​Referendum pentru demiterea presedintelui Traian Basescu

Iasi: PDL a depus plangere la Politie, reclamand ca la Spitalul de Psihiatrie Socola au fost trimise cu urna mobila 700 de buletine de vot pentru 200 de cereri

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 29 iulie 2012, 13:14 Actualitate | Politic

PDL Iasi a sesizat Biroul Electoral Judetean si Politia in legatura cu deplasarea urnei mobile la Spitalul de Psihiatrie Socola din municipiu, democrat-liberalii sustinand ca acolo au existat 200 de cereri pentru vot, iar numarul buletinelor de vot trimise la spital este de 700, anunta Mediafax.

Conducerea PDL Iasi sustine, intr-un comunicat de presa, ca a depus o sesizare la Biroul Electoral Judetean Iasi, dar si la Politie, privind modul in care a fost trimisa urna mobila la Spitalul de Psihiatrie Socola din municipiu. Potrivit reprezentantilor PDL Iasi, presedintele sectiei 166 din incinta grupului scolar Tehnoton a decis trimiterea urnei mobile catre Spitalul de Psihiatrie Socola, aceasta fiind insotita de un singur membru al sectiei de votare.

"Pentru a securiza procesul de votare, legea prevede clar ca urna mobila trebuie insotita de minimum doi membri din sectia respectiva, desemnati prin tragere la sorti", se mai arata in comunicatul PDL Iasi.

Pe de alta parte, PDL Iasi reclama faptul ca la spitalul Socola au fost depuse 212 cereri din partea unor persoane care vor sa voteze, in timp ce reprezentantul sectiei de votare a plecat cu urna mobila avand la dispozitie 700 de buletine de vot.

Biroul Electoral Judetean Iasi urmeaza sa se pronunte asupra plangerii formulate de conducerea filialei locale a PDL.

























Astra Film Festival 2017

​VIDEO: Batrana, capra Sofica si cenzura comunista

Filmul Baloane de curcubeu, in regia lui Iosif Demian, respins de cenzura comunista, a avut lansarea dupa 35 de ani la Sibiu, in cadrul Festivalului Astra. Cu aceasta ocazie, in cadrul conferintei ce a precedat proiectia oficiala, am putut afla de la regizorul Iosif Demian cum functiona cenzura comunista asupra filmelor, cum a fost distribuit in rol actorul Dorel Visan sau povestea batranei si a caprei Sofica.

1859 vizualizari

  • -2 (6 voturi)    
    hmm (Duminică, 29 iulie 2012, 13:18)

    tiberius_p [utilizator]

    parca alienatii mintal n-aveau drept de vot cf. constitutiei
    • +3 (3 voturi)    
      indiferent ca aveau sau nu aveau (Duminică, 29 iulie 2012, 14:40)

      C.T.C [utilizator] i-a raspuns lui tiberius_p

      La 200 de votanti nu era nevoie de un numar de 3 ori si ceva mai mare de buletine de vot.
    • 0 (0 voturi)    
      Ai dreptate!! Cei fara discernamant (Duminică, 29 iulie 2012, 16:51)

      Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui tiberius_p

      nu au dreptul sa voteze! Poate ca s-au gandit la personal!! Dar 700????? Nici nu cred ca sunt atatia bolnavi internati! Si nici nu cred ca personalul este format din 200 de cadre!!
      Sa te folosesti de bieti oameni care si-au pierdut mintile.. pentru a frauda... este lipsit de orice urma de umanitate..
  • +7 (9 voturi)    
    Ponta a cumparat vila Dante (Duminică, 29 iulie 2012, 13:25)

    Raluca26 [utilizator]

    Stim ca vila Dante o dorea cu orice pret Ponta, fiind refuzat, s-a razbunat in stil bolsevic, MINTIND (ceva normal pt el). Odiosii, vor sa forteze nota si sa ajunga pana spre Vila 3, unde locuieste Basescu, incercand o diversiune ordionara, crezand ca daca transmit maine in direct la acea locatie, vor determina si pe oamenii care nu se lasa pacaliti de Haznaua 3, sa iasa la vot si sa fie partasi la Puci, dar si la salvarea puscariabililor precum: Voiculescu, Dragnea, Ponta, Crin, Hrebenciuc, Oprisan etc....
    NU. Noi romanii cu discernamant BOICOTAM pe 29 Puciul USL! NU iesim la vot, boicotam toata clica bolsevica condusa din umbra de Felix Turnatorul, Ponta criminalul si Crin labilul mintal. ROMANII ADEVARATI, maine sunt PLECATI in Europa mare!
    BOICOTATI FRATI ROAMANI DE PRETUTINDENI, nu credeti in minciunile lui Ponta recunoscut si devenit de "RENUME MONDIAL" ca tov.Elena Ceausescu!
    • +3 (3 voturi)    
      NU PUCIULUI ... (Duminică, 29 iulie 2012, 14:36)

      antibolsevicul [utilizator] i-a raspuns lui Raluca26

      Cel mai inteligent comentariu , notat cu "-" de un nespalat cu secera si ciocanul , inca in cap si inima !!! Poate avem , din nou SUCCES cu Romanii din strainatate !!! Jos cu regimul noului cuplu Ceaushel , El si Ea , Pon & Antonescu al lui Cacarea din Isaccea !!!
  • +12 (12 voturi)    
    api nebunii si imbecilii.. (Duminică, 29 iulie 2012, 13:26)

    exilatul [utilizator]

    se prezinta la vot astazi...astia sunt sustinatorii usl ului..am uitat escrocii...
  • +12 (12 voturi)    
    voteaza si nebunii! (Duminică, 29 iulie 2012, 13:32)

    bunicul [utilizator]

    Sunt disperati daca apeleaza si la votul falsificarea nebunilor. De fapt sunt mai multi nebuni (care voteaza legal) printre noi decat in spitale.
  • +12 (12 voturi)    
    Mai au sa trimita urna mobila la cimitir... (Duminică, 29 iulie 2012, 13:41)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    "Totul pentru vot, totul pentru cvorum !" este deviza suprema a USL, deviza rescrisa dupa cea de acum cca. 70 de ani...
    • +11 (11 voturi)    
      Nu trebuie sa trimita nicio urna mobila (Duminică, 29 iulie 2012, 13:57)

      cboengiu1284466354445 [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Mortii au votat deja, inca de asta noapte...
  • +9 (9 voturi)    
    hahaha ! (Duminică, 29 iulie 2012, 13:42)

    nash pandelica [utilizator]

    la aia nu conteaza cum voteaza.
    numarul conteaza.
    unora le va place tare mult sa voteze si vor cere sa'i lase de cate doua, trei ori !!!

    cu urna, la casa de nebuni.
    cam asta este guvernarea uslamista !

    varaNU votez !
  • +9 (9 voturi)    
    Cvorum cu bolnavii Socola ... (Duminică, 29 iulie 2012, 13:59)

    antibolsevicul [utilizator]

    Cum altfel vor castiga , puii astia de bolsevici mioritici neecluzatzi inca din ouale lui "nashu" cu 7 case ??? Decat furand si uzand de voturile multiple ale bietzilor bolnavi , care nici nu mai stiu numarul , voturilor introduse in crapatura ... !!! Folosesc metoda "Partidului Soare " al lui Ana Pauker si P. Groza (din istoria P.C.R.) !!! Stalin organizeaza voturile , Stalin le numara si iese ce vrea Stalin Ponta !!! Presedintele nostru ales , nu mai are nici o sansa , sa se intoarca la Cotroceni si si " ACEASTA VA MARCA DEZASTRUL NOSTRU CA POPOR si apoi ca TZARA !!! DESTEPTATIVA BRUCANEILOR si nu legalizati aceasta HOTZIE CONSTITUTZIONALA practicata de PARDIDUL BOLSEVIC si CRIMINAL = P.S.D. INTARITI de GAINARII P.C+P.N.L. !!!