Referendum pentru demiterea presedintelui

Mesajul USL pentru presa straina acreditata la Bucuresti: Nu a fost semnalat niciun incident care sa puna sub semnul intrebarii corectitudinea procesului de votare. Reprezentantii PDL au incercat sa va induca informatii false privind fraudarea referendumului

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 29 iulie 2012, 15:09 Actualitate | Politic

 documente
(29 Iul 2012) OpenOfficeDocument, 241KB
Uniunea Social Liberala a remis, duminica, un comunicat prin care "doreste sa informeze presa straina acreditata la Bucuresti asupra derularii procesului electoral de astazi." "In opinia noastra, acest referendum se desfasoara in parametri legali, Guvernul Romaniei asigurand conditiile de desfasurare normale. De asemenea, pana la aceasta ora, nu a fost semnalat niciun incident sau situatie care sa puna sub semnul intrebarii corectitudinea procesului de votare, nici din partea autoritatilor, nici din partea observatorilor", se arata in comunicatul USL.

"Pe parcursul zilei, va stam la dispozitie cu orice precizare pe care o veti considera necesara sau orice situatie care este nevoie a fi clarificata", se mai arata in comunicat.

Reprezentantii USL incheie spunand ca "Ne exprimam dezamagirea pentru reprezentantii PDL care v-au transmis sau au incercat sa va induca informatii false privind fraudarea referendumului de astazi, 29 iulie. Consideram ca numai dialogul si comunicarile permanente si corecte pot contribui la informarea opiniei publice."

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1251 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Sigur !!! (Duminică, 29 iulie 2012, 15:23)

    polonyca [utilizator]

    Spitalul Socola si incidentul de acolo, cu plus 600 de voturi , nici nu exista de fapt !!!!! Asta tine de chestia aia cu...."ce vezi , nu e adevarat " !!!! Jigodiilor......
  • +8 (8 voturi)    
    As dori si eu sa stiu (Duminică, 29 iulie 2012, 15:28)

    potaissa [utilizator]

    * cate buletine a adunat USL in toata tara

    * cate voturi (in procente) au fost deja aranjate inainte de inceperea referendului

    * suma investita in rezultatul necesar ,si mai ales numele investitorilor

    * AS FI FOARTE CURIOS sa aflu cine trage cu adevarat sforile in spatele celor doi mascarici
  • +6 (10 voturi)    
    USL-a improasca cu laturi ... (Duminică, 29 iulie 2012, 15:43)

    antibolsevicul [utilizator]

    ... catre presa straina .! Mai criminali spalatori de creere mioritice tembele , profesionistii presei straine nu sunt consumatori ai latrinelor A1,2,3, a lui voiculescu turnatorul !!! . Sa va fie rusine , ca incercati sa-i prostiti si pe strainii civilizati , ca pe noi "stupid people-sul mioritic si Dambovitean . NU INSULTATI LUMEA CIVILIZATA a W-estului !!! Grava involutie a romanilor , ca trecem de la un Bashinescu , la un CACArea Antonescu !!! De la un "sa traiti bine " ne alegem indemnul , " La CACArea " vesela si Crina !!! Halal natziune !!!
    • 0 (0 voturi)    
      Ai dreptate (Duminică, 29 iulie 2012, 17:37)

      dragoshenko [utilizator] i-a raspuns lui antibolsevicul

      Nu sunt consumatori ai lui voiculescu turnatorul ci ai lui Basescu securistul.
  • +3 (3 voturi)    
    TIPIC COMUNIST (Duminică, 29 iulie 2012, 16:18)

    Jimmy Hoffa [utilizator]

    MAI: 144 de incidente reclamate, 1/3 sunt confirmate (restul au fost bagate sub pres)
    USL: nu s-a intamplat nimic.

    Astazi am descoperit ca portughezii nu se mai duc in Madeira sau in Baleare, ci vin in Romania si descopera obiectivele tursitice din Baragan, intre Bucuresti si Giurgiu.

    De asemenea, in Romania si cei de la CASA DE NEBUNI voteaza. 700 de buletine de vot pentru 180 de nefericiti.

    Asadar, totul este in regula. Nu s-a intamplat nimic.
  • +2 (2 voturi)    
    Furtul este aranjat, nu fiti naivi.. (Duminică, 29 iulie 2012, 16:21)

    teosyl [utilizator]

    Uitati un lucru, nu avem descrierea sigiliilor si nici procele verbale cu numarul stampilelor pentru fiecare sectie. Sunt convins ca au pregatiti deja sacii cu buletinele pentru inlocuire dupa ora 23. Asta cu urna mobila nu mi se pare decat praf in ochi pentru a crede ca vor incerca sa fure pe metoda clasica. Voturile lipsa sunt pregatite din momentul suspendarii...
  • +1 (1 vot)    
    Intrebare (Duminică, 29 iulie 2012, 16:28)

    Primula [utilizator]

    De cati oameni si de cat timp e nevoie ca sa mearga cu urna mobila la 10500 de persoane care au solicitat-o in judetul Olt? Ar fi bizar sa credem ca s-ar putea realiza asa ceva in timpul care a ramas pana la ora 23,00.
    • -1 (1 vot)    
      Mai bizar... (Duminică, 29 iulie 2012, 17:39)

      dragoshenko [utilizator] i-a raspuns lui Primula

      ... decat votul din Franta din 2009?

      Nu cred.
  • +2 (2 voturi)    
    De verificat (Duminică, 29 iulie 2012, 16:30)

    Primula [utilizator]

    Sa inteleg ca cei internati la Socola sunt bolnavi inchipuiti? Stiam ca cei cu probleme psihice grave nu au drept de vot, ma insel cumva?
  • +1 (1 vot)    
    TIPIC COMUNIST (Duminică, 29 iulie 2012, 16:41)

    Jimmy Hoffa [utilizator]

    MAI: 144 de incidente reclamate, 1/3 sunt confirmate (restul au fost bagate sub pres)
    USL: nu s-a intamplat nimic.

    Astazi am descoperit ca portughezii nu se mai duc in Madeira sau in Baleare, ci vin in Romania si descopera obiectivele tursitice din Baragan, intre Bucuresti si Giurgiu.

    De asemenea, in Romania si cei de la CASA DE NEBUNI voteaza. 700 de buletine de vot pentru 180 de nefericiti.

    Asadar, totul este in regula. Nu s-a intamplat nimic.
  • +1 (1 vot)    
    au dreptate (Duminică, 29 iulie 2012, 17:11)

    nash pandelica [utilizator]

    cam in toata tzara se intampla ceva normal, ca la iasi, la spitalul socola.

    pentru cine nu stie, socola este numita popular, balamuc.
    i se mai spune si casa de nebuni.

    asta este romania uslamista, un balamuc pe plaiul mioritic....gradina Maicii Domnului....
    • -1 (1 vot)    
      Domu' pensionar... (Duminică, 29 iulie 2012, 17:39)

      dragoshenko [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      .. du-te si ia-ti banii, ai muncit pentru ei, ai pupat destul.
  • +1 (1 vot)    
    romania nu vrea mai mult (Duminică, 29 iulie 2012, 18:52)

    visio [utilizator]

    decat sa fie democrata si libera...m-am saturat de plagiatorul asta de Ponta de nu mai pot; ce il uram pe boc ca mi-a inchis afacerea, dar urasc mincionosii si plagiatorii...
  • 0 (0 voturi)    
    A inceput serpuiala (Duminică, 29 iulie 2012, 20:06)

    teosyl [utilizator]

    Gata. Au inceput furtul masiv . Sunt disperati daca au inceput sa umble cu urna de gat prin sate si supermarketuri. Ma intreb cum ar putea fi oprita asta. E clar ca trebuie atentie sporita intre 21 si 23.