Crin Antonescu: Pentru prima oara, premierul Ponta nu ne-a consultat asupra deciziei, pentru prima oara ne despartim fundamental /Asta nu inseamna desfiintarea USL. Nu cred ca premierul trebuie sa demisioneze, nu cred ca a tradat pe cineva

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 3 aprilie 2013, 11:49 Actualitate | Politic


Crin Antonescu
Foto: Agerpres
Presedintele PNL, Crin Antonescu, a afirmat miercuri ca decizia lui Victor Ponta de propune sefi la Parchete fara sa-l consulte reprezinta prima despartire "fundamentala" din USL, dar nu si un motiv pentru ruperea aliantei, care are "toate sansele (...) sa mearga mai departe".

El s-a delimitat "foarte clar" de ceea ce a numit "compromisul" dintre Victor Ponta si Traian Basescu: "Nu suntem parte si nu suntem de acord cu o intelegere politica facuta cu Traian Basescu prin care sa se imparta aceste pozitii", a subliniat acesta.

Iata mai jos cele mai importante declaratii facute de Crin Antonescu

  • Nu suntem parte si nu suntem de acord cu o intelegere politica facuta cu Traian Basescu prin care sa se imparta aceste pozitii
  • Nu suntem de acord cu propunerea doamnei Kovesi, conducator vreme de sase ani al Parchetului General in ceea ce am numit cu totii regimul Basescu.
  • Aceasta decizie luata de premier este o decizie pe care domnia sa a luat-o, asupra careia pentru prima oara de la infiintarea USL nu ne-am consultat, si pe care ne-a comunicat-o, si asupra careia tot pentru prima oara ne despartim fundamental.
  • Asta nu inseamna desfiintarea aliantei, nu are nicio legatura, dar o punctez ca atare. Toti cei care ne-au votat au dreptul de a cunoaste aceste lucruri
  • Ne-am angajat sa luam acele decizii care sa scoata justitia de sub dominatia politia ca lui Traian Basescu, care sa elibereze justitia, parchetele, sa dea sansa cetateanului roman de a beneficia de o justitie cu adevarat independenta
  • Astazi nu dorim altceva, nu putem accepta, nu putem fi parte a unui acord su troc politic in care procurorii se impart si in care presedintele impune din nou un om al sau
  • Nu e spiritul constitutiei acesta, nu sunt cerintele si standardele europene acestea si pentru ca nu acesta a fost angajamentul nostru in fata alegatorilor
  • Vedem doua aliniamente: acum s-au clarificat lucrurile. CSM, Comisia Europeana, Asociatia Magistratilor din Romania, foarte important, din punctul meu de vedere, doresc sa se mearga pe calea convenita a unor proceduri transparente in urma carora ministrul justitie sa faca propuneri
  • De cealalta parte avem o intelegere politica intre premier si presedintele Traian Basescu. Evident ca intre aceste doua cai nu avem niciun fel de ezitare
  • Evident ca prima, desi mai complicata si mai intinsa in timp e de preferat celei de-a doua
  • Eu am spus ca ministrul justitiei putea, luand in vedere toate criteriile, sa faca direct, fara a mai intarzia tot acest calendar, propuneri dar in baza acelor criterii, nu a unor intelegeri politice
  • Nu suntem parte si nu sustinem compromisul politic cu Traian Basescu, care, imi pare rau ca trebuie sa spun, nu are cum sa fie un compromis pentru Romania
  • Nu ne-a explicat nimeni ce castiga Romania daca intr-o zi dl Ponta si dl Basescu se inteleg pe niste procurori
  • Ceea ce parea a fi presiunea europeana nu concorda, comisia neschimbandu-si pozitia, oficiala si repetata
  • Nu exista in aceasta privinta compromis bun, exista doar criterii si vointa
  • Un compromis nu se poate face decat atunci cand aduci la cunostinta cetatenilor romani de ce acel compromis este bun. Un compromis Ponta - Basescu nu are nimic de-a face cu Romania
  • Sper sa fiu bine inteles: am construit foarte multi oameni, in calitate de copresedintei ai USL, eu si dl Ponta, bazandu-ne pe incredere, pe hotarare, pe consecventa, pe loialitate.
  • Cred si acum ca am facut alegerea buna
  • Sunt si acum hotarat sa-l sustin pana la capatul acestui ciclu electoral, cel putin, pe Victor Ponta, in aceasta postura, pentru ca angajamentele noastre electorale sa se indeplineasca
  • Unii cred ca pozitia mea sau a PNL in raporturile din interiorul coalitiei sunt influentate de alegerile prezidentiale, ca avem interesul ca USL sa ramana unita, sa isi sprijine candidatul prezidentiale. Fara indoiala avem acest interes, este un angajament fata de cetateni.
  • In calitate de candidat la presedintie am nevoie de sprijinul PSD, al lui Victor Ponta, pretuiesc cum se cuvine si sprijinul PSD, cel mai mare partid din Romania la acest moment
  • Dar vreau ca doua lucruri sa fie foarte clare: presedintele Romaniei e decis de catre cetatenii acestei tari.
  • Candidez la presedintie, imi doresc si pretuiesc sprijinul tuturor fortelor politice, dar candidez pentru Romania, nu pentru un partid sau altul
  • Daca voi candida nu voi candida pentru scopul in sine de a fi presedinte, ci de a merge toti intr-o directie pe care o majoritate a cetatenilor o vor. Nu sunt dispus la compromisuri care sa ne abata de la aceasta directie majora.
  • Niciodata nu voi ezita sa ma lipsesc de sprijinul cuiva, chiar important, daca imi cere lucruri pe care le consider inacceptabile
  • Consider ca exista toate sansele ca USL sa mearga mai departe, sa-si faca datoria fata de romani, sa castige presedintia Romaniei
  • La orele 17 avem sedinta Biroului Politic National al PNL si avem tema ministerului Justitiei
  • PNL e dispus in continuare sa-si asume in continuare responsabilitatea ministerului Justitiei, care sa rezolve cele mai importante probleme din acest moment, dar in baza standardelor pe care corpul magistratilor din Romania le solicita, CE le confirma si pe care noi le-am angajat fata de cetatenii romani
  • Nu ne asumam responsabilitatea politica pentru intelegeri politice cu Traian Basescu pentru ca nu ni le cere nimeni si daca ni le cere cineva trebuie sa avem taria sa le refuzam, pentru ca putem sa ducem aceasta tara inainte si sa facem pasi cu adevarat spre independenta justitiei numai si numai fara Traian Basescu. 
  • Vad colaborarea cu Ponta si PSD in baza documentelor politice care stau la baza uniunii noastre
  • Dupa ce ne-am despartit la Academia Romana, nu am mai comunicat cu dl Victor Ponta, s-a aflat in aceeasi situatie cu dl Voiculescu, nu am mai comunicat
  • Discutia s-a dus in jurul doamnei Kovesi, nu pentru ca as avea ceva personal impotriva domniei sale ci pentru modul in care s-au intamplat anumite lucruri in timp ce domnia sa a condus Parchetul general si pentru ca noi am spus cetatenilor romani cativa ani de zile 'iata ce a facut Basescu din Romania, cu cutare la parchet, cu cutare la CCR.'
  • Ne-as spus (Victor Ponta, n.r.), evident ca e vorba de un compromis cu Traian Basescu. Ca dl premier il considera un compromis pentru Romania, ramane sa vedem ce va spune Romania
  • Daca imi vor cere unii colegi sa discut despre ruperea USL, o voi face, dar personal voi pleda cu toata taria impotriva acestui lucru, pentru ca despartirea USL inseamna mult mai mult decat nemultumiri, frustrari, inseamna un angajament major intre noi si cetetanii Romaniei
  • Tradare e un cuvant mare, am stiut ce va face, dar a fost o comunicare, nu o consultare
  • PNL nu se derobeaza de responsabilitatea ministerului Justitiei, ceea ce presa numeste cartoful fierbinte, cartoful fierbinte e o joaca, chestiunea asta e mult mai grea
  • Ministrul Justitiei poate face politica in acest domeniu, nu justitia, sa nu confundam, poate lua masurile care sa asigure functionarea unei justitii independente, dar nu ca elemente de decor in fata unui compromis cu Traian Basescu
  • Se intampla, e normal, te mai razgandesti, dar in ultima vreme nu mi s-a intamplat (intrebat cum comenteaza faptul ca in urma cu putin timp declarase ca va renunta la Ministerul Justieiei daca va fi propusa Kovesi la DNA)
  • Eu am treaba in chestiunea asta cu partenerul meu si cu ceea ce ma angajeaza si pe mine, PNL, tot USL
  • Oamenii stiu asa, cand mi-ati dat votul ati spus ca veti face a, b, c. Cand faci -a, -b, e normal sa te sanctioneze
  • Oamenii mai gresesc si daca ne-am pierde increderea la prima greseala, nu am mai ajunge nicaieri
  • Nu m-a informat deloc in sensul evolutiilor de ieri. Eu de ieri de la Academie nu m-am intalnit cu dl Ponta. O sa vorbim azi, o sa la lamurim toate aspectele
  • Dl Ponta, de legitimat, l-a legitimat pe dl Basescu mai demult, nu pentru ca l-a apucat dragul de dl Basescu, ci pentru ca asa a considerat strategic, tactic
  • Nu am observat ca in urma legitimarii dl Basescu activitatea guvernului sa fi mers mai bine
  •  Nu as putea stabili o legatura de cauzalitate intre pactul semnat cu Traian Basescu si numirile de la parchete, dar o succesiune, da, le-as pune pe acelasi palier
  • Nu cred ca premierul trebuie sa demisioneze, nu cred ca premierul a tradat pe cineva
  • Nu am avut nicio intalnire cu dl Dan Diaconescu, nu stiu cum nimeriti doar persoane cu care nu m-am intalnit in ultima vreme (intrebat de ziaristi daca a discutat cu conducerea PPDD)
  • Ultima oara l-am vazut in perioada referendumului, la OTV. Nu am o urgenta in aceasta privinta, cu tot respectul 
  • E un compromis pe care incerc sa-l impiedic, el nu-i foloseste nici macar dl Ponta, sa nu mai vorbim de Romania. Cine se asociaza cu Basescu, o pateste, acum s-a stabilit si un record de viteza, pe masura ce dl Basescu inainteaza in varsta, se grabeste








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















20015 vizualizari

  • -28 (40 voturi)    
    de-basificarea justitiei a esuat (Miercuri, 3 aprilie 2013, 11:53)

    demaGOGU [utilizator]

    asta dupa ce Basescu reusises un inceput, timid, de de-iliescizare/de-fesenizare a justitiei

    intrebarea este: ce fac oamenii din justitiei, pana cand vor sa fie carpele politicienilor?
    • +52 (52 voturi)    
      pt ultima fraza iti dau dreptate (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:25)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      oamenii din justitie ar trebui sa ia pozitie fata de declaratiile lui crin. seful senatului nu are niciun drept sa comenteze numirile din justitie. nu intra in atributiile lui. asta se cheama ingerinta in justitie.
      sa faci conferinta de presa cu subiectul numirilor in justitie din pozitia de sef al senatului se numeste foarte clar ca o ingerinta in treburile justitie.
      aici trebuie ca judecatorii sa ia pozitie.
      stiu ca nu mai suntem un stat de drept de anul trecut din vara, dar deja depasim orice limite.
      • +6 (6 voturi)    
        PSD-ul guverneaza, PNL-nu conteaza !!! (Miercuri, 3 aprilie 2013, 14:43)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

        PSD-ul guverneaza, PNL-nu conteaza !!!

        Sincer, ce poate sa faca Antonescu!?!?!

        Acum 2 saptamani isi trasmiteau in direct asigurari de credinta si respect reciproc, iar acum Ponta i-a intors buzunarul lui Voiculescu!!!

        Dar PNL-ul chiar este ustensila PSD-ului !

        Bravo PNL, cand o sa intre adanc o sa intelegi ce greseala ai facut!
        • +7 (7 voturi)    
          ce poate sa faca? (Miercuri, 3 aprilie 2013, 15:20)

          sucaa [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

          sa suna ca numirile in justitie nu le discuta pt a nu influenta aceste numiri. nu este atributia nici a unui sef de partid nic a unui sef de senat sa comenteze ceva legat de justitie.
          un politician nu trebuie sa-si dea cu parerea despe cine este bun sau cine este rau in fruntea dna-ului. dna care ii ancheteaza chiar pe ei.
          e greu de inteles asta?
          pnl-ul a fost ustensila psd-ului din 2007 de la prima suspendare a lui basescu. mereu au facut ce a spus psd-ul. ce apare acum ca o noutate este ca acum pnl-ul incearca pozitia de "opozitie". atat.
  • +45 (47 voturi)    
    păi dacă doarme până la amiază... (Miercuri, 3 aprilie 2013, 11:58)

    echos [utilizator]

    Cu cine fras' să se consulte Ponta?
    • +14 (14 voturi)    
      Comment sters de user (Miercuri, 3 aprilie 2013, 14:11)

      Mowgli [anonim] i-a raspuns lui echos

  • +66 (68 voturi)    
    propunere (Miercuri, 3 aprilie 2013, 11:58)

    sucaa [utilizator]

    sa numere cineva de cate ori a prinuntat numele lui basescu in declaratie. asta ca sa se vada obsesia paranoica a lui crin.
    basescu n-a zis nimic pe tema asta de luni de zile, dar vinovatul principal este tot basescu.
    omu asta e bolnav. e depasit si o tine pe aratura
    • +43 (43 voturi)    
      am numarat (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:16)

      zmeurat [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      pina la 16 da dupa aia m-a luat somnul !:):):)
    • +1 (1 vot)    
      crin...asa a fost programat, (Miercuri, 3 aprilie 2013, 18:12)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      ...... de catre felix-motanul.....se pare ca e mai docil decat ponta.
  • +49 (51 voturi)    
    anunt de mare importanta medicala (Miercuri, 3 aprilie 2013, 11:59)

    coproculturalul [utilizator]

    Prof.dr.Bradisteanu anunta ca, in lumina evenimentului petrecut azi , este pregatit 24/24 sa acorde ajutor pacientilor liberali si conservatori, desi domnia sa a colaborat mai mult cu pacienti social-democrati.
  • +49 (51 voturi)    
    nu cred ca se rupe usl (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:02)

    Tomis [utilizator]

    Kkrau a promis solemn (de doua ori) ca daca Basescu ramane la Cotroceni dupa referendum atunci el pleaca din politica. O sa se desparta acum fundamental de PSD cum s-a desparit de politica atunci.

    Si vad ca stapanul sinonimelor a dat cu bata in balta de data asta; cum adica zici ca te desparti ba? Vrei sa zici ca esti intr-un dezacord fundamental -despartitul e cand se rupe USL, nu cand nu-ti place tie ce a facut copylotul. Uite cum incearca sa fie dramatic "marele orator" violand limba romana. Hai sictir, lui si alora care cred ca microcefalul asta stie sa se exprime.
    • +21 (21 voturi)    
      Adio dar raman cu tine... (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:42)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Tomis

      Nu stiu ca daca Crin chiar mai crede ca va fi sustinut de PSD la presedentie. Dar sigur stie ca daca-i scoate pe liberali de la putere, in secunda doi pierde sefia partidului.... asa ca face putina gargara..
  • +32 (34 voturi)    
    Atac de panica (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:02)

    Trojan.H [utilizator]

    Slugoii varanului au un atac de panica. Singura componenta tacuta a USL-ului ramine PDL-ul. Deh, cind se cearta aia mari, cei mici trebuie sa taca.
    • +18 (22 voturi)    
      Tacerea e de ...geaba! (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:24)

      2vest [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      PDL-ul a incetat sa reprezinte opozitia. Sunt in stare sa taca chiar daca maine Basescu ar numi prim ministrui de la ei!!! De cand au pierdut alegerile sunt in "silentio stampa".

      In cea ce priveste opozitia pe care au facut-o in ultima vreme pot spune ca nu au ratat nici o ocazie sa rateze o ocazie de a spune ceva inteligent ca partid de opozitie.

      PDL
      2002-2012
      RIP
      Odihnestete in Pace
  • +18 (20 voturi)    
    yupii ! (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:10)

    yoko ono [utilizator]

    intarata-i drace !!
  • +31 (31 voturi)    
    USL si ruptura.... (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:30)

    Sani [utilizator]

    coada vacii si friptura!

    Nu se rupe USL-ul, ca pierd toti.
    Dar nici nu vor mai colabora. Este adevarat, nici pana acum nu [rea au facut-o!

    Rau este pentru noi toti sa avem un guvern de psihopati, vulnerabili, mincinosi, mafioti,....

    Eh, boborul roman n-a vrut sa inteleaga ca nu-l pui pe un plagiator vulnerabil si un nebun care in afara de ambitie nu stie nimic.

    Platim lipsa de inteligenta a romanilor - pardon, 70% din ei!
    • 0 (4 voturi)    
      pai... (Miercuri, 3 aprilie 2013, 15:14)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      ai vrut sa spui 23%, nu? nu confunda procentajul de reprezentare usl in parlament cu procentul votantilor usl....au avut doar 4.3 milioane de voturi din , hai s-o luam rotund, 18 milioane...de electori....totusi.... sa nu exageram...
      • +4 (4 voturi)    
        NU (Miercuri, 3 aprilie 2013, 16:14)

        Sani [utilizator] i-a raspuns lui gab0iu

        Cine nu se prezinta, nu conteaza. Asta-i regula jocului!
  • +21 (21 voturi)    
    se separa DREAPTA!!!!!! (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:38)

    MirceaIo [utilizator]

    Asta e un joc liberarii si Voiculescu vor sa prinda trenul de "dreapta" Asa ca au gasit motiv sa se dezica de Ponta: "Codruta". Ai sa fim seriosi cine e atat de fraier sa creada ca poare Codruta sa strice o alianta!!!???
  • +17 (17 voturi)    
    prima oara (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:48)

    vindicomvs [utilizator]

    cand am un sentiment de apreciere fata de Ponta.
    Si e bine ce se intampla intrucat dat fiind cota de incredere mare a lui Ponta fata de antonescu, il va decredibiliza pe antonescu chiar si mai mult. PNL in momentul de fata mi se pare mai rau decat orice. Este incredibil cum se lupta ptr interesele unui singur om, care pe deasupra a fost si dovedit ca fiind un turnator ordinar.
  • +21 (21 voturi)    
    vis de presedintie (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:54)

    Vuck [utilizator]

    Antonescu va accepta multe compromisuri pentru a ramane candidatul USL la presedintie.
  • +16 (16 voturi)    
    HA,HA,HA... (Miercuri, 3 aprilie 2013, 12:55)

    solar [utilizator]

    De rasul curcilor acest PNL !! Marele strateg Cacarau se duce la dracu!! Doamne ce monument de prostie are pretentii la Presedentia tarii!! Bravo traseistii PDL!! V-ati cacat pe voi!! URA!!!!!!!!!!!!!
  • +10 (10 voturi)    
    stati linistiti... (Miercuri, 3 aprilie 2013, 13:12)

    PedaGogu [utilizator]

    ... ca nu se rupe USL, doar asa ar mai avea o sansa KKR sa mai fie candidat la presedintie...
  • +12 (14 voturi)    
    Haida voiculescu (Miercuri, 3 aprilie 2013, 13:25)

    rov [utilizator]

    ca de cand asteapta poporul asta un purcoi asa gras bagat la zdup.
    Fa-i si tu... macar o data pe plac.
  • -20 (20 voturi)    
    fara regrete: Ponta out !!! (Miercuri, 3 aprilie 2013, 13:35)

    MenInBlack [utilizator]

    PNL+ PSD = USL ?
    ati incercat imposibilul, e laudabil si merituos, dar nu aveti oameni de caracter...
    Romania ramane in balta Mafiei si a compromisului,
    daca nu mentineti uniunea macar de fatada, si riscati anarhia in tara, e visul puscariabilului Basescu&Co !

    Poate e momentul sa-l debarcati pe Ponta !!!
    • +13 (13 voturi)    
      MenInWhite (Miercuri, 3 aprilie 2013, 14:44)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      Domnule, poate n-ar fi rau ca, in afara de "Jos Basescu" sa te gandesti la tara asta chinuita de nebuni, mincinosi si mitocani.

      Faptul ca USL-ul, cu toti cei 70% nu sunt in stare sa gaseasca solutii, sa se impuna in fata partenerillor, sa negocieze, sa linisteasca populatia, .. si asta de aproape 1 AN, crezi este din cauza lui Basescu?

      Oltchimul, TVA-ul la produsele de baza, investitiile, rata de absorbtie a fondurilor, cresterea puterii de ciumpararea a romanilor, imaginea Romaniei,....ce dracu au facut din toate?
      Da-mi un raspuns clar!

      Doua variante:
      1. Daca nu pot/nu stiu din cauza lui Basescu inseamna ca sunt IMPOTENTI! SI PROSTI.
      2. Daca nu vor sa faca inseamna ca sunt - asa cum cred - o turma de clanuri mafiote - gen Camataru, Becali,...
    • +3 (3 voturi)    
      "Nu aveti oameni de caracter".. (Miercuri, 3 aprilie 2013, 15:09)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      Ooooo, ce revelatie, domnule, ce revelatie!!! Adica pana mai ieri, erau oameni de caracter, acum brusc nu mai sunt oameni de caracter. Fantastic!

      Poanta, Antenescu, Voiculescu & mafia erau oameni de caracter in viziunea omului in negru.
  • +7 (7 voturi)    
    Atat a tinut? (Miercuri, 3 aprilie 2013, 14:25)

    Daniel Manaila [utilizator]

    Tin minte cand s-a infiintat USL ca multi spuneau ca nu apuca anul. Parca in aceasta vara implinesc un an de dementa impreuna a celor doua partide.
    Dar oare au sa sarbatoareasca impreuna sau fiecare la coltul sau?
  • +6 (6 voturi)    
    Pai tocmai (Miercuri, 3 aprilie 2013, 14:57)

    Gg65 [utilizator]

    Ponta ti-a cerut un lucru p ecare nu-l accepti : Kovesi.
    Lipseste-te de ajutorul lui, cum declari!
    Sau cand e de trecut de la vorbe la fapte e mai greu!
  • +4 (4 voturi)    
    Crizel (Miercuri, 3 aprilie 2013, 15:27)

    Sani [utilizator]

    Crizel draga, s-a clarificat acum puterea in USL!

    Hai sa intelegi si tu. Pe puncte:
    1. Tu esti in clanul interlop: Clanul_PNL
    2. Ponta este in clanul interlop: Clanul_PSD
    3. Nasul (Godfather), este in clanutul interlop: Clanutul_PC

    Clanutul_PC este mic, dar are bani si putere asupra unui popor mai prostut el de felul sau.
    Clanul_PNL fumeaza iarba si nu prea judeca. Adica TU! Clanutul_PC il foloseste pentru ca este usor manipulabil.
    Clanul_PSD este mai rational.
    Este cel mai mare si ca urmare doreste sa ia puterea doar pentru el. Deci, il deposedeaza pe Clanutul_PC de putere, iar apoi Clanul_PNL - adica tu - vei fi in deriva.
    Si asa vei ajunge la marinarul cel rau care te asteapta dupa stanca, la stramtoare!
  • +3 (3 voturi)    
    rateu politic... (Miercuri, 3 aprilie 2013, 15:32)

    rozbo [utilizator]

    domnule antonescu, astazi, prin conferinta de presa sustinuta cu privire la propunerea primului ministru pentru parchete, nu a-ti facut decit sa va diminuati suficient avansul electoral pe care va bazati la alegerile prezidentiale. pacat. dovgediti, inca o data, incapacitatea si incompatibilitatea dumneavoastra cu aceasta functie institutionala - presedentia. nu sunte-ti pentru asa ceva. lasati-i pe altii.nu promovati decit confuzii. si aceste confuzii sunt, in acest moment, grave. nu puteti fi deacord cu ceva ce denuntati! este ilogic, imoral si antipolitic! nu a-ti invatat nimic din politaica aplicata in romania. ce sa mai spun de politica internationala atunci. sunte-ti varza tocata! va umiliti degeaba. inca doua iesiri asemanatoare in public, si totul este degeaba.lasati-ne, ne-ati mintit frumos suficient! societatea nu este reprezentata de ponta si antonescu daca nu stiati !
  • +1 (3 voturi)    
    Hehehe (Miercuri, 3 aprilie 2013, 16:13)

    miguelito [utilizator]

    Astazi s-a servit circ. PNL si PC fac pe suparatii, Base nu intelege ce se intimpa (chiar asa sa-i serveasca pe tava exact ce-si dorea?), analistii au luat foc, Tv-urile la fel, basisitii arunca cu sepcile in aer... dar nimeni n-a luat in calcul CSM. Care sigur ii va pica pe toti. Si Ponta va spune... eu am vrut pentru binele tarii, dar aia nu indeplinesc criteriile conform CSM... hehehe avem o tara nebuna, nebuna, nebuna.
    • +3 (3 voturi)    
      Avizul CSM e consultativ! (Miercuri, 3 aprilie 2013, 16:51)

      bcorina [utilizator] i-a raspuns lui miguelito

      Asul e in mana Presedintului cei care semneaza numirile.
      • 0 (0 voturi)    
        Da, (Miercuri, 3 aprilie 2013, 19:14)

        miguelito [utilizator] i-a raspuns lui bcorina

        dar crezi ca da bine daca e negativ?
  • +1 (1 vot)    
    nu lumea a 3-a, ci a 15-a ! Din mai 2012. (Miercuri, 3 aprilie 2013, 21:45)

    fosta zoezoe [utilizator]

    romanii au dat 70% usl si cu flit justitiei (votand chiar persoane condamnate prin hotarari definitive) ! Cu un asemenea vot credeti ca puscariabili isi vor rata obiectivul principal ?Eu sunt alaturi de Morar si DNA (cei 71 nu stiu din cati) dar mai e cineva ?Cine mai e interesat de limitarea coruptiei in afara UE si Macovei ?Ati auzit cuvantul CORUPTIE rostit de vre-un sef usl ?In final : Romania sarmana, a devenit o tara bananiera.