VIDEO Ce nu s-a vazut la TV in ziua in care presedintele s-a adresat Parlamentului

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Marţi, 12 martie 2013, 19:07 Actualitate | Politic

Presedintele Traian Basescu a sustinut marti un discurs pe teme de politica externa in fata plenului reunit al Parlamentului. Inainte de inceperea sedintei doi contracandidati la sefia unui partid din opozitie s-au ignorat reciproc, in timpul discursului un fost presedinte interimar a lipsit, un senator liberal a protestat in fata salii scotandu-si tricoul, o parte din parlamentari au fost exilati la balcoane, iar un prim ministru a zambit, a butonat telefonul si a aplaudat discret la final.
  • Vezi mai jos un videoreportaj marca HotNews.ro cu imagini de la sedinta de plen a Parlamentului



Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

17175 vizualizari

  • +27 (33 voturi)    
    /// (Marţi, 12 martie 2013, 19:25)

    lucadd [utilizator]

    Da se vede ca unii au luat prea multe medicamente si sunt somnolenti iar altii au uitat complet sa le inghita si sunt in forma de zile mari. Obligatia unui examen psihologic sau chiar psihiatric se impune tot mai acut pentru profesia de ales al poporului (cu exceptia lui "Vanghele" ca el este pe persoana fizica).
    Daca ar fi dupa mine as mai impune o regula : sa depuna toti smart-phonurile alea la intrare si sa inceapa sa isi utilizeze cat mai smart capul, nu de alta dar ajung sa il cam poarte degeaba.
  • +28 (32 voturi)    
    trebuie o dinamita acolo!!! (Marţi, 12 martie 2013, 19:26)

    legolas1979 [utilizator]

    daca vrem sa facem un bine romanilor
    • -20 (24 voturi)    
      ce nu s-a vazut la tv atunci (Marţi, 12 martie 2013, 23:00)

      Colonel [utilizator] i-a raspuns lui legolas1979

      e faptul ca o batranica a trecut strada ilegal in Galati, ca un barbat a taiat o vaca undeva prin ardeal si ca niste enoriasi se inchinau in fata bisericii prin oltenia. Titlurile voastre sunt de toata jena. Nu ati trecut inca la urmatoarea pagina din manualul de manipulare ?
      • +7 (11 voturi)    
        Intrebare (Miercuri, 13 martie 2013, 8:00)

        Sani [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

        La tv-urile si ziarele puterii, tot asa de "caustic" esti?

        Sau atunci esti "pisic" ca si Ponta in fata lui Basescu?
    • -1 (9 voturi)    
      da dar neaparat (Miercuri, 13 martie 2013, 8:59)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui legolas1979

      cand sunt toti prezenti + presedintele-masa-verde .
  • -35 (47 voturi)    
    sa va traiasca presedintele (Marţi, 12 martie 2013, 19:33)

    contele_de_saint_simon [utilizator]

    Cat de hilar trebuie sa fi fost sa vezi un presedinte pe care, prin limbajul non-verbal, de la Udrea pana la Ponta, toata lumea il ignora si, mai rau, il desconsidera (remarcabila pozitia dnei Udrea in scaun cand presedintele inca vorbea, chiar la final de clip).

    Oricum, e bine ca pana si politicienii constientizeaza ca paranoia si gandirea in marote ale dlui Basescu sunt de ignorat si de tratat cel mult cu titlu de inventar.
    • +27 (35 voturi)    
      bine ca apreciezi iesirile de bazaune ale (Marţi, 12 martie 2013, 20:40)

      RaduConstantin [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      unui cretin ca Guse. Totul are o limita dar inidvidul asta n-o cunoaste, n-are niciun simt in ordine; reactioneaza ca un maimutoi repetand aceeasi placa pana la epuizare. Este mai mutl decat agasant caci acest nepriceput la nimic, tine mortis sa ne aduca aminte ca exista si ca e platit din banii cetatenilor romani. Asta cum de nu te deranjeaza d-le?

      Spui ca:
      "prin limbajul non-verbal, de la Udrea pana la Ponta, toata lumea il ignora si, mai rau, il desconsidera (remarcabila pozitia dnei Udrea in scaun cand presedintele inca vorbea, chiar la final de clip".

      Te contrazic! In primul rand ca toata lumea nu inseamna golanii din parlament la care faci referire. Romanii nu-l ignora, o demonstreaza faptul ca presedintele este inca in functie in baza unor alegeri si impotriva a doua tentative esuate de inlaturare.

      Daca presedintele a fost intr-o prima faza ales de romani, daca prima incercare de inlaturare a lui de la putere a fost respinsa de votul a peste 80% dintre cetatenii tarii, daca tot el a fost reales intr-o a doua faza electorala si daca a doua tentativa de inlaturare a fost respinsa prin neparticiparea la referendum a peste 53% din electori, (raspunzand apelului lui -ti-amintesti!), despre care "toata lumea il ignora", vorbesti? Aceste "burice ale pamantului" vor trebui sa raspunda in fata tarii pt faptele lor si mai devreme sau mai tarziu, acolo se va ajunge!

      De ce nu vezi ca in 4 instante clare, ROMANII au fost cei care au stabliti ce vor si anume ca presedintele Basescu trebuie sa-si finalizeze mandatele ? De ce nu se intelege acest mesaj? Dintr-un singur motiv: pentru ca pucisitii nu reprezinta interesele poporului ci ale unor grupuri anume. Cine ignora rezultatul referendumului din 2009, privind numarul parlamentarilor, reprezentantii poporului? Pe cine credeti voi ca prostiti?
      Cum definesti actiunea celor ce au vrut demiterea lui fara suportul majooritar al maselor? Nu cumva este vorba despre un atentat la statul de drept?
      • +7 (7 voturi)    
        foarte bine punctat.. (Miercuri, 13 martie 2013, 12:24)

        akillies [utilizator] i-a raspuns lui RaduConstantin

        ..problema cu acesti indivizi care posteaza aici(si indirect a politicienilor sustinuti de ei) este ca ei stiu toate aceste lucruri (stat de drept, atentat la stat de drept etc.), doar ca le ignora special ca sa se autovictimizeze in fata celor slabi si fara prea multe cunostinte in domeniu: la astfel de oameni(fara cunostinte prea multe) prinde mai repede un milog cu o prezentare lacrimogena sau extremista; un om care isi face prin propriile forte un nume si vorbeste din proprie experienta nu are alta soarta decat sa fie batjocorit de milogii ignoranti..(vreau sa clarific ca nu fac referire la Basescu sau vreun politician roman al puterii sau al opozitiei, ci la cei care mai scriu cate ceva pe aceasta pagina web ca o reactie la ignorantii gen contele_de_saint_simon, colonel, mazeta si altii ca ei).
        Din partea mea aveti toata aprecierea si respectul!
        Romanii doresc intelegere intre cei doi poli ai Puterii (Presedentia si Guvernul), intre cele 3 puteri din statul de Drept(Legislativ, Executiv, Judiciar) si un teren cat mai bun pentru o dezvoltare economica, sociala, etc. a acestei tari.. Din acest motiv, multi inca il mai sustin pe Basescu, pentruca pana ce si noi, astia de ne pierdem timpul si viata muncind si producand pentru tara, intelegem ca nu are niciun scop aceasta "zvarcoleala "a USL, decat apararea penalilor din structurile USL, incepand cu Varanul.. si crearea unui mediu de acaparare totala a structurilor statului, la fel cum au procedat comunistii in 1947..
        • +3 (3 voturi)    
          Deranjant este (Miercuri, 13 martie 2013, 14:47)

          RaduConstantin [utilizator] i-a raspuns lui akillies

          ca atunci cand le pui oglinda in fata si le arati ca stii cine sunt si ce urmaresc, te acuza de basism. O asemenea atitudine nu face decat sa te invrajbeasca si mai mult impotriva lor caci nu fac decat sa te convinga (in caz ca mai existau dubii), de sarlatanismul lor. Sunt atat de prosti incat nu-si dau seama ca batand moneda pe Basescu si acuzandu-ne pe toti, cei ce le stam impotirva, de basism este contraproductiv pentru ei.

          Cand esti nesimtit, cand mistifici adevarul la fiecare deschidere de gura si mai ales, cand scartai la nesfarsit placa mincinoasa cu 7.5 milioane de votanti antibasescu nu faci decat iriti, sa starnesti greata si in final sa sfarsesti in propria-ti groapa.

          Basescu nu mai conteaza pentru noi, in cca un an, e istorie insa astia raman si asta este problema noastra, a majoritatii romanilor. Incompetentii, curvele si hotii ce reprezinta 90% din parlamentarii de azi, trebuie sa dispara din viata noastra odata cu Basescu. Ne-au facut destul rau in acest prim an de prezenta absolut ILEGITIMA (iata unde e ilegitimitaea) pe prima scena a polticii romanesti. Este nevoie de miscari in strada si scosi cu forta din parlament si guvern. Tara noastra este neguvernata oricum; mai bine fara ei decat cu ei...
    • +17 (21 voturi)    
      multumesc, tovarase conte ! (Marţi, 12 martie 2013, 21:16)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      Eu va respect obtiunea (pe dvs nu obtiunea) dvs ce aveti cu obtiunea mea?Gandirea de marote ? Daca el si nu ce spune mai starneste atata dezbatere inseamna ca defectiunea-daca era lipsa de interes in parlament- poate veni si de acolo ca saracii majoritari nu intelegeau ce spune, mesajele sale fiind de de dreapta .Va mai amintesc ca ignorand ce au pierdut din decembrie ,totusi 60% dintre votanti nu au mers la vot.Adica stanga are 70 % din 40%.Nici eu nici Presedintele nu suntem asa cum imi doresc dar el , din toata scena politica de azi are cele mai mici defecte si in plus este singura voce de dreapta din peisajul politic .De dreapta aveti si dvs nevoie macar ca reper sa stiti unde e stanga!
      • -10 (14 voturi)    
        mai tanti ... (Miercuri, 13 martie 2013, 9:05)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui fosta zoezoe

        legat de procentele alea ... bati campii !

        basescu a fost votat presedinte de 5 mil de persoane . contra lui la referendum au votat 7.5 mil persoane .
        pentru el au votat 0.8 mil .

        cei ce nu au venit la vot nu prea vin niciodata , fa un calcul la restul alegerilor prezidentiale !

        si cand a fost ales , au venit la vot 10-11 mil deci asta e maximul de votanti ..asa ca nu mai bate campii !
        • +7 (7 voturi)    
          Ia coroboreaza niste date! (Miercuri, 13 martie 2013, 10:48)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

          Voi ati fost votati la alegeri de aprox 4 milioane!
          Care este mai legitim?!
          Mai greu cu conexiunile la voi!
          La latrat sunteti primii!
          La minte, ... mai la vara!
          Continua sa te imbeti cu cele 7.5 milioane!
          • -2 (2 voturi)    
            voi ? (Miercuri, 13 martie 2013, 13:43)

            adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

            eu nu am fost votat la alegeri ... incurci "boabele" ...

            nu se imbata nimeni cu nimic , pana in momentul de fata tot 7.5 mil raman .
            nu tin cont de latraii care stirga ca au fost fraudate milioane , la fel au strigat si cand basescu a iesit presedinte ... deci ori ii credem pe toti ,ori pe niciunul pana nu se dovedeste clar ceva .
            • +2 (2 voturi)    
              intrebari (Miercuri, 13 martie 2013, 14:29)

              keiser_soze [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

              -au fost alegeri sau referendum atunci cind au votat cei 7,5 milioane ?
              -in functie de raspinsul la intrebarea de mai sus, cum ramande cu numarul de 300 parlamentari ???

              Multumesc
        • +6 (6 voturi)    
          Iar vreo 8 milioane, bine numarate.. (Miercuri, 13 martie 2013, 11:28)

          Dianora [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

          .. au cerut parlament unicameral si 300 de parlamentari. Deci, cat de legal e actualul mega-parlament?...
          • -2 (2 voturi)    
            e legal , asta e legea . (Miercuri, 13 martie 2013, 13:45)

            adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Dianora

            lege facuta de boculetul vostru , si acceptata de astia , ca le convine .

            apropo ,daca boculet nu modifica legea , acum nu aveai nici un pdl-ist in parlament , si aveai parlament mai mic .

            cat despre acel referendum ... da e imoral ca a fost consultat poporul in legatura cu acest aspect , apoi nu se mai tine cont de parere ... dar ala era un referendum consulattaiv , deci nu e ilegal sa nu se aplice , doar imoral .
        • +3 (3 voturi)    
          greu de cap esti mestere. (Miercuri, 13 martie 2013, 12:30)

          akillies [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

          ..nici pana acum nu ai inteles ca Dragnea &co bateau campii ca sa impresioneze opinia publica?!?!?
          Cei care au votat USL sunt aceeasi care au votat impotriva lui Base (plus 1%-2% castigate intre referendum si alegeri de USL, in urma unor manipulari grosolane a celor care au votat, dar si a celor care nu au votat).
          Repetam pentru tine.. 4 milioane au ales USL, pentru 21 de milioane; 5 milioaone au ales Basescu pentru 21 de milioane; 4 milioane(cu indulgenta) au mers la referendum si au votat impotriva lui Base, dar Dragnea&co au avut grija sa ii transforme in 7 milioane..pentru cei ca tine... cu mintea incetosata!!
    • +9 (11 voturi)    
      stai sa vezi (Miercuri, 13 martie 2013, 7:20)

      contrarius [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      ce face lumea cand tine un discurs Antonescu! cautati pe net si o sa va cruciti!
    • +3 (3 voturi)    
      Sa va traiasca motanul Felix! (Miercuri, 13 martie 2013, 11:25)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui contele_de_saint_simon

      La el cel putin doi sefi de partide iau pozitia de drepti, ca sa nu mai amintim de restul trupei.
  • +23 (29 voturi)    
    scarba (Marţi, 12 martie 2013, 19:42)

    sirb [utilizator]

    Ce scarba mi-e de parlamentarii USL! dupa ce ca tara e cu un picior in groapa ei se tin de mojicii de parca ar fi tot in opozitie!! Mars acasa javrelor alese de creduli incretinati.
  • -24 (28 voturi)    
    mda (Marţi, 12 martie 2013, 19:42)

    Mazeta [utilizator]

    Tare plicticos discursul. Data viitoare nu o să mai vină chiar nimeni, nici măcar să se scobească în nas.
    • +8 (10 voturi)    
      Discurs (Miercuri, 13 martie 2013, 8:03)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      OK,. plicticos, inteleg ca n-ai nimic de spus.
      Si vorbesti ca sa te afli in treaba.

      Nu te intereseaza: UE, Schengen,....in general nimic.

      Somn usor, vezi ce ti se mai comanda de la trust.
      • +2 (2 voturi)    
        nu (Miercuri, 13 martie 2013, 11:14)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Sani

        ii spune plictisitor pt ca nu poate sa-l inteleaga. daca nu i-l traduce felix la latrine e greu e de inteles.
        diferenta intre un discurs a lui base si unul al lui ponta sau crizel este ca base vorbeste la obiect fara atacuri la persoana, in special cand vizeaza teme importante pt Romania iar ceilalti doi nu contenesc in a vorbi de greaua mostenire, de cine este vinovat, niciodata despre ce fac ei.
        mazeta are un rol bine definit aici, numai ca a ales un forum unde nu prea-l baga lumea in seama decat sa-i dea cate un minus. cred ca deja sunt utilizatori care ii dau minus fara sa-i citeasca mesajele. oricum toate sunt la fel. asta fac si eu in majoritatea timpului.
        • 0 (0 voturi)    
          superba observatia cu minusuri.. (Miercuri, 13 martie 2013, 12:32)

          akillies [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

          ..unii mai si citim, dar nu prea mai avem rabdare: parca incercam sa intelegem un comunist!!!
  • +26 (28 voturi)    
    ! (Marţi, 12 martie 2013, 19:57)

    AndreiU. [utilizator]

    Base cred ia Valium, Prozac, sau ceva sa fie calm.
    Daca eram eu presedinte si aveam parte de tratamentul asta in parlament, a doua zi decretam stare de necesitate si dizolvam duma de stat.

    Cum poti sa ceri de la un presedinte respect pentru institutia parlamentului cand parlamentul nu respecta institutia presedentiei, si aici repet, institutia presedentiei, nu persoana lui Basescu, dar deh ce poti sa ceri.

    Ultima varianta e sa luam exemplul fratilor nostri de sub Dunare, ca asa nu se mai poate.
    • -4 (6 voturi)    
      ? (Miercuri, 13 martie 2013, 9:09)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui AndreiU.

      cum sa respecti asa ceva ? un ilegitim ? un mincinos ? un rasgandac ?

      oricum , da un exemplu de cineva respectat de basescu ... (de la inceput la sfarsit , nu rasgandeli de moment )

      cat despre dizolvare .. de acord , si dupa , sa demitem si presedintele .
      • +4 (4 voturi)    
        nu (Miercuri, 13 martie 2013, 11:21)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        mai asteptam un pic sa se faca usl-ul de ras mai bine. ca vad ca n-au nevoie de opozitie. singuri se ingroapa. deja e din ce in ce mai bine. lumea a inceput sa iasa in strada. aproape zilnic vedem cate o manifestatie si sunt mai multi decat erau anul trecut la universitate cand erau adusi de felix. scaderea nivelului de trai incepe sa loveasca populatia. au crescut pensiile cu 4% si au facut inflatie de 6%. este mai rau decat aveau pe timpul lui boc. europa ne bate la fund zilnic si intr-un final lumea o sa priceapa ca nu toata europa este nebuna si doar ponta si crizel manti de felix ne vor binele. nu mai este mult.
        in drumul taberei lumea deja este din ce in ce mai nemultumita de santierul lasat la metrou. la cat de greu se circula pe acolo acum este si mai rau.
        lumea incepe sa vada ca una se spune la tv alta ete realitatea.
        asa ca oricat ati incerca sa-l minimizati pe base nu va mai tine. cu base sau fara base la cotroceni, usl-ul tot dezastru o sa faca. deja se vad mugurii :)
        • 0 (0 voturi)    
          "se vad mugurii" ? (Miercuri, 13 martie 2013, 13:49)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

          pai samanta e pusa de mult ... si e pusa prost de slugile basiste .
      • +3 (3 voturi)    
        Care Ilegitim? (Miercuri, 13 martie 2013, 12:34)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Basescu este presedintele LEGITIM al Romaniei. LEGEA trebuie respectata de toata lumea, fie ca vrei fie ca nu vrei. Asa se defineste o tara civilizata, cand toata lumea respecta niste reguli, nu din cand in cand.
      • +1 (1 vot)    
        frate.. (Miercuri, 13 martie 2013, 12:34)

        akillies [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        ..tu traiesti in alt univers!!! tu nu vezi barna din ochiul USL, dar sari la paiul din ochiul lui Base(si ala mult exagerat de Varan si trusturile)!
        • -1 (1 vot)    
          schimba "paiul" cu "barna" in text si (Miercuri, 13 martie 2013, 13:50)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui akillies

          o sa fie corect .
    • +2 (2 voturi)    
      Avem deja duma de stat? (Miercuri, 13 martie 2013, 11:30)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui AndreiU.

      Parca n-am iesit inca din UE ca sa aderam la spatiul ex-sovietic cu institutiile lui.. Nu ca nu se pregatesc unii pentru asta, cum vad terminologia a fost deja adoptata..
  • +8 (10 voturi)    
    subtitrare cu numele si judetul (Marţi, 12 martie 2013, 20:01)

    Mircha [utilizator]

    ar trebui o subtitrare cu numele si judetul unde s-au ales fiecare
  • +15 (17 voturi)    
    ala e ghisa, ghise (Marţi, 12 martie 2013, 20:25)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    are nevoie de medicamente, doza maxima...
  • +10 (12 voturi)    
    Victor Ponta are Blackberry Porche (Marţi, 12 martie 2013, 20:28)

    Mariusica.a [utilizator]

    Uitati la 0:55 , un asemenea telefon costa $2.500
    • +5 (11 voturi)    
      E bine ca are (Marţi, 12 martie 2013, 21:37)

      stancualexro [utilizator] i-a raspuns lui Mariusica.a

      Erai bun la A3. Numai ei ar fi evidentiat asa ceva ca sa bage raca. Si tot ei ar fi umflat si pretul (e 6000Ron, deci pana in 2000$).
      Din partea mea poate avea si telefon de 1mil de Euro daca s-ar ocupa de buna guvernare a tarii. Trist e ca face tocmai pe dos
      • +9 (9 voturi)    
        De Boc ziceau (Miercuri, 13 martie 2013, 0:03)

        Mariusica.a [utilizator] i-a raspuns lui stancualexro

        Ca a venit cu o tableta la emisiunea Dupa 20 ani....vezi sus si tare ce ignorant....
        Daca pui la un loc toate tehnologiile pe care le purtau la ei astazi astia din USL (care condamnau acum 1an)...cred ca faci 1km de autostrada
        • -7 (9 voturi)    
          insisti cu exagerarile ? (Miercuri, 13 martie 2013, 9:11)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Mariusica.a

          sau doar iei exemplu de la seful tau ?
          • +1 (1 vot)    
            tu? (Miercuri, 13 martie 2013, 16:44)

            Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            sluga antenelor? tu vorbesti?
  • +22 (24 voturi)    
    foarte frumos (Marţi, 12 martie 2013, 20:35)

    doamnefereste [utilizator]

    pentru asta le platim noi salariile, sa se adune sa discute inca o afacere ( de unde doar ei castiga ) si sa stea la o barfa mica....ma umplu de ura si intuneric cand ii vad cum traiesc si ce fel de munca presteaza, si asta numai si numai pe banii nostrii NU LE PASA!, nu le pasa, sunt sigur ca unii dintre ei stau seara pe net, sau chiar la "sedintele" astea ale lor si se dau pe net si RAD, rad de noi astia care nu avem ce face decat sa ne varsam amarul, dezamgirea si dezgustul pe net.....imi doresc cumva sa moara in chinuri de neimaginat ABSOLUT toti cei care ne au furat si ne fura in continuare.....GUNOAILEOR!!
    • +14 (16 voturi)    
      pentru ca (Marţi, 12 martie 2013, 22:13)

      tenzi [utilizator] i-a raspuns lui doamnefereste

      un vot perntru comentariul tau e prea putin,sunt TOTAL de acord cu tine
      si le doresc acelasi lucru ca si tine!!
  • +15 (17 voturi)    
    =)) (Marţi, 12 martie 2013, 21:15)

    sentenced [utilizator]

    Uitati-va la ponta ce fata face cand se uita la Ghise (cred ca la el se uita, daca nu cumva ma induce montajul in eroare).
  • +13 (15 voturi)    
    gheisa (Marţi, 12 martie 2013, 22:27)

    no1234 [utilizator]

    ghise,te rugam sa-ti mai speli tricoul. poti sa il dai lui chucky daca nu ai timp
  • -5 (7 voturi)    
    Romania e deja membru in zona Schengen din 2007 (Miercuri, 13 martie 2013, 6:43)

    Lucian Ilea [utilizator]

    Daca in cei 8 ani trecuti din 2005 de cand a semnat Tratatul de aderare,Traian Basescu ar fi citit un rand pe zi din acel tratat,ar fi aflat din anexa III ca Romania si Bulgaria sunt de jure membre in tratatul Schengen :
    http://www.europeana.ro/comunitar/tratate/tratatul%20de%20aderare%20al%20romaniei%20la%20ue%2016%20acquis%20schengen.htm
    Politia de frontiera e integrata informational din 2009 cu celelalte state Schengen si doar restrictia privind faptul ca tre sa arati buletinul la frontiera(nu numai romanii ci si europenii care vin incoace) ramane pt ca aia nu au incredere in hotii nostri care daca nu sunt analfabeti cu siguranta se poarta ca atare
    • -2 (4 voturi)    
      corect ... (Miercuri, 13 martie 2013, 9:14)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Lucian Ilea

      suntem membri din punct de vedere al obligatiilor , nu si al beneficiilor .

      si ce daca ? vezi pe careva (guvern , fost guvern , presedinte) sa spuna asta ?

      pentru ei TOTI sunt mai importante conflictele dintre ei , necontand romania si locuitorii ei .
      • 0 (0 voturi)    
        spaga e in sangele romanului (Miercuri, 13 martie 2013, 10:40)

        nede [anonim] i-a raspuns lui adrian8

        spaga , mizeria, coruptia pleaca exact de la locuitorii tarii, ati auzit vreun cetatean sa nu dea spaga la doctor? sa nu apeleze la pile si relatii?
        • 0 (0 voturi)    
          ce legatura are ? (Miercuri, 13 martie 2013, 12:46)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui nede

          spaga se da peste TOT .

          sunt locuri cu coruptie mult mai mare , vezi italia , unde pana si statul da taxa de protectie la mafia .

          asa ca lasati gargara asta .. e doar un pretext , nu un motiv real !
      • 0 (0 voturi)    
        suntem protejati (Miercuri, 13 martie 2013, 22:34)

        Lucian Ilea [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        si obligatiile si drepturile sunt in acelasi pachet politic
        daca un tratat international semnat de 27 de tari spune ca suntem in Schengen inseamna ca suntem
        cat despre hotii de la noi numa de bine
        evident ca atata timp cat e revolutie in Bulgaria si asa mai departe la noi
        nu o sa ne primeasca pe deplin
  • +3 (3 voturi)    
    p e n i b i l i (Miercuri, 13 martie 2013, 10:55)

    jackalphonse [utilizator]

    toti. inclusiv presedintele cu discusul sau ""extraordinaro-fantastic"" (doar de imagine). nici macar pedelistii lui, incurajati de presedinte, nu erau prea atenti la ce manca ala acolo.
    cel mai penibil este ghise. ala-i tolomac rau de tot.
    poanta, destul de tacticoasa. chiar daca l-a durut in cot la prezentare, a avut taria si rabdarea sa vina. il depasteste de la distanta pe anton, chiar daca este mai tanar.
  • -2 (4 voturi)    
    Pe cine mai reprezinta Basescu ? (Miercuri, 13 martie 2013, 11:28)

    gv [utilizator]

    In numele cui mai vorbeste chiormaliul betiv si securist, DEMIS in proportie de 90% de poporul roman (de peste 7,4 milioane de oameni, fata de 5 milioane care l-au ales) ?
    Chioretele ii tot da cu respectarea vointei poporului de la referendumul electoral din 2009, dar de respectarea vointei poporului la referendumul din 2012 nu sufla o vorba scarnavia ordinara.Ca sa scape de demiterea prin vointa poporului pe care o tot invoca acum, abjectul asta nu s-a sfiit sa vanda tara pe nimic ungurilor si puterilor straine, care l-au impus romanilor ca guvernator ilegitim.
    Bineinteles ca dictachiorul demis ar vrea niste slugoi ca Morar sefi la parchete, ca sa-i ingroape definitiv dosarele penale lui si acolitilor lui, si sa fabrice la comanda dosare tuturor adversarilor politici.
  • 0 (2 voturi)    
    dehhh (Miercuri, 13 martie 2013, 15:26)

    samariteanul [utilizator]

    Basescu este presedintele ales de romani,pe cand kakaraii sunt alesi de o gloata de betivi,hoti,prostituate,excroci in suma de 4,6 milioane.tara are 19-20 de milioane de locuitori asa ca faptul ca kakaraii au manipulat o mana de cretini ca sa fie la putere nu inseamna ca reprezinta o tara!!!!!Ei ,kakaraii reprezinta gloata imbecila si cretinoida care voteaza usl!!!!