Partidul Forta Civica al lui Mihai Razvan Ungureanu isi alege noua conducere in cadrul Conventiei Nationale de vineri

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 5 septembrie 2012, 14:07 Actualitate | Politic

Partidul Forta Civica, al carui presedinte este fostul premier Mihai-Razvan Ungureanu, organizeaza vineri Conventia Nationala, in cadrul careia vor avea loc alegeri pentru noua conducere a partidului, informeaza un comunicat de presa.

Conventia Nationala va avea loc vineri, 7 septembrie 2012, incepand cu orele 11.00, la Sala Polivalenta din Bucuresti.

"Initiativa Civica de Centru-Dreapta s-a nascut din necesitatea coagularii fortelor civice si politice care pot schimba Romania, devenind intr-un timp foarte scurt una dintre cele mai mari organizatii neguvernamentale din Romania. Forta Civica este vehiculul electoral ce va permite membrilor Initiativei sa-si asume un rol activ in viata politica, participand la alegerile parlamentare din acest an", afirma Ungureanu.

Liderul Initativei Civice de Centru Dreapta, Mihai Razvan Ungureanu scrie pe pagina sa de Facebook ca nu intentioneaza sa transforme ong-ul pe care il conduce intr-un partid politic ci il va dota cu o formatiune politica. Ungureanu explica ca membrii Intiativei Civice nu ar putea candida la alegerile parlamentare din partea viitoarei aliante politice de centru dreapta. Surse politice au declarat pentru Hotnews.ro ca Ungureanu va prelua partidul Forta Civica, condus in prezent de Adrian Iurascu.

Mihai Razvan Ungureanu a declarat de curand  intr-un interviu acordat  Alpbach News ca pregateste lansarea in septembrie a unui nou partid politic si ia in calcul o candidatura la alegerile parlamentare.

Hotnews.ro a relatat in urma cu o saptamana ca Mihai Razvan Ungureanu va prelua un partid politic deja infiintat pentru a putea candida legal la alegerile parlamentare sub sigla viitoarei platforme de centru dreapta.

"Mihai Razvan Ungureanu trebuie a fie membru unui partid politic pentru a putea fi candidat in viitoare alianta electorala. Cum nu doreste sa se inscrie in PDL si nu mai exista timp efectiv pentru infiintarea unui nou partid politic se va inscrie intr-o formatiune politica deja infiintata", au explicat sursele citate.



Citeste mai multe despre   






















3776 vizualizari

  • -9 (17 voturi)    
    ordin de misiune (Miercuri, 5 septembrie 2012, 14:23)

    Montesquieu [utilizator]

    deci sedinta SRI va avea loc vineri, 7 septembrie 2012, incepand cu orele 11.00, la Sala Polivalenta din Bucuresti?

    domnul colonel basescu a fost anuntat?
    • -1 (5 voturi)    
      amalgam (Miercuri, 5 septembrie 2012, 16:00)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Baietica, ai cam incurcat" serviciile" dar nu are importanta. Important este sa faci si tu un comentariu acolo ,sa ai impresia ca existi!!! Altfel multumim pentru informatiile cu desfasurarea.Apropo ce servicii ti-au pus la dispozitie aceste detalii???!!!!!
  • -8 (16 voturi)    
    parere (Miercuri, 5 septembrie 2012, 14:49)

    AndreeaElena [utilizator]

    MRU prin aceast partid incearca o salvare a pdl-ului care se prabuseste. Se pare ca aceasta corupte se va muta sub alt nume la partidul lui MRU.
    • +3 (3 voturi)    
      daca o cautati cu atentie aflati: (Miercuri, 5 septembrie 2012, 15:53)

      trac [utilizator] i-a raspuns lui AndreeaElena

      coruptia nu a parasit nici un moment partidul comunistilor
  • +7 (15 voturi)    
    Liberal convins din 1990 (Miercuri, 5 septembrie 2012, 14:56)

    prompt [utilizator]

    Voi vota pe d-l MRU care imi inspira mai multa incredere decat uslasul decazut-antonescu care pentru mine n-a reprezentat niciodata PNL-ul adevarat.
  • -1 (3 voturi)    
    Banuim pe toata lumea ... (Miercuri, 5 septembrie 2012, 15:39)

    alnimanui [utilizator]

    ca e corupta ,ca e SRIsta , numai pe hotii dovediti ii cainam ca sunt victime politice.
  • 0 (4 voturi)    
    La Polivalenta? (Miercuri, 5 septembrie 2012, 16:29)

    miguelito [utilizator]

    Cred ca o masa de 6 persoane la un restaurant era suficient :))
  • 0 (2 voturi)    
    ce emotie!!! (Miercuri, 5 septembrie 2012, 21:20)

    taranistu [utilizator]

    ce furnicaturi am, ce emotie, oare cine va iesi presedinte? Fiti Ungurenii Neamtului!
  • 0 (0 voturi)    
    parerea mea (Vineri, 7 septembrie 2012, 10:40)

    AndreeaElena [utilizator]

    Un partid care nu imi inspira nici un gram de incredere,este format numai din pdl-istii care stim destul de bine ce sunt in stare si pe MRU nu l-as vota niciodata presedinte care era sa ne vanda tara in 2 luni.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Vineri, 7 septembrie 2012, 11:06)

    Anonymous89 [utilizator]

    Daca stimabilul domn Ungureanu are cel mai mic respect pentru sine dar si pentru Romania , ataunci ar renunta sa mai colaboreze cu hotii si mafiotii din pdl.Acesti au furat tara cu forta de la romani.Rezultatele de la referendum au fost foarte clare , dar acestia le-au calcat in picioare.
  • 0 (0 voturi)    
    Mascarada ieftina! (Vineri, 7 septembrie 2012, 16:33)

    AndreeaElena [utilizator]

    Mihai Razvan Ungureanu este un securist, un personaj insipid, inodor si incolor care nu transmite nicio emotie! Este extensia lui Basescu , iar toata mascarada asta cu Initiativa Civica de Centru Dreapta este o masca pentru PD-L! Ne cred prea prosti!