Vocea Rusiei: Liderii PDL au organizat un briefing cu jurnalistii straini care reprezinta presa europeana si americana cu simpatii pro-Basescu in vederea coordonarii atacului informational impotriva referendumului

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 29 iulie 2012, 8:45 Actualitate | Politic

Site-ul radioului oficial de stat rus Vocea Rusiei scrie duminica, intr-un articol dedicat referendumului, ca - potrivit unor "surse", "Liderii PDL au organizat un briefing cu jurnalistii straini care reprezinta presa europeana si americana cu simpatii pro-Basescu in vederea coordonarii atacului informational impotriva referendumului".

"Se pare ca strategia lui Traian Basescu este sa convinga opinia publica din Vest ca referendumul a fost fraudat. Presedintele suspendat spera sa se intoarca la Cotroceni contrar vointei electoratului", mai arata versiunea in limba romana a site-ului Vocea Rusiei.

Vocea Rusiei scrie si despre deschiderea Vilei Dante pentru public chiar in ziua referendumului, comentind ca "Guvernul a organizat <<o zi a usilor deschise>> la Vila Dante pentru a oferi alegatorilor posibilitatea sa vada cu ochii proprii luxul prezidential pentru care guvernul Boc a cheltuit milioane de euro din banii contribuabililor".
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

5788 vizualizari

  • -30 (36 voturi)    
    . (Duminică, 29 iulie 2012, 8:50)

    basescujudecat [utilizator]

    Ce vrei dovada mai clara ca vin rusii peste noi ? :)))) Pericolul este evident, mai ales daca basescu o sa fie atacat energetic cu arme psihotronice.
    • +21 (25 voturi)    
      Va fi judecat de istorie (Duminică, 29 iulie 2012, 10:10)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui basescujudecat

      nu de isteria creata de voi!
      Oricum, esti prea... ca sa intelegi ceva!
      Comunistii nu stiu, ei vorbesc; ei nu gandesc, ei fac (si eu ii fuck, too!)!
    • +11 (11 voturi)    
      DACA ARMELE ALEA PSIHOTRONICE CHIAR EXISTA (Duminică, 29 iulie 2012, 11:17)

      pointless man [utilizator] i-a raspuns lui basescujudecat

      ce nevoie mai aveau de Antene ?
    • +7 (7 voturi)    
      Davada a ce? (Duminică, 29 iulie 2012, 11:24)

      Dani.El [utilizator] i-a raspuns lui basescujudecat

      Adu-mi si mie aminte cand ne-a venit ceva bun de la rusi. De ce ar fi aceasta "stire" altfel? Doveditorule ...

      Naivii care ati pus botu' la minciunile si manipularile actualei puteri sunteti atat de inculti incat ati fi in stare sa ne citati scrierile lui Hitler, Stalin sau Mao numai daca vi se pare voua ca va sustin elucubatiile!
    • 0 (2 voturi)    
      cred ca-ai cunoscut efectul unei asemenea arme; (Duminică, 29 iulie 2012, 12:36)

      ovigeo [utilizator] i-a raspuns lui basescujudecat

      asa se intelege din fondul postarilor cu care asaltezi pe hotnews
  • +23 (27 voturi)    
    Cum vrea sa fure USL (Duminică, 29 iulie 2012, 8:51)

    Raluca26 [utilizator]

    Asa calculeaza USL:
    Calcule facut de USL, iata fratilor ce pun la cale...si-au facut socotelie Pucistii!!!!!!!!!!!!!!!!
    35% prezență: USL trebuie să fure 135 voturi pe secție (65 000 voturi pe județ)
    - 45% prezență: USL trebuie să fure 45 voturi pe secție (20 000 voturi pe județ)
    - 47% prezență: USL trebuie să fure 25 de voturi pe secție (12 000 voturi pe județ)
    - 49% prezență: USL trebuie să fure 10 voturi pe secție (5 000 voturi pe județ)
    - 50% prezență: USL trebuie să fure un vot într-o secție (un vot într-un județ)
    • -22 (30 voturi)    
      ce calcule de luzar faci! (Duminică, 29 iulie 2012, 10:14)

      busola [utilizator] i-a raspuns lui Raluca26

      vai de colacu' vostru portocaliu, in ce hal ati ajuns...cand ati fost la guvernare nu va mai ajungea nimeni la nas, mars la lada de gunoi a istoriei..
      • +3 (7 voturi)    
        "stimabile".... (Duminică, 29 iulie 2012, 11:30)

        brita [utilizator] i-a raspuns lui busola

        d-ta nu observi diferenta de limbaj dintre vizitatorii uzuali ai hotnews.ro si citeva exceptii nefericite (you including)?
    • +8 (10 voturi)    
      .... (Duminică, 29 iulie 2012, 10:33)

      dragos234 [utilizator] i-a raspuns lui Raluca26

      Daca baga buletine goale in urna, devine extrem de simplu.
    • -6 (8 voturi)    
      50% (Duminică, 29 iulie 2012, 10:54)

      zaphoss [utilizator] i-a raspuns lui Raluca26

      50% prezenta USL nu trebuiea sa fure nici un vot fiindca voteaza Basescu!
  • +30 (36 voturi)    
    Ponta vrea cu disperare vila Dante (Duminică, 29 iulie 2012, 8:52)

    Raluca26 [utilizator]

    Stim ca vila Dante o dorea cu orice pret Ponta, fiind refuzat, s-a razbunat in stil bolsevic, MINTIND (ceva normal pt el). Odiosii, vor sa forteze nota si sa ajunga pana spre Vila 3, unde locuieste Basescu, incercand o diversiune ordionara, crezand ca daca transmit maine in direct la acea locatie, vor determina si pe oamenii care nu se lasa pacaliti de Haznaua 3, sa iasa la vot si sa fie partasi la Puci, dar si la salvarea puscariabililor precum: Voiculescu, Dragnea, Ponta, Crin, Hrebenciuc, Oprisan etc....
    NU. Noi romanii cu discernamant BOICOTAM pe 29 Puciul USL! NU iesim la vot, boicotam toata clica bolsevica condusa din umbra de Felix Turnatorul, Ponta criminalul si Crin labilul mintal. ROMANII ADEVARATI, maine sunt PLECATI in Europa mare!
    BOICOTATI FRATI ROAMANI DE PRETUTINDENI, nu credeti in minciunile lui Ponta recunoscut si devenit de "RENUME MONDIAL" ca tov.Elena Ceausescu!
    • +18 (20 voturi)    
      Mobilul (Duminică, 29 iulie 2012, 10:34)

      cboengiu1284466354445 [utilizator] i-a raspuns lui Raluca26

      nu este posesia unei vile, ci acapararea tuturor puterilor în stat - legislativă, executivă şi judecătorească, în separaţiei şi echilibrului sau nu. La fel ca în Rusia.
      Iar Ponta îşi joacă locul de premier şi cariera politica. Dacă Băsescu este îndepărtat, nu va mai conta nici plagiatul.
      Spectacolul mediatic cu vila Dante are rolul de atrage mai multă lume la vot, din cei care stau toată ziua la televizor, eventual pe Antena 3, nu din cei care se informează on line.
  • -13 (19 voturi)    
    Ha, ha, ha.... (Duminică, 29 iulie 2012, 8:59)

    izolatu [utilizator]

    Mai suntem inca in campanie electorala pt referendum?
    Sau aceasta NU se va termina decat dupa ce cade Basescu prin orice mijloace?
    • +2 (2 voturi)    
      Nu e de ras... (Duminică, 29 iulie 2012, 14:16)

      cboengiu1284466354445 [utilizator] i-a raspuns lui izolatu

      Unii sunt de patru ani in campanie electorala. Cum sa mai faca si altceva? Atat timp cat nu depinde Romania de ei, nu este nicio problema. Dar daca pun mana pe putere, pe toata puterea...?
  • +30 (34 voturi)    
    Tari rusii! (Duminică, 29 iulie 2012, 9:09)

    eurobalauru [utilizator]

    De unde o ști "Vocea Rusiei" care este "voința electoratului" chiar înainte de primele voturi exprimate? Cred ca le-a explicat Medvedev după ce i-a făcut Ponta o informare frugală la Londra...
    • +19 (21 voturi)    
      Au "uneltele" lor pe aici! (Duminică, 29 iulie 2012, 10:08)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui eurobalauru

      E clar, nu?!
    • +22 (26 voturi)    
      exact... (Duminică, 29 iulie 2012, 10:12)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui eurobalauru

      asta este adevarul, Rusia este interesata de destabilizarea Romaniei ca sa creeze o bresa in scutul american.

      cele doua nulitati politice Antonica si Pontica sunt papusile lor...
      • -17 (21 voturi)    
        nulitatile sunt portocalii (Duminică, 29 iulie 2012, 10:32)

        busola [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        ...ca tine, nu te ridici intelectual nici pana la piciorul broastei, frustrarile te macina!
        • +2 (2 voturi)    
          In schimb dumneavoastra va ridicati... (Duminică, 29 iulie 2012, 14:31)

          cboengiu1284466354445 [utilizator] i-a raspuns lui busola

          ... fara comentarii
        • 0 (0 voturi)    
          Se prea poate sa ai dreptate.. (Duminică, 29 iulie 2012, 15:27)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui busola

          ca nu se ridica intelectual nici pana la piciorul broastei, dar era vorba de nulitatile Poanta si Antenescu. Nivelul intelecual al comentatorului nu-i face mai destepti pe cei doi pacalici.

          Frustrarile ne macina pe toti, dar dintre voi doi, doar tu o arati, prin stilul comenatriilor.
    • +25 (25 voturi)    
      Fabula (Duminică, 29 iulie 2012, 10:31)

      cmkp [utilizator] i-a raspuns lui eurobalauru

      Putin si Medvedev stau de vorba:
      - Trebuie sa desfiintam fusurile astea orare, creeaza numai probleme,spune Putin.
      - De ce? – intreaba Medvedev
      - Sun la Beijing sa-i felicit de ziua nationala, si-mi spun ca e maine , sun la Varsovia sa exprim condoleante si-mi spun ca avionul inca n-a decolat…
  • +32 (34 voturi)    
    Iata ca se confirma !!! (Duminică, 29 iulie 2012, 9:09)

    polonyca [utilizator]

    "Baietii".....se implica !!! Acuma mai aveti vreo indoiala pe cine se bazeaza pucistii ??? Pe cine au in spate ?? Incepe sa se ridice ceata. Acuma macar stim cum stam.......cine e USL-ul si de unde vine !!! Stim ce avem de facut in Nov. !!!!!!!
    • +2 (2 voturi)    
      !!! (Duminică, 29 iulie 2012, 11:44)

      CMD [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      S-ar putea ca in Nov. sa fie prea tirziu!!
  • +25 (27 voturi)    
    vocea rusiei (Duminică, 29 iulie 2012, 9:35)

    nash pandelica [utilizator]

    vocea usl !
    qed !
  • +22 (22 voturi)    
    daaa (Duminică, 29 iulie 2012, 10:03)

    visio [utilizator]

    si camerele video din sectiile de votare tot psl le-a oprit; poate Rusia trebuie sa isi vada de propriile gaini si de propria democratie....parerea mea....
  • +18 (18 voturi)    
    Foarte interesant.... (Duminică, 29 iulie 2012, 10:28)

    cmkp [utilizator]

    Pagina web a radioului de stat rusesc are versiune in Limba Romana... Oare cand o sa lanseze marga versiunea in rusa a site-ului srr.ro ? ( folosirea majusculelor si a minusculelor nu este deloc intamplatoare ).
    In rest nimic nou sub soare, nu mai pot rusii de dragul nostru....
  • -19 (19 voturi)    
    cel mai corect referndum (Duminică, 29 iulie 2012, 10:30)

    georgegasi [utilizator]

    Basescu incearca sa se scuze fata de presa straina dar nu si fata de noi romanii
    • +3 (3 voturi)    
      care noi romanii ???? (Duminică, 29 iulie 2012, 11:41)

      danut lupascu [utilizator] i-a raspuns lui georgegasi

      sunteti 3 bolsevici rosii 2 puturosi care nu le place munca si 1 asistat, dar ce uita'ti este ca nu mai e prin "47
    • +1 (1 vot)    
      si cel mai corect comentariu.. (Duminică, 29 iulie 2012, 14:33)

      cboengiu1284466354445 [utilizator] i-a raspuns lui georgegasi

      fara alte comentarii
  • +18 (18 voturi)    
    .... (Duminică, 29 iulie 2012, 10:31)

    dragos234 [utilizator]

    Ce trist. Ne-am intors in anii '90, cand Rusia sustinea PSD-ul.
  • +16 (16 voturi)    
    "vocea lui putin" (Duminică, 29 iulie 2012, 10:41)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Ani de zile am bombanit ca nu avem stiri despre reformele si calitatea democratiei din tarile vecine .Tocmai acum avem .Dar de la rusi (,,,) si nu despre ei ci ei ne vorbesc despre noi .Mai mult , "vocea lui putin" spune ceea ce spunea si ponta (stranie coincidenta) ca ziaristii straini la comanda lui Base sau a PDL vor declansa un "atac informatic".Pai prin modul in care a fost declansat si organizare ,eu il consider deja frauda,indiferent de rezultat.Imi da voie vocea rusiei sa zic asta ?
  • +6 (6 voturi)    
    Astazi e o zi istorica. Rusia sau Europa (Duminică, 29 iulie 2012, 11:24)

    Troll [utilizator]

    Problema nu e daca vin uselistii la vot, pentru ca se vede ca nu vin nici macar ei, problema este daca criminalii isi vor asuma riscul sa fure 5 milioane de voturi.
  • +6 (6 voturi)    
    !!! (Duminică, 29 iulie 2012, 11:41)

    CMD [utilizator]

    Daca au inceput bolsevicii sa latre nu este de bine!!!
  • +4 (4 voturi)    
    In sfarsit.. (Duminică, 29 iulie 2012, 11:51)

    akillies [utilizator]

    ..se inchide cercul!! Ma gandeam eu ca e foarte surprinzator ca tovarasii rusi nu ii sustin cu nimic pe tovarasii romani de la PSD:D(scuze.. USL)!! Ca si in '45 (8 noiembrie) cand i-au aparat pe comunistit dupa ce au macelarit zeci de mii de bucuresteni) ca si in 46' cand au aparat alegerile fraudate... acum, dupa 66 de ani, nu puteau sa uite tovarasii rusi de marele lor prieten Iliescu si protejatii acestuia.
  • +4 (4 voturi)    
    VOM TRAI SI VOM VEDEA (Duminică, 29 iulie 2012, 12:37)

    ezoteric [utilizator]

    Sunt atat de dezamagita de iresponsabilitatea si imaturitatea politica a acestei tari incat nimic nu mai este de mirare.
    Majoritatea dintre cei care voteaza habar nu au ce scrie in Constitutia Romaniei si care sunt prerogativele unui presedinte, dar si mai multi nu stiu ca de la crearea statului geto-dacic 9 conducatori au fost tradati si asasinati de propriul popor
    Este grav daca am ajuns sa credem ca presedintele este raspunzator de criza generalizata,de inchiderea spitalelor si alte neajunsuri...fara sa se tina cont ca toate aceste masuri au fost aprobate de cei 256 de parlamentari, care au si votatat dealtfel ptr suspendarea lui Basescu

    Daca de maine se va instala comunismul rosu, noi, cei care mai suntem inca treji, nu mai avem ca solutie decat sa plecam din tara, ocazie cu care sa declaram si azil politic.Statele democratice in care ne vom stabili ne vor asigura pentru inceput traiul de zi cu zi, nu va fie teama.Imi pare rau ca intre 1985-1990 , cand am avut viza de emigrare in state nu am facut-o.Cea mai mare greseala a mea.

    La demonstratia din 90 am fost batuta de politie si stropita cu furtunul de apa avand un copil de 2 ani in brate....a doua zi canadieni mi-au aprobat emigrare..si iarasi am renuntat ca o fraiera.

    Profitati de ocazie, romani, plecati dupa referendum..Luati-va copii, parintii si bunicii si lasati-i naibii aici pe inconstienti care isi vand tara pe nimic.

    Vrancenii au iesit in procent de 15%..sa ne mai mire de ce dumnezeul le da inundatii?! astia n-ar mai trebui ajutati in viitor nici macar cu un capat de ata...caci stie dzeul de ce ne da ce ne da.
  • +4 (4 voturi)    
    Hm...dumnezeul loveste cu parul (Duminică, 29 iulie 2012, 12:44)

    ezoteric [utilizator]

    USL-ul a pierdut 4 voturi..caci acum anunta la tv ca in Sacele 4 insi care mergeau la vot au fost loviti de o masina.Cum nu au fost grav raniti, nu m-ar mira sa se prezinte la vot asa pansati cum sunt.
    Daca sunt destepti, vor lua acest avertisment drept un semn divin
  • +1 (1 vot)    
    astazi (Duminică, 29 iulie 2012, 13:55)

    math [utilizator]

    ..e un moment al adevarului. 18% la ora 12H30 este foarte mult. Daca Vocea Rusiei, Voiculescu si toate Antenele ne spun ca suntem beti...

    Parerea mea este ca se fura picatura cu picatura, microbuz cu microbuz, restaurant cu restaurant, de la prima ora. Se pare ca poporul va invinge si USL va matura totul in cale, de aceasta data fara tancuri. Aceasta este evolutia Romaniei in 22 de ani. Am trecut de de la teroristii invizibili la lovitura de stat democratica, in slip, cu basca rosie si 17 parasute in decor.