Mihai Razvan Ungureanu: Vom face opozitie puternica, indreptata prin critica acerba la adresa greselilor guvernantilor

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 17:20 Actualitate | Politic


M.R.Ungureanu
Foto: Hotnews
Presedintele Partidului Forta Civica, Mihai Razvan Ungureanu, a declarat, sambata, la Brasov, ca obiectivele partidului, dar si starea de spirit a militantilor Partidului obliga membrii Colegiului Director al acestei formatiuni la actiune politica si opozitie puternica indreptata, prin critica permanenta si motivata, la adresa greselilor guvernantilor.

"Partidul Forta Civica, in oferta politica din zilele urmatoare, oferta politica pe cale de a fi facuta publica, urmeaza sa sustina asa cum a facut-o si pana acum, in mod public, obiectivul pentru care s-a angajat in calitate de parte semnatara a protocolului politic care a generat in toamna anului trecut ARD, protocol politic semnat in luna august 2012 care nu a fost denuntat niciodata sau rupt. Acest protocol politic contine obiectivele politice pe care Partidul Forta Civica se considera indreptatit sa le sustina si sa le apere. Este vorba despre statul de drept, democratia, libertatile si drepturile cetatenesti, respectarea legilor tarii,europenizarea Romaniei.

Aceste obiective si starea de spirit a militantilor Partidului Forta Civica ne obliga pe membrii Colegiului Director la actiune politica, in opozitie puternica indreptata prin critica permanenta, motivata, acerba la adresa greselilor guvernantilor, ceea ce va face ca tonul nostru sa creasca,sa fim prezenti din ce in ce mai mult in atentia publica.

Nu consideram ca avem timp de pierdut si nu consideram ca pe seama ezitarii altor forte politice din dreapta, a incapacitatii unora dintre fortele politice din dreapta de a-si coagula un discurs critic de opozitie in zilele care au urmat alegerilor generale, noi suntem datori sa asteptam.

Vom intra intr-o ofensiva foarte serioasa cu proiecte legislative cat se poate de bine fundamentate", a precizat presedintele Partidului Forta Civica.

El a explicat ca temele pe care parlamentarii partidului Forta Civica le vor aborda se impart in trei categorii: active, pe care parlamentarii urmeaza sa se pronunte si sa le promoveze; reactive, care se refera la raspunsul critic al parlamentarilor la teme deja existente in mediul public si teme conexe care nu au fost pana acum decat tangential aduse la cunostinta membrilor corpului legislativ si al cetatenilor.

In ceea ce priveste obiectivele partidului Forta Civica in primele sase luni ale acestui an, acestea se vor concretiza in primul rand intr-o serie de vizite in teritoriu creearea de sedii functionale in toate organizatiile judetene dar si infiintarea de noi filiale in orasele si municipiile din toata tara.

"'Ne propunem sa avem la 1 iunie 2013 un numar de 15.000 de membri in toata tara, fata de 7000 in prezent pentru ca la viitoarele alegeri partidul Forta Civica sa aiba reprezentanti in circumscriptiile electorale. Anul 2013 va fin anul constructiei pentru Forta Civica", a declarat secretarul executiv al partidului Forta Civica, Stefan Pirpiliu.

Conducerea centrala a partidului Forta Civica si reprezentantii filialelor partidului din toata tara s-au intrunit sambata la Brasov in sedinta Colegiului Director pentru a analiza procesul electoral incheiat, un audit al organizatiilor judetene in perioada noiembrie-decembrie 2012, strategia partidului in primele sase luni ale acestui an.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2378 vizualizari

  • -5 (23 voturi)    
    Ma ia deja cu frica... (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 17:33)

    finutza [utilizator]

    Auzi la el expresii: "opozitie puternica", "critica acerba"... Daca mai reuseste si sa faca si altceva... chiar va pimi... aplauze (visul lui, de altfel)!
    • +4 (20 voturi)    
      Ai spus adevarul! Ti-e frica! (Duminică, 13 ianuarie 2013, 0:17)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Daca nu era asa, nu scriai disperat primul comentariu!
      Te inteleg, nici n-ati scapat de Basescu si dati de unul cel putin la fel de bun ca el. El va fi urmatorul presedinte al tarii, ca vrea sau nu USL, Antena 3 sau cei 4,5 milioane de dusi cu pluta care au votat oastea bolsevica!
      Pleaca din tara, esti muci! Iti recomand Rusia, China sau Belarus...
      • -2 (2 voturi)    
        Fara indoiala (Duminică, 13 ianuarie 2013, 7:52)

        Stepanida [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        ca MRU are anumite calitati, tot respectul pentru cariera universitara si eruditia dansului. Dar presedinte nu va fi niciodata!
        • +2 (2 voturi)    
          pentru stepanida (Duminică, 13 ianuarie 2013, 21:48)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Stepanida

          De ce nu va fi presedinte ?
          E Antonescu mai bun ? Repetent, chiulangiu,
          somnoros, etc. Are calitati care le bate pe cele ale lui Ungureanu si nu le stiu eu ? Daca le sti tu, spune-mi-le te rog si mie.
          • +1 (1 vot)    
            Calitate (Duminică, 13 ianuarie 2013, 22:36)

            benois [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

            Antonescu are calitatea de a candida din partea USL, ceea ce, din pacate, momentan este cu mult mai mult decat are nevoie...
      • -3 (11 voturi)    
        Celor 4,5 milioane (Duminică, 13 ianuarie 2013, 9:38)

        danbaloiu [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        le tremura deja izmenele pe ei la simpla aparitie a lui MRU, dar daca se mai si apuca de criticat "acerb",ar putea fi foarte aproape de...treaba aia rusinoasa.
        Mariane, decenta ar impune -in situatia celor fara "pluta"- sa lase ciocul muuuult mai mic.
        • 0 (4 voturi)    
          "sa lase ciocul muuuult mai mic" (Duminică, 13 ianuarie 2013, 11:26)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui danbaloiu

          e visul oricarui comunist. Fara opozitie. Toata lumea la antene.
          • 0 (2 voturi)    
            citez:"Pleaca din tara, esti muci! "Marian Eugen (Duminică, 13 ianuarie 2013, 18:50)

            Cetateanul anonim [utilizator] i-a raspuns lui ty

            Prietenul tau zice:
            "Pleaca din tara, esti muci! Iti recomand Rusia, China sau Belarus... "
            iar tu nu reactionezi ca nu vrea opozitie (opozitie la basisti)....curat murdar, coane Fanica !
            Bai, de asa obiectivitate ca a voastra sunt satul!
            Va faceti ca...simulati...va jucati de-a...dar totul la voi este doar un teatru ieftin care incearca sa demonstreze ca albul e negru, verde, albastru sau ce culoare va pica bine in argumentarea unor aberatii...
            • 0 (2 voturi)    
              Daca pentru tine nu e clar ce am scris, (Duminică, 13 ianuarie 2013, 20:54)

              ty [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanul anonim

              iti recomand sa faci o pauza. Poate iti revii.
      • -1 (5 voturi)    
        KOBE (Duminică, 13 ianuarie 2013, 13:16)

        floreabi [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Cu gogosi si minciunele te facusi vataf,misele.
      • 0 (4 voturi)    
        ??? (Duminică, 13 ianuarie 2013, 13:48)

        Zamolx11 [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        de ce sa plece din tara? el ti-a zis sa pleci tu din tara daca iese Antonescu? E tara noastra. si a celor de dreapta si a celor de stanga !!!
      • 0 (4 voturi)    
        "...dati de unul... (Duminică, 13 ianuarie 2013, 14:01)

        finutza [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        ... cel putin la fel de bun...". Daca asta ar fi exponentul a ce este mai bun in viitorul de dupa Basescu, sunt linisitita. Asta n-a reusit sa stranga intr-un colegiu mai mult de 30% din voturi, iesind rusinos pe locul 2, colegiu ales ca "sigur", si tu-l vezi ca viitor presedinte? Eu credeam ca, la fel ca orice roman, doresti sa mai si progresam, nu sa alegem deliberat inapoierea...
    • +2 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 13 ianuarie 2013, 9:23)

      [anonim] i-a raspuns lui finutza

      • -2 (4 voturi)    
        chestia cu mutatul este o obsesie? (Duminică, 13 ianuarie 2013, 18:55)

        Cetateanul anonim [utilizator] i-a raspuns lui

        Ca ori de cate ori apare un postac mai incapatanat si mai bun in argumentatia antibasista, alceva nu stiti decat sa incercati sa-l goniti.
        Aici este teritoriul unei haite care nu suporta opozitie.
        Uitati un lucru:
        constitutia garanteaza dreptul la libera exprimare si, deocamdata, internetul este liber.
        Prin iesirile voastre nervoastre nu faceti decat sa demonstrati, daca mai era nevoie..., ca basistii urasc democratia, libertatea, adevarul....
        Imi este mila de voi...asta este o boala
    • +2 (4 voturi)    
      @finutza (Duminică, 13 ianuarie 2013, 11:20)

      inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Spui ca te ia cu frica? Ce chestie !
      Si eu care eram convins ca te ia cu pantecaraie!
  • -9 (19 voturi)    
    vom face (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 17:55)

    Angoasat [utilizator]

    Da amarnic mai esti la viata; cand te manii, faci sange-n baliga, zise Flamanzila. Tare-mi esti drag! Te-as vari in san, dar nu incapi ...
    • +2 (2 voturi)    
      Ia spune mestere, (Duminică, 13 ianuarie 2013, 17:49)

      inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui Angoasat

      Tu de unde ai mai aparut, tot din "mantaua lui Voiculescu Turnatoru"?
  • +7 (19 voturi)    
    asa sa fie ! (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 18:35)

    paganini [utilizator]

    cu toata ..FORTA...inainte...!...poate,poate s-o "destepta poporul..."!
    • 0 (2 voturi)    
      paradoxul este ca (Duminică, 13 ianuarie 2013, 12:01)

      xtraterestrul_roman [utilizator] i-a raspuns lui paganini

      din cauza prea multor "destepti" care nu au iesit la vot s-a ajuns la situatia ca 4,5 milioane de romani sa reprezinte peste 60% cu care se lauda USL ca si-a zdrobit adversarii. Amuzant este ca anul trecut obisnuiau sa spuna ca aveau in spate 7,4 milioane de romani (si nu sub 50%), iar acum nu mai spun ca au in spate 4,5 milioane, ci peste 60%, acum le plac din nou procentele, nu le mai place numarul de voturi!
      • -2 (2 voturi)    
        pai..noi luptam prin boicot, asa a zis base (Duminică, 13 ianuarie 2013, 18:57)

        Cetateanul anonim [utilizator] i-a raspuns lui xtraterestrul_roman

        Ce dracu', nu am priceput bine?
        Basistii asa lupta, stand ascunsi.
  • -11 (23 voturi)    
    Virgulita (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 19:28)

    evoque [utilizator]

    exista si se exprima. Dupa ce ca a intrat pe usa din dos in suprapopulatul parlament virgulita de kobe graieste ca este in stare sa faca opozitie. Opozitie la ce?!
    • +4 (16 voturi)    
      Cum la ce? (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 22:15)

      inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      Opozitie la "supradotati" ca tine!
      • -8 (12 voturi)    
        ai ramas pe ganduri? (Duminică, 13 ianuarie 2013, 1:10)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui inganduratul

        este un semn bun inganduratule?!, important este sa tragi si o concluzie la sfarsit :)
        • +1 (3 voturi)    
          Corect! (Duminică, 13 ianuarie 2013, 11:17)

          inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          In legatura cu tine am tras demult ultima concluzie. Si e naspa!
          • -1 (3 voturi)    
            dupa virgula (Duminică, 13 ianuarie 2013, 16:33)

            evoque [utilizator] i-a raspuns lui inganduratul

            poti sa tragi si concluzii, oricum concluziile tale sunte cretine, pentru ca nu ai o baza pe care sa tragi concluzii, si esti prea ingandurat ca sa concluzionezi ceva.
    • +4 (12 voturi)    
      opozitie..... (Duminică, 13 ianuarie 2013, 1:23)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      la cei 4,5 mil de dusi cu pluta/ zaharelul , cum doresti si din care faci parte.
      • 0 (4 voturi)    
        :)) (Duminică, 13 ianuarie 2013, 13:50)

        Zamolx11 [utilizator] i-a raspuns lui oxxxxxyyyyya

        Daca noi suntem 4.5 milioane, voi cati sunteti? 750.000? asta e tara voastra? a celor 750.000? :))
        • +1 (3 voturi)    
          La tine este simplu! (Duminică, 13 ianuarie 2013, 18:02)

          inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui Zamolx11

          Cum a zis personajul fictiv din "Alexandru Lapusneanu"? Ai uitat?
          A zis : Multi, dar prosti"! Asa si tu...
      • 0 (4 voturi)    
        am plecat cu pluta (Duminică, 13 ianuarie 2013, 16:31)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui oxxxxxyyyyya

        sa aducem vacile de kobe sa hranim virgulita.
        Voi inca nu ati inteles ca lumea nu a votat de dragul usl-lui? Voi inca nu ati inteles ca lumea a votat din ura fata de basescu si clasa lui de lingai?
        • +2 (2 voturi)    
          Apropo de vacile de Kobe! (Duminică, 13 ianuarie 2013, 17:52)

          inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          Pentru hranit virgulita ti-ai adus si neamurile?
  • +12 (22 voturi)    
    Partidul Forta Civica (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 19:50)

    adrian88000 [utilizator]

    trebuie sa mearga singur inainte. Nu sa-si lege de gat piatra de moara care este PDL -ul. Sa lase PDL -ul cu Blaga si ezitarile lui si el sa actioneze. ARD-ul a ars in aceasta iarna si nu mai e viabil. Sa creasca Forta Civica pe propriile piciore.
    • -5 (11 voturi)    
      virgula (Duminică, 13 ianuarie 2013, 1:09)

      evoque [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      a fost una din pietrele de gat a pdl-lui. Un individ care nu a facut nimic prin munca lui nu poate sa faca nimic nici cu sforza civica.
      • +2 (4 voturi)    
        evoque al nu stiu citelea, (Duminică, 13 ianuarie 2013, 11:34)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui evoque

        de ce mori tu de grija altuia?
      • +2 (2 voturi)    
        Ce frica va este de MRU! (Duminică, 13 ianuarie 2013, 18:12)

        inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui evoque

        Oricum de ce va este frica, nu scapati!
    • -2 (4 voturi)    
      unguient (Duminică, 13 ianuarie 2013, 13:20)

      floreabi [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Numarati-va des,eventual Anastase...
      • +2 (2 voturi)    
        Chiar asa! (Duminică, 13 ianuarie 2013, 18:32)

        inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui floreabi

        N-ar fi mai bine sa-l punem pe Dragnea sa numere?
        El saracu' (cu Duhu' bineinteles ca la averi trecatoare sta bine.... cat o mai sta) joaca in alta liga nu se incurca cu zeci, sute, el la referendum se juca cu milioane!
        Ce puii mei, ai uitat? Las' ca va tinem noi minte!
  • -5 (19 voturi)    
    in sfârșit! (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 19:55)

    corvus coraX [utilizator]

    aș putea afla și eu unde se va ține opoziția, sâmbăta viitoare am liber și m-aș duce și eu?
    • +5 (13 voturi)    
      Super! (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 22:13)

      inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

      Daca poti veni ar fi grozav!
      Dar mi-e teama ca n-o sati sa-ti dea voie sa pleci de acolo, de la spitalul de glumeti! Sau mai stii?
    • +1 (3 voturi)    
      :) (Duminică, 13 ianuarie 2013, 13:59)

      Zamolx11 [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

      Tare asta...
  • +6 (16 voturi)    
    era si timpul! (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 20:41)

    mamarutza2 [utilizator]

    Ati cam intarziat, deja acum ar fi trebuit sa se auda nista voci ca reactie la masurile acestea care mai de care mai nastrusnice.
  • +8 (14 voturi)    
    O pozitie puternica (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 21:23)

    serb [utilizator]

    Domnule Razvan Ungureanu, stiu ca aveti capacitate,mesajul pe care il transmiteti este adevarat dar prostimea nu-l intelege. Schimbati-va tonul ,folositi orice prilej, orice declaratie a guvernantilor ca pe o bomba de presa, pentru ca ei mint natiunea,loviti si sub centura daca este nevoie,intrati in jocul lor pentru ca sunt foarte vulnerabili acum cand sunt la guvernare si fac greseli mari ,numai ca acestea trebuie scoase in evidenta.Puteti sa-i bateti cu armele lor.Veniti cu mesaje directe, pe subiect, zgandaritile orgoliul,atacati din orice pozitie, nu-i lasati sa respire si va garantez ca aveti sansa sa fiti presedinte.Hai ca poti mai mult...
    • -1 (3 voturi)    
      Henessy (Duminică, 13 ianuarie 2013, 13:24)

      floreabi [utilizator] i-a raspuns lui serb

      Treceti pe "trascau" autohton.
    • 0 (4 voturi)    
      Bravo ungurene... (Duminică, 13 ianuarie 2013, 14:01)

      Zamolx11 [utilizator] i-a raspuns lui serb

      MRU asta ajunge undeva doar daca-i numit. Poate noua constitutie usl-ista va avea presedintele desemnat de parlament. Atunci are si mru-virgulitza o sansa de a ajunge presedinte...
      • 0 (4 voturi)    
        Adevarat (Duminică, 13 ianuarie 2013, 16:43)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Zamolx11

        La noi poti ajunge cineva doar daca faci efortul sa plagiezi.
        • 0 (2 voturi)    
          Base??? (Sâmbătă, 19 ianuarie 2013, 20:01)

          Zamolx11 [utilizator] i-a raspuns lui ty

          Si Base a plagiat?
  • +12 (12 voturi)    
    ...imi pare rau (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 22:04)

    Cucucveaua [utilizator]

    pentru Romania, pentru ca ceea ce a oferit pina acum "dreapta romaneasca" e de risul curcilor....
    este regretabil ca intelectualii din dreapta spectrului politic romanesc, desi multi dintre ei, sint de calitate, nu sint buni, se pare decit in profesiile lor. nu sint capabili sa organizeze, fug de rapsundere, asteapta tot timpul ca altii sa ia initiativa.... ceea ce prieste unor tipi lipsiti de educatie ca becali & co, care au initiativa din belsug.
    ar fi scuzabile peirderile la alegeri daca atunci cind au fost stabiliti candidatii "dreptei" s-ar fi respectat principiile enuntate anterior, de numire a unor candidati nepatati si lipsiti de umbra indoielii asupra calitatilor lor morale, profesionale si sociale.
    din pacate intre candidati au s-au regasit din nou vechi candidati care se stia bine ca sint cu probleme, ba chiar mai mult - nu aveau priza la alegatori.
    pina sa va apucati de critici, n-ar fi mai bine sa va apucati sa faceti oleaca de curatenie in propria ograda si sa atrageti oameni cu adevarat valorosi, necompromisi si cu charisma, iar dupa aceea sa elaborati un program si o strategie de actiune si de activitate?
    daca veti indeplini conditiile acestea, mai devreme sau mai tirziu va veti putea astepta si la rezultate pozitive.
    USL-ul nu a fost votat de majoritatea romanilor, ci a fost votat de majoritatea doar a celor care s-au dus la vot sau au fost santajati si tiriti la vot.
    majoritatea romanilor, pur si simpplu nu au votat pentru ca nu aveau ce si pe cine sa voteze. de aceasta data majoritatea romanilor a optat sa nu mai voteze "raul cel mai mic" ci a optat sa nu mai voteze nimic si pe nimeni.
    daca dreapta va invata sa isi respecte principiile ca fi un imens pas inainte.
    • +1 (1 vot)    
      Vina e si a noastra (Duminică, 13 ianuarie 2013, 4:10)

      emigrant [utilizator] i-a raspuns lui Cucucveaua

      Intotdeauna vom vota raul cel mai mic. In rom si peste tot in lume. Din pacate si acolo unde ar fi avut ce vota romanii nu au mers la vot. Discursul dvs e destul de tipic ptr cei care AU ALES sa nu voteze. Mi se pare ca un MRU, Papahagi, Biris, Vlaston, erau infinit mai votabili decit contracandidatii lor. Si noi am fost/sintem de vina ptr ducerea opozitiei in derizoriu. Vedeti numai scandalul din justitie. Ginditi-va o secunda; e numai vina opozitiei? Nu cumva si a noastra? Parerea mea e ca nu vom scapa de regimul USL mult timp de acum inainte. Sintem de facto out of Europe si in zona ex sovietica. Si cu concursul dvs Dle. Doamna. Apropo: am votat, condus citeva ore bune ptr un candidat ARD care nu era idealul ptr mine dar cred ca am inteles miza enorma a acestui vot. Democratia inseamna implicare. Cit despre MRU, ii doresc succes! Speram la mai multi parlamentari dar avind in vedere manipularea si pasivitatea romanilor, bine ca a intrat in Parlament. Numai bine!
    • 0 (2 voturi)    
      bine punctat! (Duminică, 13 ianuarie 2013, 12:48)

      xtraterestrul_roman [utilizator] i-a raspuns lui Cucucveaua

      cei care sunt valorosi, de regula sunt in profesia lor, au asigurat de cele mai multe ori un trai decent numai din exercitarea profesiei, si nu mai au motivatia puternica a celor ce au ales politica in scopul capatuirii personale, nefiind in stare de altceva. Pretul pe care il platesc cei capabili pentru aceasta comoditate de a nu se implica direct in politica este faptul ca ajung sa fie supusi ca cetateni unor decizii luate de politicieni de slaba calitate. Se pare ca pana in prezent acest pret al comoditatii lor este considerat acceptabil, probabil atunci cand se va atinge un punct critic se vor implica in politica cu adevarat. Ar mai fi si urmatorul aspect: in cei 20 de ani de capitalism abia a aparut prima generatie "incaltata", ma refer la "nouveau riches", cei imbogatiti rapid care, ca sa citez un alt forumist, "si-au facut palate in mocirla". Abia cand urmasii lor, cu un nivel de trai ridicat mostenit deja, si o educatie capatata in afara, vor privi la mocirla din jur si "vor stramba din nas", abia atunci putem spera la o ridicare a nivelului clasei politice. Mai vorbim peste vreo 20 de ani, :)
      • 0 (0 voturi)    
        ..e un punct unde nu va pot da dreptate (Duminică, 13 ianuarie 2013, 23:08)

        Cucucveaua [utilizator] i-a raspuns lui xtraterestrul_roman

        ...care ma duce cu gindul la versurile lui Emincescu despre "mintile de oaie creata" a beizadelelor bogatasilor din romania:
        "ce a scos din voi apusul,
        cind nimic nu e de scos?"
        -vorba veche romaneasca: aschia nu sare departe de copac -
        istoria se repeta.
  • +1 (11 voturi)    
    sărmanii uslamişti (Sâmbătă, 12 ianuarie 2013, 23:19)

    bigone [utilizator]

    deja le plâng de milă !
    • -1 (3 voturi)    
      du-te tu (Duminică, 13 ianuarie 2013, 14:04)

      Zamolx11 [utilizator] i-a raspuns lui bigone

      In cercul nostru stramt,
      Norocul ne petrece,
      dar tu acolo sus,
      te simti mort si rece...
      • +1 (3 voturi)    
        Ce faci? (Duminică, 13 ianuarie 2013, 18:22)

        inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui Zamolx11

        Ai inceput sa-ti scrii autobiografia in versuri?
  • +1 (1 vot)    
    sa vad actiunile! (Duminică, 13 ianuarie 2013, 6:31)

    ..13 [utilizator]

    Este iarna si este frig, astept pe cei care ARD sa aduca flacara mai aproape!

    Forta Civica este mica - tot mai puternic este PDL.
    Daca aceste doua forte vor continua sa se lupte intre ele, vor muri amandoua.

    Cea mai buna solutie este colaborarea, sau daca nu se poate, non-combat-ul intre ele.

    USL este evident infiorator de puternic, si unii strigaci care spun ca USL este pierdut cred ca nu vad prea bine realitatea politica si institutionala.

    Ei bine, vreau sa vad opozitia in actiune!
    AMR 2 zile!
  • +2 (2 voturi)    
    Problema . . . (Duminică, 13 ianuarie 2013, 9:35)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . ca dupa cum se vede ii doare drept in spate de opozitia voastra. Cel mult se vor inmulti scarpinaturile in locul cu pricina. Ati pierdut puterea nu datorita masurilor de austeritate luate ci datorita faptului ca v-au tradat prea multi si unii chiar din casa voastra. Lasati opozitia puternica (multumiti-va sa fiti permanenrt in coasta lor si sa le demascati potlogariile) in urmatorii patru ani si concentrati-va fortele pentru a va reorganiza si intari incat sa capatati din nou increderea populara si sa reveniti cu forte proaspete atunci. Da se va mai putea!
  • +2 (4 voturi)    
    of, of, !! Dar fiti mai rapizi.. si mai practici!! (Duminică, 13 ianuarie 2013, 11:49)

    Inna100 [utilizator]

    Reveniti-va din shoc! Gata, trebuie sa acceptam ca indivizii ce detin puterea acum, ne-au jucat pe degete cum au vrut muschii lor. Si oricum putinii dintre noi care s-au prins inca dinainte de a incepe, nu au avut sanse in fata multimii votante!
    Pentru ca, spre deosebire de " castigatiri" voi respectati regulile jocului, gata cu auto-compatimirea, si treceti la o opozitie agresiva, si constructiva, pana cand nu va fi prea tarziu, si vom .. exista cu totii , definitiv si iremediabil, in feudalismul uselist. Astia ne ucid cu zile.
    Aaaa.. si faceti naibii ceva pentru a sustine independenta CSM... nu-i lasati pe tinerii reformisti sa fie mancati de batranele si vesnic nesatulele hiene bolsevice
  • +1 (5 voturi)    
    O singura intrebare (Duminică, 13 ianuarie 2013, 12:10)

    Calin_file_de_dosar [utilizator]

    Cand?
    Nu de alta dar pana va hotarati sa incepeti dam naibii faliment cu libarcile astea rosii la guvernare!
    • +1 (1 vot)    
      Daca e pentru binele tarii... (Sâmbătă, 19 ianuarie 2013, 20:04)

      Zamolx11 [utilizator] i-a raspuns lui Calin_file_de_dosar

      Asta e. Cand tara a cerut-o, s-au redus salariile. Acum daca tara o cere, se vor inchide firmele, iar cele care raman tre' sa plateasca impozit la stat, nu la partid (pdl) . Tara o cere...