PDL a depus o a doua plangere penala impotriva lui Liviu Dragnea

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 29 iulie 2012, 20:22 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: HotNews.ro / Victor Cozmei
Cristian Boureanu a declarat ca PDL, prin organizatia Teleorman a partidului, a depus a doua plangere penala la adresa lui Liviu Dragnea, pe motiv ca acesta, intr-o teleconferinta, ar fi cerut ca dupa ora 21.00 sa fie dati afara toti reprezentantii PDL din sectiile de votare, transmite rtv.net.

"Organizatia noastra din Teleorman a depus o plangere penala, este o noua plangere penala pentru Liviu Dragnea si plangeri pentru presedintii sectiilor de votare din tot judetul, avand in vedere ca am asistat la discutii si avem informatii de la teleconferinta a domnului Dragnea prin care acesta solicita ca, incepand cu ora 21.00, sa fie dati afara din sectii reprezentantii PDL-ului. Acest lucru nu se va intampla numai in Telorman, ci si in judetele Vrancea, Mehedinti, Dolj, Olt, Constanta si Braila", a sustinut Boureanu intr-o conferinta de presa.

Vicepresedintele democrat-liberal a aratat ca deja in judetul Vrancea s-a intamplat acest lucru si au fost depuse sapte plangeri penale dupa ce reprezentantii PDL din sectiile de votare ar fi fost dati afara din aceste sectii "din motive puerile" de genul: "ati intarziat la sectie, te dam afara, o sa-ti povestim noi maine ce s-a intamplat in sectia de votare".

"Semnalul de alarma este pentru toata tara, dupa ora 21.00 asteptam tentative masive de fraude la vot, inclusiv cu violenta", a mai sustinut Boureanu.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

2555 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    NU IESITI la VOT (Duminică, 29 iulie 2012, 20:49)

    NU IESITI la VOT [anonim]

    Atentie mare dragi romani!!! Dupa cum vedeti iesirea la vot pana in prezent este un esec total pentru Mafia USL si din acest motriv au trecut la metode si mai marsave: transmit mesaje in teritoriu DIN PARTEA P D L-ului- de mobilizare a celor care boicoteaza acest referendum ilegal, nejustificabil!!
    NU luati in seama aceste mesaje ordinare de manippulare!!
    P D L nu indeamna populatia la vot!
    P D L cere tuturor romanilor sa NU PARTICIPE la aceasta mascarada facuta pe banii nostri!!
    V-ati intrebat cine plateste aceasta risipa colosala, doar ca sa se faca voia puscariabililor de la USL si a lui Voiculescu?
    V-ati intrebat cati bani sau aruncat NEoficial in aceasta batalie surda doar pt a pune mana pe puterea TOTALA, asa cum a anuntat Voiculescu?
    Romani, NU IESITI LA VOT! NU raspundeti indemnului fals facut de ciumele USL-iste!
    Toate mesajele ca si cum ar veni din partea P D L-ului, SUNT FALSE.....P D L va roaga sa NU iesiti acum pe seara la vot, numai asa veti putea sanctiona Mafia USL, numai asa puteti salva Justitia!! Numai asa putem ramane in Europa!
    NU IESITI LA VOT!!
    NU IESITI LA VOT!!
    • 0 (0 voturi)    
      ba sa iasa! (Luni, 30 iulie 2012, 1:39)

      ion daniel [anonim] i-a raspuns lui NU IESITI la VOT

      Eu am fost la vot si am votat NU. De ce sa nu mearga lumea la vot? De ce sa nu jucam corect? Ia gandeste putin, daca basescu ia 20% din cei care au fost la vot si mai mergeau sa zicem alti 30 si ceva la % care l-au boicotat puteam sa castigam pe bune. Asa o sa pacalim sistemul, asa cum se intampla de fiecare data in Romania. Nimeni nu joaca corect toti cauta chichite ale sistemului. De asta Voiculescu scapa de inchisoare pentru ca si-a dat demisia din parlament, de asta dosarele lui Nastase erau sa fie prescrise pe exceptii de neconstitutionalitate, de asta multi parlamentari scapa de urmarire pentru ca au imunitate si penala, desi ar trebui sa aiba doar la declaratii ETC
      Daca nu ai mers la vot nu ai nici un drept sa discuti pe aceasta tema si nici sa ii invinovatesti pe cei care si-au asumat respunderea lui mai ales ca Basescu a a avut un avantaj clar in ourma ultimului sondaj: 20 % din cei de pe listele de vot nu mai sunt in tara
  • +4 (6 voturi)    
    Procente reale ora 19 (Duminică, 29 iulie 2012, 20:49)

    Procente reale ora 19 [anonim]

    Procentele reale facute de numaratoarea in paralel a PDL sunt de 31%, la ora 19:00. Acestea sunt procentele reale si nu cele aruncate de USL incercand sa dezinformeze populatia.
    NU IESITI LA VOT dragi romani. Avem sansa ca pana la orele 23:00 sa stricam jocurile ciumei USL
    NU RASPUNDETI provocarilor de a iesi la vot acum, pe seara, P D L va indeamna sa ignorati si sa boicotati puciul facut pe banii nostri
  • +3 (5 voturi)    
    Nici nu ştii ce să spui... (Duminică, 29 iulie 2012, 20:59)

    Ioana Munteanu [utilizator]

    Te cruceşti... Opriţi hoţul!
  • +6 (6 voturi)    
    Avertisment. (Duminică, 29 iulie 2012, 21:26)

    Anonim [anonim]

    Atentie fratilor ca incep comunistii prin metodele lor binecunoscute sa inceapa furtul!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Sa le fie rusine (Duminică, 29 iulie 2012, 21:39)

    anda [anonim]

    celor care se gandesc sa masluiasca voturile la referendum, este josnic si rusinos sa recurgi la asa ceva, indiferent de optiunile politice sau motivatiile pe care le-ar putea avea. Este furt, oricum ai privi o asemenea fapta. Mai bine faceti o mancare pentru familie, udati gradina sau dati de mancare unui animal sau pasare. Inchideti televizorul si luati o carte buna de citit cu care sa va bucurati si sa va umpleti timpul in seara asta.
  • +1 (1 vot)    
    Dragnea ...Bombonica dragostea mea ! (Duminică, 29 iulie 2012, 21:58)

    aciduzzu [anonim]

    Cu urna prin spitatele de nebuni : Poroschia si Balaci . La ordinul posesorului de jud. Teleorman cu actiuni la purtator , s-au umplut urne cu voturi de la bietii nebuni 300%
  • 0 (0 voturi)    
    cameleon (Duminică, 29 iulie 2012, 22:35)

    zigot [utilizator]

    acest dragnea l-a sustinut si pe iliescu, si pe nastase, si pe geoana, si pe ponta si a cazut mereu in picioare.
    oare acesti "mari reprezentanti" ai psd-ului au incredere in acest masluitor sef care este totdeauna langa seful in functie?
    sau poate bombonica...