Victor Ponta despre propunerea lui Marian Oprisan la sefia UNCJR: Noi ii spunem Francisc al II-lea 

de L.P.     HotNews.ro
Joi, 14 martie 2013, 11:30 Actualitate | Politic

Marian Oprisan (PSD)
Foto: Rompres
Premierul Victor Ponta a declarat, joi in debutul sedintei, in care se va alege seful Consiliilor Judetene ca lui Marian Oprisan i se spune Francisc. "Eu cu Liviu (Liviu Dragnea, n.red.), cand vorbim de Marian ii spunem Francisc. Daca tot se alege azi cumva, probabil i se schimba si numele", a glumit premierul. 

In timpul discursului, Ponta a revenit asupra glumei. "De la Bruxelles voi urmari fumul alb care va iesi dupa alegerea noului comitet director, al lui Francisc Marian Oprisan al II-lea", a mai spus Ponta.

La finalul interventiei premierului, Marian Oprisan a invitat presa sa paraseasca sala. Victor Ponta a mai facut o remarca: "Acest conclav este, ca si celalalt, unul secret"

Marian Oprisan este propus de PSD presedintele Uniunii Nationale a Consiliilor Judetene din Romana (UNCJR)  si urmeaza sa fie validat in functie in cursul zilei.























2151 vizualizari

  • +18 (20 voturi)    
    qed! (Joi, 14 martie 2013, 11:42)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Exact ce intelege tonu' din viata asta!
    Poti compara un sfant cu un boschetar?!
    La mintea lui, da!
  • +14 (14 voturi)    
    daca Oprisan e papa in PSD.... (Joi, 14 martie 2013, 12:04)

    hot news [utilizator]

    va dati seama ce e acolo... No comment
  • +17 (17 voturi)    
    Sf. Francisc e aparatorul saracilor (Joi, 14 martie 2013, 12:05)

    Bogdan_1 [utilizator]

    Oprisan al hotilor si imbogatitilor din afaceri cu statul. Daca tot schimba numele e mai potrivit Adrian al II-lea. Si sa-i uram sa mearga pe acelasi drum (Jilava).
  • +16 (18 voturi)    
    Ponta n-a aflat... (Joi, 14 martie 2013, 12:08)

    Sani [utilizator]

    ...ca este PM-ul unei tari si nu poate face glumite ca un gaozar la o bere cu prietenii?

    Nu-i nimeni sa-i spuna ipochimenului ca daca s-a bagat in politica, trebuie sa se abtina de la remarci de 2 bani?

    Vorba lui Isarescu: Gura bate fundu'!
    • +7 (7 voturi)    
      eh...pastreaza trendul (Joi, 14 martie 2013, 12:38)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      Mai stiu eu un Presedinte care face din astea....nu-i ca si cum ar fi ceva nou pe scena politica.

      Diferenta e ca Ponta face glume proaste...f proaste.
  • +10 (10 voturi)    
    Habemus "papa" (Joi, 14 martie 2013, 12:51)

    razek [utilizator]

    Ca sa-l puie pe Oprisan sef peste hotii astia de la judete i-a trebuit lu' Po(a)nta cvorum ca la Vatican, cu Dragnea vlascanu si Nicolescu anchetatu' la tribuna. Vai de noi astia ramasi de pe urma alor 43% care au dat gherla cu stampila anu' trecut !
  • -7 (9 voturi)    
    Fiecare cu cei place (Joi, 14 martie 2013, 12:56)

    La Tour Eiffel [utilizator]

    Nici nu era de asteptat ca cei obisnuiti cu glume de taverne marinaresti sa guste umorul cuiva cu educatie si bun simt.
    • +6 (6 voturi)    
      Educatie si bun simt (Joi, 14 martie 2013, 14:00)

      Bogdan_1 [utilizator] i-a raspuns lui La Tour Eiffel

      Sunt doar, in aceasta poveste, la noul papa. Cat despre umorul infractorului ce a furat calitatea de intelectual, cred ca e mai potrivit in lumea mafiotilor gen dragnea si oprisan.
  • +6 (8 voturi)    
    e vremea (Joi, 14 martie 2013, 12:59)

    mos ion roata [utilizator]

    nemernicilor
    • +2 (2 voturi)    
      Rog sa nu ne uiti pe noi hotii (Joi, 14 martie 2013, 14:01)

      Bogdan_1 [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Ca e si vremea nosatra. Am fost destul urmariti si persecutati acum au venit cei mai destoinici dintre noi la conducere asa ca e si vremea noastra.
  • +3 (3 voturi)    
    nesimtire crasa (Joi, 14 martie 2013, 15:55)

    anion [utilizator]

    Dupa parerea mea, afirmatia ca Oprisan este Francisc al doilea, reprezinta o insulta la adresa catolicilor si astept un raspuns pe masura din partea Vaticanului sau a cultului catolic, asa cum a reactionat comunitatea evreiasca la spusele lui Sova despre Holocaust. Daca nu se va intampla asa ceva, ma pregatesc sa parasesc Romania.