Antonescu: Romania nu are presedinte si are un fel de guvernator, care coabiteaza cu Zegrean

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 14 septembrie 2012, 23:08 Actualitate | Politic

Presedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat, vineri seara, la Murighiol, ca, in opinia sa, Romania nu are presedinte, pentru ca presedintele a fost izgonit de alegatori si are "un fel de guvernator", care "coabiteaza cu domnul Zegrean", scrie Mediafax.

Antonescu a declarat ca, din punctul sau de vedere, "Romania are premier, pentru ca a fost investit de Parlament si nu are presedinte, pentru ca presedintele a fost izgonit de alegatori".

Crin Antonescu a apreciat ca Romania are "un fel de guvernator", care "coabiteaza cu domnul Zegrean" sau cu "oameni din afara tarii".

Presedintele PNL a afirmat ca, in privinta mesajului premierului Victor Ponta la Bruxelles, acesta are "toata capacitatea si toata legitimitatea" de a duce mesajul potrivit, ca forta si continut.
























2214 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Za mazar (Vineri, 14 septembrie 2012, 23:20)

    Daniels22026 [utilizator]

    O fi cum o fi presedintele Romaniei, dar cel putin am avut un presedinte interimar de exceptie!!! Za mazar and za fazar of the ... va amintiti de care contracandidat se teme el la prezidentiale? ... Departamentul de Stat al SUA ??!!
    • +9 (11 voturi)    
      lol (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 0:37)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      si-ti dai seama ca, daca vor castiga alegerile, se vor bate cu pumnul in piept ca i-au batut pe americani?? =))=))
    • +7 (9 voturi)    
      Romania are cacarau (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 1:37)

      mvr [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      ..cred ca asta vroia sa spuna Somnorila, de fapt.
  • +15 (17 voturi)    
    Să vorbească și Căcărău, (Vineri, 14 septembrie 2012, 23:22)

    Optimista [utilizator]

    că e și el om....sau cam așa ceva. Eeee, altceva era dacă rămânea el să sforăie la Cotroceni și să se trezească doar din când în când, ca să strunească justiția și mai ales pe procurori , pe judecătorii CCR și să-l smotocească din când în când pe dottore plagiatore Ponta, ca să nu-și mai ia nasul la purtare și să se creadă singur pe lume și prim ministru. Ei, dar n-a fost să fie și atunci face și el ce-i mai este la îndemână. Mai latră nițel în direcția președintelui Băsescu și-l mai amenință din când în când pe ..concubin. Fără rezultate, doar de amorul artei că tot a rămas fără coledzi.
  • +15 (17 voturi)    
    ? (Vineri, 14 septembrie 2012, 23:23)

    cotora [utilizator]

    crinule, de unde pana unde basescu a fost izgonit ?, sa nu-mi spui de refrenul de 7,4 milioane, ca nu mai merge, daca mai scazi furtul si frauda tip dragnea, ramai cu jumatate, la tine cei 11 milioane de romani care nu au votat, nu conteaza ?, prin aceasta atitudine, prin neprezentare, inseamna ca nu au fost de acord ca basescu sa plece de la cotroceni, cei 11 milioane de romani, sunt carpacii tai ?
    • -9 (13 voturi)    
      mai taci cotituro (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 1:04)

      Colonel [utilizator] i-a raspuns lui cotora

      Cand o sa apara dovezi ca a fost frauda sa vorbesti. Pana atunci nu o mai da cu cei 11 milioane din care 10 nu voteaza niciodata ca esti penibil(a).
      • +7 (9 voturi)    
        zau (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 5:09)

        cotora [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

        dovezile de furt si frauda sunt in referatele procurorilor, nu conteaza cei 10 de milioane de romani ! , nu conteaza !, poate ptr tine si crin !, conform legii, cei care nu au participat la referendum, nu au fost de acord cu aceasta intiativa, nu au fost de acord sa participe la lovitura de stat, nu au vrut sa sustine grupul infractional organizat, etc, tu esti penibil, conteaza orice cetetan si contribuabil, al acestei tari
      • +1 (3 voturi)    
        padajdi, tavarisci polkovnik ! (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 12:51)

        the [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

        o sa iasa si fraudele la iveala, fraudele tuturor !
        singura grija a justitiei va fi aceea ca nu exista suficiente celule de lux, pentru toti notabilii sensibili si pretentiosi, care sunt clientii virtuali ...
  • +14 (16 voturi)    
    Vulpea la struguri... (Vineri, 14 septembrie 2012, 23:37)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Romania a avut un fel de presedinte, interimar, pus acolo in graba de o gashca alcatuita partial din infractori si care si-a dovedit rapid "calitatile" de om stresat, "poliglot", infatuarea si incapacitatea de a se ridica la nivelul unei functii atat de importante.

    As fi foarte curios sa vad rezultatul unui referendum cu intrebarea: "Considerati ca dl. Crin Laurentiu Antonescu este cel mai potrivit om pentru a detine functia de presedinte al Romaniei ?". Iar daca nu vin 50%+1 la vot, rezultatul sa fie, logic, asimilat unui NU.
    • +8 (10 voturi)    
      Dupa (Vineri, 14 septembrie 2012, 23:51)

      LoveRomania [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      te asigur ca domnul ponta va schimba intrebarea dupa referendum, si NU va deveni DA
      Nu conteaza cine, cati si ce voteaza, conteaza cine da ordonantele si cine este stapanul voturilor din pix (dragnea)
  • +12 (12 voturi)    
    Cretinule (Vineri, 14 septembrie 2012, 23:43)

    Preventiv [utilizator]

    Legea a impus ca Base ramane presedinte, tu nu! Ce nu-i clar? Singurul izgonit esti tu de la Cotroceni, restul sunt povesti.
    • -8 (12 voturi)    
      legea impune conducatorii (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 1:05)

      Colonel [utilizator] i-a raspuns lui Preventiv

      intr-un stat dictatorial.
      • +2 (4 voturi)    
        Mai draga! (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 10:22)

        CarmenO [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

        Degeaba te oftici.
        Cacaraul tau a plecat si nu cred ca vor mai fi sanse sa-l vezi la Cotroceni.
        Pana vin alegerile sper sa șe mai lumineze poporul asta pe care l-ati fraierit si l-ati spalat pe creier.
        Du-te si ia-ti indemnizatia de postac dar mai lasa-ne ca destul vedem la a3 ce ineptii se spun acolo.
      • +4 (6 voturi)    
        Legea (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 10:26)

        sheepless [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

        impune totul intr-un stat democratic si nimic nu e deasupra ei.
      • +4 (6 voturi)    
        Suprematia (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 10:35)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

        Stat de drept inseamna ca legea e deasupra majoritatii electorale si deasupra oricarei minoritati.

        Legea poate fi schimbata oricind. Dar si noile legi vor fi deasupra majoritatilor si minoritatilor.
  • +10 (10 voturi)    
    De fapt tu ai cam fost izgonit ! (Vineri, 14 septembrie 2012, 23:49)

    MariusOnofrei [anonim]

    Si abia iti incalzisesi scaunelul !
  • +11 (13 voturi)    
    destul de trist (Vineri, 14 septembrie 2012, 23:52)

    ws [utilizator]

    pentru o tara ca romania.

    un presedinte ad interim - i love this - sa se considere in opozitie.

    d-l antonescu e de compatimit. nu cred ca e vina lui. nici a d-lui ghise.

    ar trebui angajati niste psihologi profesionisti. si care sa ne zica ca d-l antonescu e off.

    ma simt penibil. as vrea sa critic un om care intamplator a ajuns presedinte. nu-mi da mana. in fata penibilului, te retragi.

    nu te certi cu dementul. chemi doctorii.

    ws
  • +7 (7 voturi)    
    decat (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 0:23)

    ny1 [utilizator]

    un presedinte ca tine mai bine cu marinarul.
  • +8 (8 voturi)    
    aberatiile lui Antonescu (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 1:41)

    grivei [utilizator]

    I-a placut interimatului la Cotroceni, mai ales c-a venit ca o pleasca, fara alegerea din partea electoratului. Din plictiseala la ceas de seara mai iesea la atac impotriva presedintelui ales de electorat si alungat de el si gasca lui prin smecherie parlamentara. Dar de frauda de 1,5-2 miloane de voturi nu ne spui nimic Antonescu ? Iti revendici 7,5 milioane de voturi care nu sunt pt. ca tu sa fii presedinte, din care se scad 1,5 voturi duble +fara CNP valabil +etc , raman vreo 6 milioane. Dar noi , pana la 18 milioane, care am refuzat sa ne prezentam la un simulacru de referendum nu amintesti nimic ? Pai Basescu este repet presedinte ales si in urma referendumului , a ramas pe FUNCTIA pentru care are MANDAT de la electorat. Numai tu , Antonescu poti rosti o asemenea aberatie , ca Basescu este "un fel de guvernator" pentru nu stiu cine.
  • +5 (5 voturi)    
    Impostura ca profesie (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 10:29)

    gristero [utilizator]

    In loc sa se uite dupa " reconversie profesionala" , Antonescu calca-n strachini!
    Zilnic aproape ,mai pune de-un discurs,mai face cite-o gluma proasta ,mai debiteaza cite o gogomanie una mai ceva ca alta , ca doar-doar va convinge auditoriul ce destept,spiritual,potrivit pentru "presedinte de tara " este el!
    Dar nu-i iese niciodata!
    Nu reuseste decit sa fie un caraghios , care nici el nu stie cum a ajuns acolo,un "pitic" ce se vrea Goliath , un impostor ordinar !
  • +4 (4 voturi)    
    Nu are simtul ridicolului ! (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 13:46)

    nemanipulabila [utilizator]

    Eu am impresia ca de cate ori ii pune cineva microfonul la gura lui Crin nu are decat un singur scop: sa-l faca de ris !
  • +2 (2 voturi)    
    lui crin (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 21:26)

    ivanescu [utilizator]

    sa dea domnu sa nu te mai vedem
  • +1 (1 vot)    
    Vrabia malai viseaza...!!! (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 22:21)

    elena-bc [utilizator]

    Antonescule , Antonescule iti iese veninul prin toti porii !!! Ti-aplacut la Cotroceni ,nu ? Daca erai si erati amandoi (cu LPAGIATORUL ) domni stiati sa si pierdeti ! dar cum sunteti niste niste hahalere fara cele mai elementare principii de viata , ati incercat sa schimbati regulile in timpul jocului , umblati numai cu tampenii de ”rezolutii” aberate , inveninati , aberati poate ,poate mai sunt in tara asta --si mai sunt inca destui prosti carora le place , ca si voua URA, MAHALAUA ;PLAGIATUL ; MINCIUNA si PROSTIA ! Sunt ingrijorata foarte pentru 2 oct cand expira mandatul D-nei Codruta Kovesi pentru ca n-am incredere nici de 2 bani in Pivniceasa lui Antonescu !!
  • +1 (1 vot)    
    Ai visat urat , d-le EX ? (Sâmbătă, 15 septembrie 2012, 22:36)

    elena-bc [utilizator]

    ” Prostul daca nu-i fudul parca n-ar fi prost destul !!! ” D- l Neagu Djuvara a pus cel mai nimerit diagnostic lui EX interimarul , prieten cu Plagiatorul si impreuna fiind ATACATORII STATULUI DE DREPT in ROMANIA !!!