Sebastian Lazaroiu: La Miami pe plaja nu e doar domnul Ponta, mai e un domn, Antonescu. Cine stie ce pun la cale, poate o rocada

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 5 august 2013, 16:29 Actualitate | Politic

Consilierul prezidential Sebastian Lazaroiu a declarat, luni, la Iasi, ca "pe plaja din Miami nu se afla doar Victor Ponta, ci si liderul PNL Crin Antonescu", sustinand ca acestia "pun ceva la cale, poate o rocada presedinte-premier", pentru ca nu s-ar fi dus degeaba asa departe, relateaza Mediafax.

"Nu stiu ce fac liderii USL. La Miami pe plaja nu e doar domnul Ponta, mai e un domn, Antonescu", a declarat Lazaroiu.

Intrebat de jurnalisti daca are informatii ca cei doi lideri USL isi petrec concediul impreuna, Lazaroiu a raspuns: "Miami nu e asa mare sa nu se intalneasca".

"Cine stie ce pun ei la cale, poate pun la cale o rocada presedinte-premier. Pun ei ceva la cale, nu s-au dus degeaba asa departe, puteau sa vina mai aproape", a mai afirmat Sebastian Lazaroiu.

In opinia sa, Guvernul USL va avea "mari probleme" din toamna, inclusiv cu proprii parlamentari, nefiind exclusa formarea unui nou cabinet.

Sebastian Lazaroiu a afirmat ca actualul guvern se apropie de un capat de drum, motivand ca "incep sa apara esecuri prea mari ale guvernarii, care apasa asupra majoritatii USL".

"Acest cabinet va avea probleme mari incepand cu aceasta toamna. Sunt si parlamentari ai USL, cum e domnul Rosca Stanescu, nemultumiti de modul in care guvernul ii trateaza. Nemultumiri exista, iar aceste esecuri nu pot fi tinute sub capac. Nu mai poti sa spui ca Basescu e de vina pentru CFR Marfa sau ca n-am facut regionalizarea din cauza sefului statului. Nu-i crede lumea. Si nu-i mai cred nici parlamentarii lor. S-ar putea sa avem un alt cabinet", a spus Lazaroiu.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

6456 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    la cit o sa impinga astia vintul la miami (Luni, 5 august 2013, 16:38)

    mnicku [utilizator]

    o sa faca un taifun de grad 6 la americani .
    • -4 (10 voturi)    
      mda (Luni, 5 august 2013, 18:13)

      Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      unii imping vantul iar ceilalti mor de grija lor si asa treaba merge ca pe roate si nivelul de trai al romanului creste. ce sa faca si ei...
  • +14 (16 voturi)    
    cred ca..... (Luni, 5 august 2013, 16:45)

    translativus [utilizator]

    ....mai degraba pun la cale o spalare de pacate prin "lepadarea de varan" ajutati de inalt-preasfintia sa FBI si.....nu mai spun cine.
    • -7 (11 voturi)    
      nu au cum (Luni, 5 august 2013, 18:27)

      zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui translativus

      ponta nu stie sa planga, trebuie sa ia lectii de la base :))
      • +10 (10 voturi)    
        dupa lepadare.... (Luni, 5 august 2013, 20:24)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui zeita anticoruptiei

        ....nu ponta va plange ci varanul si toti sustinatorii lui.
  • +15 (19 voturi)    
    oooo - nu se odihneasc acolo mai mult? (Luni, 5 august 2013, 16:46)

    ..13 [utilizator]

    Liniste trebuie sa fie pe plaja de la Miami...

    De ce nu ar ramane acolo aceste doua genii fara de exceptie, in aceea tara, mai ales ca Che Guevara este mai aproape de pe plaja din Miami...


    Go Ponta, GO!
    • +9 (11 voturi)    
      nu...nuuuuu, va rog nu! (Luni, 5 august 2013, 17:33)

      Cucucveaua [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      nu conteaza daca mai ajung inapoi pe plaiurile mioritice sau daca pica in ocean, numai p-aici sa nu ramina. au americanii destui panacotari, nu le mai trebuie si obscenitatile tonta si kakarau.
      sa dispara de pe-aici cit mai repede, ca strica peisajul si-o sa dea comunitatea afaceristilor din miami, statul roman in judecata pt. ca ii alunga clientii, prin afisarea pe plaja a celor doi.
      ba kakarau! sper ca ti-ai luat cu tin chilotii aia de baie, model BORAT (cu bretele),
      • +10 (10 voturi)    
        Vegas (Luni, 5 august 2013, 18:08)

        giigi [utilizator] i-a raspuns lui Cucucveaua

        Ce chiloti! O harta cu Las Vegas incercuit ii trebuie si nu-l mai vedem cinci ani.
  • +16 (20 voturi)    
    Seby tata (Luni, 5 august 2013, 16:49)

    un domn [utilizator]

    Astia ...nu au cum sa comunice...Kkrau e pe un fus roar...de somn...copy paste idem....al moscovei...Felix le canta duios la pian....ca in Casablanca..Hollywood frate...in loc de Kafka frate......
  • -5 (11 voturi)    
    hehe (Luni, 5 august 2013, 16:52)

    MirceaA [utilizator]

    pe astia doi i-a chemat cineva la un raport
    • +11 (11 voturi)    
      mda (Luni, 5 august 2013, 18:53)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      O fi Umbra lui Che la Miami, probabil, pentru că antonescu declara nu demult că se teme de Departamentul de Stat al SUA.
      • +8 (8 voturi)    
        nu este umbra lui..... (Luni, 5 august 2013, 20:28)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        ....Che Guevara ci a lui Che Guevarza adormit.
    • +3 (3 voturi)    
      niet (Marţi, 6 august 2013, 8:13)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      s-au dus singuri sperand sa puna mana pe caftanul de domnitor si pe cel de vizir. nu conteaza care si cum. conteaza doar sa fie la butoane. cu orice sacrificiu. dar nu al lor, ci al nostru.
  • +19 (19 voturi)    
    Crin la guvern? Las-o, nene... (Luni, 5 august 2013, 17:37)

    Gheorghescu [utilizator]

    hai,, bre, nea Lazaroiule, aveam o parere mai buna despre matale! Ai dat-o-n aut tare de tot cu rocada!!
    Pai il vezi matale pe Crin sa puna botu' la fonctia de prim-ministru, sa-l trezeasca astia in fiecare zi si sa-l deranjeze cu probleme?
    Eu cred ca a renuntat deja la ideea cu presedintele de tara, ca s-a prins ca sef la Senat e cea mai tare chestie: programul incepe marti la pranz si se termina joi dimineata (dupa ce se trezeste Crin, oricum), esti, carevasazica, al doilea om in stat (iar asta cu statu' ii place la nebunie), nu e nici o problema daca lipsesti ca ai inlocuitor si nu intreaba nimeni unde esti, ce-ti mai trebe?
    • +3 (5 voturi)    
      nu e asta (Luni, 5 august 2013, 18:38)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghescu

      nu i-a iesit nici o baie de multime..doin contra a iesit de multe ori prin usa din dos..
  • -6 (8 voturi)    
    si de unde stii (Luni, 5 august 2013, 18:32)

    Francisc 1 [utilizator]

    ti-a spus alba ca zapada ,scufita rosie sau alte personaje de basm cu care umbli?
  • -6 (6 voturi)    
    hmmm (Luni, 5 august 2013, 19:23)

    max# [utilizator]

    poate o suspendare?
    • +5 (5 voturi)    
      Vise (Luni, 5 august 2013, 23:06)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui max#

      de puscariabil.
  • +4 (4 voturi)    
    Live (Luni, 5 august 2013, 19:33)

    ursucu [utilizator]

    Live de pe plaja Ponta Bona si Antonescu

    http://www.earthcam.com/usa/florida/miamiandthebeaches/
    • +9 (9 voturi)    
      hahaha (Luni, 5 august 2013, 20:58)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui ursucu

      Cred că l-am văzut, e-un pixel în bermude cu secera şi ciocanul.
  • +5 (5 voturi)    
    si (Luni, 5 august 2013, 23:09)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    uite asa se umplu miami beach de ''domni''.
  • +5 (5 voturi)    
    Nu discuta ei nimic (Marţi, 6 august 2013, 6:22)

    Wanheda [utilizator]

    Cacarau o sa fie rupt de somn non stop, caldura combinata cu umezeala tropicala o sa ii priasca de minune. E bine dealtfel, cu cat vorbeste mai putin cu atat mai bine, ca tot numai prostii ii ies pe gura.