Andrei Marga: Rezultatul obtinut la referendum este totusi excelent. Inca nu avem cifrele finale, s-ar putea sa se realizeze toate tintele

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 30 iulie 2012, 10:46 Actualitate | Politic

"In conditiile cunoscute - vacanta, multi oameni deplasati... rezultatul obtinut este totusi excelent. Pe de alta parte, daca nu ar fi fost boicotul, se realizau toate tintele. Inca nu avem cifrele finale, s-ar putea sa se realizeze toate tintele. Legitimitatea presedintelui suspendat a disparut cu totul", a declarat luni dimineata ministrul de Externe Andrei Marga.

Marga este de parere ca "Romania va face bine sa se inzestreze cu o noua conducere".

In ceea ce il priveste pe presedintele suspendat, Marga spune ca "Aici nu e vorba de relatii personale, e vorba de relatii institutionale. In democratie nu conteaza doar legalitatea, ci si legitimitatea. Aceasta legitimitate este fisurata in cazul pe care l-am amintit."





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

4335 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Legitimitatea lui Marga (Luni, 30 iulie 2012, 10:51)

    Kepler [utilizator]

    este asemanatoare cu a lui Putin.
    • +1 (3 voturi)    
      nu-i bine vara? (Luni, 30 iulie 2012, 11:43)

      foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      atunci trebuia suspendat in septembrie! sau vi s-a facut frica de rezultatele economice?
    • +1 (3 voturi)    
      nedumerire (Luni, 30 iulie 2012, 13:02)

      toiu [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      La asta nu i-a spus nimeni ca USL a pierdut referendumul?
    • 0 (0 voturi)    
      este leit leonid brejnev (Luni, 30 iulie 2012, 15:48)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      aceiasi fatza colturoasa, privire piezisa pe sub sprincene groase si nesimtire cat cuprinde.

      putin este elegant, chiar domn.

      cat de legitiimitatea mangafalei din cluj, vom mai vede..

      e timpul ca usl sa scoata echipa de oameni, sa retraa talibanii, daca vrea sa mai guverneze.

      se pare ca lovitura de stat le mai bantuie noptile, visele.
  • +10 (12 voturi)    
    Un nou referendum (Luni, 30 iulie 2012, 10:51)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Tovarasu' Marga, propuneti conducerii USL urmatoarea tema: organizarea unui nou Referendum cu o singura intrebare "Romani, doriti sa plece Basescu sau USL?" Si apoi o sa vorbim despre legitimitate cat timp veti dori.
  • +9 (11 voturi)    
    Daca nu mai crede in legitimitatea Presedintelui (Luni, 30 iulie 2012, 10:52)

    Bogdan_1 [utilizator]

    Marga trebuie sa plece. Inseamna ca ignora legile si mai mult nu poate fi un exponent al politicii externe pe cere Presedintele este chemat sa o conduca. Mai bine revine la "filozofia" lui (activist comunist) si relatiile "internationale" personale (agent KGB)
  • +2 (4 voturi)    
    da da (Luni, 30 iulie 2012, 10:54)

    ca_32 [utilizator]

    o noua conducere, deci cand va faceti bagajele?

    si cu asta ca nu conteaza doar legalitatea, ci si legitimitatea, adica aia cand nu va convine ceva, pac e ilegitim, nu conteaza ce zice legea sau constitutia, e ilegitim si punct nu?
  • +2 (4 voturi)    
    inca nu-i tarziu!!!!! (Luni, 30 iulie 2012, 10:59)

    d_b [utilizator]

    ...s-ar putea sa va realizati toate tintele si visele....daca scoateti repejor o OUG prin care sa convingeti mapamondul ca 1+1=6.
    Ce atata big deal pentru gasca voastra de jivine?
  • +2 (2 voturi)    
    tinte??????????? (Luni, 30 iulie 2012, 11:02)

    tanu [utilizator]

    domnule Puscariabil ce-ar fi sa te mai uiti in programul USL de guvernare si sa vezi care sunt tintele pe ca le-ati promis ?au trecut 3 luni si nu a-ti facut nimic economic si sincer nici nu cred ca o sa realizati ceva,daca nu pt noi cei 12 milioane macar pt cei care au votat trebuie!!!!!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    bine mai, Shrek! (Luni, 30 iulie 2012, 11:03)

    catelu [utilizator]

    Daca si voua v-a placut e in regula. Cand mai vreti o bataie din asta trebuie doar sa cereti :-)
  • +4 (4 voturi)    
    asa este (Luni, 30 iulie 2012, 11:09)

    I [utilizator]

    Marga are dreptate: rezultatul este excelent. Va urez cat mai multe rezultate "excelente" comunistilor!

    Astia sunt genul de oameni pe care ii prinzi cu mana in buzunar si ei te mint in fata ca nu te furau, doar tu esti de vina ca nu intelegi ce au vrut ei sa faca.
  • +4 (4 voturi)    
    poate tu, Marga (Luni, 30 iulie 2012, 11:19)

    d_b [utilizator]

    esti DEPLASAT!
  • +5 (5 voturi)    
    Govorit (Luni, 30 iulie 2012, 11:22)

    mos ion roata [utilizator]

    Maskva!
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Luni, 30 iulie 2012, 11:22)

    Ariona [utilizator]

    fisurat este el la creier, la fel cei care din guvern in frunte cu Ponta si Antonescu si toate partidele care ii sustin pe acesti descreierati...
  • +2 (2 voturi)    
    asculta (Luni, 30 iulie 2012, 12:56)

    zigot [utilizator]

    ..bre profesore universitar!
    ori e excelent ori e "totusi", ca ambele nu se potrivesc decat la puUSLamale
  • +2 (2 voturi)    
    tinte (Luni, 30 iulie 2012, 13:10)

    revo [utilizator]

    urmariti articolul de la http://www.curentul.ro/2012/index.php/2012073074860/Bref/Rezervistii.html.
    Apropo de epurarea mentionata in informarea tov. consilier de ambasada rosie, oare intre tinte se afla si hidroelectrica? Se face "curatenie" pt. a fi predata fara contracte paguboase marelui "investitor" de la rasarit?
  • 0 (0 voturi)    
    Marga are dreptate (Luni, 30 iulie 2012, 13:20)

    blackbik [utilizator]

    Gura mincinosului adevar graieste.
    Da, rezultatele sunt excelente. In pofida "tintelor neatinse".
    Marga se pare ca se inscrie in PDL.