VIDEO Silviu Prigoana si-a dat demisia din PDL

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 10 septembrie 2012, 13:32 Actualitate | Politic

Silviu Prigoana
Foto: Hotnews
Silviu Prigoana a anuntat luni ca demisioneaza din PDL si va activa in continuare ca deputat independent. Silviu Prigoana a fost candidatul PDL pentru Primaria Generala a Capitalei, unde a obtinut 16,47% din voturi.

Anuntul lui Silviu Prigoana vine la putin timp dupa ce fiul sau Honorius Prigoana a anuntat ca s-a inscris in in Organizatia Municipala a PNL Bucuresti.

Honorius Prigoana a candidat din partea PDL, la inceputul anului 2010, pentru postul de deputat ramas vacant dupa plecarea lui Bogdan Olteanu la BNR.



Citeste mai multe despre   























8851 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    noroc (Luni, 10 septembrie 2012, 13:41)

    Mowgli [utilizator]

    ca politicienii romani au coloana vertebrala, ce s-ar fi facut tara fara ei...
    • +2 (2 voturi)    
      Parerea mea este ca traieste dupa dictonul: (Marţi, 11 septembrie 2012, 10:11)

      Fileu_de_Poveste [utilizator] i-a raspuns lui Mowgli

      "Viata e prea scurta sa nu fi la ciolan". Conform acestui dicton au actionat si PDS+PNL+PC cand s-au adunat impreuna sub alianta contra-naturii USL, sperand in mai bine pentru ei si mai apoi cand au lansat referendumul, pentru ca ciolanul sa fie complet. Noi, "ceilalti", privim neputinciosi cum se voteaza cu sacii imbatandu-ne de la circul si de la mirosul de ciolan care ni se serveste in media, substituiti fiind in dorinta de a decide pentru tara sau de a avea pretentii la un trai mai decent de catre avarii si oportunistii nesatui care simt mirosul si nu se abtin.
  • +19 (19 voturi)    
    Bahmu (Luni, 10 septembrie 2012, 13:41)

    omidius [utilizator]

    Silviu Prigoana incepe sa se comporte cu PDL ca si cu Bahmuteanca. E deja parca la a treia (?) plecare.
  • +22 (22 voturi)    
    Blat (Luni, 10 septembrie 2012, 13:46)

    bogdanicus [utilizator]

    E clar acum ca a fost blat la Primaria Generala? Alo? Dna Udrea? Alo? Dl. Blaga? Se aude? Se vede?
  • +21 (21 voturi)    
    Consecvent in inconsecventa (Luni, 10 septembrie 2012, 13:46)

    alnimanui [utilizator]

    Am crezut ca e un om stapan pe convingerile lui. Vad ca consecvent doar in cautarea conjuncturii favorabile.
  • +24 (24 voturi)    
    dezastru, fratilor! (Luni, 10 septembrie 2012, 13:47)

    Crup [utilizator]

    A plecat Silviu Prigoana din PDL?!?! Catastrofala pierdere! Ireparabila drama!
    Probabil ca va pleca in PNL. Fiindca in ultimile luni, pe scena politica, PNL-ul a devenit un fel de aspirator de gunoaie (politice). Si fan PNL sa fiti, tot nu ma puteti contrazice!
    • -13 (15 voturi)    
      PNL aspira mizeria, (Luni, 10 septembrie 2012, 14:11)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Crup

      spre deosebire de Basescu care o imprastie prin toata societatea.
      • +9 (9 voturi)    
        Basescu (Luni, 10 septembrie 2012, 14:40)

        Draky [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Pe Basescu de unde l-ai mai scos? ce treaba avea pe aici? Obsesii!
        Prigoana are senzatia ca i se scufunda barcuta, atata tot, cauta alta care crede el ca-l va mai duce un pic incolo...
        • +2 (2 voturi)    
          trebuie sa recunoastem (Luni, 10 septembrie 2012, 17:13)

          jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui Draky

          ...ca basescu este pdl. fara mr B n-ar mai fi decat un kic partid, mic cat al lui vadim
  • +18 (18 voturi)    
    Si (Luni, 10 septembrie 2012, 13:50)

    nic1 [utilizator]

    drum bun si cale batuta.
  • +17 (17 voturi)    
    interesu' poarta fesu' (Luni, 10 septembrie 2012, 13:59)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    un gunoier imbogatit nemeritat...
    • -7 (9 voturi)    
      deci ....bine ca a iesit oprescu .. nu ? (Luni, 10 septembrie 2012, 14:05)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      :)

      ce il mai slaveati toti pe aici pe prigoana in campania pt primarie .....

      acum ce sa zic .. a reevaluat si el ... ca tot e la moda in partidu' ala ...
      • -3 (3 voturi)    
        Consecventa in politica (Luni, 10 septembrie 2012, 14:19)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        le lipseste. Asta denota ca nu stiu ce vor.
        Vor ei o tara fara hoti insa, daca prin absurd Romania ar fi curatata de hoti, PDL n-ar mai stii ce sa faca cu ea.
        • +1 (5 voturi)    
          daca ar fi curatata de hoti (Luni, 10 septembrie 2012, 17:14)

          jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

          n-ar mai exista partidele romanesti. doar nu vrei sa-mi aduci osanale corectitudinii oricarui partid romanesc
      • +5 (9 voturi)    
        Cred ca ai vazut alt film... (Luni, 10 septembrie 2012, 15:17)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Nu tin minte ca Prigoana sa fi fost ridicat in slavi des pe-aici, mai ales ca a fost cel care a propus ca Cristi Preda sa fie dat afara din partid. Adica, noi astia, "basistii", am fi vrut ca Preda sa plece din PDL si sa ramana unu' ca Prigoana, care s-a vazut cum s-a comportat in campania electorala.

        Eu tin minte ca in campania electorala, pe-aici era sustinut Nicusor Dan, iar cei ca tine, luptatorii pentru dreptate si de eliberare de sub dictatura basista, aruncau cu "fumigene", cum ca Nicusor Dan e omul lui Basescu.

        Eu am vazut reactiile comentariilor de pe hotnews, la desemnarea lui Prigoana ca si candidat din partea PDL la primaria capitalei si majoritatea comentariilor au fost negative. Asa ca nea adriene, las-o pe-asta, ca noi "basistii", nu suntem ca voi sa sustinem un gunoi, doar pentru ca e in PDL, asa cum faceti voi cu cei din USL: sustineti toti hotii si toate nulitatile, doar pentru ca sunt impotriva lui Basescu si tipati ca din gura de sarpe ca sunt persecutati politic (vezi cazul Dragnea). Si ca dovada vezi comentariile celor ca tine la adresa lui Felix: om bun, creaza locuri de munca, nu a fost turnator, totul este o facatura a lui Basescu etc etc.. Asa cam primiti-l cu bratele deschise pe alde Prigoana, caci in curand va fi in PNL. Pregateste-te sa-l ridici tu in slavi...
  • +5 (7 voturi)    
    Un fleac... (Luni, 10 septembrie 2012, 14:16)

    Ionescu Raymond [utilizator]

    .. se inscrie la Romania Dreapta.

    Oricum nu stie sa infranga, doar sa castige. E bine ca mai e cate unul care sa fie capabil sa demisioneze. Ady Nastase inca are functie in PSD si se trage, din puscarie, de bracinari cu Manuel Barosso...
  • +3 (3 voturi)    
    trebuia mai de mult......fara prigoana (Luni, 10 septembrie 2012, 17:14)

    geocrin [utilizator]

    Nimeni NU pierde nici chiar PDL.
    Ar mai fi inca in PDL oameni care ar face bine daca ar parasi PDL poate chiar si blaga, are mai multe in comun cu PSD, chiar daca conduce PDL.
    Oricine se bucura cind scapa de prigoana, pentru USLaci orice rbut poate fi bun sa spuna ca au majoritate, in parlament.
  • +2 (2 voturi)    
    Previzibil (Luni, 10 septembrie 2012, 17:14)

    ssgl [utilizator]

    O demisie previzibila.....Prigoana doar un modest duplicitar, PDL trebuie sa se curete de astfel de personaje!
  • +3 (3 voturi)    
    Duca-se (Luni, 10 septembrie 2012, 18:01)

    _florin_ [utilizator]

    Nu e nici o pierdere; dimpotriva!
  • +2 (2 voturi)    
    ce mi-ar place (Luni, 10 septembrie 2012, 21:30)

    Jack37 [utilizator]

    \
    sa cistige pdl alegerile sa iti zic:

    ce bine-mi pare ca ai luat teapa,
    ce bine-mi pare ca ai pierdut.