VIDEO Crin Antonescu, iritat de jurnalisti: Sa-l intrebati pe Ponta cum cauta Basescu sticle pe jos si cum e apoi sa semnezi pacte

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 6 martie 2013, 15:40 Actualitate | Politic

Crin Antonescu a fost iritat de jurnalisti in timpul conferintei de presa de miercuri, atunci cand a fost intrebat cum l-a convins pe Mihai Stanisoara sa treaca de la PDL la PNL, avand in vedere faptul ca in trecut Stanisoara a facut declaratii dure la adresa sa. In replica data jurnalistei, Antonescu a facut si o referire la adresa premierului Victor Ponta.

"Am vazut ca nu ratati nicio conferinta de presa la Cotroceni. Aveti aceasta voluptate de a aduce declaratii, cumva, contradictorii. Oare nu-l intrebati pe presedintele Basescu cum e cu inghititul porcului, cu nenumirea unui prim-ministru, cum e sa semnezi pacte. Sau puteti sa-l intrebati pe domnul Ponta cum cauta domnul Basescu sticle pe jos si cum e dupa aia sa semnezi pacte", a spus el.

Mihai Stanisoara a fost intrebat cum comenteaza declaratiile extrem de critice pe care le-a facut recent la adresa lui Crin Antonescu, de genul "a devenit cel mai ridicol si caraghios politician roman", "un adevarat Domnu` Goe de care Caragiale ar fi fost tare mandru!" sau "stilul dictatorial al lui Antonescu de a-si teroriza colegii de partid, speriat de prabusirea lui in sondaje si de lipsa de incredere a electoratului in viziunea sa politica", dar acesta nu a considerat ca este nicio problema, fiind vorba de atacuri politice.
























11211 vizualizari

  • +62 (64 voturi)    
    dumnezeule... (Miercuri, 6 martie 2013, 15:44)

    sucaa [utilizator]

    cum dracu vad unii ceva la acest individ???
    are o aroganta si o nesimtire greu de egalat.
    • +41 (43 voturi)    
      DIN PACATE...! (Miercuri, 6 martie 2013, 15:50)

      GAVRILACHE [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      Din pacate, pentru multi romani aroganta si nesimtirea sunt calitati esentiale pentru un mare politician! "Ba, da tare le mai zice Antonescu! Mitocan de-al nostru, din popor!"
    • +40 (42 voturi)    
      Un anumit segment (Miercuri, 6 martie 2013, 15:51)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      din populatie vede ceva in El Crin Cel De Sine Prea Plin. Daca nu iese populatia masiv la vot la prezidentiale....asta o sa iasa presedinte si vai de capul tarisoarei dupa aia.
    • -20 (26 voturi)    
      Pai vezi ca-i iesit din comun, (Miercuri, 6 martie 2013, 15:57)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      e imposibil sa nu se faca remarcat.
      • +20 (22 voturi)    
        Da asa e... (Miercuri, 6 martie 2013, 16:45)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Masele de prosti tot timpul au gustat si vor gusta tipul asta de discurs politic....cu cat mai vulgar, cu atat mai pe intelesul lor.
        Lipsa imensa de educatie a acestor milioane de oameni ne va costa extrem de mult, pentru ca odata pus acest personaj grobian in scaunul Presedentiei, va reprezenta Romania... iar prin Europa nu prea merge cu "za madar and za fadar".
        Ne va face de ras, insa pe buna dreptate...suntem de ras.
        • +2 (6 voturi)    
          trebuia sa raspunda simplu si civilizat (Miercuri, 6 martie 2013, 20:28)

          zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui bgd

          ne-am re-evaluat
        • +9 (9 voturi)    
          Responsabilitatea electoratului (Miercuri, 6 martie 2013, 20:29)

          fane_grija [utilizator] i-a raspuns lui bgd

          La votul pt prezidentiale responsabilitatea rezultatului cade si pe umerii celor ce lipsesc de la vot. Daca macar 30% din cei peste 50% ce stau acasa in ziua votului ar iesi la urne poate altul ar fi rezultatul.
    • +30 (32 voturi)    
      totul are o explicatie logica (Miercuri, 6 martie 2013, 16:19)

      EXEs [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      Nu i se spune degeaba prostime. Intrebarea e cat %?
    • +26 (28 voturi)    
      lasa asta... (Miercuri, 6 martie 2013, 16:24)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      Aroganta si nesimtire se vede la multi. La asta in schimb nu se vede nimic altceva inafara de aroganta si nesimtire. Nici in present, nici in trecut.
  • +26 (28 voturi)    
    I se pregateste pedeapsa (Miercuri, 6 martie 2013, 15:57)

    Bhund [utilizator]

    Nici nu stie ce il asteapta pe acest cacarau.
    • +1 (3 voturi)    
      adica ce vrea sa zica dansu' ?! (Miercuri, 6 martie 2013, 21:35)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Bhund

      adica, base si dottore au facut'o lata inainte sa semneze pactul de ...pretenie si convietuire.

      tonta'l ajuta sa caute sticlele !
      hahaha !
      ce pervers e kkrescu asta !
  • +26 (30 voturi)    
    Crin... (Miercuri, 6 martie 2013, 16:05)

    nicTM [utilizator]

    ... demonstratia suprema ca un nimeni poate face mult rau...
    • +3 (7 voturi)    
      Valorile umane (Miercuri, 6 martie 2013, 16:52)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui nicTM

      pot face bine sau rau, depinde de sens. In schimb nulitatile sunt zero, n-au niciun efect, nu fac nici bine nici rau. Pana acum romanii au alternat la presedentie valorile cu nulitatile. Cum actualul presedinte e o valoare foarte mare sunt sanse mari sa urmeze o nulitate.
  • +25 (27 voturi)    
    Acesta este urmasul Bratienilor ??????? (Miercuri, 6 martie 2013, 16:08)

    Cetatean-roman [utilizator]

    Daca asa se exprima si gandeste coducatorul PNL, va intreb oameni buni: tot asa se exprima si gandesc alegatorii/sustinatorii acestui partid ? Fereste-ma Doamne....
    • 0 (0 voturi)    
      Tu nu-ti dai seama, ... (Joi, 7 martie 2013, 12:58)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Cetatean-roman

      ... cum nu-si dau seama nici sustinatorii de buna credinta ai PNL, ca PNL mai e liberal doar cu numele.

      Lipsa de educatie - educatie care printre altele te invata si sa judeci rational si coerent, si sa nu actionezi sub influenta unor simtaminte primare, animalice - ne va costa scump. Romanii au uitat vorba aia din batrani: ai carte, ai parte.
  • +23 (25 voturi)    
    aoleu ,muica... (Miercuri, 6 martie 2013, 16:22)

    exilatul [utilizator]

    ma apuca ``pandaliile``cind ma gindesc ca milioane au votat acest specimen ( ma rog..pt alianta escrocilor )..as interzice alegerile in rom...pt ca nu prea au de unde alege..si nici alegatorii nu sunt prea ..inteligenti...
    • -10 (12 voturi)    
      democratie... vot universal.... ce gargara! (Miercuri, 6 martie 2013, 16:53)

      nellino [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Salutati pe Dictatorul Exilatul!

      PS: capsunar estem?
  • +4 (8 voturi)    
    Maine poimaine... (Miercuri, 6 martie 2013, 16:37)

    abisala [utilizator]

    ... intra si Udrea la PNL. Sa vezi atunci dragoste mare :))).
  • +11 (13 voturi)    
    Domnul Antonescu si Crin si Cacarau (Miercuri, 6 martie 2013, 17:12)

    Ponta [utilizator]

    Este si va ramane acelasi etern 'NIMENI' de Romania, dar care se baga in seama singur sau cu ajutorul lui Copy Paste, cu 8 luni de experienta pe bancile din parcurile Frantei.
    Limbaj de nivel (sub podul Grant) sau in termeni academici Suburban. dar ce sa te astepti de la un personaj Suburban?
  • +10 (12 voturi)    
    Transhumanta ... (Miercuri, 6 martie 2013, 17:15)

    SaTF [utilizator]

    Cum stana nu mai este accesibila de cand Becali a parasit Partidul, s-a gandit sa aibe si el o Stanisoara , asa mai mica , cu care sa se antreneze ...
    Nu de alta, dar dupa ce va pierde alegerile de anul viitor poate il ia Razboinicul Luminii la Steaua .
    Eu cred ca s-ar potrivi mai bine .
  • +3 (5 voturi)    
    Daca vrei sa nu innebunesti... (Miercuri, 6 martie 2013, 17:33)

    Mioritza [utilizator]

    fugi unde vezi cu ochii !!!
    doar constituirea in comunitati de tip amish pentru cei care vad si a celor carora le pasa.
    se poate, insa nu la romani pentru ca ei sunt ...speciali !!!
  • +6 (8 voturi)    
    Sunt dezgustat de un asemenea "specimen" (Miercuri, 6 martie 2013, 19:15)

    uluit [utilizator]

    Din inregistrarea video. Reporterita il intreaba clar pe Stanisoara si-i raspunde Crin trezit de evidenta intrebarilor printr-un atac mizerabil, batand campii. Parca se credea la hAntene pe platou. Imi este clar ca Antonescu are betia puterii. Degeaba au incercat si alti jurnalisti sa-l aduca la subiect. Crin este "dresat" sa ne piarda timpul.
  • -4 (10 voturi)    
    Cand cauta Basescu sticla pe jos? (Miercuri, 6 martie 2013, 20:44)

    alex1234 [utilizator]

    Cand cauta Basescu sticla pe jos?

    L-a vazut Ponta, cand cauta sticla?
    asa cum zice Crin...

    Eu un fapt real sau imaginar?

    Daca e imaginar Ponta e un mincinos....

    Daca e real Basescu bea de stinge...

    Unde e adevarul?
    • +2 (2 voturi)    
      adevarul (Joi, 7 martie 2013, 11:49)

      StefanUrziceanu [anonim] i-a raspuns lui alex1234

      este ca acest cacarau vorbeste mult si prost.