Victor Ponta le-a prezentat ziaristilor Casa Dante, o vila din Primaverii pe care Traian Basescu si-ar fi pregatit-o pentru cand nu va mai fi presedinte

de Claudia Pirvoiu     HotNews.ro
Miercuri, 25 iulie 2012, 16:27 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta le-a prezentat miercuri ziaristilor acreditati la Guvern presupusa vila in care ar urma sa se mute Traian Basescu cand nu va mai fi presedinte, situata pe strada Dante Alighieri din Bucuresti. Tot miercuri prim-ministrul a afirmat la RTV ca: "SPP mi-a spus ca Vila Dante este a presedintelui".

Ziaristii de la guvern au fost invitati sa-l insoteasca pe primul ministru intr-o vizita in Bucuresti, fara a li se spune care este motivul acestei deplasari.

"Basescu si-a pregatit vila asta special pentru el, in perioada 2010 - 2011, urmand sa se locuiasca in ea dupa ce nu va mai fi presedinte", a spus Victor Ponta.

Potrivit primului ministru, RA-APPS a investit un milion de euro pentru renovarea acestei vile, care este dotata inclusiv cu piscina.

Victor Ponta nu a prezentat dovezi legate de faptul ca presedintele si-ar fi pregatit aceasta vila pentru el, dar a precizat ca "va dispune efectuarea unui control": "Voi solicita un control si daca se va dovedi ca asa stau lucrurile (Traian Basescu) va trebui sa dea bani din buzunarul sau".

"Oficial vila apartine guvernului, dar nu am putut avea acces in vila decat dupa suspendarea presedintelui, cand presedintele interimar Antonescu a dispus acest lucru", a adaugat Victor Ponta.

"Sper ca presedintele Basescu sa-si ceara scuze public atunci cand cheltuia un milion de euro pentru a-si amenaja casa, in 2010 si 2011, atunci cand multi romani sufereau", a mai spus Victor Ponta, care a adaugat ca nu va semna, cat timp e prim ministru, ca aceasta vila "sa treaca la Traian Basescu".

Traian Basescu a dezmintit, in 2011, ca ar intentiona sa locuiasca in Casa Dante, in timpul mandatului sau dupa expirarea acestuia


Acelasi subiect a tinut prima pagina a presei in luna mai a anului trecut, cand Realitatea TV a prezentat un material filmat cu camera ascunsa despre lucrarile efectuate la Casa Dante.

Atunci, Administratia Prezidentiala a precizat, intr-un comunicat de presa, ca Traian Basescu "nu a facut niciun demers pentru a schimba actuala resedinta oficiala de care beneficiaza pe durata mandatului de sef al statului. Presedintele nu intentioneaza sa locuiasca in Casa Dante, in timpul mandatului sau dupa expirarea acestuia".

Departamentul de comunicare al guvernului a pus miercuri la dispozitia jurnalistilor un comunicat de presa al RA-APPS in care se arata ca "in perioada mai 2011 - aprilie 2012, Casa Dante a fost supusa unor reparatii capitale de consolidare, modernizare, achizitii mobilier. Incepand cu aprilie 2012 folosinta Casei Dante a fost coordonata de catre SPP".

Din mai 2011 si pana in prezent, in Casa Dante nu au mai avut loc activitati de reprezentare si protocol, se arata in comunicatul RA-AAPS, care precizeaza: "Pana in prezent, nu s-a primit nicio solicitare pentru ca imobilul sa aiba destinatia prevazuta de legea privind acordarea unor drepturi fostilor sefi de stat".

Ce cheltuieli s-au efectuat la Casa Dante in perioada 2005 - 2012:
  • reparatii hidroizolatie in 2008 - 353,2 mii lei
  • reparatii capitale, consolidare si modernizare in 2011 - 2,4 mil lei
  • achizitie mobilier in 2012 - 556 mii lei

Ce cheltuieli s-au facut la Vila Lac 3, actuala resedinta oficiala a lui Traian Basescu, in perioada 2005 - 2012:

  • modernizari in 2012 - 955,8 mii lei
  • modernizari in perioada 2006 - 2008 - 33,9 mii lei
  • reparatii in perioada 2005 - 2012 - 813,8 mii lei
  • dotari in 2005 - 3,7 mil lei

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

16823 vizualizari

  • -5 (15 voturi)    
    You accidentally a word! :) (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:32)

    DNA [utilizator]

    ...in titlu. O..? o vila, nu?
    • +47 (57 voturi)    
      Slaba miscare Ponta. (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:44)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui DNA

      Puteai sa spui si tu ca a pregatit Castelul Huniazilor sau ceva de soiul asta. Pai cu o vila, pe cine mai impresionezi? Consilierii aia de la A3 s-au lasat pe tanjala!
      • -11 (27 voturi)    
        HA HA HA (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:45)

        JohnFord [utilizator] i-a raspuns lui Dianora

        Azi v-a adus "tatuca" caise? ( la sediul de campanie de unde scrieti voi ptr ca aveti cam acelasi IP) HA HA HA . Hai ca mai e putin. De pe 29 gata, va cautati job-uri. Oricum sa va faceti provizii ptr duminica ca va inchide tatutzu in casa . Mai aveti buletinele ? ;)
        • +8 (10 voturi)    
          lasa-neeeeee (Miercuri, 25 iulie 2012, 20:23)

          costinescu [utilizator] i-a raspuns lui JohnFord

          bai, tata, vezi ca a3 are alta adresa, nu e aici. du-te acolo si comenteaza cu fratii tai de sange ce nenorociri se intampla in romania. p.s. nu uita sa il lauzi pe pontac pentru inspiratia divina de care a dat dovada in lucrarea de doctorat
    • +4 (6 voturi)    
      Patul de la RA-APPS (Joi, 26 iulie 2012, 0:26)

      sorincj [utilizator] i-a raspuns lui DNA

      S-a descoperit patul, acordat conform legii de RA-APPS in care va dormi Crin Antonescu dupa ce isi va termina mandatul de presedinte interimar.
  • +43 (49 voturi)    
    nu-i chiar Scrovistea, dar "merge" (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:33)

    MG [utilizator]

    nu-i chiar Scrovistea lui Iliescu, dar "merge"
    • +22 (30 voturi)    
      partea proasta (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:22)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui MG

      e ca Copy-lotul a plagiat si de data asta.
      saptamana trecuta a fost o emisiune pe Antena3,
      care avea ca titlu "Ce risca sa piarda Traian Basescu".
      lasand la o parte manipularea prin minciuna grosolana ca Basescu ar pierde drepturile oferite prin lege fostilor presedinti in caz de demitere prin referendum, o mare parte din material a fost despre exact aceasta constructie.
      cu exact aceleasi insinuari nefondate ca si acum,
      ca ar deveni vila de protocol al lui Basescu dupa 29 iulie, ca e renovata cu banii taiati din salariile bugetarilor etc ...
      dragilor, RA-APPS este regie autonoma, isi gestioneaza patrimoniul si bugetul propriu cum vrea muschii ei.
    • +17 (23 voturi)    
      Ponta - un talentat agent imobiliar (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:41)

      Petran [utilizator] i-a raspuns lui MG

      Eu cred ca a fost o sesiune practica pentru ce va face cand nu va mai fi prim ministru! E inaltutz, prezentabil, cu facies de intelectual relativ subtire si "minte cum respira." Ideal pentru un astfel de job!
      • +11 (15 voturi)    
        Intr-adevar este bun ca agent imobiliar! (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:06)

        fLoreign [utilizator] i-a raspuns lui Petran

        Minte asa cum respira!
        • -5 (7 voturi)    
          Au si mincinosii meseriile lor, (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:28)

          Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui fLoreign

          unde daca spui adevarul iti bagi singur bete-n roate.
  • +63 (73 voturi)    
    Ponta e procuror? Al R.S.R.? (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:35)

    Law_and_Order [utilizator]

    Credeam ca functia prim-ministrului e alta, iar justitia e o putere independenta in stat.

    A, sau functia prim-ministrului este sa distruga imaginea Romaniei in UE, prin incompetenta si minciuna, insa hobby-ul d-lui Ponta este rechizitoriul de tip stalinist?

    DEMISIA, V. Ponta!
    • -29 (45 voturi)    
      gasesti pe net (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:42)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Law_and_Order

      toate detaliile despre aceasta vila , si ai sa vezi ca in timp ce se taiau salarii/pensii , se investeau milioane de euro pentru reconditionarea acestei vile ( din banii cui crezi ? )
      • +41 (49 voturi)    
        ce se taia? (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:54)

        romanique [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        de ce nu spui cum taiwe iresponsabilii uslinosi pensiile si salariile prin devalorizarea leului????
        Jos usl,DEMISIA COPY PASTE SI CRIZEL!
      • +8 (10 voturi)    
        tot pe net (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:43)

        baboi [anonim] i-a raspuns lui adrian8

        gasesti informatii despre aprecierea de care va bucurati. Vezi acest forum.
      • +6 (8 voturi)    
        DISPERAREA USL-ului E MARE (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:44)

        rebecai [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        PM Ponta isi pierde calitatea de om de stat atacand in acest mod pe Traian Basescu si recurgand la astfel de GAINARII si MIZERII, in timp ce PROBLEMELE tarii se agraveaza, iar Europa este ingrijorata, asteptand luarea unor masuri urgente de redresare. Inca o DOVADA ca minciunile si gesturile dansului disperate denota o JUDECATA IRESPONSABILA. Comportamentul lui V. Ponta dovedeste DEZINTERESUL PROFUND fata de evolutia economica, sociala si politica a Romaniei. PSD-ul ar trebui sa intervina urgent si sa-l schimbe.
      • +3 (5 voturi)    
        de delapidare ai auzit? (Miercuri, 25 iulie 2012, 19:01)

        foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        cand scoti bani de la RAAPPS pt. a face altceva se numeste delapidare (3-7 ani cu executare). Sa inteleg ca INSTIGI la delapidare?
      • +3 (5 voturi)    
        multumita stenogramelor (Joi, 26 iulie 2012, 1:08)

        mercedes [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        de astazi ati fost deconspirati. De ce nu va retrage Fenechiu, Motreanu, Hrebenciuc de pe situri? Sau continuati postarile in virtutea inertiei? S-au aflat pana si sumele cu care sunteti platiti. Eu consider ca sunteti defecti.
    • -4 (22 voturi)    
      :)) (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:12)

      catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui Law_and_Order

      demisia ca Basescu este la fel de mizerabil in actiuni ca A Nastase?.. las-o moarta nenicule.. ca pute a coruptie rau de tot.. poate or fi si veceurile alea cu capace de 15000 euro pe aici.. ati furat de ati capiat si acum faceti si galagie.. nastase curat plagiat... asta sunteti
  • +46 (52 voturi)    
    penibil asta (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:36)

    tanu [utilizator]

    ca sa prezinte dovezi trebuie sa le ai iar dupa acea pot fi plagiate ,unde desigur esti EXPERT!hi,hi,hi
  • -26 (38 voturi)    
    mormântul faraonului (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:38)

    Mazeta [utilizator]

    Nu mai fiți cârcotași, asta înseamnă reformă: trecerea bunurilor din proprietatea statului în proprietatea privată. Or dacă reforma este a lui Băsescu, firește că și proprietatea va fi a lui Băsescu.
    • +25 (33 voturi)    
      Şi care este problema?! (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:58)

      gabbi [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Din punctul meu de vedere este MANIPULARE şi atât....
      În 2014 când i se va încheia mandatul, chiar va merita să locuiască în condiţii decente: ca şi Constantinescu, Iliescu (însă în cazul lor accept acest lucru doar pentru prestigiul funcţiei deţinute - de Preşedinte al ROMÎNIEI, nu şi pentru ce au făcut pentru naţie)
    • +1 (3 voturi)    
      Pentru mazeta (Miercuri, 25 iulie 2012, 23:02)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Te rog sa incerci sa faci apel la logica.Deci, conform legii Basescu are dreptul, dupa terminarea mandatului ,la o locuinta de protocol ,locuinta ce va fi acordata de R.A.P.P.S.( care este in subordinea Guvernului ).
      De unde stii tu CE GUVERN va fii atunci ?Si de unde stii CE LOCUINTA ii va da?
    • +2 (2 voturi)    
      50 de lei pe zi (Joi, 26 iulie 2012, 8:32)

      Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      pentru 27 de minusuri ?
  • +46 (54 voturi)    
    D-lui Ponta (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:38)

    Ralu75 [utilizator]

    Ceva treaba pe la Guvern nu aveti? Sau considerati ca totul merge struna si nu este cazul!
  • +49 (55 voturi)    
    Nu are dovezi. (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:38)

    adrian88000 [utilizator]

    Va solicita un control. Rezultatul, dupa referendum, va fi ca spune prostii si minte in continuare.
    Arunca cu fumigene. Nu conteaza ca va fi prins cu minciuna. Conteza sa mai zapaceasca de cap pe unii ametiti pe care sa-i conviga astfel ca e bine sa se prezinte la referendum.
    Nu tine !
  • +50 (58 voturi)    
    zau? (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:40)

    airamerica [utilizator]

    Aricolul 2 din lega 406/2010 spune foarte clar:
    "Art. 2. - Persoanele care au avut calitatea de şef al statului român beneficiază pe durata vieţii de următoarele drepturi:
    a) folosinţă gratuită a unei locuinţe de protocol, cu destinaţia de reşedinţă, care cuprinde şi un spaţiu cu destinaţia de cabinet de lucru, încadrat cu un post de consilier şi un post de secretar;
    b) o indemnizaţie lunară în cuantum egal cu 75% din indemnizaţia acordată Preşedintelui României în exerciţiu;
    c) pază şi protecţie, precum şi folosinţă gratuită a unui autoturism, asigurate permanent de Serviciul de Protecţie şi Pază, potrivit reglementarilor în vigoare."

    Deci, Regele Mihai, Iliescu si Constantinescu, cand si Basescu va fi "fost sef de stat" va beneficia si el. Ponta..iar ai tras in bara!
    • -27 (35 voturi)    
      Sunt si exceptii... (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:45)

      finutza [utilizator] i-a raspuns lui airamerica

      ... printre care si daca mandatul se termina prin suspendare. In acest caz, dl. Basescu pierde avantajele de care se bucura Regele Mihai, Iliescu si Constantinescu. O fi si asta motivul pentru care tine asa de tare sa se reinscauneze la Cotroceni, mai stii?
      • +23 (27 voturi)    
        corect... (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:53)

        airamerica [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        Corect, sunt si exceptii! Nu mai retin exact.. cine a fost presedite intre 2004 – 2009..poti sa ma juti in pic?
      • +24 (28 voturi)    
        cauta legea (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:54)

        georgeb [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        si informeaza-te corect, nu de la antena 3

        Legea prevede o singura exceptie, si nu are legatura cu suspendarea.

        Art. 4. -
        (1) Persoanele beneficiare de prevederile prezentei legi isi pierd drepturile acordate in cazul savarsirii unei infractiuni, de la data ramanerii definitive a hotararii de condamnare la o pedeapsa privativa de libertate.
      • +19 (23 voturi)    
        Dar (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:57)

        SKBjull [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        A avut deja un mandat complet. Poti aduce in discutie numarul articolului pe care iti bazezi afirmatia?
      • +10 (14 voturi)    
        Crezi? (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:30)

        Anjo [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        Din cate stiu eu Traian Basescu a dus deja la capat un mandat de presedinte. Asta denota ca indiferent de rezultatul referendumului, are dreptul sa i se aloce o locuinta pe perioada vietii. Dar e grele cu matematicile astea finutzo...
      • +8 (12 voturi)    
        Nasica... (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:38)

        justy [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        Mandatul care s-a terminat prin realegere, deci nu prin suspendare, nu se pune?
        • +9 (9 voturi)    
          nu mai dati in finutza (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:22)

          kostake [utilizator] i-a raspuns lui justy

          Este si ea o nefericita agenta, si-a tiparit textul si gata. Chiar nu se merita irosit atita timp pentru citiva uslasi nefericiti
      • +1 (7 voturi)    
        regele Mihai (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:54)

        baboi [anonim] i-a raspuns lui finutza

        Pune mana pe carte si vezi (daca esti in stare) cum si-a terminat "mandatul" regle Mihai din cauza bunicilor sau parintilor celor pe careii sustii. Lectura placuta.
    • -22 (26 voturi)    
      e vorba de altceva ... (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:56)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui airamerica

      de faptul ca a ales aceasta vila de acum si a bagat multi bani din buget sa o faca in un anumit fel .

      ps. iliescu si constantinescu nu au vile , legea e data mai tarziu .
      • +16 (18 voturi)    
        PS2: Legea dispune pentru viitor (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:14)

        georgeb [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        legea este din 2001. Se aplica lui Iliescu.

        Legea produce efecte pentru viitor. Se aplica tuturor fostilor sefi de stat, deci si pentru Constantinescu.

        E ca si cu m ai zice ca nu poti dispune prin lege drepturi noi pentru veteranii de razboi pentru ca astia au devenit veterani de razboi inainte de aparitia legii. Stupid, dar nu ma astep la altceva de la unii membrii ai speciei.
    • -16 (22 voturi)    
      De ce esti tu smeker si minti prin omisiune? (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:07)

      LPG [utilizator] i-a raspuns lui airamerica

      Daca e suspendat PIERDE TOATE DREPTURILE taticul tau, asa ca legea e cum zici doar pt prezidentii care isi termina mandatul. Nu va e clar ca Base nu va termina acest mandat? Ca va fi suspendat acu m sau f f curand? Tzeapa! Citeste prin lege a respectiva si prin Contitutie si dupa aia scrie ce vrei, hai ca mai aveti 3 zile si gata!
      • +15 (21 voturi)    
        Fraierone.. (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:18)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui LPG

        Basescu a avut un mandat plin, deci se poate aplica legea linistit. Da' du-te la vot, ca poate-ti iese..
  • +36 (40 voturi)    
    Gamma (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:41)

    gamma [utilizator]

    Pai bre , nu era cazul sa controlezi inainte si dupa aceea sa dai din gura ? Manipulare grupa gradinita
    • -27 (33 voturi)    
      Basescu s-a asigurat inainte... (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:47)

      finutza [utilizator] i-a raspuns lui gamma

      ... de a striga cat il tin rarunchii "lovitura de stat, lovitura de stat, lovitura de stat!"?
      • +20 (24 voturi)    
        Da, de mai multe ori (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:56)

        georgeb [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        A verificat cu toti expertii in domeniu. Are confirmari cu zecile ca din toate punctele de vedere avem de a face cu o lovitura de stat.

        Si btw, a zis-o mult dupa ce au afrimat-o vesticii. Presa franceza nu are nici un fel de rezerve sa vorbeasca despre lovitura de stat in Romania.
      • +4 (8 voturi)    
        Definitie... (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:42)

        justy [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        ...conform DEX:
        Lovitură de stat = act de violare a constituției stabilite prin care un grup de persoane preia cu forța puterea într-un stat.
        USL a mitraliat Constitutia, nu doar a violat-o.
  • +24 (28 voturi)    
    Ma intreb.. (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:41)

    Paul_Atreides [utilizator]

    ...si ma tot intreb, tu totusi mai ai si altceva de facut? Mai stii altceva decat sa minti si sa complotezi?
    Te dai prim-ministru, dar guvernezi sau te ocupi cu barfe fara substanta?
    Eu zic ca ti-ai gresit vocatia, trebuia sa fii partenerul lui Dan Diaconescu. El cu o mie de episoade cu Elodia, iar tu cu alte cateva mii despre Basescu. Ti-ai fi facut bani de pensie asa si nici nu te putea ataca nimeni fiind sub stindardul zeroTV.
  • +13 (17 voturi)    
    cu manie proletara (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:42)

    mos ion roata [utilizator]

    Ciocoii si fii de naparca au indrazneala sa infrunte reprezentantii poporului.In ura noastra proletara vom lua masurile (Lxlxh) vilei in care urmeaza sa locuiasca dictatorul.
  • +27 (31 voturi)    
    opinie (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:44)

    apalt [utilizator]

    Opinia mea plagiatorule:
    - demisia pentru plagiat, nu ai ce sa transmiti tarii ecat eventual dupa ce ai demisionat; iti bati joc de noi cand "te scoti" cu plagiatul (sigur altii ti-au dat ideea cu "in 99 erau alte reguli")
    - nastase sa ramana in puscarie
    - urmeaza voiculescu
    - NU merg la vot nici daca ma suna Barosso
    - esti disperat.. sigur e un dosar si pe numele tau. il asteptam
    - dupa 20 de ani de la revolutie am vazut si eu un om de baza in puscarie. nu va vom lasa sa scapati
  • +26 (30 voturi)    
    ce manevre manipulative (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:46)

    MD1 [anonim]

    imi aduce aminte de dupa revolutie cand s-au prezentat casele in care locuiau Ceausestii
    Manere de aur la cada, haine si un lux care trezeau sentimente de ura in sufletul cetatenilor saraciti.

    ce manevra a la Iliescu... au trecut 22 de ani si tot acolo suntem.

    trist micule Lenin!
  • -18 (22 voturi)    
    Mai scrupulosilor... (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:47)

    Gigi Kent [utilizator]

    ...pai sa recapitulam...A Nastase, vrem nu vrem, a fost condamnat fara dovezi directe in dosarul ISCIR pe baza de "las ca stim noi sigur ca e corupt si astia corupti asa fac, actioneaza prin altii si nu lasa urme". Am zis fie...judecatorii astia le-or sti ei pe toate, cum functioneaza mafia si mai ales mafia lui Nastase. Dar brusc acum ne pare greu de crezut ca Basescu a aranajat verbal sa fie renovata o vila pe care sa o ocupe (conform drepturilor legale) dupa ce nu mai este Presedinte? Brusc ati devenit scrupulosi si strigati dupa dovezi chiparosilor?

    Aici sunt doua probleme, daca e demis nu pupa nici o vila (Doamne ajuta!) ca oricum nesimtirea cu Mihaileanu e de ajuns pentru "contributia" sa la prabusirea materiala si spirituala a poporului roman. Iar a doua ar fi ... un milion de euro nu e chiar o suma mica si oricand se poate discuta despre oportunitatea unor asemenea cheltuieli. Mai ales cand se inchid spitale ...
    • +5 (15 voturi)    
      ??? (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:55)

      Costika [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Se vede cum stiti voi sa judecati, doua complete l-au judecat si condamnat , nu numai pe el dar vad ca numai pe Nastase il aparati, 6 ani a tras de timp si tu sustii ca nu aveau dovezi? pai daca era asa acum era la CEDO ! Ti-au spus tie la Antena chestiile astea? Daca e asa , de ce a tras de timp 6 ani cu cei mai buni avocati pe baza de proceduri si nu pe dovezi? Ca si Copos si ceilalti nevinovati pana la pronuntare?
      • -3 (5 voturi)    
        LoL (Miercuri, 25 iulie 2012, 19:05)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Costika

        Mai baieti (si fete ca sa nu discriminam) da' vad ca va sta rau de tot in gat Antena (probabil 3 dar ai uitat sa mentionezi). Ma da voi nu mai puteti ca exista o televiziune care nu il pupa in dos pe Basescu de dimineata pana seara. Aveti o obsesie nervoasa cu A3, cred ca daca va duceti la psihiatru si va arata ala niste desene voi o sa spuneti la toate ca vedeti "Antena 3".

        Si pentru ca imi pari a fi un european sadea iar un european sadea cu papion are disciplina lecturii iti ofer sentinta:

        http://www.scribd.com/doc/92971440/Adrian-Nastase-Sentinta-Trofeul-Calitatii

        Scrie la pagina 117, paragraful 3 urmatoarele?
        "Pentru a ajunge la această concluzie, Curtea va pleca de la constatarea că în speţă nu există o probă directă care să-l incrimineze pe inculpat"

        Scrie!

        Scrie pe aceeasi pagina in paragraful 5 urmatoarele?

        "Această situaţie este însă pe deplin explicabilă, în condiţiile încare inculpaţii părtaşi la infracţiuni de corupţie se supun deseori „legii tăcerii”, probaţiunea fiind cu atât mai greu de făcut cu cât nivelul lacare se află persoana acuzată este mai înalt."

        Scrie!

        Deci e exact cum am zis eu? Fara dovezi si pe baza de "las ca stim noi cum functioneaza legea tacerii"?

        Este!
    • +3 (5 voturi)    
      Mai gascane (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:37)

      Anjo [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Sa discutam la modul general.
      Persoana A da mita persoanei B. Persoana A denunta persoana B ca a primit mita. Persoana A este acuzata de dare de mita iar persoana B este acuzata de primire de mita. In urma procesului, persoana A este gasita de catre judecatori VINOVATA de dare de mita in timp ce persoana B este gasita NEVINOVATA. WTF??? Se discuta de unul si acelasi proces, cu 2 inculpati ambii urmand sa fie gasiti vinovati sau nevinovati. Nu se poate ca doar unul sa fie gasit vinovat. Este impotriva tuturor legilor penale, si impotriva tuturor tratatelor de logica.
      Acum inlocuim persoana A cu Irina Jianu siu persoana B cu Adrian Nastase. Deja se schimba datele problemei. Pai cine este micul porc de s-a ingrasat impreuna cu toata trupa de la Bacau pe spatele romanilor?
  • +25 (27 voturi)    
    Zgomot de campanie (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:48)

    vasile78 [utilizator]

    Uitati-va mai bine la ce zice din nou UE-ul azi prin Viviane Reeding. Acolo e buba imensa. Din pacate mai bine de jumate de concetatenii nostri nu realizeaza cat de mult am coborat ca tara in ultima luna. Suntem tratati ca Ucraina, suntem singura tara din UE cu astfel de probleme. Ar trebui sa ne fie rusine.
    • +5 (5 voturi)    
      Ucraina nu e in UE.... (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:28)

      t_roxx [utilizator] i-a raspuns lui vasile78

      deci suntem tratati ca o tara care nici macar nu e in UE.....
  • +21 (23 voturi)    
    Ponta Plagiatorul (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:50)

    bobobobo [utilizator]

    Ce stim despre Ponta- Ce face astazi Ponta- socialistul de caviar?
    -angajari stufoase
    -risipa de bani
    -a imprumutat 1 miliard de euro, ptr a satisface obligatiile pe care le are fata de sacalii USL si auxiliari
    -isi cauta vila de protocol- comada speciala cu lux si dotari extravagante...asa spun cei care au primit sarcina!
    -elicopter la comanda
    -limuzina blindata
    -studio tv in incinta guvernului, ca deh, el nu vrea sa se deplaseze si cum ii place toata ziua la tv, neavand ce face, deoarece habar nu are de guvernare, el trebuie sa-si arate frustrarile la tv
    Acesta este Ponta, dar, nu se opresc aici cele ce trebuie stiute despre Ponta-socialistul de caviar!
  • +18 (20 voturi)    
    jenant (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:50)

    elwis [utilizator]

    " Haideti sa va arat o vila -va spun eu ca e pregatita pentru Basescu , dar nu stiu ...voi cere sa se faca o ancheta ....." ; Au fost reziliate TOATE contractele de la Hidroelectrica .... au fost denuntate, unilateral -s-ar putea sa ne coste cit nu face ! Cu banii "baietilor destepti " platim nu stiu ce, cu banii din penalizari platim medicamente pentru tratament oncologic....PR ..macar nu-l mai lasati sa deschida gura pe probleme economice !
    MASCARICIUL !
  • +18 (20 voturi)    
    hi, hi, hi (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:51)

    romanique [utilizator]

    va dati seama: au asteptat sa plece base ca sa ia cheile de la vilele rapps si sa cotrobaiasca pe-acolo. oare ce-or mai fi gasit? prezervative folosite?
    lasind gluma la o parte, orice presedinte are dreptul la o vila dupa ce isi incheie mandatul. au si iliescu si constantinescu, mari oameni...
  • +26 (28 voturi)    
    astept (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:53)

    traiang [utilizator]

    Eu o astept pe cea a lui Ponta de la Rahova ,mai mica si rustica !!!
    • -7 (9 voturi)    
      :)) (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:18)

      catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui traiang

      asa spune tovarasul traienica cel de la secu?.. ce i-au spus francezii oare de incendiul de la Rouen dupa ce a recunoscut ce a facut?> oare de asta fostul presedinte francez il trata cu dispret?
  • +19 (21 voturi)    
    normalitate (Miercuri, 25 iulie 2012, 16:56)

    thebblack [utilizator]

    eu zic ca normal era sa efectueze controlul, aduna dovezile, sesizeaza justitia, dupa care iese public cu declaratia

    dar cum referendumul este sambata, era necesar sa arunce "bomba" inainte, ca dupa nu ar mai fi avut efect indiferent de rezultat.
    • -9 (11 voturi)    
      wow (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:17)

      catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

      asa face tov Basescu? eu stiu ca eel anunta cate ceva si apoi justitia executa la cateva zile distanta.. gen: vamesii ( care cum au ajuns la Blejnar s-a terminat caci acolo era pusculita PDL )
  • +21 (25 voturi)    
    Gargara ieftina (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:03)

    Adi_rus [utilizator]

    Asta e gargara pur bolsevica de tipul anilor 1947 cand comunistii au luat puterea in Romania tot prin lovitura de stat obligand regele sa abdice si fraudand la maxim voturile din alegeri.
    Eu ma intreb doar atat:
    1. Are Victor Ponta vreo dovada ca Basescu ar fi cerut ca vila aceea sa fie renovata? O hartie semnata? O inregistrare? O stenograma? Daca nu are atunci eu il consider pe Victor Ponta un mincinos. Un Pinochio. Face din nou ce a facut toata viata. Minte, fura si manipuleaza.
    2. De ce si-ar fi pregatit Basescu vila cu 3 ani inainte de incheierea mandatului? Asta sfideaza logica. Ca sa se invecheasca vila pana atunci? Si nu-mi spuneti ca stia ca va fi suspendat si demis pt ca un presedinte demis nu mai beneficiaza de drepturile celorlalti fosti presedinti respectiv, casa, masina si paza de la stat pana la sfarsitul vietii.

    Deci eu zic ca inca o data asistam la o minciuna gogonata spusa de Ponta disperat ca se apropie refenredumul si lumea nu se va prezenta la vot. Nici macar cei 4,5 mil. care au votat USL la locale nu vor veni toti la referendum. Iar asta il dispera pe Ponta. Si tot el mai stie ca a doua zi dupa referendum toate lupele se vor muta pe scandalul plagiatului iar el va trebui sa plece. Pt ca baronii rosii din PSD nu-si mai permit sa-l tina acolo cu imaginea dezastroasa pe care o are. Ei au nevoie rapid de legitimare in Europa si de imagine buna in alegerile parlamentare din toamna. Deci fie il reactiveaza pe Geaona fie il pun pe Dragnea. Ca altii nu au. Sau no, eventula Hrebenciuc. Ar fi o varianta pe care ar merita-o cei care se grabeasc sa mearga la referendum si sa voteze DA.
    • -13 (15 voturi)    
      pana una alta (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:16)

      catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui Adi_rus

      voi pedelistii nu mergeti la vot de frica.. stiti ca nu aveti sanse asa ca vreti sa va adunati cu cei pe care pana mai ieri ii faceati scursura societatii caci nu participau activ la viata social- politica a Romaniei.. asta este Paukerismul cu care tovarasul ofiter de secu T Basescu va indoctrineaza... pe langa voi si A Nastase pare un ageamiu in ale coruptiei...
      • +6 (8 voturi)    
        Pt Catalin Matei (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:40)

        Adi_rus [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

        Vezi draga Cataline care e problema cu oameni ca tine? Sunteti limitati la creier ca altfel nu pot sa spun. Vedeti viata doar in alb si negru ori ea nu e asa. Viata are multe nuante de gri si chiar si culori precum rosu, roz, galben, albastru, verde, etc.
        Faptul ca tu imi dai o sentinta din brisca ca sa zic asa, conform careia eu sunt PDL-ist imi arata cam cata logica si ratiune ai. Putin de tot din punctul meu de vedere. Eu unul n-am mai votat din 2000 cand l-am ales pe Iliescu in defavoarea lui Vadim Tudor. Dar am fost atat de dezgustat atunci incat mi-am promis sa nu mai votez. Si n-am mai facut-o. Deci mai usor cu acuzele de PDL-ist ca o iei pe aratura. Desi daca asa cum banuiesc eu, esti doar un postac USL atunci degeaba imi mai irosesc energia sa scriu mesajul asta.
        In fine, inchei spunand ca acelasi dezgust care l-am simtit atunci in 2000 cand am votat, il simt acum dar fata de USL. Ca si atunci, si acum simt ca oricat de nesapator si comod as vrea sa fiu eu fata de politicieni si lumea lor, acum se joaca soarta intregii natii si de aia trebuie sa ma implic. Si o sa ma implic. Boicotand referendumul si organizand un party pentru rudele USLamiste ca sa le deturnez si pe ele sa nu mearga la vot. E fair play? Nu. Dar ce faceti voi USL-ul e fair play? Uitati-va nu la ce spun eu sau alti romani ci la ce spun Baroso, Merkel, Reding, Van Rompuy si altii din Europa.
        Ah si stii de ce fac asta? Eu traiesc bine in Romania. Lucrez la o multinationala, am 2000 de euro salariu pe luna si sotia mea la fel. Deci ma doare in cot si de USL si de PDL si de Ponta si de Basescu. Dar cand USL-ul si Ponta cu Crin vin si pun in pericol traseul european al Romaniei si cand seful meu din Londra imi spune ca ei incep sa devina nesiguri cu privire la filiala din Romania, datorita a ceea ce se intampla dpdv politic atunci eu sunt dispus sa fac orice ca sa-l barez pe Ponta si USL-ul lui.
        • +6 (6 voturi)    
          Behhhh (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:25)

          ghio [utilizator] i-a raspuns lui Adi_rus

          Nu va mai obositi sa le raspundeti astora, isi castiga si ei o bruma de existenta postand dupa dictare. Nu ati vazut stenogramele, totul este dirijat cu grija si in cel mai mic detaliu, asa ca nu pierdeti timpul!
          Eu de multa vreme banuiesc ca sunt chiar politicienii nostri care se coboara la a posta tampenii pe net. Ma rog, impropriu spus "se coboara", sunt coborati demult!
      • +2 (2 voturi)    
        Nu merg (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:26)

        ggna [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

        finndca POT! Iac-asa!
  • +20 (22 voturi)    
    reorientare profesionala (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:06)

    revo [utilizator]

    ne bucuram ca dl. copy paste a inteles si a acceptat faptul ca diploma si doctoratul in drept ii vor fi retrase si, iata, nu a stat cu mainile in san, ci s-a reorientat profesional: agent imobiliar!
    • +14 (16 voturi)    
      ce mai trebuie (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:21)

      romanique [utilizator] i-a raspuns lui revo

      este sa-i retragem si tara din miini, in rest sa-l ia dreq!
  • -8 (12 voturi)    
    Plagiatul lui Basescu (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:13)

    catalin_mattei [utilizator]

    T Basescu l-a plagiat pe A Nastase.. in ale coruptiei.. nimic nou.. toti banuiau, unii o stiau.. acum afla si altii.. unii apara.. mai are ceva timp sa dea un NUP Procuratura pusa la picioarele cotroceniului de M Macovei cea gasita in scriptele judecatoresti ca membra fondatoare a Organizatiei Accept ( pt minoritati sexuale!!! )...
  • +16 (18 voturi)    
    Oamenii rai... (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:14)

    cripat [utilizator]

    Din pacate, poporul "cel rau" nu-l va lasa pe Basescu sa se mute in casa noua. Il va obliga sa ramana la Cotroceni...
  • +10 (12 voturi)    
    Dl. Ponta exagereaza (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:15)

    Mihail_AD [utilizator]

    Si alti demnitari beneficiaza de locuinta gratuita platita de stat. Un exemplu recent este dl. Nastase care, cu modestia-i caracteristica, a refuzat onoarea. Altii se eschiveaza in continuare.
  • +10 (12 voturi)    
    ponta (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:15)

    amand18 [utilizator]

    Acest plagiator zis si prim ministru nu are oare treaba de facut? Cred ca toate problemele din Romania sunt rezolvate, am intrat in Shengen sau suntem f aproape de acest lucru, bani avem berechet la buget din care sa se plateasca pensii si salarii întregite, e drept imprumutati in alte conditii.........iar el pierde timpul pe care trebuie sa si-l petreaca lucrând, aratand vila presupusa a fi a lui TB.........cred ca poate sa prezinte si dovezi, ii este f usor sa le produca avand in vedere ca este un as in ale falsificarii.........romanilor care il admira le doresc sa aiba parte de el cat mai multa vreme........sa-l ia si acasa si sa traiasca fericiti in raiul care va fi instaurat dupa plecarea dictatorului basescu, o sa curga numai lapte si miere pe campurile tarii....ce bine va fi, parca imi vine sa las totul balta aici si sa ma intorc in romania cea frumoasa ca sa profit si eu de acea bunastare.......
  • +7 (9 voturi)    
    Barfitor (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:23)

    Adi741 [utilizator]

    acuzatii fara dovezi...ne face de ras in toata Europa mascariciul acesta...romani! nu mergeti la vot!
  • +6 (8 voturi)    
    . (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:23)

    gb [utilizator]

    pe masura ce trece timpul Ponta devine din ce in ce mai penibil. Oare maine ce minune ne va arata sau ce minciuna ne va spune? Ma intreb totusi de ce ziaristii isi mai pierd timpul cu el pe caldura asta.
  • +6 (8 voturi)    
    E de inteles totul, (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:24)

    ghio [utilizator]

    Base e invidios pe cele 1,6 MILIARDE de euro (in 2009), din economie si munca cinstita, ale lui Felix...
  • +10 (12 voturi)    
    Cat il costa pe roman demiterea lui Basescu? (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:25)

    takenoshit [utilizator]

    A stat cineva sa calculeze cati bani se risipesc cu aceasta demitere?
    Numai din banii pentru organizarea referendumului s-au alocat bani cu care se putea construi un cartier de locuinte. Daca mai adunam si banii pentru campanie se puteau construi si o gradinita, o scoala, un liceu si un spital. Daca s-ar fi demolat cele de mai sus cum ai reactiona?
    Si acuma vine poanta asta proasta sa ne zica de o casa?
  • +8 (12 voturi)    
    Penibil (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:26)

    lobelo [utilizator]

    "Oficial, vila apartine guvernului, dar nu am putut avea acces in vila decat dupa suspendarea presedintelui, cand presedintele interimar Antonescu a dispus acest lucru", a adaugat Victor Ponta.
    Adica nu a avut cheile? Ce PM penibil nici macar ce scoate pe gura nu are cap si coada.Cum adica apartine guvernului si nu poate intra in ea decat cu acordul Porumbacului? Si ne miram ca nici ce a "copy paste" nu i-a apartinut. Oare si-a citit lucrarea de doctorat?
  • +8 (12 voturi)    
    Rugăminte pentru dl. Ponta (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:40)

    OchiulDrept [utilizator]

    Domnule prim-ministru Ponta, ca cetățean cu drept de vot al acestei țări, vă rog respectuos să răspundeți la următoarele întrebări, ca urmare acestor demersuri pe care le-ați întreprins în legătură cu Vila Dante:

    Ce vă angajați să faceți în eventualitatea în care acuzațiile dvs. la adresa d-lui președinte suspendat Băsescu s-ar dovedi nefondate? Veți recunoaște public că v-ați folosit (și) de această ocazie pentru a manipula grosolan opinia publică?

    Sincer, personal m-aș mulțumi și cu niște simple scuze, chiar dacă, evident, ar veni destul de tardiv (din punct de vedere electoral), însă nu-mi fac iluzii că ați avea vreodată verticalitatea necesară prezentării unor scuze publice.

    Oricum, aștept cu interes un răspuns, oricare ar fi el (nu mi-am propus să mor într-un viitor foarte apropiat, deci am timp să-l toooot aștept).
  • +8 (12 voturi)    
    Daca Ponta ar fi inteligent, (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:42)

    philip1 [utilizator]

    ar avea un simt al ridicolului dezvoltat. Cat de infantil trebuie sa fie un prim ministru ,chiar si atunci cand stie ca nu mai are prea mult de pierdut, ca sa plece cu suita de ziaristi de la Guvern, ca sa arate tarii, o vila de protocol, numai pt ca a fost reamenajata, fara sa aiba nici o dovada care sa-i sustina afirmatia, cum ca TB vrea sa locuiasca acolo dupa expirarea mandatului??? Din tot programul de guvernare, tocmai asta era cea mai arzatoare problema a tarii, cand euro tinde spre 5 Ron? Apropo' poate ne spune prim ministrul, cine va acoperi pierderile suferite de populatia care plateste un asemenea curs??
  • +6 (8 voturi)    
    o vila?! (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:43)

    I [utilizator]

    prea putin pentru Basescu. Eu zic ca merita mai mult. Ai deptate Ponta, e strigator la cer.
  • +6 (10 voturi)    
    cu frica'n oase (Miercuri, 25 iulie 2012, 17:47)

    ylav [utilizator]

    puciul nu le'a reusit,cu ultimele zvacniri de ura, frica ce i'a cuprins le'a luat mintile si cauta sa prosteasca lumea......nu mai tine :))))
  • +7 (7 voturi)    
    Victoras, eşti în zi liberă? (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:08)

    Adina-Marta [utilizator]

    Era cumva in timpul programului? A scazut euro si/sau si-a luat pauza de masa? Vila lui Constantinescu a inspectat-o? Este vorba de un preşedinte care a avut deja un mandat. A recunoscut ca aceste vile sunt de protocol?
  • +9 (9 voturi)    
    Un "miner" modern..PlagiPONTA (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:11)

    bopro [utilizator]

    Imi aduc aminte ca eram in armata in iunie '90..si urmaream la TVR cum niste mineri erau filmati in sediul PNT-lui si erau foarte uimiti ce ce au gasit pe acolo..droguri, armament, munitie, masina de scris automata...oare de ce imaginea lui Ponta in acea vila m-a dus cu gandul la acel miner..cat de bine se aseamana..(si minerul avea un "suflator" pe langa el..o fi fost un actual USL-ist) :))

    http://www.youtube.com/watch?v=lpEHsxhwM-k
  • +7 (7 voturi)    
    Dovada (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:25)

    ggna [utilizator]

    Dovada Ponta, dovada zise coana Leana
  • +8 (8 voturi)    
    nesimtire (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:27)

    cred [utilizator]

    Asta este treaba de prim ministru???!!! A lasat treburile de izbeliste si a plecat cu slugile din antene sa se fataie in fata unei case ,sa o priveasca prin gard.Cred din ce in ce mai mult ca omul are nevoie de o evaluare psihiatrica.Dl. BOC a albit in anii cand a fost prim ministru ,iar asta se uita printre ulci la case si dispune controale care vor demonstra numai cat este de ticalos!!!!
    • -5 (5 voturi)    
      :) (Miercuri, 25 iulie 2012, 19:58)

      owl [utilizator] i-a raspuns lui cred

      Boc cred ca se ducea sa cosesca iarba in curte.... cu slugile de la B1 dupa el...

      sigur, atunci tu aplaudai si aia de la USL erau indignati cu bale in gura...
  • +5 (5 voturi)    
    vreau sa fiu neutru (Miercuri, 25 iulie 2012, 18:44)

    kostake [utilizator]

    De la bun inceput , NU ma prezint pe 29 la vot, pentru ca il gasesc ilegitim.
    Acum despre acest ponta. In sufletul lui nu cred ca este rau sau otravit. Eu cred ca este doar imatur,profund imatur, dat ca toata viata sa a deschis usile la altii, fara sa faca ceva util.O face pe naivul, pe copilarosul, stiind ca marea parte din oameni tinde sa ierte prostiile facute de copii.Afirma lucruri anapoda, minte cu nonsalanta, si asta in timp ce te priveste in ochi.Nu s-a sculat in viata lui la ore care le numesc early morning, intr-un cuvint, nu este rau, este doar un naiv de o crunta imaturitate, predispus la birfe, probabil ca in familie face la fel.Este mai apropiat ca si caracter de un frizer. nu cred ca de acest tip de om tara asta are nevoie acum
    • -2 (2 voturi)    
      :) (Miercuri, 25 iulie 2012, 19:56)

      owl [utilizator] i-a raspuns lui kostake

      ti-ai gasit momentul in care sa fi neutru - meciul care NU se poate termina la egalitate... sigur, trebuie sa ai cateva clase primare ca sa intelegi asta...
  • +8 (8 voturi)    
    Acum, la Antena3 (Miercuri, 25 iulie 2012, 19:02)

    OchiulDrept [utilizator]

    Voi vă uitați acum la Antena3? Eu nu mă pot opri din râs: indivizii ăștia chiar sunt formatori de opinie în țara asta? Biată populație! Nu stă nimeni să se gândească la faptul că, dacă Băsescu chiar ar fi beneficiarul dotărilor pe care cu invidie le inspectează ei, ar fi avut toți neaveniții acces acolo??
  • -5 (5 voturi)    
    :) (Miercuri, 25 iulie 2012, 19:53)

    owl [utilizator]

    Antena 3 manipuleaza - imi aduce aminte de TVR-ul din anii de dupa lovitura de stat a lui Iliescu... Dar si Basescu imi aduce aminte de Elena Ceausescu, cand cerea dovada la procesul de la Targoviste...
  • +7 (7 voturi)    
    se pare.... (Miercuri, 25 iulie 2012, 20:29)

    nedumeritu [utilizator]

    ca oricata lume i-ar spune lui ponta ca minte, calomniaza, ironizeaza, este inutil, el crede ca varsta si experienta lui politica ( ???? !! ) ii dau dreptul sa procedeze execrabil.

    am mai spus : oare cand a avut timp, un tanar de 39 de ani, sa invete mizeriile astea politice ? oare ca acest specimen este intregul tineret care va urma actualei clase politice ? sinistra perspectiva ne asteapta....
  • +4 (4 voturi)    
    Patul RA-APPS (Joi, 26 iulie 2012, 0:30)

    sorincj [utilizator]

    S-a descoperit patul, acordat conform legii de RA-APPS in care va dormi Crin Antonescu dupa ce isi va termina mandatul de presedinte interimar. Reconditionarea patului dupa ce va dormi in el Crin Antonescu va costa 1 miliard de euro.
  • +1 (1 vot)    
    Marsavie comunista (Joi, 26 iulie 2012, 9:13)

    simi00032 [utilizator]

    Bomba a fost detonata,maimutele se agita iar scopul strategilor USL a fost atins ,numarul celor care vor vota da v-a creste ,scopul scuza mijloacele. Este o intoxicare grosolana si mizerabila de tip Iliescu sa ne amintim de 89 la vila lui Ceausescu din Primaverii,de mineriada din iunie .In nici o tara europeana nu este posibil sa ajungi la putere prin asfel de actiuni ,la noi este posibil pentru ca populatia este formata din o majoritate cu IQ de maimuta lenesi si hoti,usor de manipulat ,vina o poarta sistemul care a distrus educatia si valorile morale .Data de 29 iulie este importanta pentru copii nostri ,si nu pentru Basescu de noi depinde daca vom mai avea credibilitate in Europa si in lume de noi depinde daca acceptam sa mai fim invinsi de comunisti si securisti reprezentati de Iliescu si Voiculescu DUMNEZEU sa aduca lumina in mintea celor ce nu gandesc
  • +1 (1 vot)    
    Nu va amintesc (Joi, 26 iulie 2012, 10:58)

    altom [utilizator]

    imaginile de nimic? "Priviti cum traiau dictatorii, uite tablouri, uite mobile, bijuterii, robinetii de la baie sunt din aur...".Mai merg rahaturile astea in 2012? Il vedeti pe Basescu locuind in hala aia? Cu asta trebuie sa se ocupe un prim ministru? De ce nu a facut un circuit complet cu ziaristii - pe la Iliescu si Constantinescu.
    Exista si aici reglementari. Sa le schimbe si pe astea special pentru Basescu. Asta e subiect? Copilul ala ignorant si fraier nu isi da seama ca cine ii da munitia ii vinde gloante oarbe cu care se face de ras? Nu pot decat sa constat ca disperarea e mare...
  • 0 (0 voturi)    
    din stenogramele USL (Joi, 26 iulie 2012, 11:52)

    unnene [utilizator]

    "cu hotnews ce facem? nu trimitem niste slugi sa posteze si acolo? ba da sigur ii avem pe montesquieu, colonel, mazeta, con-stan-tin, catalin_mattei, Gigi Kent, law_and_order, finutza. sunt niste latrai de prima mana in stare sa linga orice la comanda. ce daca au minusuri gramada nu conteaza tebuie sa imprastie voma noastra peste tot"
  • 0 (0 voturi)    
    asta da activitate de premier! (Joi, 26 iulie 2012, 13:03)

    Ref [utilizator]

    in fisa postului de premier intra si activitati imobiliare? daca tot a facut efortul de a se rupe de treburile stresante ale guvernarii, cel putin putea sa-si dea silinta ca vizionarea vilei sa fie facuta ca la carte... ma gandesc la un pliant distribuit ziaristilor, in care sa curga dovezile - metri patrati renovati, cost, perioada in care lucrarile au avut loc, solicitarea lui basescu etc. Insa tov premier doreste sa-l credem pe cuvant... ziarista "aveti dovezi palpabile" ...tov "pai nu stiu mi-au spus cei de la SPP..." tovarase ponta, esti prost! pai daca eu iti spune ca Marga zboara, tu anunti in presa ca Marga zboara fara sa verifici!?
    Am insa o nedumerire, de ce tov ponta nu a adus presa atunci cand nu putea intra in vila? este posibil ca tov ponta sa fi dorit o vizionare la vila pentru sine? Probabil ca vila nu este pe gustul lui si ne arunca noua gogoasa?
    tov ponta mai sunt vile disponibile la RAPPS, mergeti din vila in vila pana va convine una ...sau poate doua.. le puteti lua cu japca asa cum ati luat puterea...