Emil Boc: Ioana Basescu nu va candida la parlamentare la Cluj. Fiica cea mare a presedintelui nu este membru PDL

de Corina Ionel     HotNews.ro
Joi, 20 septembrie 2012, 12:03 Actualitate | Politic

Fostul lider al PDL Emil Boc afirma, intr-o postare pe pagina sa oficiala de Facebook, ca fiica cea mare a presedintelui, Ioana Basescu, nu va candida din partea PDL la alegerile parlamentare intr-un colegiu din Cluj. Primarul municipiului Cluj-Napoca precizeaza ca aceasta nu si-a manifestat niciodata o astfel de intentie, informatiile pe aceasta tema fiind "speculatii de presa".

"Ioana Basescu nu va candida la parlamentare la Cluj. Nu si-a manifestat niciodata o asemenea intentie. Totul este o simpla speculatie de presa. Ioana Basescu este notar si nu este membru al PDL. Am facut aceste precizari pentru a raspunde speculatiilor din presa", sustine Emil Boc.

La randul sau, presedintele PDL Cluj, deputatul Daniel Buda, a declarat, joi, ca informatiile privind o posibila candidatura a Ioanei Basescu la Cluj reprezinta o "inventie totala", arata Mediafax.

Potrivit agentiei citate, presa a relatat, in ultimele zile, citand surse din PDL, ca Ioana Basescu ar putea deveni senator sau deputat intrucat s-ar pregati sa candideze din partea PDL la alegerile parlamentare intr-un colegiu din Cluj. Ioana Basescu isi anuntase in aceasta vara intentia de a se inscrie in partidul condus de Mihail Neamtu, Noua Republica.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

817 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    Nimic mai fals, (Joi, 20 septembrie 2012, 12:39)

    Raluca26 [utilizator]

    aceasta stire este neadevarata, deaorece Ioana Basescu nu va candida. Am auzit la televizor acest lucru, deci este o minciuna.
    • -1 (3 voturi)    
      Minciuni si iar minciuni ! (Joi, 20 septembrie 2012, 13:33)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui Raluca26

      Observ ca nu sunteti informati deloc ! Ioana Basescu nu a avut nici o treaba si nici nu are treaba cu politica. Nici macar membra de partid nu este !
      • +1 (1 vot)    
        nu are nici o treaba cu politica? (Joi, 20 septembrie 2012, 19:28)

        cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui bobobobo

        Dar Miscarea Populara? Asa ca ceva treaba tot are. EU nu am inteles de ce a bagat'o Basescu pe ea la inaintare. Ca putea si el sa inregistreze marca asta. Nu il oprea nimeni. A facut el chestii pe care nu prea avea voie sa le faca.. si ..
        Oricum nu conteaza.
  • +1 (5 voturi)    
    Daca va fi ordin.... (Joi, 20 septembrie 2012, 12:47)

    cristian_n [utilizator]

    Cu placere.
    Tzoc-Boc
  • +1 (7 voturi)    
    Boc. inceteaza cu abureala, ne jignesti inteligent (Joi, 20 septembrie 2012, 13:08)

    sisipisi [utilizator]

    Cind EBA a candidat la parlamentul european, a fost nevoita sa-si dea demisia din PDL, iar tac-su a dat ordin in partid ca pedelistii sa-i asigure in fiecare colegiu un vot sa-i iasa podoaba europarlamentar. am vazut cu totii la tembelizor proba mecanismului prin care a obtinut taica marinarul voturile. Asa va face si in cazul celeilalte podoabe (in locul termenului podoaba puteti face inlocuiri), fara s-o impuna ca membru PDL. De altfel, eu sper din toata inima ca pedelu' sa nu atinga pragul si sa nu impuna junta CCR scaderea pragului.
    • 0 (6 voturi)    
      Minciunile Antenei 3 (Joi, 20 septembrie 2012, 14:27)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui sisipisi

      Antena 3 are un singur scop : sa dezinformeze si sa minta populatia, zilele in libertatea ale lui Voiculescu sunt numarate ! Daca e sa luam toate jafurile pe care le-a facut pana in prezent si zecile de dosare care ii sunt spre finalizare. Nimeni nu mai crede ce sa spuna la Antena3. Acolo nu se face presa !
      • +1 (1 vot)    
        de parca numai Antena3. (Joi, 20 septembrie 2012, 19:31)

        cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui bobobobo

        sunt o gramada de posturi care nu fac decat propaganda si nu au nici o legatura cu obiectivitatea care ar trebui sa existe la jurnalisti.
        De o parte e Antena 3 de partea cealalta e B1. Si tot asa. Dezbina si cucereste e expresia preferata.
        Daca tot ce faci e sa urli la ceilalti.. nu te mai uiti asa de atent ca in tara nu se intampla chestii bune. Si oricum sunt de vina ceilalti.