VIDEO Ponta a fost huiduit la ceremonia de premiere a castigatorilor Raliului Sibiului - Mediafax

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 22 iulie 2012, 8:31 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta l-a premiat, sambata seara, pe castigatorul de anul acesta al Raliului Sibiului, Andreas Mikkelsen, iar la un moment dat, in timpul festivitatii, Ponta a fost huiduit de cateva persoane care asistau la ceremonie, relateaza Mediafax.

Ponta asistat, sambata seara, la finala Raliului Sibiului, la care si el a concurat, in ultimii sase ani, din pozitia de copilot, el salutandu-i si felicitandu-i pe cei care au ramas in competitie.

Premierul a asistat si la festivitatea de premiere si l-a premiat pe castigatorul de anul acesta al raliului, Andreas Mikkelsen, in timpul ceremoniei Ponta fiind huiduit de cateva persoane.

Intrebat despre acest lucru, premierul a declarat: "Nu am auzit nimic. Am participat astazi, la Sibiu, la unul dintre cele mai frumoase evenimente de anul acesta. Nu vreau sa comentez altceva".

In septembrie 2011, Ponta a participat, din pozitia de copilot, la Campionatul National de Raliuri, anuntand atunci ca este ultimul an in care ia parte la astfel de competitii, motivand ca 2012 este an electoral si nu va mai avea suficient timp liber.


























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

8504 vizualizari

  • +34 (34 voturi)    
    Vi s-a parut! A fost aclamat, iubit, dorit, (Duminică, 22 iulie 2012, 8:46)

    A9 [utilizator]

    adorat, admirat...Voi nu sitit, e un print! Daciana, dragostea lui, stie. Nu ati vazut ce l-a asteptat la aeroport cu copilul in brate? Ca pirandele lui Nutu Camataru..sa vada lumea, ca e iubit, adorat.

    Huduielile despre care vorbiti, de fapt erau aprecieri deosebite pentru plagiat, si Ponta nici macar nu le-a auzit, ca doar era acolo, da' cred ca i s-a relatat pe larg si a vazut caseta cu inregistrarile.
  • +29 (31 voturi)    
    .... (Duminică, 22 iulie 2012, 9:03)

    bobobobo [utilizator]

    Ponta este in mare belea, practicf nu poate guverna tara, este depasit si disperat!! Urmariti declaratiile lui, sunt incredibil de artificiale, teatrale, acuzatii naive aduse la adresa PDL-ului, Basescu!!!!
    Nu este coerent din cauza presiunilor ce i se fac! N-as dori sa fiu in pielea lui nici macar o ora!!
    Dar, problema este ca, nu vom scapa usor de USL acum misuna ca viermii in toata tara, teama de Basescu este crunta!
  • +29 (29 voturi)    
    Erau huiduieli politice, se stie (Duminică, 22 iulie 2012, 9:11)

    Catch 22 [utilizator]

    si mai ales, erau huiduieli in ghilimele. De fapt, erau huiduieli plagiate, fara licenta de la OSIMul huiduitorilor.
  • +35 (35 voturi)    
    corect (Duminică, 22 iulie 2012, 9:29)

    goguleana lugojana [utilizator]

    "Nu am auzit nimic"*

    Evident Gogule, ca esti orb si surd la vocea poporului! Sper sa infunzi puscaria intr-o zi.



    * Victor Ponta
  • +30 (30 voturi)    
    Erata: Ponta a concurat in pozitia de copy-lot (Duminică, 22 iulie 2012, 9:34)

    kinn3 [utilizator]

    si nu de 6 ani, ci din 2003 incoace.
  • +28 (28 voturi)    
    Huiduieli .. (Duminică, 22 iulie 2012, 9:43)

    yoko ono [utilizator]

    Și scapă huiduielile nepdepsite ?! Măcar o amendă, acolo, nimic ?
    Sau să îi pulănească un pic pe la secție, curat Constitu
    țional, cum bine îi șade micului tovarăș comunist..
  • +30 (30 voturi)    
    Ăsta nu ar "auzi" că e huiduit (Duminică, 22 iulie 2012, 10:14)

    Optimista [utilizator]

    nici dacă l-ar huidui toată ţara la unison. Nu vedeţi că nici dezavuările liderilor europeni nu le aude, pentru el nu există nimic altceva decât parfumul şi susurul glăsciorului lui Crinuleţ cel vanitos, doar
    ce-i spune Pogonici aude. Sunt curioasă dacă psd-iştii cu ştate vechi sunt fericiţi de "realizărili" micuţului lor prim ministru şi când spun "micuţ" , mă refer atât la "stat" cât şi la "sfat".
    În ce-i priveşte pe pnl-işti ei se vede de la o poştă că sunt euforici, cred că le-a cumpărat Pogonici o tonă de etnobotanice şi îi alimentează pe toţi zilnic ca să-i menţină la cota demenţei necesare pentru a-l vedea pe el şi numai pe el preşedinte. Pe 29 iulie se vor trezi din mahmureală şi nu le va veni să creadă. Grija mea este ce-o să facă Ghişe cu ratele la bancă. Cine i le mai plăteşte? Atenţie sponsori, aşteaptă oferte.
  • +26 (26 voturi)    
    Plagiator huiduit (Duminică, 22 iulie 2012, 10:14)

    Raju [utilizator]

    Daca la Sibiu Plagiatorul a fost huiduit sa vedeti ce primire i se va face daca din greseala va continua sa reprezinte Romania in lume.
  • +25 (25 voturi)    
    ..o manipulare josnica a presei tradatoare... (Duminică, 22 iulie 2012, 10:46)

    atamanu66 [utilizator]

    In partea in care se afla " premi-COPY-erul '', adica in stanga extrema a podiumului se auzeau numai ovatii. Recomandam opozantilor, ca pe viitor sa huiduiasca numai in scris ( si daca e posibil cu litere mari ).
  • +24 (24 voturi)    
    Plagiator huiduit (Duminică, 22 iulie 2012, 10:52)

    Raju [utilizator]

    Sa vedeti ce huiduit o sa fie oriunde ajunge pe glob ca reprezentatnt al Romaniei.
  • +23 (27 voturi)    
    Bravo! (Duminică, 22 iulie 2012, 12:44)

    gososan [utilizator]

    Bravo Sibiu!!!! afara cu plagiatorul nr 1 al tarii.
  • +23 (25 voturi)    
    plagiatorul (Duminică, 22 iulie 2012, 13:23)

    ivanescu [utilizator]

    bravoooooo sibieni !
  • +26 (28 voturi)    
    Din pacate e inutil! (Duminică, 22 iulie 2012, 13:30)

    simonne_lu [utilizator]

    Ce afara ? Asta are obrazul mai gros ca purcelusul Ghita, el nu lasa scaunul de premier nici mort, o sa vedem cu totii din pacate o reinstaurare a dictaturii rosii in Romania, a minciunii crase, dar ce e mai grav e ca multi il cred pe el si pe Felix si asteapta vremuri bune de la ei!!! Sarmanii creduli!!
  • +7 (9 voturi)    
    Bravo Sibiu (Duminică, 22 iulie 2012, 16:08)

    Trojan.H [utilizator]

    O sa fie huiduit de toata planeta.
  • +9 (9 voturi)    
    micul xerox (Duminică, 22 iulie 2012, 17:26)

    dkz [utilizator]

    1. ii atrag atentia micului xeroxescu ca abuzurile in serviciu pe care
    le-a facut pentru a-si ascunde furtul intelectual prin
    - desfiintarea comisiei de etica de la minister si impunerea unor oameni
    la acea comisie care sa-i acopere furtul intelectual
    - desfiintarea comisiei de atestare a titlurilor chiar in ziua in care
    aceasta s-a pronuntat despre plagiatul sau
    - presiunile facute de ministrul invatamantului din guvernul sau asupra
    universitatii bucuresti de a nu se pronunta asupra plagiatului sau.

    sant fapte penale
    - reprezentand abuz in serviciu in forma continuata in vederea
    acoperirii unui furt intelectual


    2. atrag atentia membrilor comisiei de la minister care au acoperit azi
    un furt intelectual ca se fac vinovati de
    - favorizarea unui infractor si
    - abuz in serviciu in vederea acoperirii unui furt intelectual


    3. mai devreme sau mai tarziu aceste fapte vor ajunge in
    justitie...deoarece furtul intelectual este o fapta penala, (consultati
    va rog legea in aceasta privinta....)

    4. nu credeam ca decizii staliniste a unor comisii si ministere
    guvernamentale mai sant posibile in romania anului 2012 :
    - iata ca ele sant posibile,
    si traim din nou zilele de cosmar pe care le credeam trecute pentru
    totdeauna...

    5. mai ramane sa se inchida gura celor care vorbesc despre aceste
    lucruri si sa fie acuzati
    "de inalta tradare si defaimarea tarii" , cum s-a si intamplat astazi.

    6. tara nu este "micul xeroxescu" nici "acolitii sai"

    "micul xeroxescu si acolitii sai" sant o rusine si o molima pentru
    aceasta tara prin faptele pe care le-au facut in ultimele trei
    saptamani.
  • +6 (6 voturi)    
    o fi inceputul (Duminică, 22 iulie 2012, 17:28)

    flitmania [utilizator]

    sfarsitului?
  • +1 (1 vot)