Cresteri majore ale prezentei la vot in ultimele 3 ore ale referendumului in judetele Olt, Teleorman si Mehedinti. In Bucuresti, Sectorul 3 (Robert Negoita - PSD) a avut cea mai slaba participare la vot. Judetele cu populatie maghiara semnificativa au fost codase la vot

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 30 iulie 2012, 0:53 Actualitate | Politic

 documente
Estimarile oficiale prezentate de Biroul Electoral Central dupa incheierea referendumului arata cresteri uriase ale prezentei la urne in ultimele 3 ore de vot in judetele Olt (19,18 puncte procentuale), Mehedinti (13,19 pp) si Teleorman (16,38 pp). E vorba despre cele 3 judete fruntase la prezenta, in conditiile in care cresterea medie a prezentei la vot in ultimele trei ore pe toata tara a fost de aproximativ 8 puncte procentuale.

Cresterile din cele trei judete sunt proportionale cu numarul fraudelor sesizate de PDL si ONG-uri care au avut observatori la procesul de votare.

Datele de la BEC arata si ca Sectorul 3 (condus de PSD-istul Robert Negoita) a fost de departe cel mai slab din Bucuresti in privinta prezentei. In Sectorul 3 au votat 35,89% dintre alegatorii de pe liste, pe cind prezenta in toate celelalte sectoare a fost de peste 40%, cu un virf in Sectorul 4 (Cristian Popescu Piedone - 42,24%).

Cele mai mici prezente s-au inregistrat in judetele din Ardeal cu populatia semnificativa maghiara:

  • Harghita - 11,56%
  • Covasna - 20,60%
  • Satu Mare - 28,23%
  • Mures - 33,96%
  • Arad - 34,99%

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

7034 vizualizari

  • +12 (18 voturi)    
    Noapte buna USL (Luni, 30 iulie 2012, 0:55)

    potaissa [utilizator]

    forever!
  • +14 (20 voturi)    
    ... (Luni, 30 iulie 2012, 0:58)

    dragos234 [utilizator]

    Au trisat mai rau ca la bac. Infiorator.

    Nici macar nu sunt judete turistice.
    • +12 (16 voturi)    
      Cei trei care au speriat vestul! (Luni, 30 iulie 2012, 8:17)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui dragos234

      Cred ca-n alea trei judete au votat si vii si mortii si septelul!
    • +1 (3 voturi)    
      DNA-ul........ (Luni, 30 iulie 2012, 10:21)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui dragos234

      ........nu ar avea material de studiu in aceste judete ??? Nu ar tre facute verificari ??? E strigator la cer ce au facut derbedeii astia !!!!
  • +11 (17 voturi)    
    Frauda (Luni, 30 iulie 2012, 1:00)

    Draky [utilizator]

    Frauda.
  • +11 (17 voturi)    
    partea (Luni, 30 iulie 2012, 4:44)

    Kepler [utilizator]

    de copy-paste a acestui referendum este mai ales in aceste trei judete dar este evident ca au fraudat si in altele. Chiar si asa nu cred ca au ajuns la jumatatea de care au atita nevoie acesti mafioti.
  • +5 (9 voturi)    
    s'au prin si ei (Luni, 30 iulie 2012, 7:43)

    nash pandelica [utilizator]

    de greseala si confuzia cu numele de la locale.
  • +11 (17 voturi)    
    Au fraudat cel putin 5% (Luni, 30 iulie 2012, 8:05)

    calin__ [utilizator]

    Ma bucur ca Basescu a inteles repede si a indemnat oamenii sa nu mearga la vot. Intr-o lupta directa, USLu sunt in stare de orice. Si asa bag mana in foc ca au furat, insa nu suficient cat am lipsit noi. Felicitari tuturor romanilor care si-au dat seama de ce se intampla. Multumiri de asemenea maghiarilor care au ales, parerea mea, sa nu se implice. I-a durut in basca daca il ajuta pe Base sau pe USL. Astea au fost regulile si mi se pare corect. Popularitatea unui presedinte variaza pe parcursul mandatului. Asta nu inseamna ca trebuie incercata suspendarea de fiecare data cand e ne-popular. A fost capriciul USLului si pentru asta am platit cu cursul euro-leu si vom mai plati si cu altele. Urmeaza sa le mai dam o palma la alegerile din toamna.
  • +8 (10 voturi)    
    E o indicatie clara de frauda. (Luni, 30 iulie 2012, 8:57)

    Bogdan_1 [utilizator]

    Daca ar fi fost observatori independenti in acele judete ar fi fost verificate listele suplimentare si mai ales votul multiplu. Asa nici observatori nici software de verificare vot multiplu, Ponta poate sustine din nou ca nu s-a intamplat nimic (cu adevarat nimic - ce inseamna la "valoarea" lor peste 200 incidente cu aspect penal) si ei sunt cel mai cinstit (plagiat, incompatibilitate, frauda electorala) si competent (cursul, 0 programe economie, 0 credibilitate UE si FMI) guvern.
  • +5 (7 voturi)    
    o idee (Luni, 30 iulie 2012, 9:15)

    rezis [utilizator]

    ar fi o mare greseala a celor din pdl daca nu continua urmarirea fraudelor pina la capat
  • +5 (7 voturi)    
    Cred ca s-au fraudat 25% din voturi in Olt (Luni, 30 iulie 2012, 9:20)

    Alui [utilizator]

    E foarte grav! Daca nu se rezolva situația prin securizarea votului, USL -ul poate controla viitoarele alegeri.
  • +5 (7 voturi)    
    Pe banii nostri (Luni, 30 iulie 2012, 9:26)

    alnimanui [utilizator]

    Daca toate acestea s-ar intampla numai la televizor, ar fi OK. Numai ca sunt reale , ne afecteaza numele si buzunarul. Pentru cei care au si bunul simt. Prostitutia politica inventata de comunisti da muguri noi si vezi oameni alfel impotenti in lumea reala devenind lideri la TV
  • +4 (8 voturi)    
    Incredibila frauda olteneasca (Luni, 30 iulie 2012, 9:49)

    tibiro [utilizator]

    Dumnezeule nu pot sa cred, in Olt in ultimele 3 ore a crescut cu 20% prezenta la vot.
    In Olt au fost 393969 persoane cu drept de vot, si din cate am vazut 112 sectii de votare. Asta inseamna ca in ultimele 3 ore au votat aproximativ 78000 de persoane, adica usor peste 700 per sectie. Impartind la numarul de ore/minute, iese o medie pe FIECARE sectie de 4 persoane pe minut.

    4 PERSOANE PE MINUT DUPA ORA 20:00! Incredibil, il faceti de ras pe Nea' Marin.
    • +1 (1 vot)    
      Oltenia! (Luni, 30 iulie 2012, 11:56)

      ad1na [utilizator] i-a raspuns lui tibiro

      Ma mandream ca sunt Olteanca, dar acum... poate n-o sa mai spun la nimeni. Mi-e rusine!
  • +1 (1 vot)    
    ce se intimpla cu sudul tarii? (Luni, 30 iulie 2012, 11:18)

    Dan-IoanDinu1308642225493 [anonim]

    distributia voturilor imi aduce aminte de situatia din Italia (Nordul industrializat si democratic fata de sudul clientelar si condus de catre baronii mafioti locali, caci au si ei asa ceva).
    Cred ca si sudul nostru sarac are oamenii legati clientelar de baronasii locali ai satelor.
    Oricum, consider ca sunt suspecte toate judetele in care prezenta la acest vot a fost mai mare decit prezenta de la alegerile locale.
    Iar ce a fost la Olt este absolut incredibil. Oare exista filmulete in care sa vedem oamenii bulucindu-se dupa ora 20 catre sectiile de votare?
  • +1 (1 vot)    
    sector 3 (Luni, 30 iulie 2012, 11:53)

    ad1na [utilizator]

    bravo vecini!, ma mandresc cu voi!
    • 0 (0 voturi)    
      :) (Luni, 30 iulie 2012, 13:10)

      freedomforall [utilizator] i-a raspuns lui ad1na

      mersi,vreo 8 vecini vroiau sa mearga la vot si sa voteze NU dar i-am convins ca e mai util lipsa de la cabina :)),se pare ca cei din sec.3 sunt mai deschisi la minte,totusi nu pot sa ma intreb cum a castigat primaria mafiotul pedofil..probabil confuzia de nume si banii ff multi investiti in campanie