VIDEO Adriean Videanu: Conform exit-poll-ului facut de ARD, e de bine. Sa nu-mi cereti procentele ca nu vi le dau

de L.P.     HotNews.ro
Duminică, 9 decembrie 2012, 13:55 Actualitate | Politic


Seful de campaniei al ARD, Adriean Videanu a declarat duminica, in cadrul unei conferinte de presa, ca exit-poll-ul efectuat de PDL este foarte apropiat de datele prezentate de Biroul Electoral Central. Intrebat de procentele pe care le are ARD pana in prezent, Videanu a refuzat sa le faca publice, precizand ca "este de bine". Seful de campanie al ARD a cerut Parchetului General sa se autosesizeze daca USL face numarare paralela a voturilor pentru ca, sustine aceasta, este  ilegal.

"Conform exit-poll-ului si as vrea sa fac aceasta corectie a numararii paralele, daca USL face numarare paralela o face ilegal, pentru ca inseamna ca ei contacteaza reprezentanti in sectiile de vot sau presedintii sectiilor de vot, motiv pentru care solicitam Parchetului General sa se autosesizeze pentru ca, daca in timpul desfasurarii procesului de votare se face numarare paralela, ea este ilegala.

Ceea ce noi facem este un exit-poll cu institutiile specializate si, conform datelor pe care noi le avem, prezenta este de 4,5% la ora 10.00, foarte apropiat de 4,52% cat a dat BEC ca prezenta la vot la ora 10.00. Sa nu imi cereti procentele, ca nu vi le dau, doar atat va pot spune: e de bine!", a declarat Videanu, intr-o conferinta de presa.











Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


7754 vizualizari

  • -12 (40 voturi)    
    E foarte bine, 15-16% (Duminică, 9 decembrie 2012, 14:16)

    EnigmaPsi [utilizator]

    Sau cam pe-acolo. Curaj gaina, ca maine te tai.
    • +14 (38 voturi)    
      Ratacit pe un site european... (Duminică, 9 decembrie 2012, 14:29)

      Cetatean-roman [utilizator] i-a raspuns lui EnigmaPsi

      Mai draga vorba sefului tau spiritual, tu cauta sa navighezi pe site-uri recomandate/autorizate de Antena 3. Aici pe hotnews.ro, suntem "vandutii" UE/NATO.
      • +1 (23 voturi)    
        nu cereti cifre, lucram la ele :) (Duminică, 9 decembrie 2012, 14:37)

        TraianMitrica [anonim] i-a raspuns lui Cetatean-roman

        nimeni nu are cifre la ora asta, e doar intoxicare, ce cifre sa ai la 5% prezenta ?
        • -2 (16 voturi)    
          cetatene TM (Duminică, 9 decembrie 2012, 15:04)

          excalibur [utilizator] i-a raspuns lui TraianMitrica

          tu ai sechele de la intoxicari pe care le-ai suportat anterior gen maimutoiul atomic care ne spune ca a fixat acum alegeri fiindca nu a vrut Blaga altfel ca si cum el numai si numai de Blaga asculta. Dar discursurile astuia merg la o anumita categorie ; din care iti spun sigur ca faci parte mai mitrica minte mica
  • -9 (11 voturi)    
    unde ma doare!? (Duminică, 9 decembrie 2012, 14:53)

    a4 [utilizator]

    Poate oamenii o sa moara de frig in zapada, iar guvernul se mobilizeaza la vot!
  • -8 (18 voturi)    
    E de bine (Duminică, 9 decembrie 2012, 15:22)

    Incomod1 [anonim]

    pentru cine ? :) Si de cand e ilegala numaratoarea paralela ? Adri-e-an ce-a facut in 2009 la prezidentiale, nu tot numaratoare paralela ? AAA, stai cand o fac ei e legal cand o fac ailalti e ilegal...mda... nasol...
    • +6 (18 voturi)    
      Cum comenteaza unii aiurea (Duminică, 9 decembrie 2012, 16:01)

      Veteran [utilizator] i-a raspuns lui Incomod1

      Numaratoarea paralela se poate face dupa ora 21, nu in timpul votului.
      In 2009 Videanu a facut numaratoare paralela dupa incheierea votului...ca sa inteleaga si dl Incomod1 iar ce a prezentat acum e exit poll.

      Incomod1, cam cate ore te uiti zilnic la Antena 3?
      • +3 (7 voturi)    
        mai bine (Duminică, 9 decembrie 2012, 17:50)

        mircearh [utilizator] i-a raspuns lui Veteran

        intreaba " cate ore NU te uiti la antena3".
        • -1 (1 vot)    
          vai de voi.... (Luni, 10 decembrie 2012, 1:02)

          Cetateanul anonim [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

          nu poti numara voturile decat dupa deschiderea urnelor, deci doar dupa ora 21.
          Asa ca, orice numaratoare face USL, este legala.
          Videanu arunca cu petarde iar ciumpalacii aplauda.
    • -3 (15 voturi)    
      La prezidentiale avea linie directa de la STS. (Duminică, 9 decembrie 2012, 16:02)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui Incomod1

      Din acest motiv nu avea nevoie de numaratoare paralela. De altfel s-a prelungit cu 2 ore votarea la Paris pentru ca prin intermediul STS au aflat cate voturi le mai trebuie si le-au obtinut.
      • +10 (16 voturi)    
        antenele astea (Duminică, 9 decembrie 2012, 17:05)

        Aramis [utilizator] i-a raspuns lui ....

        si privitorii lor care cred orice prostie debitata acolo
    • +6 (18 voturi)    
      Draga viitor muritor de foame (Duminică, 9 decembrie 2012, 16:11)

      xvlad [utilizator] i-a raspuns lui Incomod1

      Ma adresez asa pentru ca dupa aceste alegeri USL-ul nu va mai avea nevoie de postaci, iar tu iti vei pierde modica sursa de venit. Pacat ca pentru doar atat ti-ai vandut viitorul.

      Deci: numaratoarea lui Videanu a fost facuta DUPA inchiderea urnelor. Mai concret, dupa numararea voturilor de catre membrii sectiilor de votare. Fiecare reprezentant PDL din sectiile de votare a trimis un SMS cu cifrele din procesul verbal.
  • -3 (11 voturi)    
    Asa e (Duminică, 9 decembrie 2012, 16:50)

    victordragos [utilizator]

    E de bine pentru noi, ne vom pastra scaunele confortabile si profitabile, poate vom mai gasi o strada fara borduri...
    Cat despre aia multi, poporul, i-am mai pacalit o data...isi merita soarta, da-i incolo!
  • -1 (15 voturi)    
    E bine cand Videanu e multumit (Duminică, 9 decembrie 2012, 16:50)

    ovidiu. [utilizator]

    Eu m-am mai linistit, ca eram pe punctul de face un atac de panica. "E de bine" inseamna ca PDL intra totusi in Parlament? Nu conteaza cum...pe branci, pe ferestre, transpirati dar rozalii in obrajori.
    Victorie tovarasi! Avem 10%, deci existam. Pana si pezevenghiul Dan Diaconescu are mult. Haha.
  • +1 (7 voturi)    
    ce dracu o fi de bine?! (Duminică, 9 decembrie 2012, 18:07)

    gimini [utilizator]

    Nu e 15%, e 17?!