VIDEO Deputatii PDL Viorel Balcan si Stefan Pirpiliu si-au anuntat trecerea la PNL si respectiv la independenti

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 3 septembrie 2012, 18:41 Actualitate | Politic

Deputatii Viorel Balcan si Stefan Pirpiliu si-au anuntat, luni, in plen, plecarea din grupul PDL si trecerea la PNL si, respectiv, la grupul independentilor, informeaza Agerpres.

Saptamana trecuta deputatul Stefan Pirpiliu si-a anuntat demisia din Partidul Democrat Liberal. El nu a precizat pana la acest moment carei miscari politice se va alatura, dar, anterior, a fost mentionat de Mihai Razvan Ungureanu, alaturi de deputatul Danut Liga, ca responsabili cu organizarea activitatii filialei de Bucuresti a organizatiei neguvernamentale Initiativa Civica de Centru Dreapta (ICCD).























Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1978 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Hmm (Luni, 3 septembrie 2012, 19:05)

    Buzdy [utilizator]

    Eu nu-nteleg de ce nu se rezolva o data pentru totdeauna situatia asta a traseismului politic; daca toate partidele ar conveni sa formuleze o lege gen:"cine iese din componenta oricarui partid aflat la guvernare(locala/nationala) este suspendat din pozitia sa administrativa/parlamentara castigata ca membru initial al partidului ...sau este obligat sa ramana independent pe toata durata ramasa a mandatului sau"...de aici pot elabora.
    Nu vad ce pot castiga partidele decat niste lichele care se muta dupa cum bate vantul politic.
    Ar fi si pentru binele nostru ar tuturor, dar na asta e Romania.
  • +6 (6 voturi)    
    cinste lor, cinste traseistilor!! (Luni, 3 septembrie 2012, 19:13)

    Wanga [utilizator]

    PDL Viorel Balcan si Stefan Pirpiliu si-au anuntat trecerea la PNL si respectiv la independenti,....care le-au garantat NUP-ul in chstiunea arzatoarea a a...verilor dobandite in mod licit!!
    s-a suntat ultima adunare, mai repejor baieti, mai repejor ca se inchid usile.....stiti voi unde!!
  • +1 (1 vot)    
    RUSINE! (Luni, 3 septembrie 2012, 21:49)

    Clop [utilizator]

    2 mandate ( unul dupa altul, maxim!) legiferate pentru politicienii care devin parlamentari si interzicerea traseismului in Parlament.

    Parlamentul tarii este sinonim cu "centuristele".
  • 0 (0 voturi)    
    protest (Luni, 3 septembrie 2012, 23:10)

    Gustav666 [utilizator]

    Astia s-au carat din pdl in semn de protest pentru ca nu au fost invitati la nunta anului.
    • 0 (0 voturi)    
      parere (Marţi, 4 septembrie 2012, 11:56)

      Anonymous89 [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      Pana cand nu vom fi liberi sa ne hotaram soarta tarii,nu vom putea duce un trai decent,sunt lideri puternici din actuala putere care au nevoie de sustinerea noastra pt a inlatura acest presedinte ravnit de aproape jumatate de romani.
  • 0 (0 voturi)    
    Balcan ? (Marţi, 4 septembrie 2012, 0:23)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    sa fie sanatos. unul din pungasii politicii brailene!

    a luat plasa cand a trecut de la psd la pdl.

    Greata!
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 4 septembrie 2012, 11:43)

    nnb [utilizator]

    PDL este un partid care se dezbina. Tot mai multi membri incep sa vada ca alaturi de Basescu nu vor avea nici un fel de castig.
  • 0 (0 voturi)    
    Mai bine... (Marţi, 4 septembrie 2012, 12:05)

    AndreeaElena [utilizator]

    Acum ca s-a intors Basescu au anulat-o ca si-au dat seama ca e iar loc sa mai fure putin! PNL nici nu are nevoie de asa oameni in partid!
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 4 septembrie 2012, 15:48)

    Anonymous89 [utilizator]

    Aceste proteste o sa continue si pe zi ce trece ele or sa devina si mai puternice.Romania este deja satula de atatea minciuni si de toate prostiile si hotiile lui Basescu.Pana cand aceta nu o sa-si anunte demisia situatia o sa ramana la fel.