VIDEO Ioan Ghise manifesteaza la Palatul Cotroceni impotriva revenirii in functie a lui Traian Basescu

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 28 august 2012, 13:43 Actualitate | Politic


Ioan Ghise manifesteaza la Cotroceni
Foto: Agerpres
Senatorul liberal Ioan Ghise manifesteaza marti la Palatul Cotroceni, plimbandu-se in jurul institutiei si purtand pancarte impotriva revenirii presedintelui Traian Basescu, relateaza Agerpres.

Ghise poarta pancarte pe care scrie "Poporul roman este suveran" si "Poporul a decis, Basescu e demis".

El a tinut sa sublinieze ca nu este un protest, ci ca impreuna cu un prieten a convenit ca in fiecare zi sa se plimbe in jurul Palatului Cotroceni.

"Este un gest simbolic. Noi ne plimbam la Gradina Botanica, in jurul Palatul Cotroceni, la ora 11.00, cat timp este vreme buna", a afirmat senatorul.

El a precizat ca atunci cand va fi activitate la Parlament, se va plimba in jurul Palatului Cotroceni la ora 18.00, timp de 15 minute.

Ghise a spus ca prin gestul sau doreste sa exprime simbolic faptul ca votul romanilor nu poate fi anulat de CCR.

Senatorul PNL Ioan Ghise a declarat si luni, in plenul Parlamentului, ca CCR are competenta de jurisdictie constitutionala si nu legala si nu poate sa anuleze voturile exprimate la referendum, depunand doua proiecte de hotarare privind referendumul.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14531 vizualizari

  • +39 (49 voturi)    
    n-ar trebui (Marţi, 28 august 2012, 13:50)

    do3in [utilizator]

    Asta e.. cand ai timp si bani nu mai trebuie sa muncesti.
    • +15 (19 voturi)    
      asa-i, (Marţi, 28 august 2012, 15:49)

      xantipa [utilizator] i-a raspuns lui do3in

      dar asta nu inseamna ca trebuie sa fii penibil
  • +66 (74 voturi)    
    Hmmm (Marţi, 28 august 2012, 13:50)

    Captain Obvious [utilizator]

    Asta a pierdut vreun pariu?
    • +27 (33 voturi)    
      Cel mai tare comentariu :) (Marţi, 28 august 2012, 15:03)

      aladdin [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      .
    • +18 (22 voturi)    
      La poker (Marţi, 28 august 2012, 15:33)

      avint [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      A pierdut la poker.
      Pedeapsa e de la a lu' Cacarau.
    • +12 (14 voturi)    
      Din cite a spus cu ceva timp in urma (Marţi, 28 august 2012, 15:40)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      Are un credit in banca luat in vederea campaniei electorale trecute, cea in are a fost ales senator.
    • +23 (25 voturi)    
      unde sunt PeNeLe ? (Marţi, 28 august 2012, 15:49)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      ma asteptam ca impreuna cu Ghise sa fie si Mircea Badea, cu pene!
  • +89 (99 voturi)    
    Acuma e clar. (Marţi, 28 august 2012, 13:52)

    gicu007 [utilizator]

    ghise asta nu-i sanatos saracu... :-)
    • -37 (51 voturi)    
      Jignesti cand nu ai argumente (Marţi, 28 august 2012, 14:12)

      cato [utilizator] i-a raspuns lui gicu007

      Unii au protestat o luna in Piata Victoriei. Sa inteleg ca nici ei nu sunt sanatosi, postacule?
      • +36 (46 voturi)    
        chiar i-ai dat unul (Marţi, 28 august 2012, 15:18)

        Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui cato

        l-ai facut postac fara nici un argument.
        Argumentul este ca legea este clara.
        Daca nu-i convine poate sa initieze o schimbare a Constitutiei.

        Te cam dai in stamba, postacule :).
        Agresivitatea verbala este tipica postacilor.
        • -5 (11 voturi)    
          Hasta la vista, postacos (Marţi, 28 august 2012, 17:13)

          cato [utilizator] i-a raspuns lui Lucian*

          Exista un argument pe care nu puteai sa il observi: anal-fabetismul vostru, postacilor. Fie de la USL, fie de la PDL, toti sunteti certati cu gramatica romana :-)))

          Se scrie Ghise, asta,
          nu "ghise asta"
          Se scrie saracu' sau saracul, nu "saracu".

          Se scrie L-ai, nu "l-ai".
          Se scrie niciun, nu "nici un".
          Se scrie Daca nu-i convine, poate
          nu "Daca nu-i convine poate".

          Va pupa tata.

          PS: Vezi ca va calcati pe bataturi la articolul despre Mihai Neamtu si Elena Udrea.
          • +4 (8 voturi)    
            vezi că (Marţi, 28 august 2012, 21:17)

            dan63 [utilizator] i-a raspuns lui cato

            "niciun", nicio sunt modificări de ultimă oră, eu am învățat cu "NICI UN", "nici o"!
            PS: Şi foloseşte diacriticele!
      • +6 (12 voturi)    
        dap (Marţi, 28 august 2012, 15:30)

        Dinor3x [utilizator] i-a raspuns lui cato

        niste drone! si aia de la univ si cei de la pta victoriei
        • +4 (6 voturi)    
          nu (Marţi, 28 august 2012, 18:03)

          kofa [utilizator] i-a raspuns lui Dinor3x

          sunt drone,alea-s lucruri scumpe,astia de la univesitate si de acum si de asta iarna sunt niste bieti oameni usor de cumparat,daca ii iei din scurt pentru ce manifesta,habar nu au.
      • +15 (17 voturi)    
        ha ha (Marţi, 28 august 2012, 16:38)

        Eugenca [utilizator] i-a raspuns lui cato

        Sa ii anunte cineva pe cei de la spitalul 9 ca le-a scapat un nebun pe strada ca sa se duca sa il ia inapoi.
    • +45 (51 voturi)    
      Pai, ce (Marţi, 28 august 2012, 14:28)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui gicu007

      e sanatos vreunul din uslarime?
      Uita-te la sova; cretin rau de tot!
    • +30 (32 voturi)    
      Aveti VIDEO ? (Marţi, 28 august 2012, 14:40)

      slider [utilizator] i-a raspuns lui gicu007

      As vrea sa vad un VIDEO :)
  • +29 (33 voturi)    
    Un fleac (Marţi, 28 august 2012, 13:53)

    potaissa [utilizator]

    i-a ciuruit Traian:))
  • +37 (41 voturi)    
    hai cu rudotelul!!! (Marţi, 28 august 2012, 13:54)

    dandra [utilizator]

    te rugam, Ghise, lasa-ne placerea sa facem misto doar de vadim..nu incepe si tu.:) papagalule
    • +4 (6 voturi)    
      Nu uitaţi (Marţi, 28 august 2012, 21:20)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Că teatrul absurdului este invenția lui Eugen Ionescu!
      Ceea ce s-a întâmplat însă în ultimele 100 zile a depășit însă limitele teatrului ansurdului!
  • +67 (73 voturi)    
    ... (Marţi, 28 august 2012, 13:56)

    Marcu. [utilizator]

    lol, dar de ce doar pe vreme buna, tovarase? Ti-e teama sa nu racesti? :))
    • +49 (55 voturi)    
      ... (Marţi, 28 august 2012, 14:11)

      sictireanu [utilizator] i-a raspuns lui Marcu.

      o fi al doilea job :) iar dupa 18.15, cand se termina manifestatia lucreaza casier la McDonalds :)
      • +29 (35 voturi)    
        de ce (Marţi, 28 august 2012, 14:39)

        argo14 [utilizator] i-a raspuns lui sictireanu

        Sunt de acord cu tine. Dar de ce trebuie sa razi de cei care lucreaza la McDonalds? Nu am nimic in comun cu ei, dar mi se pare deplasat sa faci corelatii cu niste oameni care isi castiga painea corect si cinstit, plus ca acei oameni muncesc de le sar capacele pentru un salariu de mizerie...
        • +8 (10 voturi)    
          ... (Marţi, 28 august 2012, 16:31)

          sictireanu [utilizator] i-a raspuns lui argo14

          Tocmai ca nu a fost intentia mea sa jignesc ci sa arat ca omul, in lipsa de contracte cu statul, e nevoit s amunceasca din greu sa-si asigure traiul si din cauza asta protesteaza numai de la 18.00-18.15. Si eu sunt tot un negrisor pe plantatie, ca alte milioane de romani ce isi castiga venitul muncind si nu smecherind.
      • 0 (0 voturi)    
        ! (Marţi, 28 august 2012, 18:08)

        melcul_naravas [utilizator] i-a raspuns lui sictireanu

        :))))))
  • +15 (19 voturi)    
    suna-ti la 112 (Marţi, 28 august 2012, 13:56)

    ciolanos [utilizator]

    sa il duca la spitalul 9 . poate asa se linisteste hotul , mincinos si mancatorul de bani publici (ai poporului).
    e clar ca nici matematica nu stie .7.4 mil sunt mai putini de 10 mil . iar acest isteric m-a jignit in momentul cand a zis ca noi cei care am boicotat...... daca il vad pe acolo dau cu masina peste el sau ii rup cocoasa.
  • +12 (12 voturi)    
    ghise (Marţi, 28 august 2012, 13:56)

    alip [utilizator]

    Who cares? Cantitate dupa virgula securista.
    • +10 (10 voturi)    
      mda (Marţi, 28 august 2012, 15:27)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui alip

      nu prea conteaza. daca erau trei, era deja o multime :) deci, putea sa'l angajeze si pe cezar cu steagul. nu cred ca l'ar fi costat mai mult de 50 pe zi. la imprumutul facut pentru intrarea in palavrament, n'ar fi contat.
  • +17 (19 voturi)    
    Ba da (Marţi, 28 august 2012, 13:56)

    Daniel Manaila [utilizator]

    Ba da stimabile senator, votul poate fi anulat pentru ca rezultatul nu este sustinut de legi! Schimbati legile si atunci intradevar votul oamenilor o sa conteze. Dar atunci cred ca va dati foc la valiza singuri pentru ca o sa va belim. Chestia cu cvorumul este de pe vremea lu Ilii cand vroaia sa ramana la putere pe viata asemeni generalisimului si absolutului comandant de osti Stalin. Aste e democratia nene legile dicteaza. Acuma daca legile sunt proaste ce s-i faci asta este, tot de oameni au fost facute DAR pentru anumiti oameni. Numai in RO s-au dat legi care protejeaza infractorii de lux. Asa ca v-as ruga sa nu mai fiti penibil si sa intelegeti ca s-a respctat legea. Daca Basescu ar fi un om onorabil si-ar da demisia. Dar daca isi da demisia ajung dementii astia sa faca tara praf. Si asa cu sarada asta ne-au dat inapoi 10-15 ani.
    Cam atat.
  • +39 (41 voturi)    
    Penibil (Marţi, 28 august 2012, 13:57)

    MariusGh [utilizator]

    Populism trist...
    • +19 (23 voturi)    
      Comment sters de user (Marţi, 28 august 2012, 14:47)

      polonyca [anonim] i-a raspuns lui MariusGh

  • +45 (45 voturi)    
    Ordin de la Vocea Rusiei (Marţi, 28 august 2012, 13:58)

    European [utilizator]

    Dupa ce-a citit articolul de ieri, Gheisa noastra s-a executat. Unii caraghiosi n-au simtul ridicolului. Si maimuta asta e membru al Parlamentului. Offf...
    • +14 (14 voturi)    
      buna observatie!!! (Marţi, 28 august 2012, 15:11)

      hmc [utilizator] i-a raspuns lui European

      mai ramane sa-si gaseasca logo si sa se serveasca singur cu cate un sandwich, ca sa ramana focusat!
      ai mare dreptate, unii n-au deloc masura penibilului!
      dar e si un lucru bun intr-asta, macar isi lipesc singuri eticheta de pampalai, ne scutesc de a incerca sa deslusim ce se ascunde in spatele unei mutre comune, ascunsa printre celelalte primate din parlament.
    • +9 (9 voturi)    
      Poporul ar trebui sa fie suveran... (Marţi, 28 august 2012, 16:41)

      cboengiu1284466354445 [utilizator] i-a raspuns lui European

      Ioan Ghise, a intrat in Parlament de pe locul III, cu 6580 voturi, in Colegiul Uninominal 3 Senat, Brasov;
      De fapt, poporul suveran l-a trimis in Parlament pe Ioan Neculaie (PD-L), aflat pe locul I, cu 15452 voturi
  • +32 (32 voturi)    
    !!! (Marţi, 28 august 2012, 14:00)

    Cra [utilizator]

    Mare ti-e gradina Doamne!
  • +31 (31 voturi)    
    esti penibil!!! (Marţi, 28 august 2012, 14:00)

    oho [utilizator]

    astia deja nu mai au nici pic de credibilitate....
    is dusi cu pluta....se umplu de penibil pe zi ce trece.
  • +37 (37 voturi)    
    fara principii (Marţi, 28 august 2012, 14:02)

    padrian2 [utilizator]

    "Poporul este suveran" si "Poporul a decis, Basescu e demis" dar eu, Ioan Ghise(lescu) daca ii vreme buna afara apar poporul. Daca nu... stau la caldurica.

    Se pare ca orice ploicica il convinge pe politicianul roman sa stea in banca si osu' lui.
    • +10 (10 voturi)    
      Pai nu asa sunt toti bre? (Marţi, 28 august 2012, 14:32)

      geodor [utilizator] i-a raspuns lui padrian2

      Pai e vre-unu' mai breaz? Cand e de greu, se ghemuie toti in fiece colt ca, deh, doar n-o dura o vesnicie! Iar in privinta lu' nea Plimbaretzu, o sa propunem infiintarea unei linii de transport in comun, (eventual chiar autobuz etajat pentru cand e cald afara) care sa dea rotocoale in jurul Cotroceniului. Nu de alta, dar sa nu oboseasca saracu'...
    • +1 (1 vot)    
      e neinfricat ! (Miercuri, 29 august 2012, 9:20)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui padrian2

      ce ploaie, ce vijelie !
      nici daca'l ia base consilier, nu renuntza !
      un adevarat erou usl'amist !

      hai ghise, arata'le tu !

      ps. poate'l ajuta cineva cu niste pancarte mai estetice, scrise profesional si din materiale mai bune.
      cu cartoanele alea, nu prea are prestanta necesara.
  • +36 (36 voturi)    
    Duplicitatea varul lacomiei (Marţi, 28 august 2012, 14:02)

    Angoasat [utilizator]

    Halatul dom'le..unde-i halatu?
  • +25 (25 voturi)    
    Buna idee ! (Marţi, 28 august 2012, 14:02)

    blackbik [utilizator]

    Aerul curat a facut MeReU bine la psihic. Pana in noiembrie- decembrie poate se calmeaza si chiar ar putea parea un om normal.
  • -36 (40 voturi)    
    hmmm (Marţi, 28 august 2012, 14:04)

    MRSmrs [utilizator]

    Are dreptate Ghise.
    Sobolanul a fost demis la vot dar a fost sustinut de slugile lui supuse impotriva vointei poporului.
  • +12 (14 voturi)    
    Asta a fost primarul Brasovului? RUSINE... (Marţi, 28 august 2012, 14:04)

    raduela [utilizator]

    Locul acestui personaj ar trebui sa fie intr-un ospiciu, nu pe strada.Ar trebui ca organele statului sa se autosesizeze impotriva acestui individ care instiga la
    nesupunere civica si mentine o stare de tensiune
    sociala in societate.
    Haideti sa protestam si noi macar aici,pe retelele online,daca nu suntem in stare sa iesim in strada sa ne aparam tara si viitorul copiilor nostri de asemenea nemernici .
    • -2 (4 voturi)    
      pentru raduela (Marţi, 28 august 2012, 17:37)

      razvanescu1914 [utilizator] i-a raspuns lui raduela

      Dreptul de a protesta este prevazut in constitutie.....in ce calitate poti tu interzice dreptul unui om de asi exprima parerea ??? aici nu suntem pe vapor....
      • 0 (2 voturi)    
        se scrie "a-si" (Miercuri, 29 august 2012, 21:10)

        xantipa [utilizator] i-a raspuns lui razvanescu1914

        ...tu numesti circul asta protest?
  • +11 (11 voturi)    
    Lefter Popescu (Marţi, 28 august 2012, 14:04)

    moka [utilizator]

    Da, vice-versa... :)))
    • -5 (11 voturi)    
      Nesimtirea lui Neamtu !! (Marţi, 28 august 2012, 14:25)

      Nenad [utilizator] i-a raspuns lui moka

      Chiar daca este adevarat ca in Romania clasa politica are nevoie de o innoire, schimbarile nu trebuie sa se faca dupa criteriile antenistilor. Si, acum, aparand acest nemernic, numit Mihail Neamtu, atacand in stanga si in dreapta pe Elena Udrea, nu face decat sa arate adevarata fata, si mai ales cat este de copilandru si inca nesters de cas la gura, desi Macovei se ocupa de el, dar fara succes..... Neamtu, n-are sange in instalatie si faptul ca vrea sa se puna cu Udrea, nu arata decat ca, a mai aparut un frustrat pe scena politica....
  • +26 (26 voturi)    
    gh(e)ise (Marţi, 28 august 2012, 14:06)

    ipsilon [utilizator]

    Cine mai e si pacaliciul asta ?! bai frate, cum apar tot felul de indivizi de astia, gata sa-si faca campanie electorala din orice.
    aaa ... nu e ala care s-a chinuit mult s-o dovedeasca informatoare pe Mona Musca, si mai apoi s-a descoperit ca el insusi ere turnator ?!
    • -7 (13 voturi)    
      Ar cam trebui sa isi tina gura acest Neamtu ! (Marţi, 28 august 2012, 14:26)

      Nenad [utilizator] i-a raspuns lui ipsilon

      Pun declaratia lui Neamtu pe baza tineretii si a lipsei de experienta in politica. Nu este folositor nimanui ca “greii” din orice partid, nu neaparat din PDL sa fie inlaturati si criticati dupa ce ei au fost cei care au dus greul si luptele politice pentru un partid. Sunt de accord cu promovarea tinerilor in politica, dar in paralel trebuie sa ramana si cei cu experienta si merite. Toti au de invatat unii de la altii si trebuie sa lucreze impreuna daca vor sa creeze o forta politica puternica. Dar nu asa !!! Acest individ, Neamtu fiind numit, nu are ce cauta printre oamenii mari ai politicii, sa fie clar !! Poate sa-mi spuna si mie cineva de ce se foloseste de atatea si atatea atacuri, in special la adresa Elenei Udrea ???
  • +15 (15 voturi)    
    omul asta a inceput campania electorala (Marţi, 28 august 2012, 14:06)

    Dan-IoanDinu1308642225493 [anonim]

    "Domnul" senator Ghise a fost "ales" in 2008 dupa ce s-a clasat al TREILEA in circumscriptia sa!
    A adunat 6580 de voturi (unul dintre cele mai slabe rezultate la nivel national) ceea ce a insemnat atunci 15,6% dintre cei prezenti la vot! 84% dintre alegatori au votat "impotriva" sa.
    Si omul asta vine acum sa ne bata la cap ce mare "democrat" este? De ce nu i-a lasat pe cei doi din fata lui care aveau fiecare peste 30% din voturile noastre, ale brasovenilor?
    Atunci era corect sa se aplice reguli de joc si acum nu mai este?
    Cand vezi atata reavointa iti vine sa-l scuturi bine de tot sa-i mai vina mintea la cap!
    • +1 (1 vot)    
      omul asta a inceput campania electorala (Miercuri, 29 august 2012, 16:14)

      indu [utilizator] i-a raspuns lui Dan-IoanDinu1308642225493

      nu putea sa-l depaseasca pe seful lui de partid care a luat 9000 si ceva
  • +18 (18 voturi)    
    Chiar ca e clar ... (Marţi, 28 august 2012, 14:08)

    blackarrow [utilizator]

    ca nu-i zdravan Ghise asta , i-auzi , "poporu' suveran" ..
  • +20 (20 voturi)    
    cineva trebuia (Marţi, 28 august 2012, 14:08)

    mos ion roata [utilizator]

    sa-l inlocuiasca pe Vadim.
  • +21 (21 voturi)    
    trebuia sa ia cineva (Marţi, 28 august 2012, 14:09)

    zaboo [utilizator]

    si locul lui Vadim =)) intrebare: are autorizatie?
    • +11 (13 voturi)    
      Locul lui Vadim (Marţi, 28 august 2012, 15:04)

      Robespiere [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      Nu-i trebuie autorizatie, ii trebuie certificat medical!
  • +38 (40 voturi)    
    ..la puscarie (Marţi, 28 august 2012, 14:09)

    CraciunOvidiu [anonim]

    M-au terminat astia cu votul celor 7 Milioane de romani, minoritari oricum. Dar cu votul celor 10 Milioane de majoritari care au votat o constitutie prin a carei aplicare s-a anulat votul celor 7 milioane de minoritari, ce facem?Care e mai mare: 10 sau 7.
    Mesaje pentru prosti. Asta transmit astia.
    • +3 (3 voturi)    
      Scuzeeee! (Marţi, 28 august 2012, 14:34)

      geodor [utilizator] i-a raspuns lui CraciunOvidiu

      SCUZEEEEEEEE
      Am apasat pe thumb down din gresealaaaa!
      Trebuia pe UP!
      Shi chiar de mai multe ori (daca se putea :))
    • -3 (3 voturi)    
      Pentru ovidiucraciun (Marţi, 28 august 2012, 17:42)

      razvanescu1914 [utilizator] i-a raspuns lui CraciunOvidiu

      Esti cumva expert in drept constitutional ?!?!?!?apoi de cand consideri ''minoritar'' un grup de 7 mil de oameni ???????
      • 0 (0 voturi)    
        razdvatri (Marţi, 28 august 2012, 20:10)

        Angoasat [utilizator] i-a raspuns lui razvanescu1914

        minoritar este un grup de 7 mil raportat la respectarea Constitutiei votata de 10 mil!!..
  • +18 (18 voturi)    
    hehe (Marţi, 28 august 2012, 14:10)

    MirceaA [utilizator]

    incredibil de ce sunt in stare unii pentru o bucata de paine
    • +15 (15 voturi)    
      A se citi (Marţi, 28 august 2012, 14:35)

      geodor [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      "un os gras"
  • +13 (13 voturi)    
    acest specimen e parlamentar... (Marţi, 28 august 2012, 14:11)

    ovigeo [utilizator]

    dar nu stie ca intr-o democratie minoritatea se supune majoritatii; si ca legile trebuie respectate
  • +26 (26 voturi)    
    Ghise (Marţi, 28 august 2012, 14:11)

    Ralu75 [utilizator]

    Nu credeam ca-mi va fi dat sa vad atata circ!
    Acesta nu este decat un spectol pentru cei 7,4 mil de participanti la referendum!
    • +28 (28 voturi)    
      Gresit (Marţi, 28 august 2012, 14:19)

      _Un stelist_ [utilizator] i-a raspuns lui Ralu75

      Spectacolul este pentru cele 7,4 milioane semnaturi ca participanti au fost mai putini ...
  • +11 (11 voturi)    
    Protesteaza si turnatori ??? (Marţi, 28 august 2012, 14:13)

    icu [utilizator]

    Un CLANTAU de joasa speta care a fost turnator la securitate si uite-l acum parlamentar de Brasov care i-a pacalit pe conjudeteni lui !!!!! Ca primar a fost zero barat ,asa ca brasoveni deschideti ochi cand megeti la vot ,sa nu mai tri miteti in parlament MASCARICI de o asa joasa speta !!!!!!!!!!!
  • +17 (17 voturi)    
    Niste calmante ceva ? (Marţi, 28 august 2012, 14:13)

    Idealistu [utilizator]

    Acum poporu' s-a redus, nu suntem decit 7,4 milioane. Cit despre restul pina la 20, aia nu se pune :)
    • +13 (13 voturi)    
      ;) (Marţi, 28 august 2012, 14:59)

      Teris [utilizator] i-a raspuns lui Idealistu

      Nu suntem poporul lor!
      Gandul acesta e foarte confortabil :)
  • +19 (19 voturi)    
    "Poporul este suveran" (Marţi, 28 august 2012, 14:14)

    ealexs [utilizator]

    300 parlamentari + unicameral ... ceapa voastra
  • +13 (13 voturi)    
    cine este Ioan Ghise? (Marţi, 28 august 2012, 14:15)

    cosminbut [utilizator]

    http://ro.wikipedia.org/wiki/Ioan_Ghișe
    Ioan Ghise a votat impotriva modificarii legii audiovizualului, desi el insusi a intiat-o. Sistemul de vot electronic al Camerei Deputatilor a inregistrat DA-ul spus de deputatul PNL proiectului de respingere a legii.

    Scuza invocata de acesta a presupus o greseala tehnica, pentru ca a incurcat tastele si in loc sa voteze pentru, a votat impotriva.

    Sistemul de vot electronic a inregistrat 196 de voturi "da", 13 "nu" si 7 abtineri. In acest caz, votul "da", inseamna automat un vot impotriva modificarii.

    Deputatul Ioan Ghise a votat DA cu toate ca, potrivit stenogramei si inregistrarii video a sedintei, presedintele Camerei Deputatilor, Bogdan Olteanu, mentioneaza de doua ori ca se voteaza pentru sau contra respingerii proiectului legislativ.
  • +32 (32 voturi)    
    :) (Marţi, 28 august 2012, 14:17)

    Zede [utilizator]

    Poate sa manifesteze si in jurul blocului meu? Ii dau o matura, sa faca si el ceva util. Ca m-am lamurit cum e cu abilitatile senatorice ale domnului Ghise.
  • +15 (15 voturi)    
    E dreptul oricui sa demonstreze!! (Marţi, 28 august 2012, 14:21)

    LiviuX [utilizator]

    Atat timp cat are autorizatie. Ce mai sper e ca o face in timpul liber, iar daca nu, ca nu primeste salat de parlamentar pe acea perioada. Oare cum poti fi dat afara din parlament daca chiulesti si nu iti indeplinesti obligatiile de servici, asa cum se porcedeaza la orice firma?
    • +12 (12 voturi)    
      intrebarea asta... (Marţi, 28 august 2012, 15:03)

      brita [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

      ne framinta pe multi. pe foarte multi...
  • +9 (9 voturi)    
    Politicianul de pestera (Marţi, 28 august 2012, 14:22)

    HotJ [utilizator]

    E bine asa. Pe baricade camarazi, vine si Ghise, vine si Sova, poate, poate da pe acolo si Antena 3.

    O punem de-un miting, ce mama drecu'.
  • +17 (17 voturi)    
    Pariu pierdut (Marţi, 28 august 2012, 14:25)

    argo14 [utilizator]

    :)))))) Nu am mai ras asa de bine de foarte mult timp!!
    E clar ca a pierdut pariul cu cei din PNL. Parca vad in curand extrase din stenogramele PNL: "Ba Ghise, uite cum facem. Daca merge planu' tau te facem ministru de care vrei tu! Daca nu, trebuie sa faci 100 de ture in jurul Cotroceniului cu pancarte anti-Basescu agatate de gat! Deal? Deal!" :))))
  • +11 (11 voturi)    
    Allons enfants de la patrie.... (Marţi, 28 august 2012, 14:35)

    ataman [utilizator]

    Le jour de gloire est arrive...Mai " Gheisa " tatii. De ce esti tu egoist bibicule. ia-i si pe colegii tai ( la fel de " distinsi" ) Socaci, Nicolaescu, Ilescu, Fenechiu si face-ti nene trenuletul....la mintea voastra....
  • +15 (15 voturi)    
    unde nu-i cap vai de picioare (Marţi, 28 august 2012, 14:39)

    geocrin [utilizator]

    Tovarase deputat NU va mai ocupati de gainarii.Inca nu v-ati convins ca doar MUNCIND ne puteti convinge sa va acceptam in parlament.
    In curind vor fi alegerile, cu ce veti convinge oamenii sa va voteze?
    Concret ce ati facut de cind sunteti senator?
    Nu mai mege cu vrajeala, ati vazut bine ca nici liderii europeni NU va accepta si nici romanii care gindesc, si care NU inghit momeala politicienilor indiferent de partid.
    Avem nevoie de oameni bine pregatiti din punct de vedere profesional si onesti.
    Nu avem nevoie de oameni buni doar la teorie ci oameni ai practicii corecte.
    Cred ca domnul voronin v-a trecut pe lista alaturi de ponta si de crin ca fiind oameni mari.

    http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12819907-vladimir-voronin-mie-imi-place-ponta-mie-imi-place-crin-antonescu-iaca-persoanele-astea-imi-plac-foarte-mult-procedat-conform-constitutiei.htm

    Fapte domnule senator, de vorbe si de intentii bune suntem satui.
    Acestea nu tin nici de foame si nici de cald la iarna !
  • +20 (20 voturi)    
    pai nu-l mai primeste acasa (Marţi, 28 august 2012, 14:40)

    DrInOrice [utilizator]

    l-a trimis Felix, nu-l mai primeste acasa daca nu face chestia in fiecare seara
  • +18 (18 voturi)    
    :) (Marţi, 28 august 2012, 14:44)

    za_omu [utilizator]

    Eh, care vrea sa ologeasca un senator veritabil, in carne si oase stie unde si cand il gaseste :))
    • +7 (7 voturi)    
      :)))))) (Marţi, 28 august 2012, 15:05)

      Zede [utilizator] i-a raspuns lui za_omu

      Genial!
  • +14 (14 voturi)    
    Unicameral si 300 parlamentari (Marţi, 28 august 2012, 14:48)

    Rares Pop [anonim]

    La referendumul trecut tot poporul a votat DA pentru Parlament unicameral si 300 de parlamentari.
    Acel referendum a fost si validat de CCR.
    Atunci nu mai era poporul suveran ? Unde sunt pancartele domnule senator?
  • +16 (16 voturi)    
    intrebare (Marţi, 28 august 2012, 14:54)

    sile1 [utilizator]

    Cum se face oare ca proportia de dusi cu pluta ( printre care sova,ghise,etc) din parlamentul Romaniei este mai mare decat "prevede legea" ?

    Cum au ajuns penibilii astia acolo?
  • +13 (13 voturi)    
    Meteo (Marţi, 28 august 2012, 14:56)

    Teris [utilizator]

    Sper sa fie vreme buna...si pe strada sa ramana!
    Eventual ii face cineva cusca!

    Astia care isi fac veacul la antene au ajuns sa confunde realitatea cu evervescenta imaginatiei lor directionate de Felix & comp... :))
  • +12 (12 voturi)    
    Nu il luati in seama, nu e nebun (Marţi, 28 august 2012, 14:59)

    alnimanui [utilizator]

    Fiecare e dator sa-si castige existenta cumva, unii fura, alti cersesc, putini muncesc, si cei care nu stiu sa faca nimic din astea, dau din gura.
  • +9 (9 voturi)    
    E mai periculos decit credeti! (Marţi, 28 august 2012, 15:00)

    CetateanulRoman [utilizator]

    Prinde al boboru' antenelor ceva de speriat. Vorbeste pe limba prostimii!
    Actiuni din astea pot sa coaguleze nemultumirea. Mai intii 5 insi o sa vina alaturi. Apoi 20.PE urma 100 si tot asa. El va venii numai 15 minute cind a anuntat dar chestia poate initia o miscare. Nu trebuie neglijat.
    Deja se intimpla!
  • +14 (14 voturi)    
    OK (Marţi, 28 august 2012, 15:02)

    Ana Armanca [utilizator]

    Dle Ghişe, aţi fi foarte convingător la Bălăceanca în faţa gardului... Nici ştrulubaticii ăia n-au auzit de decizia CCR.
  • +14 (14 voturi)    
    112 (Marţi, 28 august 2012, 15:14)

    ValT [utilizator]

    Dar o ambulanta nu cheama nimeni?
  • +16 (16 voturi)    
    Intrebare catre Ioan Ghise? (Marţi, 28 august 2012, 15:17)

    Gigi-Contra [utilizator]

    De ce se declara dl. Ghise liberal, atata timp cat toata viata a fost un bugetar, la fel ca si Cacarau. Ma exaspereaza "liberalii" astia, "mari oameni de dreapta" care in viata lor nu au facut nimic sa demonstreze ca stiu ce inseamna sa fie liberali, doar au stat pe banii statului!!! Niste teoreticieni care nu au nimic de spus!!! Mama lor...
    UNDE AU DISPARUT ADEVARATII LIBERALI??? CAT II MAI LASATI PE DOBITOCII ASTIA SA VA CALCE IN PICIOARE PARTIDUL SI IDENTITATEA????
  • +9 (9 voturi)    
    Legitimitae Gise si nu numai (Marţi, 28 august 2012, 15:25)

    Vasi27 [utilizator]

    Cat de reprezentativ este Gise pentru cei din Brasov cu cele 6000 de voturi avute, dar este SENATOR.
    Place sau nu, D-l Basescu are voturi in spate.
    Votul de la Referendum reprezinta doar daca cei ce voteaza agreaza hotararea celor 256, cei care vorbesc in numele poporului , dar fara sa intrebe sau sa comunice cu poporul.
    Referendum, nu inseamna comunicare cu poporul.

    Necesita comentariu?
  • +8 (8 voturi)    
    Banuti munciti (Marţi, 28 august 2012, 15:34)

    marvio [utilizator]

    Poate ii arunca cineva din spatele gardului o uniforma si o pusca si il integreaza astfel in garda Palatului Cotroceni.

    Pentru cusca, propun o cheta.

    Daca mai pune cineva si o palarie intoarsa, i-ar putea pica si ceva banuti cu adevarat munciti.
  • +9 (9 voturi)    
    ghise e un cretin (Marţi, 28 august 2012, 15:49)

    ala_ [utilizator]

    ca primar al brasovului in 2 mandate a dus orasul intr-o situatie ridicola. L-a saracit si i-a invrajbit pe toti.
    Acum de fiecare data cand trebuie sa se lanseze niste idei cretine, PNL il scoate pe Ghise in fata. Pentru ca stiti cum e, daca pui niste idei extreme pe masa, atunci cu ceea ce se vine la mijloc nu mai pare asa aiurea.

    USL au fost obligati sa respecte legea numai din cauza supravegherii UE. Daca nu eram in UE, probabil era mai urata toata povestea decat miniriadele. Desi nici asa nu e departe...In acest context, Ghise ii face sa para ca au pierdut mai putin...Luptatorii dreptati. LOL. Nu da niciunul 2 bani pe dreptate, popor sau orice altceva in afara de ei insasi
  • +9 (9 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 28 august 2012, 16:00)

    Erasm [anonim]

  • +11 (11 voturi)    
    PENIBIL (Marţi, 28 august 2012, 16:16)

    furioasa [utilizator]

    Unde erai , d-le Ghise , cand "poporul suveran"" a votat parlament unicameral si 300 de parlamentari ???
    Sau iti era frica ca nu mai prinzi un loc in parlament si ai tacut malc ?
    Rusine !!!
  • +10 (10 voturi)    
    individ parazitar (Marţi, 28 august 2012, 16:33)

    alexknicks [utilizator]

    Daca nu ma insel, individul acesta a stat 8 ani degeaba in fruntea Primariei Brasov pana a fost inlocuit de altcineva care a aratat ca orasul poate capata o fata europeana, doar in 3-4 ani. A frecat menta in Brasov, acum o face in Bucuresti. Trist este ca prin taxele si impozitele pe care le platim ii finantam parazitarea.
  • +1 (1 vot)    
    Asculta vocea ... (Marţi, 28 august 2012, 17:05)

    feisbuk [utilizator]

    Exact ceea ce si cerea Vocea Rusiei USL-ului...
  • +2 (2 voturi)    
    ridicol (Marţi, 28 august 2012, 17:15)

    paolalaan [utilizator]

    du-te ghise draga la un spital de ....dezaxati ..poate reusesti sa-ti revii...
  • +2 (2 voturi)    
    stimati usl-isti.... (Marţi, 28 august 2012, 17:26)

    nedumeritu [utilizator]

    luati-l de acolo si trimiteti-l la control psihiatric. Este, deja, prea mult circ...
  • +2 (2 voturi)    
    dle Ghise... (Marţi, 28 august 2012, 17:32)

    egroeg5 [utilizator]

    eu te inteleg.In calitate de subordonat al securistului Voiculescu iti venea peste mana sa-l refuzi.Pacat de brasoveni,si nu numai,ca trebuie sa suporte asa un individ.
  • +2 (2 voturi)    
    pentru ghise (Marţi, 28 august 2012, 18:08)

    lamaie [utilizator]

    stimabile, la Brasov ai fost pe locul 2 sau3, si ai ajuns deputat de Valea Cetatii!!! te intreb, de cate ori ai venit in Colegiu si ai discutat cu alegatorii? Ne-ai intrebat cand ai propus proiectul de lege cu privire la libertatea presei, dar, acum, ptr. cele 2 proiecte de hotarari privind anularea Deciziei CCR-uli, te-ai consultat cu noi? Poate iti spunea un jurist cat esti de prost ,ca habar nu ai de prevederile Constitutiei, de separarea puterilor in stat, cat te-ai facut de ras,si ca ,noi, cei 10 mil. suntem mai muti de cat 7 mil( vom afla cati, cu adevarat, au votat o singura data din cei mentionati). Comportamentul acestui turnator, singur a recunoscut ca i-a urmarit pe elevii arabi de la informatica,( cica a facut un act patriotic), nu este de mirare. Brasovenii stiu bine cum orasul ajunsese de rasul lumii, cand, timp de 4 ani , un nebun, Botorog, a stat in fata Prefecturii, protestand si facand circ(bine platit , nu spui cine, persoana importanta), folosind un vocabular mizerabil impotriva prefectului, al Presedintelui, pdl-ului.
    Deci, ghise, cel mai prost primar pe care l-a avurt Brasovul, a avut un profesor pe masura, tot un nebun( ala ajuns si la puscarie, in cele din urma)Bravo, bravo, bravo, ne-ai reprezentat orasul
    facandu-te de ras!!! du-te acasa si culca-te ca somnul ratiunii, uite, ce monstrii naste!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Agent dublu (Marţi, 28 august 2012, 18:15)

    dej [utilizator]

    Il pazeste pe Presedinte de crin si dogaru sub infatisarea unui manifestant.
  • +1 (1 vot)    
    Ospiciul PNL............. (Marţi, 28 august 2012, 18:59)

    icu [utilizator]

    Ospiciul PNL nu se dezminte : azi GHISE ,maine CALIMETE, apoi la rand NICOLAESCU, CACARAU-CRETINEL--ANTENESCU, si tot asa intr-o veselie pana doar,doar,o iesi ceva , azi le iese doar ,,CIRC FARA PAINE" lucru la care se pricep de minune !!!!!!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Poate că a pierdut un pariu (Marţi, 28 august 2012, 19:00)

    Fisherman [utilizator]

    Poate că l-au avertizat unii că ideea lui cu amânarea are o motivare ridicolă dar el nu a renunțat iar ei aceia l-au forțat la un pariu: dacă plenul respinge propunerea lui atunci să defileze cu pancarta de gât la Cotroceni.

    În fond nici nu este ceva rușinos să îți expui opinia în public, dar trebuie să ai autorizație.

    Dacă nu a avut-o atunci situația cade în ridicol.
  • +2 (2 voturi)    
    cealalta parte a poporului ... (Marţi, 28 august 2012, 19:27)

    getodacul [utilizator]

    cealalta parte a poporului, considerabil mai mare decat cea mentionata in posterul domnului din imagine, a decis ca ii doare in cot de demiterea voastra, si ca trebuie sa puneti mana sa munciti inloc sa cheltuiti aiurea banii din buget pe dezbateri si referendumuri inutile.
  • +1 (1 vot)    
    DE ACORD CU GETODACUL (Miercuri, 29 august 2012, 9:30)

    vodatepes [utilizator]

    Baieti de la USL ganditi-va ca 10 milioane nu va vrea pe voi, ca daca erau de acord cu masura voastra veneau la vot. Asa ca 7,5 milioane nu este egal cu 10 milioane care nu voteazxa cu voi sau nu voteaza cu nici un politician roman pentru ca sunt satui de jigodii. Acum cand e an electoral va aduceti aminte de poporul roman? ///
  • +1 (1 vot)    
    Alo? Sapunariul? Balaceanca? (Miercuri, 29 august 2012, 9:31)

    obikeno [utilizator]

    Vedeti ca v-a fugit un pacient. Il gasiti in fata Cotroceniului. Face galagie, vorbeste singur...
  • +1 (1 vot)    
    Who's who? (Miercuri, 29 august 2012, 13:01)

    Iulian72 [utilizator]

    Ghisa este... doi?
    Ca in poza apar doua persoane.
  • 0 (0 voturi)    
    Haspazia a decis: Poporul a fost demis! (Sâmbătă, 8 septembrie 2012, 22:24)

    Prinsul [utilizator]

    Haspazia a decis: Poporul a fost demis!