VIDEO Crin Antonescu: Niels Schnecker va fi directorul meu de campanie electorala pentru alegerile prezidentiale din 2014

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 28 iunie 2013, 12:16 Actualitate | Politic

Prezentatorul Antenei 3 Niels Schnecker va fi directorul de campanie electorala al presedintelui PNL, Crin Antonescu, pentru alegerile prezidentiale din 2014.

"I-am facut propunerea lui Niels Schnecker de a fi directorul meu de campanie electorala pentru prezidentialele din 2014, dupa o indelunga si atenta observatie a discursului sau ca om de televiziune, consultant in domeniul afacerilor si analist politic. M-am convins asupra autenticitatii mesajului sau, am vazut ca nu este doar un om de televiziune platit sa livreze continut editorial, ci dimpotriva, Niels Schnecker crede cu convingere in mesajul transmis zilnic in ultimii ani la tv si in necesitatea unei schimbari in sistemul politic romanesc. Iar eu de astfel de oameni am nevoie - integri, onesti si determinati sa lupte pana vom castiga nu doar alegerile prezidentiale, ci dreptul romanilor de a avea un trai mai bun in tara aceasta", declara Crin Antonescu, intr-un comunicat citat de Agerpres.

Potrivit sursei citate, presedintele PNL i-a adresat omului de televiziune aceasta propunere ca urmare a "compatibilitatii viziunilor politice si a succeselor inregistrate de Niels Schnecker in campaniile electorale desfasurate in Statele Unite ale Americii".

"Desi nu este un membru al PNL, convingerile lui Niels Schnecker coincid cu valorile Uniunii Social Liberale. Si in acest sens, cred ca, pentru elaborarea unei strategii puternice si eficiente, avem nevoie de viziunea externa si experienta vasta a domnului Schnecker in problemele critice si cronice ale sistemului politic si economic. In plus, avem nevoie de viziunea sa occidentala si de experienta si succesele sale, mai putin stiute publicului larg, inregistrate in cadrul campaniilor electorale din SUA", argumenteaza liderul liberal.

Potrivit sursei citate, in perioada 1980-2008, Niels Schnecker a participat la organizarea a peste zece campanii electorale in Statele Unite ale Americii, dintre care sapte pentru cursa prezidentiala.

Ca urmare a numirii sale in functia de director de campanie electorala, Niels Schnecker incheie la sfarsitul acestei luni colaborarea cu postul de televiziune Antena3.



Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si StartupCafe.ro, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

6172 vizualizari

  • +43 (47 voturi)    
    Guvernare (Vineri, 28 iunie 2013, 12:30)

    avalansa [utilizator]

    Pai nu esti mai Crine la guvernare nu ai sansa acum sa dai un trai mai bun romanilor?
    Nu te lasa Traian nu ?
    Vai steaua ta de ratat somnoros.
    Sper sa nu te voteze nimeni in 2014.Mai bine pui un caine comunitar presedintele Romaniei decat pe tine javra....
    • +20 (24 voturi)    
      crezi ca felix il lasa pe niels ? (Vineri, 28 iunie 2013, 12:50)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui avalansa

      io zic ca nu..kkrau inca nu s a trezit si posibil s anu se trezeasca nici dupa 2014...sau se va trezi..ca muzeograf in satul natal
    • +17 (19 voturi)    
      niels (Vineri, 28 iunie 2013, 13:52)

      mgu [utilizator] i-a raspuns lui avalansa

      Agent de influenta,cunoscut de SIE,SRI si DIA de la intrarea in tara.Un neica nimeni cu CV fabricat de Mosad dat in judecata de engkezii la care preetinde ca a lucrat.Dovada cea mai clara este traficul cu tigari sub obladuirea PSD impreuna cu fiul lui Bebe Ivanovici -actualmente student la Jilava-
  • +26 (30 voturi)    
    Va urez... (Vineri, 28 iunie 2013, 12:39)

    hot news [utilizator]

    ... amandurora un ENORM insucces!
    Alegerea: cum e sacul, si peticul.
    Dar, nicio grija, cacarau nu va fi niciodata presedintele tarii, cel mult va ramane - impreuna cu evreul fatarnic - slugile servile ale latrinelor.
  • +21 (25 voturi)    
    kkrau + smeker.... (Vineri, 28 iunie 2013, 12:40)

    translativus [utilizator]

    .... = esek garantat !
  • +16 (20 voturi)    
    schmeker (Vineri, 28 iunie 2013, 12:45)

    nash pandelica [utilizator]

    cacarau.
    isi asigura propaganda gratuita.
    e important, acum cand le'a dat peste cioc la alde conservatorii lui peste. pardon, ai lui soparlanu.
    • +11 (15 voturi)    
      S-o crezi tu, cearta PNL si PC este de fatada! (Vineri, 28 iunie 2013, 13:12)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Voi nici acum nu vedeti ca Antonescu este pe telecomanda lui Voiculescu, normal ca mai baga si disensiuni ...asa de plictiseala!

      Dar e interesanta alegerea echipei de campanie, Fratele Mason Smecher este din ce in ce mai aproape de ''viitorul'' Presedinte ?

      Sau Marea Loja se apropie de montajul unui Frate in functia absoluta a Romaniei!
      • +13 (15 voturi)    
        integrarea in Somnul Absolut (Vineri, 28 iunie 2013, 13:35)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

        pana la 0ra 19..apoi declaratii de presa..asa a facut kkrau anu trecut un vara
      • +5 (7 voturi)    
        si ce'i prezici (Vineri, 28 iunie 2013, 15:27)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

        fratelui schmeker ?
        ce va fi, seful cancelariei, pardon, dormitorului presidential ?
        na ca era sa ma scap si sa zic dormitor pestilential...
        ca la govern nu pupa. acolo, dottore are pupincuristii de serviciu.
  • +15 (17 voturi)    
    un pas normal (Vineri, 28 iunie 2013, 12:45)

    dandra [utilizator]

    cacarau la caca tv rau trage...
  • +21 (23 voturi)    
    Ho, Ho, Ho, "valori liberale" (Vineri, 28 iunie 2013, 13:01)

    Sani [utilizator]

    Cum ar fi:
    - cinismul dictatorial in relatia cu "poporul"
    - schizofrenia lui Antonescu
    - PeNaLii din guvern
    - legaturile cu clanurile interlope (ex Becali &Co.)

    Baga mesterii liberali bani in mercenarii de imagine.
    Fraierii de 70% se bucura, dar ei saracii nu stiu de ce.

    Minerii anilor '90 s-au inmultit in Romania anilor 2013.

    Propunere:
    In Constitutia borfasilor, ar trebuie sa fie introduse cateva sloganuri PNL & USL:
    1. Tara te vrea prost!
    2. Jos educatie, traiasca bigotismul ortodox.
    3. Noi, USL suntem detinatorii adevarului absolut.
    4. Cine nu este cu noi sa plece/crape/dispara.
  • -5 (5 voturi)    
    Inspirata alegere (Vineri, 28 iunie 2013, 13:22)

    Alex007 [utilizator]

    Chiar foarte buna alegerea lui Crin.Eu chiar il simpatizez de multe ori pe Niels.
    • +1 (1 vot)    
      hahaha (Duminică, 30 iunie 2013, 0:50)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Alex007

      simpatizeaza-l si din partea mea de vreo trei ori
    • +1 (1 vot)    
      Vom avea o campanie shmekereasca? (Duminică, 30 iunie 2013, 12:06)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Alex007

      Apropo, vad ca esti apropiat cauzei, e adevarat ca-i da un milion de euroi pentru faptele vitejesti? S-au imbogatit repede penelistii nostri!
  • +15 (15 voturi)    
    Perechea perfecta! (Vineri, 28 iunie 2013, 13:41)

    triciupa [utilizator]

    O nulitate il va sluji pe neica-nimeni
    • +1 (3 voturi)    
      Perechea perfecta (Vineri, 28 iunie 2013, 15:28)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      e intre doua personaje de sens opus: barbat -femeie, prost-destept, hot- cinstit, las-curajos, Stan si Bran, etcetera.
      Si personajele din articol sunt de sens opus: engleza-rusa, chelie-par, competent-incompetent, si altele.
  • +6 (6 voturi)    
    ! (Vineri, 28 iunie 2013, 15:23)

    melcul_naravas [utilizator]

    Tel maitre tel valet! :))) sau mai pe romaneste. : Sacul si peticul; Tocul si pistolul ; Spune-mi cu cin-te-nsotesti ca sa-ti spun cine esti; Cin-se-aseamana se-aduna...etc
  • +4 (4 voturi)    
    o fi acceptat? (Vineri, 28 iunie 2013, 15:52)

    Gobelin [utilizator]

    ca l-au mai propus si prin guvern, da' refuza smecheru'.
    scuzati, anal-istul politic si jurnalistul "impartial" ...
    varane, cum ti-i Firea asa si Smecheru', si toti dealtfel.
    aseara Dumitrescu dezbatea nu's ce cu una de la PSD, una de la PNL si una de la PC.
    slavita fie-le impartialitatea !
  • +5 (5 voturi)    
    la asa canditat (Vineri, 28 iunie 2013, 16:08)

    mos ion roata [utilizator]

    asa director de campanie- imi aduc aminte depovestea cu doi mascarici care au gresit adresa .
  • -3 (3 voturi)    
    VA OFTICATI?! (Vineri, 28 iunie 2013, 22:32)

    father nicky [utilizator]

    Niels Schnecker este, ii place sa fie considerat, un "TROUBLESHOOTING", adica CEL CARE REZOLVA PROBLEMELE! Acest barbat de 53 de ani, nascut la Bucuresti, dar care are patru cetatenii(romana, germana, israeliana si americana), care vorbeste 9 limbi, care este colonel in retragere al USAF(pilot de F-16), care este membru al Partidului Republican si admirator neconditionat al fostului presedinte american Ronald Reagan, in timpul caruia a lucrat la Casa Alba, care este licentiat in drept, va fi un presedinte de campanie prezidentiala cum romanii si Romania nu au mai vazut! Aveti putintica rabdare stimabililor! POLITICA - cu majuscule - nu e facuta de si pentru catei!!! Va ofticati?!
    • +1 (1 vot)    
      Pe astia ma? (Vineri, 28 iunie 2013, 23:04)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui father nicky

      "Astia nu au rezistenta."
      Vezi www.youtube.com/watch?v=uc0cs7qB4A8
    • +1 (1 vot)    
      Asta-i biografia romantata ? (Duminică, 30 iunie 2013, 12:12)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui father nicky

      Totusi, eu zic sa nu exagerati doar intr-o parte, bagati si ca stie limba rusa si ca a vanat tigri cu Putin in Siberia! Oricum, daca are si cetatenia israeliana e bine, ca aia neavand tratat de extradare cu Romania daca se incurca lucrurile, mai ales pe la finantele campaniei are unde sa se retraga...
  • +2 (2 voturi)    
    huraaa!!! Traiasca! (Sâmbătă, 29 iunie 2013, 5:27)

    apoliticus [utilizator]

    macar asa putem fi absolut siguri ca nu o sa ne trezim cu un pshihopat in fruntea tarii. Niels Schnecker nu este cu nimic diferit de Mircea Badea sau alte prostituate anteniste. Mascarici de 2 lei!