamaia, el oprindu-se, alaturi de sotia lui, Maria, in centrul statiunii unde s-a fotografiat cu turistii si constantenii care se aflau pe faleza.

Basescu nu a refuzat nicio solicitatre in acest sens, insa prioritate au avut copiii, pe cei mai mici luandu-i in brate si indrumandu-i sa se uite in directia camerei.

La un moment dat, cantaretul Nelu Ploiesteanu, care sustinea un concert la un local din statiune, a venit sa-l salute pe seful statului.

Intrebat cum i se pare statiunea Mamaia, Basescu a raspuns: "Este aglomerata, toata lumea se distreaza foarte bine, este vacanta".

De asemenea, intrebat ce va face in weekend, seful statului a spus: "Incerc si eu sa traiesc, fara voi daca se poate".

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

4845 vizualizari

  • -6 (14 voturi)    
    :) (Vineri, 9 august 2013, 21:43)

    liviul2006 [utilizator]

    Credeam ca a facut o baie... la Mamaia :)
  • +28 (32 voturi)    
    Blow up (Vineri, 9 august 2013, 22:08)

    ipolitic [utilizator]

    Am si eu citeva poze despre eveniment, mi-a trimis un
    prieten, aflat acolo fiind in vacanta.
    Interesant, pe unul din poze se vede in fundal, in spatele
    unui trunchi de copac, un tip destul de corpolent cu
    ochelari soare cu o lentila lipsa.
    Nu-mi dau seama cine o fi.
    Parea destul de incruntat.
    • +9 (11 voturi)    
      Haha... buna observatia. O fi o noua moda... (Vineri, 9 august 2013, 23:27)

      uluit [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Noua moda se numeste: "Motanelul Felix"

      "Originalul" Felix este ocupat cu pregatirile de stat la racoare, tot initiand cate o suspendare.
    • -4 (14 voturi)    
      iti dau 1000$ daca.. (Vineri, 9 august 2013, 23:32)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      imi trimiti poza in original...nu de alta dar poza unui fost securist care a fost ales de romani sunt sigur ca o sa valoreze ceva peste citiva ani cind escrocul se va afla in puscarie..
    • +4 (4 voturi)    
      multumesc (Sâmbătă, 10 august 2013, 9:21)

      Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      am ras una buna.
  • +14 (16 voturi)    
    ? (Vineri, 9 august 2013, 23:16)

    cotora [utilizator]

    degeaba latra securistul voiculescu cu sfidarea popurului, el, cu ponta si antonescu au curaj sa faca baie de multime ?
  • -14 (16 voturi)    
    parca (Vineri, 9 august 2013, 23:27)

    evoque [utilizator]

    este un articol scris sau copiat de prin scanteia.
    Sa mai spuna cineva ca au disparut talentele pregatite la scoala comunista.
    Uraaa, tovarasi, uraaa si sictir.
    • +14 (16 voturi)    
      Striga mai tare (Sâmbătă, 10 august 2013, 1:06)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      sa se auda pana la Miami, poate-ti baga un spor la salar.
      • -4 (4 voturi)    
        ce (Sâmbătă, 10 august 2013, 9:32)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

        nu ai inteles?! este clar ca din avantul proletar iti scapa ceva.
    • +12 (14 voturi)    
      amice (Sâmbătă, 10 august 2013, 1:43)

      ws [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      ai pierdut simtul proportiilor.

      usl-ul, cu toti penalii, pucistii, cu toata scursura societatii, e prezentata elogios pe tvr, rtv, realitatea, practic toata televiziunea romaneasca e la picioarele noului fsn.

      dar dumeata gasesti elemente de scanteia intr-un articolash din hn.

      aferim, monser. imi place cum te raportezi la realitate. stiu, cand realitatea te infirma, cu atat mai rau pentru realitate.

      ws

      ps. remarci ca n-am zis nimic de a3. intr-o tara normala a3 nu ar fi existat. in ro, a3 este usl. in ro, usl conduce ro.
      • -5 (5 voturi)    
        de aproape (Sâmbătă, 10 august 2013, 9:30)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui ws

        opt se aduc elogii marelui carmaci al tarii. usl-ul sunt inca la inceput cu ei inca nu imi bat capul pentru ca nu raman asa, se vor rupe repede, insa cu presedintele de opt ani imi este deja sila.
        Am mai trait aceste lucruri pe vremea lui ceausescu asa ca intr-o tara normala nu ar trebui sa mai existe asa ceva, insa la noi ruperea de trecut nu se face, dovada clara este ce citim si ce vedem. Asa cum exista a3, exista si b1. Pentru amandoua aceste posturi ca si pentru altii am la indemana obiectul acela numit telecomanda.
        • 0 (0 voturi)    
          Fata tatii... (Sâmbătă, 10 august 2013, 22:10)

          Colebil Clinton [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          Se pare ca te-ai trezit vorbind. Ai fost in pana de idei si ti-a trecut scanteia prin cap ca rapidu' prin gara din Dalga. Sa compari alea trei randuri sarace de mai sus cu articole din scanteia, inseamna ca nu prea ai tinere de minte. La fel, ca sa compari opt ani de basescu cu aia multi ani de iliescu si sleahta lui cu care a parazitat tara asta, inseamana ca ori nu ai dat bani pe ziare pana a aparut presa pe internet, ori nu te ajuta memoria... Degeaba schimbi canalul cand ajungi pe a3. Deja te-a afectat prea tare...
          • 0 (0 voturi)    
            asa si (Duminică, 11 august 2013, 1:45)

            evoque [utilizator] i-a raspuns lui Colebil Clinton

            pe tine cine te pune sa te bagi in seama, crezi ca esti singurul pupacios de dosuri politice, Vezi sa vezi ce inseamna afectat, priveste dimineata in oglinda si ai sa vezi.
      • 0 (0 voturi)    
        SI (Sâmbătă, 10 august 2013, 22:23)

        father nicky [utilizator] i-a raspuns lui ws

        TE OFTICI?!
    • +6 (6 voturi)    
      mucinel (Sâmbătă, 10 august 2013, 12:00)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      Liderii sunt adulati indiferent de ce parte sunt..Ceausescu a fost si el un lider cu pacatele lui ..Basescu are calitati de lider dar e pe cealalta axa..va roade , dar asta e..liderii nu se gasesc usor..