Vocea Rusiei, radio-ul guvernamental rus: "Romania este condusa de la Budapesta. USL mai are sanse reale sa-l demita pe Traian Basescu, dar pentru a reusi trebuie sa actioneze in forta"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 30 iulie 2012, 13:36 Actualitate | Politic

"Premierul ungar, Viktor Orban a devenit persoana-cheie in politica romaneasca si pare a detine controlul asupra votului unui numar impresionant de cetateni romani", se arata intr-un articol aparut luni pe pagina in limba romana a radioului guvernamental rus Vocea Rusiei. "Echipa de la USL mai are sanse reale sa-l demita pe Traian Basescu, dar pentru a reusi trebuie sa actioneze in forta si sa renunte la comportamentul defetist", se mai arata pe site-ul rusesc.

"Imixtiunea externa ar putea fi invocata pentru a justifica validarea referendumului de CCR chiar si in lipsa de cvorum. Parlamentul poate decide repetarea referendumului pentru atingerea cvorumului. Pana la urma, exista si optiunea organizarii unor proteste de strada", se mai arata in articolul publicat de Vocea Rusiei.

Reamintim ca Vocea Rusiei este radio-ul guvernamental rus dedicat strainatatii.























22317 vizualizari

  • +37 (43 voturi)    
    Asta-i radio de propaganda (Luni, 30 iulie 2012, 13:40)

    banel [utilizator]

    Sa inteleg ca le e dor de perioada URSS?
    • +28 (34 voturi)    
      Ha! (Luni, 30 iulie 2012, 14:17)

      DVL [utilizator] i-a raspuns lui banel

      "USL mai are sanse reale sa-l demita pe Traian Basescu, dar pentru a reusi trebuie sa actioneze in forta." (Rusia)

      "Nimic nu e mai rau decat prostia agresiva." (Johann Wolfgang von Goethe)
      • +6 (6 voturi)    
        de fapt (Luni, 30 iulie 2012, 18:09)

        Kor [utilizator] i-a raspuns lui DVL

        Pana la urma, prostia e tot timpul agresiva :)
    • +9 (15 voturi)    
      Nu deageaba... (Luni, 30 iulie 2012, 14:30)

      Dinor3x [utilizator] i-a raspuns lui banel

      ...i se spune Mama Rusia
    • +10 (16 voturi)    
      Eu cred ca cel mai bine ar fi, (Luni, 30 iulie 2012, 14:53)

      FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui banel

      sa se rupa rusia in 10 bucati cu tot cu sistemul lor bolsevic si atunci Romania o sa aiba liniste. Rusia cea mai bogata tara din lume si totul merge la aparatul lor de stat greoi si poporul vai de capul lor.Basescu are dreptate cand le mai da peste gura si ar trebui sa stam cuminti in familia europeana si sa fim aliati cu americanii.
    • +3 (9 voturi)    
      nu stiu daca-i bine (Luni, 30 iulie 2012, 15:04)

      Vuck [utilizator] i-a raspuns lui banel

      ..sau adevarat ce zic astia. Oricum era mult mai rau daca Romania era condusa de la Moscova !
    • -5 (7 voturi)    
      Au dreptate (Luni, 30 iulie 2012, 15:25)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui banel

      Pai ce noi trebuie sa ascultam sfaturi din afara tarii ?
      • +6 (6 voturi)    
        Fiti calmi si spuneti adevarul (Luni, 30 iulie 2012, 18:19)

        fat [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

        Sa ascultam sfatul rusilor de a nu asculta sfaturi din afara tarii. Sesizezi fractura logica?
  • +26 (36 voturi)    
    . (Luni, 30 iulie 2012, 13:41)

    adi.i [utilizator]

    Ce e trist e ca mai devreme sau mai tarziu o sa fim iar un soviet.
  • +25 (31 voturi)    
    Cin' sa iasa (Luni, 30 iulie 2012, 13:41)

    gicu007 [utilizator]

    in strada? Ponta si Hrebe? Cu cate o pancarta fiecare??
    • +6 (10 voturi)    
      Cum cine? (Luni, 30 iulie 2012, 14:58)

      LiviuStefan [anonim] i-a raspuns lui gicu007

      Toti zevzecii ce au dat navala duminica sa viziteze "Vila Dante".
      Si altii ca ei,ca sunt destui.Inclusiv mercenarii colonelului ala pletos.
  • +38 (44 voturi)    
    incredibil (Luni, 30 iulie 2012, 13:42)

    un.Dac [utilizator]

    Cum vin din Rusia indemnari indirecte la protest de strada, exact cum vin din gura lu slugoiu de Mircea Badea & Felix Company.
    • +13 (17 voturi)    
      Mda !!! (Luni, 30 iulie 2012, 14:22)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui un.Dac

      E incredibil asa ceva !! Si UE.....SUA......tac , se fac ca nu vad , nu aud !!!! Vai de capul nostru ce ne asteapta !! Aici nu mai e de glumit..... Simt duhoarea de rus.......Asa cred....
  • +15 (19 voturi)    
    :) (Luni, 30 iulie 2012, 13:42)

    Protoss [utilizator]

    Totusi sa recunoastem ca aceasta prietenie cu Orban l-a ajuta pe Basescum mult acum, oricum ungurii nu votau cu PSD dar ca idee asa...
    • +19 (19 voturi)    
      Corect (Luni, 30 iulie 2012, 14:11)

      Unu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Protoss

      Nu votau cu psd, dar 5% cat reprezinta ei duceau la intrunire cvorumului.
    • +21 (23 voturi)    
      Ati furat dupa un calcul gresit ! (Luni, 30 iulie 2012, 14:28)

      retoric [utilizator] i-a raspuns lui Protoss

      Usl- ul a furat ( chiar si de la bolnavii minta), mai multe voturi decat s-ar fi adunat de la ungurii pasivi.
      Au furat infiorator cel putin 10% din totalul cuantificat. Si au asigurat toate caile de frauda - in special cu urna mobila. S-au prezentat la usa mea dupa orele 20.00 bagandu-mi o cerere sub nas si cu insistente nepermise voiau sa ma conviga sa votez. .Chiar daca ,,am pus cainii pe ei" , sunt convis ca oricum am ,,votat", tot asa cum ,,facusem cerere pentru urna mobila''. Toturor celor care nu votasera pana la orele 18.00 li s-au completat cereri de urna si asa au ,,adunat " peste un milion de voturi. Nemernicii sa nu se planga ca nu au fost sustinuti de maghiari, pentru ca ungurii vin la vot numai daca au de susutinut pe unul de-al lor.
    • +15 (15 voturi)    
      pe de alta parte (Luni, 30 iulie 2012, 14:37)

      pete1 [utilizator] i-a raspuns lui Protoss

      ..ungurii din romania le-au dat peste nas politicienilor udmr-isti, care l-au suspendat pe basescu
    • +5 (5 voturi)    
      ... (Luni, 30 iulie 2012, 14:58)

      dragos234 [utilizator] i-a raspuns lui Protoss

      normal ca nu au votat. USL le-a luat medicina tg mures.
  • +42 (42 voturi)    
    Nu i-a iesit rusului planul A (Luni, 30 iulie 2012, 13:42)

    denvarel [utilizator]

    Si acum incearca planul B? Luarea conducerii cu forta?
    Ma, voua nu va e rusine?
    N-aveti mama, n-aveti tata?
  • +34 (34 voturi)    
    recapitulam (Luni, 30 iulie 2012, 13:43)

    alba_ca_zapada [utilizator]

    tarile UE sint comuniste, sint de parere ca RO fara presedintele demis nu este o tara de drept.
    Pe cealalta parte, Rusia, condusa de cel care a dat azi legea de cenzurare a internetului, care este o tara perfect de drept si democratica, il vrea pe TB demis. Mai mult, ne deschide Rusia ochii si abia acum ne dam seama ca de fapt noi sintem condusi de Budapesta.
    Daca stiam asta ieri, fraudam si eu vreo 100 de buletine de vot! Nu puteau sa faca aceasta declaratie ieri?
  • +39 (39 voturi)    
    daca nici (Luni, 30 iulie 2012, 13:43)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    acum nu se vede sprijinul sovietic fata de usl, atunci nu stiu cind se mai poate vedea. Sprijin, adica finantare si consiliere, in stilul clasic sovietic.
  • +28 (28 voturi)    
    Parca (Luni, 30 iulie 2012, 13:44)

    potaissa [utilizator]

    ma uit la Antena3 cand vad ce scriu astia.Sau invers...
  • +39 (39 voturi)    
    Ar fi mai eficient sa vina Putin sa preia (Luni, 30 iulie 2012, 13:44)

    Bogdan_1 [utilizator]

    conducerea USL. Vad ca sunt ingrijorati ca interesele lor (agentii KGB, mafia rusa, oligarhi, etc) sunt amenintate de prostanacii pe care tot ei i-au pus sa conduca PSD (vechi loc de adunare a tradatorilor rusofili) si PNL (aliniat Moscovei de "interesele" energetice ale lui Patriciu and Comp). Faptul ca Basescu favorizeza capitalul american este un pericol major pentru ei. Disperarea este evidenta si din amestecul direct al propagandei Ruse in demiterea Presedintelui ales. Cam clare lucrurile
  • +24 (26 voturi)    
    Proteste pentru binele romanilor (Luni, 30 iulie 2012, 13:44)

    LoreLiMa [utilizator]

    Ce dragut, cum se gandeste mama Rusia la "binele" nostru! Niste proteste de strada, iata o solutie viabila pe care USL o are la dispozitie...
  • +29 (29 voturi)    
    Pai daca (Luni, 30 iulie 2012, 13:45)

    Pragheza [utilizator]

    Opinia lui Viktor Orban se poate considera imixtiune externa, paginile din manualul teroristului sovietic pe care le citati aici cam ce-ar fi?
  • +32 (32 voturi)    
    Da. (Luni, 30 iulie 2012, 13:45)

    blackbik [utilizator]

    Uite asa imi place Vocea Rusiei. Spumegand.
    • +5 (5 voturi)    
      .... (Luni, 30 iulie 2012, 15:08)

      dragos234 [utilizator] i-a raspuns lui blackbik

      Oh, da. Si mie. Spumegand a neputinta.

      Ei confunda Bucurestiul cu Chisinaul unde fac ce poftesc.
  • +19 (19 voturi)    
    N-aveati voi putere asupra noastra (Luni, 30 iulie 2012, 13:45)

    Arte [utilizator]

    daca n-o primeati direct de la stapanii nostri de azi
  • +20 (20 voturi)    
    cenzura (Luni, 30 iulie 2012, 13:46)

    Egres [utilizator]

    trompeta rusiei instiga din nou. astfel de mesaje ar trebui cenzurate, nu se poate traduce si posta orice mizerie scrisa din strainatate de catre "prieteni"
  • -3 (17 voturi)    
    Orban (Luni, 30 iulie 2012, 13:46)

    Diem [utilizator]

    e un fel de Ponta pe la Unguri, cu derapaje antidemocratice majore. Nu cred ca vreun maghiar de la noi asculta de asa personaj :)
    • +7 (7 voturi)    
      Orban (Luni, 30 iulie 2012, 14:43)

      ravenka [anonim] i-a raspuns lui Diem

      a castigat alegerile cu doua treimi. Ponta a adunat pe toti hotii si a modificat legile dupa cum au vrut el... sau Voiculescu, ma rog... cine conduce adunatura aia?
      Orban nici nu a plagiat. La unguri, Schmitt, presedintele si-a dat demisia dupa scandalul de plagiat.
  • +21 (21 voturi)    
    O mai fi.. (Luni, 30 iulie 2012, 13:47)

    vasglo [utilizator]

    ceva de spus, draga Plagiatore?!....
  • +27 (27 voturi)    
    mda (Luni, 30 iulie 2012, 13:47)

    aaaaa aseee [anonim]

    Traiasca mama rusie !
    lol, in caz ca nu v-ati dat seama ce afiliere are usl
  • +22 (22 voturi)    
    De unde vine forta... USL (Luni, 30 iulie 2012, 13:47)

    cboengiu1284466354445 [utilizator]

    "Echipa de la USL mai are sanse reale sa-l demita pe Traian Basescu, dar pentru a reusi trebuie sa actioneze in forta!?!?"
  • +12 (12 voturi)    
    Unii au realizat planul (Luni, 30 iulie 2012, 13:47)

    Cel [anonim]

    Vedeti aici cum sa realizat prezenta 126%, un prima USL a luat premiul de cel mai eficient fraudator
    http://www.adevarul.ro/locale/craiova/Doljenii-inghesuit-mearga-commune-prezenta_0_746325516.html#
  • +20 (20 voturi)    
    Se aude tavariscii.... (Luni, 30 iulie 2012, 13:48)

    strelka [utilizator]

    Hai, puneti mana pe bate, cum v-a invatat tatucul ilici si impuneti "dorinta poporului" . Stapanii vostri de la est v-au zis ce e de facut, pashol !
  • +26 (26 voturi)    
    Niste cretini! (Luni, 30 iulie 2012, 13:49)

    ticbis [utilizator]

    Hai Ponta, tu poti mai mult!
    Baga o revolutie, sovieticii te sprijina!
    Da tara pe mana lor!
    DE CE nu le explici romanilor care au fost la vot ca vrei sa vinzi tara Rusiei, cu ajutorul lui Voiculescu?
    Europa Occidentala te-a citit de mult, de-aia iti da palme in freza!
  • +20 (20 voturi)    
    Practic (Luni, 30 iulie 2012, 13:49)

    Kepler [utilizator]

    rusii spun USLului ce trebuie sa faca!
    Si Rusia nu este in Uniunea Europeana...
  • +20 (20 voturi)    
    aha (Luni, 30 iulie 2012, 13:49)

    Razvan-TheodorIorga [anonim]

    acum va dati arama pe fata!
  • +22 (22 voturi)    
    Lasa-neeee !! (Luni, 30 iulie 2012, 13:50)

    Ghici07 [utilizator]

    "echipa usl" are sanse mai multe sa dispara din peisaj.. e rusinos, dar sanatos..asa ca, afara si lasati talentele. Iar tu, Rusia, lasa-neee !!!!
  • +29 (29 voturi)    
    daca cineva (Luni, 30 iulie 2012, 13:50)

    dj [utilizator]

    credea ca nu e lovitura de stat tocmai are dovada ca asta a fost.
  • +29 (29 voturi)    
    Asa, baieti, luati aminte! (Luni, 30 iulie 2012, 13:50)

    fLoreign [utilizator]

    Metodele de fraudare le-ati preluat cu succes de la Moscova, acum va rog luati si "indicatiile pretioase"!
  • +26 (26 voturi)    
    sustinere (Luni, 30 iulie 2012, 13:50)

    alpha [utilizator]

    singura sustinere externa pt. guvernul usl e din rusia.ceea ce spune totul.si arata ca decizia de a sta acasa a romanilor a fost de fapt un vot pro Europa.
  • +24 (24 voturi)    
    acum e clar (Luni, 30 iulie 2012, 13:50)

    boogeyman [utilizator]

    cine concerteaza toate povestile astea cu demiterea lui basescu, etc... asta a rusilor nu-i "imixtiune externa"?
  • +23 (23 voturi)    
    NU-I ADEVARAT ! NU-I ADEVARAT ! (Luni, 30 iulie 2012, 13:52)

    pointless man [utilizator]

    Sesizati lucratura ? Sesizati asemanarea pina la identitate cu minciunile LA FEL de sfruntate ale USL-istilor ?

    THE ECONOMIST: În război cu toată lumea. Regimul lui Vladimir Putin a rămas în pană de idei. Nu și de șiretlicuri murdare, din păcate.

    Nicicind lucrurile nu au fost facute mai pe fata.

    CE INDOIELI MAI AVETI ?
  • -38 (40 voturi)    
    Rușii sunt deștepți (Luni, 30 iulie 2012, 13:52)

    Mai mult de un neuron [utilizator]

    Între bunul simț rusesc și fâțâielile de neam prost ale lui Merkel/Barosso/Daul- îi prefer 100% pe ruși. Și sugestiile lor. Să lăsăm PP-ul să orăcăie pentru că numai la asta se pricep. E cumva cea mai mică umbră de bunăstare adusă în Europa de PP ? Neh. Dimpotrivă, doar criză. Deci pa,pa, PP.
    • +14 (14 voturi)    
      atunci (Luni, 30 iulie 2012, 14:03)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

      pleaca in rusia ca noi preferam sa fim tara europeana. Am avut suficient comunism pe vremea lui ceasca si democratie originala pe vremea lui ilici si nu mai vrem.
      • -7 (7 voturi)    
        Prietene, niciodată (Luni, 30 iulie 2012, 14:43)

        Mai mult de un neuron [utilizator] i-a raspuns lui dj

        Niciodată nu vei fi European. Matale în mod special. Pentru că gândești în clișee. Și pentru că ai rămas exact la fel de deștept ca pe vremea lui Ceașcă.
        • +1 (1 vot)    
          Fiti calmi si spuneti adevarul (Luni, 30 iulie 2012, 18:29)

          fat [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

          E cam greu sa invoci clisee ("nu vei fi european") pentru a reprosa cuiva ca le foloseste. Argumente aveti pentru afirmatiile dvoastra?
    • +12 (12 voturi)    
      !!! (Luni, 30 iulie 2012, 14:05)

      CMD [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

      Daca ii preferi pe rusi,am auzit ca au niste locuri libere in Siberia;La revedere!O sa te vizitam,sa ne astepti!!Da?
      • -4 (4 voturi)    
        Cred că ne vor vizita ei cât de curând (Luni, 30 iulie 2012, 14:44)

        Mai mult de un neuron [utilizator] i-a raspuns lui CMD

        Așa e politicos. Și dacă îl dau jos și pe Băsescu și ne dau gaz ieftin și extrem de util.
    • +12 (12 voturi)    
      pa (Luni, 30 iulie 2012, 14:05)

      costinescu [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

      du-te, frate, la rusi, ca si asa ti-a ramas un singur neuron. te rezolva baietii imediat si ti-l extirpeaza si pe ala ca sa poti fi pe placul lui tatuca putin.
    • +8 (8 voturi)    
      Si rusii ce au adus bun .. (Luni, 30 iulie 2012, 14:18)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

      ...Romaniei? 50 de ani de comunism?...
    • +7 (7 voturi)    
      Ha? (Luni, 30 iulie 2012, 14:29)

      Closed [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

      Bunul simt rusesc e un eufemism, o metafora, ceva, cu siguranta.
    • +7 (7 voturi)    
      Rusii sunt vicleni si hoti.. (Luni, 30 iulie 2012, 14:36)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

      ..intreaba-ti bunicii ce au patit in anii 50 cu Armata Rosie in tara si apoi mai taci din gura!!!
      • -6 (6 voturi)    
        Dragă, nu sunt tac-tu din fericire... (Luni, 30 iulie 2012, 14:45)

        Mai mult de un neuron [utilizator] i-a raspuns lui akillies

        Bătrânului tău poți să-i spui oricând și oricum. În rest, politețea se mai învață și cu șuturi în cur, mai ales pentru boci și alte creaturi subumane.
        • +1 (1 vot)    
          Fiti calmi si spuneti adevarul (Luni, 30 iulie 2012, 18:31)

          fat [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

          Afirmatiile dvs privind suturile si craurile subumane fiind, nu-i asa, politicoase?
      • +2 (6 voturi)    
        Intrebare (Luni, 30 iulie 2012, 15:09)

        LiviuStefan [anonim] i-a raspuns lui akillies

        Dar daca bunicii individului erau prietenii nepretuiti ai tovarasilor rusi?
        Nu toata lumea a suferit,ci doar cei ce se opuneau puterii comuniste,nedemocratice.
    • +1 (1 vot)    
      Fiti calmi si spuneti adevarul (Luni, 30 iulie 2012, 18:22)

      fat [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

      Ati putea da exemple de "bun simt rusesc", eventual dincolo de declaratii? Sau de bunastare adusa de rusi in ultima vreme in Europa?

      Multumesc
  • +25 (25 voturi)    
    Ghici!!! (Luni, 30 iulie 2012, 13:52)

    Vreau_in_europa [utilizator]

    Oare declaratiile facute de respectivul radio oare ce sunt. Miroase a imixtiune in treburile Romaniei.
    Rade ciob de oala sparta. Interesele Rusiei au fost clar lezate de imixtiunea premierului Orban. Romania este doar un camp de bataie.
  • +28 (28 voturi)    
    Cu dragoste de la Moscova (Luni, 30 iulie 2012, 13:52)

    alin gr [utilizator]

    In forta.Cu tancurile.Ruseste
  • +27 (27 voturi)    
    Ca tot sunteti pe-aproape de Erevan (Luni, 30 iulie 2012, 13:53)

    Iulian72 [utilizator]

    Ce spuneti e adevarat.
    Cu doua mentiuni: nu suntem condusi ci VOM FI.
    Si nu de la Budapesta, ci de la Bruxelles.

    Si cred ca ne cam invidiati pentru asta.
    Noi vom trai condusi de o lume normala.
    In timp ce voi veti fi... liberi.
    Liberi sa va traiti, in continuare, cosmarul...
  • +27 (27 voturi)    
    Rusnaci, taceti dracului si vedeti-va de treaba! (Luni, 30 iulie 2012, 13:54)

    Metec [utilizator]

    De cand se amesteca mass-media rusa in treburile interne, dand sfaturi "utile" pucistilor? Cine e aceasta Voce a Rusiei si de ce isi doreste demiterea lui Basescu? Rusii sa-si vada de treburile lor si sa nu-si mai bage nasul in tari apartinand UE si NATO! Daca SUA n-ar avea ca presedinte un negru bleg, li s-ar fi dat peste nas demult...
    • +4 (4 voturi)    
      Pai daca nu se descurca! (Luni, 30 iulie 2012, 16:45)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      Nu vedeti ce bulibaseala au facut in 2 luni si n-au reusit nimic? Si acum bravii uselisti sunt gata s-o ia de la capat cum sunt sfatuiti... Nu stiu din ce-or mai plati pensii si salarii la iarna, dar presupun ca pentru Ponta si Crin asta nu e important..
  • +24 (24 voturi)    
    Dasvidania (Luni, 30 iulie 2012, 13:55)

    Razes [utilizator]

    "Pana la urma, exista si optiunea organizarii unor proteste de strada", se mai arata in articolul publicat de Vocea Rusiei...."...si daca nu le reuseste, va fi ca la Radio Erevan: E adevarat ca in Romania este Revolutie? Nu, le-am lasat doar tancurile si Armata a 14 a. Imprunut pentru 50 de ani.....
  • +24 (24 voturi)    
    deci este clar (Luni, 30 iulie 2012, 13:56)

    anticomunist73 [utilizator]

    rusia ne vrea cu orice pret,noua romanilor nu ne mai ramane decat sa iesim in strada la adevarata revolutie impotriva comunismului
  • +16 (16 voturi)    
    prietenii nostri de la est (Luni, 30 iulie 2012, 13:57)

    toubib [utilizator]

    uite-asa vedem cui convine de fapt neasezarea si conflictele din sanul socetatii romanesti
  • +21 (21 voturi)    
    Hm (Luni, 30 iulie 2012, 13:58)

    Closed [utilizator]

    Conform tatucului Ilici, exista si optiunea chemarii minerilor pentrru a planta panselute.

    Mama Rusie vine in sprijinul democratiei. Ca intotdeauna, Romania are un aliat de nadejde la Est, cineva care e dispus sa sprijine libertatea in cuget si simtiri a poporului roman.

    Am spus.

    PS: pentru a ma conforma legii lui Poe, aceasta replica este un pamflet si trebuie luata ca atare.
  • +18 (18 voturi)    
    Iata de unde vine lumina! (Luni, 30 iulie 2012, 13:59)

    VOCEA_MINORITARULUI [utilizator]

    Dragutz comentariul si de ajutor. Ceea ce nu reusesc romanii sa inteleaga cu argumente logice, poate vor reusi mai usor daca citesc astfel de indemnuri proletare. Eu cred ca asa se pastreaza verde Dl. Iliescu, parca-l vad cu castile pe urechi in timp ce curata cartofi la Dna Nina in bucatarie. Cum ce asculta? Vocea Rusiei!
  • +14 (14 voturi)    
    asa si (Luni, 30 iulie 2012, 13:59)

    demaGOGU [utilizator]

    de ce ar trebui sa ascultam "vocea"rusiei

    bleah
  • +19 (19 voturi)    
    Rusii (Luni, 30 iulie 2012, 13:59)

    c_o_d [utilizator]

    jigodii au fost si mai sunt inca. Nu mai pot scapa de mentalitatea stalinista in veci. Dar revenind la comentariul lor, incepe sa devina tot mai clar de unde le-e venit "sangele in .oaie" la ponta si antonescu
  • +7 (7 voturi)    
    Vocea Rusiei ..!? (Luni, 30 iulie 2012, 14:00)

    Doniex [utilizator]

    ...la cum vorbeste aceasta voce...,de ce m.ar interesa ce spune ? Evident ca nu ma intereseaza !

    Iar pe de alta parte referendumul sa desfasurat in Romania,nu in Ungaria ori Rusia !
  • +12 (12 voturi)    
    planul cincinal (Luni, 30 iulie 2012, 14:01)

    accidutzu13 [utilizator]

    asa ne trasa si nea ceasca linii directoare de urmat. acum, farul din est le da uslasilor sarcinile de indeplinit pentru ca planul moscovei sa nu dea gres.
  • +9 (9 voturi)    
    !!! (Luni, 30 iulie 2012, 14:01)

    CMD [utilizator]

    Politica bolsevica este politica pumnului;
  • +7 (7 voturi)    
    offtopic: radio-ul? (Luni, 30 iulie 2012, 14:02)

    artistul000 [utilizator]

    on topic

    astia sunt rusii ... inca nu v-ati prins?
  • +13 (13 voturi)    
    Scenarii KGB-iste in cazul esecului de demitere... (Luni, 30 iulie 2012, 14:02)

    Cetatean-roman [utilizator]

    Vocea Rusiei, radio-ul guvernamental rus: "Romania este condusa de la Budapesta. USL mai are sanse reale sa-l demita pe Traian Basescu, dar pentru a reusi trebuie sa actioneze in forta" Ce sa mai spui ? Discurs de anii'50 !? Lasati prapaganda ! Mai Tovarasilor de la Kremlin (cetatenii rusi n-au nici o vina) voi nu vreti sa intelegeti o data ca Romania este un UE, membra NATO cu parteneriate strategice active cu USA/UK , cu scut instalat definitiv ! Uitati de Testamentul lui Petru cel Mare ! Voi ati pierdut din 1990 pe toare planurile si veti pierde in continuare(vezi Croatia, vine si Serbia) acum Siria. Cat timp crede nomenclatura resapata ca o sa-si mai cumperere linistea interna si lipsa de democratie cu petrol, gaze si alte bogatii naturale ale Siberiei ?
    • +6 (6 voturi)    
      principala lor problemae ca.. (Luni, 30 iulie 2012, 14:34)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui Cetatean-roman

      ..Europa incearca sa devina independenta energetic de Rusia prin intermediul Romaniei si al proiectului Nabucco.. Daca pana acum era doar o ideea, dupa interventiile VR este o certitudine ca Rusiei nu-i convine faptul ca Europa se revolta..
  • +12 (12 voturi)    
    Ooops (Luni, 30 iulie 2012, 14:04)

    sln [utilizator]

    Cu alte cuvinte, planul nostru a esuat, fir-ar... Dar tovarasii nostri din Romania trebuie sa ramina pe baricade si, conform noii directii pe care le-o trasam, sa actioneze "in forta". Uite, le dam niste hint-uri.

    Oricum toate actiunile USL-ului de pina acum au avut iz bolsevic. Daca mai era nevoie de o dovada a prieteniei adinci intre USL acesti amici, uite c-o avem acum.
  • -13 (13 voturi)    
    Pai (Luni, 30 iulie 2012, 14:08)

    sentenced [utilizator]

    Cand Viktor Orban zice "nu mergeti la vot", si aproximativ un milion de romani (nu etnici maghiari), stau acasa, pentru a-si sustine favoritul, e cam clara situatia....
    Genul asta de romani daca ar fi sa aleaga intre Basescu/PDL si Transilvania cred ca nu ar sovai prea mult si ar alege prima varianta.
    • +9 (9 voturi)    
      Ratacit pe un site pro-occidental (Luni, 30 iulie 2012, 14:22)

      Cetatean-roman [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      Domnule, pardon tavariscia, aici suntem de partea cealalta/atlantica; incercati mai la... est, dar aveti grija ca si acolo au inceput cu cenzura....
  • +8 (8 voturi)    
    incredibil... (Luni, 30 iulie 2012, 14:12)

    mihai58 [utilizator]

    Astia chiar te aduc in stare sa zici (ca'n filmele proaste): mori bestie !... mori odata !... nu te potolesti, orice-ar fi !!!
    PS si asta venind de la un om pashnic care chiar n-are nimic cu rusii de rand... c'o avea si ei o majoritate "tacuta si normala" :)
  • +10 (10 voturi)    
    divide et impera (Luni, 30 iulie 2012, 14:13)

    Dan-IoanDinu1308642225493 [anonim]

    Pe de o parte acest Valentin Mândrăşescu, autorul articolului nu exista pe net decit legat de vocea Rusiei. Sunt curios cine se ascunde sub acest pseudonim.
    Pe de alta parte ungurii nu prea au iesit la vot cind nu i-a interesat direct. Noi stim asta dar vedem rosu in fata ochilor de cite ori se aduce vorba de Budapesta. Si atunci V. Rusei a gasit cel mai bun mod de a ii speria pe romanii din Ardeal (si nu numai).
    Eu credeam (partial) ca vorbele lui Base despre directia spre est sunt putin exagerate.
    Dupa acest articol aparut la V Rusiei incep sa cred ca a vorbit chiar prea moderat.
  • +7 (7 voturi)    
    O lupta inutila. (Luni, 30 iulie 2012, 14:25)

    sam22 [utilizator]

    Parerea mea este ca, cea mai buna strategie ca cele doua partide,PSD si PNL sa-l invinga pe Basescu,este o reformare radicala.Romanii au dezvoltat anticorpi la oameni ca Ponta, Antonescu, Voiculescu, Dragnea, Fenechiu, Mazare, Vanghelie, etc.
  • +10 (10 voturi)    
    Le trimit ordinele direct prin radioul public (Luni, 30 iulie 2012, 14:28)

    Berliner [utilizator]

    Rusii nu mai au nicio jena. Transmit ordinele sclavilor usl direct prin radioul public.
    Romanii trebuie sa inteleaga ce se intimpla cu adevarat.
  • +7 (7 voturi)    
    Asta e si invatatura lu Iliescu (Luni, 30 iulie 2012, 14:28)

    zmeurat [utilizator]

    cind o punem de o mineriada sau de o lovitura de stat ii bagam pe unguri in fata........Tov.Ponta invata, invata, invata....asa cum zicea tatucul vostru



    ups am uitat ghilimelele ,le pun acu " ... "
  • +10 (10 voturi)    
    pa pa tovarasi... (Luni, 30 iulie 2012, 14:29)

    akillies [utilizator]

    .. nu mai puneti mana pe Romania!! Nu asa usor!!

    Daca nu ar trebui sa stam la munca si sa muncim pentru tara, am iesi demult in strada sa va aratam demonstratii de strada!! Comunistitlor!!
  • +8 (8 voturi)    
    tovarasu ilici (Luni, 30 iulie 2012, 14:41)

    gsmart123uk [utilizator]

    sa vedem cine pleaca in sectret in rusia ,garantat trebuie urmarit ,mai mult ca sigur in urmatoarele 2 saptamani cineva v-a fi in rusia sa primeasca noi instructiuni....ne asteapta zile grele
    • +2 (2 voturi)    
      Comunicatii moderne (Luni, 30 iulie 2012, 15:09)

      marvio [utilizator] i-a raspuns lui gsmart123uk

      Nu mai este nevoie de deplasare. Acum cei de aici comunica direct prin Internet cu cercurile rosii de la est. Video Live meeting! Si-or fi luat si ei ceva tehnologie IT.

      Si Bin Laden avea!
  • +8 (8 voturi)    
    Lovitura de stat (Luni, 30 iulie 2012, 14:45)

    Draky [utilizator]

    Pana la urma se pare ca evaluarea situatiei ca lovitura de stat nu e deloc exagerata!
    Sunt curios daca reprezentantii NATO au vreo opinie!
    • +4 (4 voturi)    
      nu fi naiv (Luni, 30 iulie 2012, 15:38)

      kostake [utilizator] i-a raspuns lui Draky

      Lucrurile sunt stiute. De aia a plecat Geoana la Moscova cu o zi inainte, de aia a fost plecat Iliescu intr-o tara exsovietica pentru niste dezbateri puerile. De data asta ne-au lasat pe noi sa alegem.Ce mi-e necaz, e ca ar fi mai cinstit ca acesti blestemati de uslasi sa o spuna pe fata, sa comentam, sa dezbatem si om vedea apoi, poate chiar or fi avind dreptate. Dar facind asta in subteran, normal ca trezeste frustrare, nervi si ura.Oricum, sa nu credeti ca Deveselu este bine inghitit de rusi, la fel cum cum nu a fost inghitita de americani problema cu Cuba. Suntem o tara mica, suntem fanfaroni, suntem inundati de agenti rusi, fie de influenta sau chiar de actiune, asa ca nu avem decit o sansa: strins uniti sa acceptam vestul, UE.Nu v-ati intrebat de unde tupeul asta al USL de a actiona cu asemenea dezinvoltura? Aveau spatele asigurat. Singura sansa a Romaniei este ca toti cei care nu sunt implicati in aceasta vinzare a tarii, sa-si dea mina, fie ei pesedisti, liberali sau democrati. Iar cei implicati trebuie scosi de urgenta pe tusa, chiar si prin metode neortodoxe
  • +9 (9 voturi)    
    ilici este cheia (Luni, 30 iulie 2012, 14:51)

    marvio [utilizator]

    Cercuri reactionare de la rasarit s-ar bucura sa ne puna din nou jugul rosu. Apoi Republica Moldova nu va mai fi nicio problema pentru ei. Eventual secesiunea tarii.

    USL in frunte cu Ponta si Antonescu le fac cu inconstienta, jocul. Atata timp cat ilici exista in viata politica si conduce din umbra PSD, Romania nu va progresa pe un drum clar catre democratie.
  • +7 (7 voturi)    
    john (Luni, 30 iulie 2012, 15:05)

    pYt [utilizator]

    acum poate unii din cei ce au voatat ieri isi dau seama dece o mare parte din populatie a stat acasa, eu cred ca acestia s-au gandit la viitorul romaniei. refuz un viitor cu ponta, chucky, voiculescu, dragnea, voicu, hrebenciuc, iliescu(ASTA NU MOARE NICIODATA+, mazare etc etc. Refuz un viitor coordonat din Rusia, eu vreau in europa,
  • +5 (5 voturi)    
    mama vitrega Russia (Luni, 30 iulie 2012, 15:26)

    tigan2012 [utilizator]

    Vocea Rusiei ar fi mai nimerit sa se auda in closet cand tragem apa si nici atunci clar!
  • +4 (6 voturi)    
    ungurii (Luni, 30 iulie 2012, 16:15)

    suka_la [utilizator]

    nu sunt fraieri au stiut interesul lor ca populatie si i-au dat in gat pe politicienii care nu-i mai reprezentau de mult!!
    cinste lor1
    sa vedem ce masuri vor fi luate impotriva acestor curve traseiste de 23 de ani, care au facut posibile atatea aliante oneroase si veninoase pentru poporul roman!!
  • +2 (2 voturi)    
    Cred ca asa se explica (Luni, 30 iulie 2012, 16:35)

    altom [utilizator]

    multe chestii pe care le citim pe forumuri si mai rau, am vazut avantul imberbilor politc Ponta si Antonescu care tot timpul a parut ca au "spatele" extracomunitar asigurat. Cred ca ne-a trecut glontul pe la ureche.....
  • +3 (3 voturi)    
    Dezbina si stapaneste (Luni, 30 iulie 2012, 16:46)

    rosta [utilizator]

    Pana acum n-am dat importanta opiniilor care afirmau ca in spatele pucistilor s-ar afla fortele rusesti. Dar dupa asemenea declaratii incep sa le iau in serios.
  • +2 (2 voturi)    
    in forta (Luni, 30 iulie 2012, 16:58)

    revo [utilizator]

    niscai tancuri, ceva?
  • +2 (2 voturi)    
    si totusi (Luni, 30 iulie 2012, 17:08)

    revo [utilizator]

    presedntele basescu a spus ca (pardon de cacofonie) conducerea rusiei nu se afla in spatele pucistilor.
  • +4 (4 voturi)    
    mai exista ARLUS-ul ? (Luni, 30 iulie 2012, 17:46)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    mai exista ARLUS-ul ?
  • +5 (5 voturi)    
    Hopa!... (Luni, 30 iulie 2012, 18:08)

    Kor [utilizator]

    Aha, acu s-au mai limpezit taberele externe. Daca e sa simplificam: SUA si UE tin cu Basescu, Rusia cu Ponta si Antonescu.

    Acuma, onorabili cetateti romani, dumneavoastra cu cine vreti sa fiti aliati? Ca sa stim si noi cum stam. Tot 7 milioane de romani ar vota pentru iesirea din NATO si UE si intrarea in CSI sub tutela Rusiei? Tare ma indoiesc.
  • +2 (2 voturi)    
    parere (Luni, 30 iulie 2012, 18:17)

    Arl [utilizator]

    Pe site-ul ziarului Timpul din Moldova a aparut in vreo 20 si ceva de episoade o analiza a starii in care se afla Rusia, din mai mult epuncte de vedere ( social, demografic, militar etc). O analiza facuta de un institut rus, nu din afara. E jale, sunt o natie in involutie, supravietuiesc doar din gaze si petrol, restul... Alcoolism, droguri, intoleranta, saracie... Si vreo 98 de milioane de bugetari........
    Deci, personal, nu mai impresioneaza cu nimic.
  • +2 (2 voturi)    
    vocea lui Putin (Luni, 30 iulie 2012, 19:36)

    Eugenn [utilizator]

    Este acolo (http://romanian.ruvr.ru/2012_07_30/83365248/) un paragraf suprarealist care e un indemn si in acelasi timp o amenintare catre USL, care-i considerat prea slab ("pacifist"):

    Imixtiunea externă ar putea fi invocată pentru a justifica validarea referendumului de CCR chiar şi în lipsă de cvorum. Parlamentul poate decide repetarea referendumului pentru atingerea cvorumului. Până la urmă, există şi opţiunea organizării unor proteste de stradă. Dacă politicienii USL nu vor face nimic şi se vor complace cu ideea „coabitării”, suportul popular de care beneficiază astăzi, va dispărea foarte rapid. Sprijinul electoral pe care îl au se datorează aproape în exclusivitate resentimentelor pe care alegătorii îl au faţă de Traian Băsescu. Dacă USL refuză să demonstreze electoratului că este dispus să lupte până la capăt, atunci toate simpatiile negative ale electoratului se vor canaliza spre o altă forţă politică dispusă să-ţi asume rolul de „inamic implacabil” al regimului Băsescu. Trebuie luat în calcul posibilitatea ca acest electorat frustrat şi trădat de „pacifiştii” de la USL poate ajunge la concluzia că trebuie susţinută o forţă politică mult mai radicală, iar istoria demonstrează că asemenea forţe pot apărea pe scena politică la momentele cele mai nepotrivite.