Elena Basescu: Voi candida la europarlamentare si fara sustinerea PDL

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 7 aprilie 2013, 16:49 Actualitate | Politic


Elena Basescu
Foto: Agerpres
Fiica presedintelui Romaniei, europarlamentarul Elena Basescu, a declarat duminica, intr-un interviu acordat Agerpres, ca va candida sigur la alegerile europarlamentare, chiar daca nu va fi sustinuta de Partidul Democrat Liberal (PDL).

"Eu nu am fost sustinuta de PDL nici in 2009 sa candidez pentru un mandat de europarlamentar. Asta nu m-a impiedicat si nu ma va impiedica nici acum sa candidez. Voi candida cu siguranta", a spus Elena Basescu.

Ea considera ca si-a facut datoria mult mai bine ca europarlamentar, decat cei care au fost pe lista PDL la ultimele alegeri europarlamentare.

"Cu siguranta voi candida. Lucrul acesta nu m-a impiedicat in 2009, faptul ca nu am fost suficient de buna pentru lista PDL si odata ajunsa acolo consider ca am reprezentat interesele PDL in Parlamentul European cel mai bine", a anuntat Elena Basescu.

Europarlamentarul a atacat dur candidatii la europarlamentare din 2009, de pe lista PDL.

"Indiferent daca ma vor sustine sau nu, eu voi candida, pentru ca eu consider ca mi-am facut mult mai bine datoria decat cei care au stat confortabil pe liste in 2009", a aratat Elena Basescu.

Elena Basescu nu crede ca sarcina o va impiedica sa isi faca bine treaba ca europarlamentar. Mai mult, desi se asteapta sa nasca in luna septembrie, Elena Basescu este hotarata sa-si inceapa campania pentru europarlamentare in luna ianuarie 2014.

"Sunt foarte multe mamici care isi continua si cariera. Si eu voi incerca sa fac acest lucru", a adaugat Elena Basescu.

Elena Basescu are un birou de europarlamentar si la Sibiu, in sediul PDL Sibiu. Ea a fost prezenta duminica, la Sibiu, la Congresul International al Romilor, eveniment organizat in premiera in Romania de autointitulatul rege al romilor, Florin Cioaba.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1414 vizualizari

  • +20 (24 voturi)    
    pacat (Duminică, 7 aprilie 2013, 17:02)

    tofu [utilizator]

    Pacat ca nu intelege ca s-a terminat. Oricum a fost cam penibil, nepotism din partea dlui. basescu si nesimtire din partea ei.
  • +16 (20 voturi)    
    Prostovana (Duminică, 7 aprilie 2013, 17:10)

    Sani [utilizator]

    Daca n-ar fi fost prostia acestei femei poate ca n-am fi avut USL la putere astazi. Cel putin nu asa.

    Basescu s-a lasat santajat de aceasta "felina" stricand astfel multe din lucrurile bune pe care le-a facut.

    Aviz altor parinti care tind sa-si piarda directia si bunul simt sub presiunea sentimentala a odraslelor!

    Pentru madam: sa-i spui tu ma mutu' ca ai devenit europarlamentar fara sprijin PDL.

    Acum pe bune. Cred ca tipa asta este la PNL sau PC, ca prea le joaca cum vor ei.
  • +17 (21 voturi)    
    Curaj vs. Prostie (Duminică, 7 aprilie 2013, 17:10)

    evoque [utilizator]

    fata lu' tata, vezi ca pdl nu mai are de unde sa iti aloce cota pe fiecare sectie de vot, iar banii lui syda nu iti vor ajunge sa "cumperi" suficiente voturi.
    Acu' trebuie sa intelegi ca ai posibilitatea sa te bucuri de tot ce ati "cules" in acesti ani cat a fost taticu' la putere. Gata, ajunge, fa o pauza si mai vedem dupa ce creste copilul.
  • +11 (11 voturi)    
    Ridicol (Duminică, 7 aprilie 2013, 17:51)

    Radu I [utilizator]

    N-ai deloc simțul ridicolului, fetițo! Da' nici nu-i de mirare...
  • 0 (2 voturi)    
    corect (Duminică, 7 aprilie 2013, 18:48)

    aresul [utilizator]

    in Parlamentul European, a reprezentat interesele PDL, nu al tarii. Sinceritatea, intodeauna este apreciata, insa, in acest caz, cred ca este vorba de prostie.
    Oricum, PE, este ,,locul de joaca" al multora asemeni fatucii asteia. Este renumit ca fiind cel mai corupt si lipsit de autoritate forum din lume. Pentru functia de europarlamentar, poate candida si Pantera Roz.
  • +6 (10 voturi)    
    succesuri! (Duminică, 7 aprilie 2013, 18:56)

    haoscalm75 [utilizator]

    Speram sa fii aleasa si in noul mandat de europarlamentar, nu e alta dar asa te vedem mai rar pe aici, pe la TV, du-te de tot la Bruxelles daca se poate! Nu de alta dar mai putine aparitii ala tale pe sticla mai putina greata provocata la noi...
  • +4 (4 voturi)    
    pai bineinteles ca .... (Duminică, 7 aprilie 2013, 19:31)

    exilatul [utilizator]

    numai o sa ai nevoie de pdl pt ca tactu marinarul si a facut alt partid...si ca si in cazul usl ului, vor fi destui imbecilli care te vor vota...
  • +2 (2 voturi)    
    MA DEZGUSTA SI RAD AMAR CAND VAD.. (Duminică, 7 aprilie 2013, 23:49)

    Rose1 [utilizator]

    ...cum basisti cunoscuti si rascunoscuti, care posteaza pe acest site, o "desfinteaza" acum pe "fata lui tata", batandu-si joc de ifosele ei, de parca nu erau ei cei care, pana de curand, le ridicau osanale gretoase si tatalui si fiicei sale! Atitudine si comportament tipic de slugi lipsite de caracter, gata sa muste mana pe care pana mai ieri o lingeau schelalaind ca o haita de sacali hamesiti!
  • +2 (2 voturi)    
    cu sustinerea rromilor (Duminică, 7 aprilie 2013, 23:49)

    jackalphonse [utilizator]

    am vazut. asa cum stolo si base botezau interlopi rromi, acum tu petreci bine cu ei, poate iti vor da votul. data trecuta ai castigat cu iarba, acum speri cu rromii
  • 0 (0 voturi)