Eugen Nicolaescu: Il somez public pe Traian Basescu sa se prezinte la vot, altfel sa plece de pe acum acasa

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 29 iulie 2012, 20:28 Actualitate | Politic

Presedintele interimar al PNL Bucuresti, Eugen Nicolaescu, i-a solicitat duminica presedintelui suspendat Traian Basescu sa isi exercite calitatea de demnitar al statului roman si sa se prezinte la vot, chemandu-i si pe cetateni la vot, in caz contrar Basescu putand pleca de pe acum acasa, transmite Mediafax.

"E ora 20.00 si presedintele suspendat, Traian Basescu, nu s-a prezentat la vot. Il somez public sa-si exercite calitatea de deminitar al statului roman, sa se prezinte la vot, sa cheme cetatenii la vot, ca sa se respecte Constitutia si legislatia tarii. Altfel, Traian Basescu trebuie sa plece de acum acasa", a spus Nicolaescu.

El a spus ca presedintele Romaniei e primul chemat sa respecte Constitutia si legile tarii.

"La sugestia lui Traian Basescu - si sunt convins ca acesta e adevarul - CC a obligat Parlamentul sa introduca cvorum la referendum. La vremea respectiva presedintele in exercitiu, Traian Basescu, apoi suspendat, a solicitat cetatenilor sa respecte decizia CC si sa se prezinte la vot. Apoi, cand a vazut ca scorul e total nefavorabil pentru el, le-a solicitat cetatenilor sa nu se prezinte, spunand ca el se va prezenta", a spus Nicolaescu.

El a mai sustinut ca la ora 19.30 numaratoarea paralela a USL a relevat faptul ca au votat 7 milioane de cetateni, adica 39,6% din totalul celor inscrisi pe listele electorale.

Duminica, presedintele suspendat, Traian Basescu, si-a indemnat simpatizantii sa nu mearga la vot si a evitat sa spuna daca el merge sa voteze.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

4742 vizualizari

  • +30 (30 voturi)    
    ****** (Duminică, 29 iulie 2012, 20:33)

    Andradda [utilizator]

    la ora 22:59, Basescu poate vota linistit.
    pana atunci puteti sa-l pupati in dos Dle Nicolaescu!
    Si chiar daca nu voteaza, tot in dos puteti sa-l pupati.
    Lasati amenintarile ca nu tin!
    • +7 (7 voturi)    
      lasa, sa il (Duminică, 29 iulie 2012, 22:07)

      releu [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      pupe si in fata, nu doar in dos...
  • +30 (30 voturi)    
    Pai putina rabdare.. (Duminică, 29 iulie 2012, 20:33)

    Alius [utilizator]

    Basescu va vota la ora 22:55 si va indemna si romanii sa iasa la vot tot atunci ... In alta ordine de idei, nu vad cine esti tu sa-l somezi pe Basescu, sau pe oricine altcineva, sau in ce calitate faci aceasta somatie.
  • +29 (29 voturi)    
    WTF (Duminică, 29 iulie 2012, 20:33)

    slice_of_life [utilizator]

    Ma uit si nu cred.... unde scrie in Constitutie ca votul e obligatoriu. Ba din contra, constrangerea sau mita pt participarea fortata la vot se pedepseste. Votul este un drept, nu o obligatie. Mai ales la un referendum de consultare a populatiei.
  • +28 (28 voturi)    
    uslamistii au pierdut, morcovul e mare in PNL (Duminică, 29 iulie 2012, 20:36)

    Daniel [anonim]

    de maine Crin se va intoarce la sediul PNL nervos ca nu mai e presedinte... si sigur va incepe sa taie capete...

    Sa va trimitem un kg de morcovi, domnu' Nicolaescu?
  • +29 (29 voturi)    
    Ce grija are de el!!! (Duminică, 29 iulie 2012, 20:37)

    dcr [utilizator]

    Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.
  • +24 (24 voturi)    
    asta se numeste disperare.... (Duminică, 29 iulie 2012, 20:38)

    celebra [utilizator]

    deja va este frica, nu?
  • +27 (27 voturi)    
    In ce calitate someaza, (Duminică, 29 iulie 2012, 20:38)

    anina [anonim]

    Eugen Nicolaescu unui cetatean liber al Romaniei, sa se prezinte la vot? Mai ramane sa declare ca este neconstitutional! Asa este bine sa vada cu ochii lui, ca MAJORITATEA romanilor il someaza pe el si USL-ul lui sa-si dea demisia si sa plece! Vrem un PARLAMENT curat si conform cu interesele noastre, ale prostilor care ne credeti domnule liberal fals!
  • +26 (26 voturi)    
    Basescu (Duminică, 29 iulie 2012, 20:38)

    Kepler [utilizator]

    este in acest moment suspendat asa ca din aceasta cauza nu se poate prezenta la vot! Ha haha!
    Nicolaescu poate sa someze cit vrea, trebuie sa inteleaga ca este parte de democratie ce decide o persoana sa faca.
  • +30 (30 voturi)    
    Dar de ce... (Duminică, 29 iulie 2012, 20:40)

    Skeptical [utilizator]

    ... sa n-o somezi pe soacra-ta, mai Nicolaescule?

    Cine sinteti voi, sa "somati" Presedintele ales al Romaniei? Sa mearga pe sirma dupa cum ii cintati voi?

    Daca nici dupa asta nu ajungeti la puscarie, cu neamul vostru de tradatori de tara si de distrugatori ai economiei, inseamna ca degeaba l-am sprijinit pe Traian Basescu.

    Noi, poporul il putem soma pe domnul Presedinte sa nu va ierte, puslamalelor, ci sa se asigure ca veti fi urmariti penal cu toate mijloacele legale posibile.
  • +21 (21 voturi)    
    pleacare (Duminică, 29 iulie 2012, 20:40)

    luky [utilizator]

    trebuie sa plecam toti?
    • +7 (7 voturi)    
      Sigur (Duminică, 29 iulie 2012, 22:00)

      Orpheus [utilizator] i-a raspuns lui luky

      Eu chiar sunt acasa :)
  • +28 (28 voturi)    
    si eu il somez public (Duminică, 29 iulie 2012, 20:41)

    cristi [anonim]

    pe nicolaescu sa isi dea demisia din toate functiile pentru ca e un dobitoc.

    floare verde si-o lalea, pregatiti-va de scandal.
    • +10 (10 voturi)    
      ora 18 (Duminică, 29 iulie 2012, 21:49)

      o voce [anonim] i-a raspuns lui cristi

      SMS de la nr:0729204611

      ''Nu pot ei boicota cat putem noi vota! Vino la vot''

      Tin sa-l contrazic pe (ne)fericitul posesor al acestui telefon:
      Nu puteti voi fura cat putem noi BOICOTA!!!
  • +22 (22 voturi)    
    serios? (Duminică, 29 iulie 2012, 20:41)

    xna [utilizator]

    era sa-mi sara mancarea din gura cand am citit titlul :))
  • +25 (25 voturi)    
    Sleahta bolsevica incepe sa devina disperata? (Duminică, 29 iulie 2012, 20:41)

    ncy [utilizator]

    Tovarase demnitar nicolaescu, probabil ca ati uitat ca traim intr-o tara DEMOCRATA si LIBERA.
    Cetateanul BAsescu ARE DREPTUL LA VOT,
    niciun cetatean al acestei tari nu poate fi OBLIGAT sa voteze,....
    si cu plecatul acasa,....
    aveti bagajul facut deja, hoti nenorociti ce sunteti ? ? ?
  • +25 (25 voturi)    
    Ca daca nu CE o sa faceti???? (Duminică, 29 iulie 2012, 20:43)

    mnicku [utilizator]

    .- o sa-i furati caii de la bicicleta ??
  • +25 (25 voturi)    
    Neica nimeni Nicolaescu ! (Duminică, 29 iulie 2012, 20:45)

    Cami2012 [utilizator]

    Cine este acest neica nimeni ? A, este acela care a facut praf sistemul de sanatate cand era ministrul sanatatii ! Asta se cred in junta, ce este aceea "il somez" ? Mai este pana la ora 23.00 . Nu ati stabilit voi ora ? Pune Nicolaescule , mana si citeste si lasa somatiile : intr-o democratie dreptul de a vota este UN DREPT nu o obligatie . Asa ca fiecare are dreptul, sa voteze sau SA NU VOTEZE. Pai cum, acum e presedinte, parca ziceati ca nu e .Daca ati fost atat de prosti si nu ati dat voi o OUG sa fie votul obligatoriu .Tinea referendumul o saptamana. Aveati si timp sa masluiti . Vezi ca sunt toti ziaristii din Europa la Bucuresti si ce transmit e de jale.
  • +22 (22 voturi)    
    Nu va enervati... (Duminică, 29 iulie 2012, 20:45)

    Cetatean-roman [utilizator]

    Tov. Nicolaescu va rog sa nu va agitati. Doamne fereste sa vi se faca iara rau...Va recomand un dus rece si... un somn adanc.
  • +23 (23 voturi)    
    paiul si barna (Duminică, 29 iulie 2012, 20:46)

    costinescu [utilizator]

    dar ce ati facut voi prin alianta cu turnatorii si comunistii, cum se numeste? cumva prostitutie politica? si voi vreti sa venim sa votam pentru prostituate? in niciun caz! nu in viata asta!!! daca prin absurd maine ar invia Maniu, v-ar impusca pe toti pnl-istii si ar desfiinta partidul, nu inainte de a-si cere scuze public pentru ca a permis asa ceva. hai, la lada de gunoi cu voi!
  • +20 (20 voturi)    
    Jenule draga, (Duminică, 29 iulie 2012, 20:47)

    potaissa [utilizator]

    in Romania exista un DREPT de vot.Sau intelegi si tu numai atat din legislatura cat Ponta?(da ,nenea ala pentru care plagiatul este doar o gluma proasta desi se spune c-ar fi jurist)
  • +22 (22 voturi)    
    Pai, (Duminică, 29 iulie 2012, 20:47)

    cristi [anonim]

    eu vara nu votez! Boicotez! Vedem noi de maine incolo cine a respectat "Constitutia si legislatia tarii" si cine are de dat socoteala! USL, adio! Singurul lucru bun e ca ati trezit dreapta din amorteala!
  • +20 (20 voturi)    
    Cu ce drept? ma intreb ???? (Duminică, 29 iulie 2012, 20:47)

    VASILE [anonim]

    CU ce drept somati public? votul e liber, e obtiune personala,Nu poti obliga D-le ,pe nimeni .E abuz ce faci matale si inca unul public.
  • +20 (20 voturi)    
    iar eu te somez, bolsevicule (Duminică, 29 iulie 2012, 20:48)

    nostradamus12 [utilizator]

    sa te cari din Romania, in maica rusie, de unde iti primesti banii pentru asasinatul la care iei parte
  • +22 (22 voturi)    
    NU IESITI la VOT (Duminică, 29 iulie 2012, 20:50)

    NU IESITI la VOT [anonim]

    Atentie mare dragi romani!!! Dupa cum vedeti iesirea la vot pana in prezent este un esec total pentru Mafia USL si din acest motriv au trecut la metode si mai marsave: transmit mesaje in teritoriu DIN PARTEA P D L-ului- de mobilizare a celor care boicoteaza acest referendum ilegal, nejustificabil!!
    NU luati in seama aceste mesaje ordinare de manippulare!!
    P D L nu indeamna populatia la vot!
    P D L cere tuturor romanilor sa NU PARTICIPE la aceasta mascarada facuta pe banii nostri!!
    V-ati intrebat cine plateste aceasta risipa colosala, doar ca sa se faca voia puscariabililor de la USL si a lui Voiculescu?
    V-ati intrebat cati bani sau aruncat NEoficial in aceasta batalie surda doar pt a pune mana pe puterea TOTALA, asa cum a anuntat Voiculescu?
    Romani, NU IESITI LA VOT! NU raspundeti indemnului fals facut de ciumele USL-iste!
    Toate mesajele ca si cum ar veni din partea P D L-ului, SUNT FALSE.....P D L va roaga sa NU iesiti acum pe seara la vot, numai asa veti putea sanctiona Mafia USL, numai asa puteti salva Justitia!! Numai asa putem ramane in Europa!
    NU IESITI LA VOT!!
    NU IESITI LA VOT!!
  • +18 (18 voturi)    
    Demisia (Duminică, 29 iulie 2012, 20:50)

    vasile-roaita [utilizator]

    faceti bine si dati-va demisia pentru ca poporul nu va vrea. daca nu sinteti in stare sa adunati mai mult de 50 % din alegatori (cu tot cu furturi de voturi) inseamna ca toata mascarada asta de a demite presedintele nu v-a reusit.
    Demisia !
  • +16 (16 voturi)    
    Procente reale ora 19 (Duminică, 29 iulie 2012, 20:50)

    Procente reale ora 19 [anonim]

    Procentele reale facute de numaratoarea in paralel a PDL sunt de 31%, la ora 19:00. Acestea sunt procentele reale si nu cele aruncate de USL incercand sa dezinformeze populatia.
    NU IESITI LA VOT dragi romani. Avem sansa ca pana la orele 23:00 sa stricam jocurile ciumei USL
    NU RASPUNDETI provocarilor de a iesi la vot acum, pe seara, P D L va indeamna sa ignorati si sa boicotati puciul facut pe banii nostri
  • +18 (18 voturi)    
    @Eugen (Duminică, 29 iulie 2012, 20:52)

    bogdan192 [anonim]

    Eu. Gen. Vezi ca tu in curand o sa fii chemat la niste instante pentru denunt calomnios. Zice-se...
  • +17 (17 voturi)    
    ia sa vedem.... (Duminică, 29 iulie 2012, 20:52)

    eu [anonim]

    "În mai 2008, procurorii Direcției Naționale Anticorupție au început urmărirea penală împotriva lui Eugen Nicolăescu și a deputatului Cristian Boureanu, vicepreședinte al PD-L, pentru „abuz în serviciu contra intereselor publice”. Cei doi sunt acuzați că, în anul 2000, pe când erau membri în Adunarea Generală a Acționarilor (AGA) de la Loteria Națională, au aprobat un act adițional la un contract dintre Loterie și firma grecească Intracom, care a adus companiei românești pagube de peste 120 de milioane de euro[2]. "

    De asta Loteria Romana cu incasari uriase are pierderi.

    Sursa : Wikipedia.org (( da, domnule Ponta, asa se face ))
  • +19 (19 voturi)    
    Haoleu... (Duminică, 29 iulie 2012, 20:52)

    Zgabeartza Iftode [utilizator]

    ... mintosule, somezi, ha? Acum cativa ani cand nu va convenea nici tie nici lui Tariceani, nici lui Iliescu, nu votati. Acum somati ca altii sa voteze? Nu v-ar mai rabda pamantul.
  • +16 (16 voturi)    
    Sobolanii (Duminică, 29 iulie 2012, 20:54)

    Adrian1 [utilizator]

    Sobolanii rosii sunt disperati lol.
  • +16 (16 voturi)    
    Culmea democratiei!!! (Duminică, 29 iulie 2012, 20:54)

    UnRoman LaVot [anonim]

    Adica vreti sa ne luati si dreptul de a protesta astfel impotriva minciunilor? "Domnule" Nicolaescu avem DREPTUL sa votam si OBLIGATIA morala sa boicotam (cum crede fiecare) actiunile voastre impotriva POPORULUI ROMAN!!!
    HOTII striga HOTII! Cu ADEVAR, nu cu MINCIUNA convingeti electoratul sa vina la vot!

    P..S. Da DOAMNE romanului mintea cea de pe urma, pana nu-i prea tarziu!!!!
  • +18 (18 voturi)    
    esti cumva suparat d-le Nicolaescu ? (Duminică, 29 iulie 2012, 20:55)

    Berbecutu [utilizator]

    esti ofticat ca nu vine Traian la vot ? sau ca 3/4 din Romani nu sunt de acord cu porcariile voastre ?
    pai de ce sa vina ? sa valideze lovitura voastra de stat ? e obligatoriu votul si noi nu stim ?
    Nu d-le ciumete, singura prezenta obligatorie era a voastra a parlamentarilor, in parlamentul Romaniei, parlament finantat din sudoarea muncii noastre, a celor care au stat azi acasa ca sa se odihneasca, a celor care maine merg din nou la munca, sa stranga bani pt. a plati taxele la stat !
  • +18 (18 voturi)    
    du-te ma ...:) (Duminică, 29 iulie 2012, 20:55)

    vvvali [utilizator]

    Eugene...ai nevoie de-un distonocalm?
  • +16 (16 voturi)    
    Si care (Duminică, 29 iulie 2012, 20:59)

    mihai_42 [utilizator]

    e problema bai Nicolaescule, s-a facut ora 23 si nu a votat basescu? E timp....
  • +18 (18 voturi)    
    disperare mare la usl (Duminică, 29 iulie 2012, 21:00)

    sighetean [anonim]

    tovarasul nicolaescu, las-o mai moale ca nu-i frumos sa fii chiar atat de disperat. e perfect constitutional sa nu votezi. la fel cum voi, cand v-a convenit la referendumurile trecute, ati propovaduit neparticiparea la vot, la fel poate face si basescu si pdl-ul.

    iar cu 39.6%, ne laaaaaasi???? mai puteti minti mult? ia sa vedem la 21.30, cat de mult ai plusat? sau atat e norma. dar tare mi-e ca si cu cifra asta n-ajungeti la 50% !
  • +15 (15 voturi)    
    Nu zau ? (Duminică, 29 iulie 2012, 21:00)

    francoromanul [utilizator]

    De cand pana cand scrie in Constitutie ca este obligatoriu sa votam (inclusiv presedintele) ? Tovarasii astia "de la PNL" (unde sunteti voi, Bratienilor, sa vedeti ce a ajuns partidul liberal ? - am scris intentionat cu litere mici) devin la fel de comici precum PSD-ul. Cred ca problema Romaniei este (si - din pacate - va ramane) clasa politica. Orice politician exagereaza oleaca atunci cand prezinta pozitia proprie, dar dincolo de exagerare devine comic. Bravo , mult stimate tovarase Nicolaescu, m-ai facut sa rad. Tine-o tot asa, pentru ca insemnarile pe care le adun din putul gandirii PSD-iste si liberale vor face sa devin un demn urmas al lui Caragiale.
  • +17 (17 voturi)    
    si eu (Duminică, 29 iulie 2012, 21:01)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    il somez pe nasosul slugoias nicolaescu sa ia un diazepam si sa se duca la culcare. E cel mai bun lucru pe care il poate face.
  • +14 (14 voturi)    
    50%? (Duminică, 29 iulie 2012, 21:04)

    Mihai [anonim]

    Inseamna, oare, ca au votat 50% si mai trebuie 1 vot pentru ca referendumul sa fie validat?
  • +20 (20 voturi)    
    hahaha (Duminică, 29 iulie 2012, 21:04)

    graveyard_shift [utilizator]

    credeam ca nimic nu poate fi mai amuzant pe scena politica romaneasca decat momentul in care geoana se bucura ca a iesit presedinte. m-am inselat.
    multumesc, pnl si psd, circarilor.
  • +19 (19 voturi)    
    Tovarăși, v-o trageți singuri! (Duminică, 29 iulie 2012, 21:05)

    IorguII [utilizator]

    Eu nu am putut să îmi exercit dreptul (nu obligația) constituțional de a vota deoarece legea buletinului de identitate este varză, nu respectă realitatea. Parlamentul în loc să dea lovituri de stat mai bine și-ar face treaba dând legi serioase și complecte nu jumătăți de măsură care să încurce cetățenii!
    Primul ministru care este și doctor în drept ar fi trebuit să fie atent la toate legile legate de vot. Nu mă miră, plagiator fiind nu are cunoștiință de chestiile de drept administrativ. Domnilor tovarăși, v-o trageți singuri!
  • +17 (19 voturi)    
    mama... (Duminică, 29 iulie 2012, 21:05)

    vercingetorix [utilizator]

    dar ce ti-ai incordat si tu muschii!

    Si eu somez toti politicienii implicati in mascarada asta (inclusiv PDL) sa-mi returneze diferenta de bani pe care o platesc in plus la rate in urma cresterii euro din ultimele luni!
  • +19 (21 voturi)    
    Io n-am fost... (Duminică, 29 iulie 2012, 21:15)

    dafao [utilizator]

    Base, io n-am fost la vot, nici pe tine nu vreau sa te vad mergand!!
  • +17 (17 voturi)    
    Ne cheama maine (Duminică, 29 iulie 2012, 21:17)

    Captain Obvious [utilizator]

    Sa evitam aglomeratia
  • +17 (17 voturi)    
    ministru al sanatatii (Duminică, 29 iulie 2012, 21:20)

    zigot [utilizator]

    dl ministru al sanatatii celorlalti are probleme cu propriul echilibru psihic?
    e prea mare caciula ce vrea sa o poarte?
    fiecare ar trebui sa faca numai ce stie asa ca nu cred ca dl ministru ar putea fi altceva decat SOMER.
  • +16 (16 voturi)    
    eugene... (Duminică, 29 iulie 2012, 21:21)

    ampersand [utilizator]

    Fugi ţopăind!
  • +7 (7 voturi)    
    Ridicol (Duminică, 29 iulie 2012, 21:29)

    Teris [utilizator]

    Daca Basescu are putere de convingere, care-i problama lui Nicolaescu?!
    Daca 9 magistrati au acceptat punctul lui de vedere...asta e, desi stim ca Nicolaescu &comp sufera de imaginita in forma agravata.

    Iar treaba cu somatia...lasa-ne!
    Astia nu mai au de mult simtul ridicolului...
  • +7 (7 voturi)    
    Culmea democratiei (Duminică, 29 iulie 2012, 21:35)

    UnRoman LaVot [anonim]

    Culmea democratiei USL-iste! "Domnule" Nicolaescu, democratia imi da DREPTUL sa votez (daca am incredere in ceea ce votez!) dar imi da si OBLIGATIA morala sa ma opun printr-o forma corecta de protest impotriva minciunilor! Promovand ADEVARUL (un cuvant cu alte conotatii pentru USL) si nu MINCIUNA ati fii putut convinge o parte din cei peste 10 milioane de romani care nu vor vota sa vina la vot. Dar in momentul in care HOTII striga HOTII, aveti foarte putina credibilitate! Numai cei carora le aparati cu darzenie interesele si cei din categoria "Minte-ma frumos, nu-mi da cu ADEVARUL in cap" va mai voteaza!
    P.S. Da-i DOAMNE romanului mintea cea de pe urma, pana nu-i PREA TARZIU!!!!
  • +7 (7 voturi)    
    la ora 10.50 p.m. (Duminică, 29 iulie 2012, 21:42)

    Gaby51 [utilizator]

    Auzi, il someaza! La urmatoarele alegeri ne va soma si pe noi daca vom fi prosti, dar cred ca le-am tras o cacialma ...
  • +9 (9 voturi)    
    si eu te somez sa te duuuuci ! (Duminică, 29 iulie 2012, 21:50)

    furioasa [utilizator]

    si sa nu te mai vedem niciodata, mai draga !
  • +5 (7 voturi)    
    Asta e democrația lui Nicolaescu & Co. (Duminică, 29 iulie 2012, 22:03)

    Mihail_AD [utilizator]

    Somații.
    Păcat că nu poate să someze și cerul să de puțină ploaie pentru porumb, iar pe leu să mai crească puțin
  • +2 (2 voturi)    
    referendum (Duminică, 29 iulie 2012, 22:14)

    danieltirca [utilizator]

    Vrem sa vedem acest referendum INVALIDAT!
    VREM sa vedem DEMISIA Parlamentului in maxim 30 de zile.
    VREM sa vedem demisia presedintelui in 15zile.
    VREM sa vedem legea LUSTRATIEI(persoanele ce au detinut orice functie in aparatul de partid sau de stat inainte de 1989 sint obligate sa nu depuna candidatura pentru orice demnitate in structurile politice actuale).
    VREM sa vedem alegeri parlamentare si prezidentiale la 15 octombrie 2012.
    VREM sa vedem parlamentul de maxim 190 de parlamentari(1 la 100.000)
  • +3 (3 voturi)    
    Guriţarii (Duminică, 29 iulie 2012, 22:14)

    DA [anonim]

    Dar n-ar fi cumva mai bine, dle Nicolăescu, să pleci dumneata acasă, cu toată gaşca de mafioţi care te înconjoară? Ai intoxicat suficient viaţa publică, compromiţând ideea de liberalism, ca să nu mai vorbim de cea de democraţie. M-am săturat de „guriţari” ca dumneata si Crin Antonescu. Domnilor, dacă aveţi cumva vreo meserie, reveniţi la ea (dacă vă angajează cineva), nu riscaţi să fiţi scuipaţi pe stradă tot restul vieţii.
  • +4 (4 voturi)    
    Asta e doar inceputul.... (Duminică, 29 iulie 2012, 22:22)

    anonim [anonim]

    Nicolaescu e sincer..atat intelege el
  • +4 (4 voturi)    
    si eu te somez public pe tine (Duminică, 29 iulie 2012, 22:27)

    dan [anonim]

    sa schimbi numele partidului aia din Liberal in Socialist !
  • +1 (1 vot)    
    Jenica draga (Duminică, 29 iulie 2012, 22:38)

    luci30 [utilizator]

    si eu va somez pe voi toti sa returnati banii platiti pentru aceasta mascarada zisa referendum
  • 0 (0 voturi)    
    ?? (Duminică, 29 iulie 2012, 22:42)

    elis [anonim]

    dar cine esti tu? votul e un drept nu o obligatie.No mai faceti voi pe patriotii pt ca pe fruntea voastra scrie altceva.Somatie sa i faci lui Ponta poate face ceva cu economia noastra pt ca e inghetat tot nu aveti decat Basescu in cap.
  • 0 (0 voturi)    
    il somezi? (Duminică, 29 iulie 2012, 23:38)

    Lucian* [utilizator]

    si ce mare stab ex comunist esti tu mai Nicolaescu?
    Vezi ca inca mai ai apucaturi dintr-o era pe care o sper apusa.
  • 0 (0 voturi)    
    limbaj (Luni, 30 iulie 2012, 10:22)

    LIVIUS [anonim]

    mai oameni buni, incetati cu abordarile astea INFANTILE:
    - sova someaza pe toata lumea. noi il somam sa mearga la scoala.
    - crin someaza pe toata lumea. noi il somam sa mearga la serviciul pt care il platim.
    - base il someaza pe ponta. noi il somam sa-si inteleaga poporul inainte de a fi prea tarziu.
    - voiculescu someaza. sau ASOMEAZA toata clasa politica, in numele trecutului glorios.
    Nu va este rusine ca :
    - ati facut oamenii sa-si vanda viitorul pe o intrare la strand ?
    - ati facut tinerii sa voteze in chiloti ?
    - ati luat oamenii in carucior cu rotile sa-i duceti la vot ?
    - ati rupt tara in doua ? Muntenia a votat, fara sa stie ca a participat la vot, macar, iar ceilalti o arata cu degetul, din cauza catorva politicieni hoti ? chiar credeti ca in olt sau mehedinti, au innebunit aia brusc si au mers buluc intr-o ora in proportie de 20% ? erau 35 grade afara la ora 21 !
    leprelor !
  • 0 (0 voturi)    
    zau ma sasaitule!? (Luni, 30 iulie 2012, 17:52)

    suka_la [utilizator]

    nicolaescule tu si ai tai ciraci ati adus PNL-ul Bratienilor la groapa de gunoi a istoriei, jivina!
    v-ati aliat anus contra naturii cu urmasii celor care au fost dusmanii de moarte ai celor ce au infiintat idea de liberalism politic si economic si ati facut-o varza!! si acum vii si somezi cetatenii liberi ai unui stat european sa-ti faca tie placul?1 in ce calitate, musiu! te crezi comisarul ivan in 46 cand strangea recoltele calicilor?
    si ce o sa faci daca nu te asculta? il trimiti la canal sau ii tragi un glont in ceafa??
    va tremura chilotii ca se strange latul justitiei in jurul vostru, nu-i asa!?
  • 0 (0 voturi)    
    rusine ,rusine (Joi, 2 august 2012, 17:01)

    ana [anonim]

    sa-ti fie rusine e ,nicolaiescu vrei un alt referendum ? de unde bani de la tine ca ai furat destul ministerul sanatatii, tu ce crezi noi ne jucam de- a tara nu? nu va ganditi cata incertitudine exista in aceasta tara de nu mai suntem siguri pe ceea ce facem . nu va ganditi la noi nici macar o clipa. nu mai faceti afirmatii in numele poporului ca voii nici nu mai aveti nici cea mai mica idee ce spune poporul pentru ca ati furat ca intodeauna la urne .santeti exraordinari nu pot sa imi imaginez cata ura aveti cata rautate oare ce aparati voi ?