Crin Antonescu s-a intalnit cu ambasadorul Rusiei la Bucuresti si l-a invitat pe omologul sau, seful Sovietului, sa faca o vizita in Romania

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 27 februarie 2013, 16:42 Actualitate | Politic


Presedintele Senatului, Crin Antonescu, s-a intalnit marti cu ambasadorul Federatiei Ruse la Bucuresti, Oleg Malghinov. Potrivit unui comunicat de presa remis Hotnews.ro, cei doi oficiali au discutat in cadrul intalnirii despre dezvoltarea relatiilor bilaterale dintre Romania si Federatia Rusa, "insistand pe dimensiunea culturala a acestora si pe dezvoltarea diplomatiei parlamentare".

"In acest context, presedintele Senatului Romaniei a reiterat invitatia adresata presedintelui Sovietului, Camera Superioara din Legislativul rus, de a efectua o vizita oficiala in tara noastra, doamna Valentina Ivanovna Matvienko urmand a fi oaspetele Senatului Romaniei in cursul anului 2013", se arata in comunicatul de presa trimis de biroul de presa al Senatului.

Acest comunicat a fost dat publicitatii miercuri.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1881 vizualizari

  • +25 (29 voturi)    
    kakarau (Miercuri, 27 februarie 2013, 16:43)

    demaGOGU [utilizator]

    a primit ignore de la Rutte, Merket et al. iar acum se re-pozitioneaza pe piata estica

    nimic iesit din comun
    • +10 (10 voturi)    
      sa speram..... (Miercuri, 27 februarie 2013, 17:23)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ....ca za mazar end za fazar nu i-a vorbit oaspetelui in engleza, ca cine stie ce ar mai fi inteles saracu' om si uite asa, dintr-o confuzie, ne-am putea trezi cu flota a VI a ruseasca la cazinoul lui che ghevarza, la o mana de poker.
  • +15 (25 voturi)    
    e clar !! (Miercuri, 27 februarie 2013, 16:46)

    adrian8 [utilizator]

    vrea sa ne vada rusilor !!!

    fugiti mai !!!
    • +6 (6 voturi)    
      idolul tau (Miercuri, 27 februarie 2013, 18:23)

      quetzal [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

      crin e atat de prost ca nu ar fi in stare nici sa dea tara pe degeaba darmite sa vanda ceva cuiva.
      In afara de somn si de facut sluj in fata lui voiculescu nu e capabil de vreo alta actiune
  • +22 (26 voturi)    
    mai bine (Miercuri, 27 februarie 2013, 16:48)

    danu77 [anonim]

    nu pleci tu Antonescule in rusia mama si nu mai vii inapoi....
  • +3 (3 voturi)    
    ;) (Miercuri, 27 februarie 2013, 16:56)

    Trojan.H [utilizator]

    Despre asta-i vorba.
  • +7 (7 voturi)    
    de mechel ceva? (Miercuri, 27 februarie 2013, 17:03)

    un dac [utilizator]

    sau dormea cand erau oamenii in strada?
    anostescu nu se dezminte: cultura este ceea ce il defineste pe el ca om. nu economia.
  • +9 (9 voturi)    
    Cu asta creca a avut fluenta (Miercuri, 27 februarie 2013, 17:06)

    Savitar [utilizator]

    si in sfarsit s-a simtit in largul lui si linistit va dormi urmatoarele 20 de ore.
  • +11 (11 voturi)    
    ********* (Miercuri, 27 februarie 2013, 17:06)

    Cataleya [utilizator]

    Ca vine rusul la Bucuresti nu e niciun bai.
    Problema e cum va pleca inpoi!?
    Ce va avea dosit prin buzunare, hartioare, contracte si alte daravele )))))
    • -4 (4 voturi)    
      vezi sa nu te ia cu el .. (Miercuri, 27 februarie 2013, 18:25)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      ca dai dovada de harnicie propagandisto-pcr-ista .
  • +7 (7 voturi)    
    ar putea merge de manuta impreuna (Miercuri, 27 februarie 2013, 17:15)

    stefan2008 [utilizator]

    ... sa vada amandoi pe unde a murit Bratianu la Sighet
    ... sa vada amandoi ceva ramasite din Tezaurul Romaniei pentru a constata "existenta problemei"
    ... sa vada Cetatea Alba a lui Stefan cel Mare
    ... sa vada (preferabil din interior) cetatea Tighina a lui Stefan cel Mare
    ... etc.
  • +13 (13 voturi)    
    Ponta - pactul Ribbentrop-Molotov (Miercuri, 27 februarie 2013, 17:26)

    alex1234 [utilizator]

    Ponta ai doua puncte pe agenta lasate de inaintasii nostrii care si-au dat viata pentru ele:

    1. Denuntarea pactului Ribbentrop-Molotov

    2. Retrocedarea Tezaurului Romaniei de catre Rusia

    Nu vei pomeni de ele?
    Atunci vei ajunge si tradator, nu numai plagiator....
  • +10 (10 voturi)    
    hm (Miercuri, 27 februarie 2013, 17:39)

    nano2k [utilizator]

    Fiecare cu directia lui...
  • +9 (9 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 27 februarie 2013, 17:49)

    Erasm [anonim]

  • +8 (8 voturi)    
    oare vb engleza ? (Miercuri, 27 februarie 2013, 17:54)

    ivanescu [utilizator]

    ...eu cred ca numai rusii stau de vorba cu kakarau....sunt singurii care inteleg engleza inganfatului!
  • +2 (2 voturi)    
    Pai mai exista Soviete? (Miercuri, 27 februarie 2013, 17:59)

    AlinNeculai [utilizator]

    Nu este cumva o greseala?
    • +3 (3 voturi)    
      hehe (Miercuri, 27 februarie 2013, 18:59)

      Trabucodonosor [utilizator] i-a raspuns lui AlinNeculai

      Se preconizează reînfiinţarea lor.
  • +1 (1 vot)    
    sa schimbe putin aer de democratie rusa??? (Joi, 28 februarie 2013, 11:00)

    ..13 [utilizator]

    NU, MULTUMESC.

    va rog, poate sa stea in Rusia ei, fara nici o pierdere...

    Cum adica, ce vor sa faca? Ce are legislativul din RO cu cel din Rusia?

    Si toate cheltuielile pe umerii Parlamentului?Pentru ce?care sunt beneficii?la fel cu cele ale ICR-ului de sub Marga?