Ponta: In 29 il putem bate pe Basescu prin knockout. Candidatul nostru pentru presedintie va fi Crin Antonescu

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:22 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a declarat, sambata, la Sibiu, ca in 29 iulie presedintele suspendat Traian Basescu va putea fi "batut in sfarsit, prin knockout", iar din acel moment toate "mizeriile si toate relele" pe care le-a facut seful statului vor ramane in urma, potrivit Mediafax.

"In 29 il putem bate in sfarsit, alaturi de tot poporul roman, pe Traian Basescu, prin knockout. Din acel moment, toate mizeriile si toate relele pe care le-a facut Traian Basescu vor ramane in urma sau putem sa il batem la puncte pentru ca rezultatul referendumului este usor de anticipat. Daca nu vin noua milioane, Basescu, in stilul binecunoscut, va falsifica rezultatele. Stiti foarte bine ca a fraudat votul in 2009. La fel va incerca sa faca si acum, sa fraudeze, sa il prezinte altfel, sa minta si sa faca rau Romaniei in continuare, administratiei locale, Parlamentului si fiecaruia dintre romani", a declarat Ponta intr-o conferinta de presa.

 Premierul a sustinut ca are studii care arata ca Traian Basescu va pierde alegerile.

"Am niste studii care arata ca prezenta va fi sigur de 60 la suta si ca Traian Basescu pierde referendumul cel putin cu 1 la 2, cel putin 66 la 33 la suta. Va reamintesc ca Traian Basescu a ajuns la Cotroceni pentru ca a castigat cu 50,01 la suta, fraudand votul din strainatate. Deci daca atunci el a ajuns la Cotroceni si noi i-am respectat votul, ma gandesc ca daca pierde cu 70 la 30 nu se va intoarce la Cotroceni. Nu exista niciun fel de scuza, iar Traian Basescu va pleca definitiv din functie", a afirmat Ponta.

Intrebat ce se va intampla daca Traian Basescu va castiga alegerile, Victor Ponta a spus ca va respecta decizia romanilor, lucru pe care il va cere si presedintelui suspendat.

"In urma referendumului, voi respecta decizia poporului roman. In acelasi timp, ii voi cere lui Traian Basescu sa o respecte. Traian Basescu s-a dus la Cotroceni, cel putin a doua oara, sigur, si prima data, in 2004, dar cu atat mai mult a doua oara, castigand 5,2 milioane de voturi, 50,01 la suta. Daca 5,2 milioane de romani vin acum la referendum si voteaza pentru demiterea lui, Basescu nu mai are ce cauta la Cotroceni pentru ca nu mai are pe cine reprezenta. Parlamentul nu te mai vrea, Guvernul nu te mai vrea, administratia locala nu te mai vrea, alesii nu te mai vor, romanii nu il mai vor. Sigur, daca va castiga referendumul, daca mai multi romani vor vota impotriva Guvernului, are tot dreptul sa ceara socoteala si Parlamentului, si Guvernului, si noua. Dar daca pierde la referendum, daca vin 5,3 milioane si spun ᅡgata cu Basescuᅡ, trebuie sa plece si atunci candidatul nostru pentru functia de presedinte este Crin AntonescuSper sa continuam si sa punem in practica tot ce ne-am propus", a adaugat Victor Ponta.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

3327 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Ponta Plagiatorul (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:27)

    Raju [utilizator]

    Ponta plagiatorul vorbeste de frauda in strainatate. El cica nu stie ca in restl lumii propaganda neocomunista nu are trecere. Aici spalatul creierelor nu functioneaza, nu crede nimeni in Antene si nici in adormitul de Crin. Vai de el daca Basescu pierde, il vom primi cu oua clocite oriunde va ajunge pe glob.
  • +11 (11 voturi)    
    Tovarashe Pontac (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:28)

    Ghita [anonim]

    o intrebare: socrul dvs. senatorul PSD Ilie Sarbu, tatal sotiei dvs. trimisa in Parlamentul European, a primit de la Nastase fular Burberry sa si-l bage in chiloti dupa accidentul de vanatoarea in care infractorul Adrian Nastase l-a impuscat in testicole ?

    Aveti o legatura stransa cu infractorul Nastase, v-a facut sef pe corpul de control (unde era angajata si actuala dvs. sotie), v-a facut lucrarea de diploma nu vi se pare ca suneti un pic incompatibil dpdv moral? Sau moralitatea se aplica doar in UE iar tu faci tot ce poti sa ne scoti de acolo?

    Nu vrei sa facem un fond de 2% pentru Ponta, viram bani lunar timp de 1 an numai sa ne lasi dracului in pace? Sa te duci in Rusia, Brazilia sau sa dansezi cu Mazare in Madagascar? Ca oricum va fi greu sa furi bani dintr-o tara ce o vei saraci, nu vom mai primi fonduri europene cu atitudinea ta si a lui Crin.

    Te rugam, te platim sa ne lasi in pace, daca 1 milion de oameni dau 10 euro lunar, nu ai fi fericit? Si du-te si cumpara-ti o insula unde vei invata de la Crin ca atunci cand minti cu nerusinare sa nu ti se mai inroseaca urechile.
  • +12 (12 voturi)    
    Doamne fereste ! (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:29)

    Tase Rotta [utilizator]

    Romani treziti-va, Ponta si cu Antonescu ne vor omori cu zile !!!!

    Vezi cursul Euro/leu !!!!!!!
  • +9 (9 voturi)    
    La puscarie cu mafia psd care ne vinde tara !!!! (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:30)

    razvan [anonim]

    Ponta si Crin ar face bine sa-si dea demisia si sa dispara din peisajul politic cat mai repede. Cei mai mari corupti si penali sunt in PSD unde Dragnea, Sova, Hrebenciuc, Robert Negoita si altii au inselat si fraudat statul ani la randul
    Coruptii si criminalii sunt in psd
    Mafia psd ne-a vandut tara
    Mafia psd ne-a indepartat de Europa
    Mafia psd a incalcat Constitutia
    Mafia psd a dat lovitura de stat
    Mafia psd a acaparat toate institutiile statului
    Mafia psd a sabotat tara
    Mafia psd ne-a vandut resursele
    Mafia psd la puscarie
  • +10 (10 voturi)    
    antonescu nu era si el? (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:30)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    aaaa pardon , doarme la ora asta...

    studiile lu' Tonta vin de la Moscova?
  • +9 (9 voturi)    
    jos usl (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:30)

    boris [anonim]

    Ponta ne-a izolat de Europa!! Din cauza lui Ponta suntem priviti cu ochi critici de toti liderii europeni si nu numai.
    Din cauza instabilitatii politice datorate de lovitura de stat USL euro atinge un prag istoric in fiecare zi
    Din cauza lui Ponta si al lui Antonescu am distrus relatii diplomatice pe care le aveam cu statele membre UE
    Din cauza lui Ponta si Antonescu s-a incalcat Constitutia si retraim perioada comunista!!!
    Din cauza lui Ponta si Antonescu trebuie sa ne reconstruim imaginea buna pe care o aveam in Europa, fiind un partener de incredere!!!
    Din cauza lui Ponta si Antonescu spun NU pe 29 iulie!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Topaila 2 (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:34)

    sorincatalin [utilizator]

    Cine nu-si aduce aminte sariturile candidatului PSD? sau ce a zis a 2-a zi... ai lor au furat mai mult decat ai nostri.. Sper sa nu mai am bucuria sa mai vad un adormit topaind...sau un dotore'
  • +10 (10 voturi)    
    de ce 5,3? (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:34)

    Ghita [anonim]

    legea spune 9 milioane. este o instigare grava la incalcarea legii. te putem judeca, suspenda? sau intai tre sa mituim cativa parlamentari ca sa avem cvorum sa demonstram ca ai dublu limbaj ?
  • -9 (11 voturi)    
    Astept cu nerabdare ziua de 29 sa zic DA ! (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:35)

    tyiytrtooo [anonim]

    Asa nu se mai poate , omul asta a facut zob 8 ani din viata noastra, ani care puteu fi ani de progres pentru tara si care au devenit ani de harta si panarama.
    Are intradevar un discurs exceptional si e charismatic dar ceea ce fece el si oamenii lui sunt exact opusul vorbelor pe care le spune.
    Este cel mai duplicitar personaj pe care l-am vazut .
    A supus poporul unor ptivatiuni groaznice in timp ce grupul celor care-l sustin a prosperat fara limite si fara nici un pic de bun simt.
    Spune permanent ca ne explica , ca trebuia sa explice. DA, dar trebuia sa si puna in practica ceea ce explica. Coruptia, imbogatirea celor care capuseaza statul a luat proportii inimaginabile. In rest el ne serveste doar vorbe si acuze adresate oricui altcuiva , numai lui si oamenilor sai nu.
    Eu cred ca ajunge cat a condus. Si asa suntem un popor sfasiat si ranit, gonit din tara lui prin lume in bajenie .
    • 0 (0 voturi)    
      privatiuni groaznice (Duminică, 22 iulie 2012, 10:27)

      ginel [anonim] i-a raspuns lui tyiytrtooo

      Pustiulica cred ca nu stii ce vorbesti. Privatiuni ca in anii 92-94 sper sa nu-mi fie dat sa mai traiesc. Cand au fost comunistii la putere si au rupt in bucati, ca sa puna mana pe tot ce se putea pune mana.
      Am mancat in anii aia salata de vinete vara ca are ulei, si cartofi cu slanina iarna, sa raman in viata./
      Si voi vrei sa ii aduceti pe comunisti inapoi?
  • +12 (12 voturi)    
    Votez la referendum! (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:39)

    Rollo [utilizator]

    Il voi sustine neconditionat pe TB atata timp cat va activa politic, datorita unei promisiuni scrise si semnate pe care mi-a facut-o pe vremea cand era primar al Bucurestiului si pe care si-a respectat-o intocmai. Pentru mine este suficient, omul de cuvant este de nepretuit.
  • +6 (8 voturi)    
    usl se ingroapa singur prin declaratii (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:39)

    Decebal11 [utilizator]

    "Am niste studii care arata ca prezenta va fi sigur die 60 la suta si ca Traian Basescu pierde referendumul cel putin cu 1 la 2, cel putin 66 la 33 la suta"

    E atat de simplu, daca cei 33% din 60% prezenta la vot boicoteaza refendumul, prezenta la vot va fi de 40%

    Puscariabili sa devina puscariasi!
  • +10 (10 voturi)    
    cum? (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:42)

    NL [anonim]

    Cum va frauda alegerile Basescu?
    Si in 2009, si in 2004, si in 2388 si cind vreti voi, ati avut oameni la toate sectiile de votare, inclusiv in strainatate. Ati facut numaratori paralele, corect? De fiecare data cind ati pierdut ati strigat ca din gura de sarpe ca au fost fraudate alegerile, dar ati depus plingeri in justitie? Ati adus dovezi? Ca daca ati strigat ca s-au fraudat algerile ati avut si dovezi, nu? Ca doar nu sinteti cretini, sa mergeti pe impresii sau pe zvonuri. Ati depus filmari cu autocare cu votanti? Auu fost stampile furate, sigilii rupte, buletine de vot stampilate pentru Basescu si gasite linga urna?
    Si daca aveti aceste dovezi si Procuratura nu v-a luat in seama, de ce nu le-ati prezentat seara de seara la Antena 3??
  • +9 (9 voturi)    
    Nu pt. demiterea presedintelui (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:44)

    costin- [utilizator]

    Basescu e prea bun sa piarda in fata celor din USL
    Basescu a fost presedinte 8 ani si mai are 2
    USL nu poate sa conduca nici 2 luni
    De cand a plecat Iliescu, PDSR nu a condus decat ca a facut parte 9 luni intr-o alianta in guvern, si atunci ca si acum cu acceptul lui Basescu
    Nu mai mintiti poporul
  • +10 (10 voturi)    
    Aveti un looser antonescu , de fapt sinteti doi (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:46)

    mnicku [anonim]

    sa vezi ce de stampile o sa-ti iei peste bot .

    Cit despre sondaje si vrabia era mai realista .
  • +6 (6 voturi)    
    De ce , (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:48)

    durul [utilizator]

    USL are nevoie de votul PDL-istilor la referendum pentru a-l inlatura pe Basescu ? Singuri nu pot sa cistige pentru ca nu au suficienti prosti ? Trebuie sa ne gindim foarte bine la acest joc !
  • +7 (7 voturi)    
    Cum calculeaza? (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:50)

    alergatorul [anonim]

    Dnul prim-ministru spune: "5,3 milioane si spun ᅡgata cu Basescuᅡ trebuie sa plece"
    Pentru mine, daca vin 5,3 milioane de oameni care voteaza "da", acestia reprezinta mai putin de o treime din totalul celor care au drept de vot.
    Nu pricep cum calculeaza el...
    Eu nu-mi fac probleme, pentru ca in momentul in care USL are dreptate si populatia intr-adevar nu-l mai vrea pe presedintele ales si demis, atunci vor veni in cateva ore toti... Din aceasta cauza nu pricep, de ce au trebuit sa prelungeasca programul...
  • +7 (7 voturi)    
    un magar in costum tot magar este (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:56)

    dandanache [anonim]

    "mizeriile si relele" facute de Basescu se numesc presa si justitie independenta, legi moderne dupa standarde europene, institutii care incepeau sa functioneze. Stim ca acestea se doresc a fi lasate in urma. Stim ca se doresc institutii timorate, ca pe vremea lui iliescu, subordonate intereselor individuale si de partid, legi modificate pentru a da un aer de legalitate tuturor golaniilor facute de cei doi utecisti pucisti coordonati de felix.
  • +5 (5 voturi)    
    Patria mica (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:56)

    Iustina [anonim]

    Daca va fi asa,multi dintre noi vor trai in "patria noastra mica".
    Alternanta la putere este democratica.
    Majoritatea ce voteaza USL,are si ea dreptul sa fie reprezentata.
    Ca s-au grabit,e problema lor....ca alesii lor nu au viziune si ca ne-au compromis este problema alesilor...

    Nu cred ca vor rezista mult timp ...

    Cata dreptate avea Petre Tutea...
  • +5 (5 voturi)    
    hmm (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:58)

    unu_de_aiurea [anonim]

    Domnul Prim-ministru plagiator, ce e cu numerele acelea ? Parca aveam de gand sa respectam Constitutia, deci de unde si pana unde:
    "Daca 5,2 milioane de romani vin acum la referendum si voteaza pentru demiterea lui, Basescu nu mai are ce cauta la Cotroceni" ?
  • +6 (6 voturi)    
    sef de stat ??? (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 20:59)

    uvi [utilizator]

    dormeo presedinte ?!? dormeo sef de stat ?!? sincer acum, am serioase indoieli ca omul asta ar castiga fie si alegerile pentru postul de 'sef de scara'. la fel si dl copy paste ponta.
  • +7 (7 voturi)    
    Mai, nenea Ponta (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:01)

    giotto [utilizator]

    Dupa cum stii prezenta la vot trebuie sa fie de 9.15 milioane de oameni.Daca nu sunt atatia(de ex. 5.3 DA si 3 NU) conditiile constitutionale ale referendumului nu sunt indeplinite iar Basescu se intoarce cf.legii la Cotroceni si voi iar nu puteti fura.Deci trebuie sa aduceti 9.15 mil. votanti la referendum. Capisci? Sau iti desenez?
  • +5 (5 voturi)    
    vai şi amar (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:07)

    ro [anonim]

    dacă "continuaţi să puneţi în practică tot ce v-aţi propus"
  • +4 (4 voturi)    
    Nu, nu, nu, d-le Ponta... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:08)

    Tex Mex [anonim]

    ... nu asta ai promis in scris d-lui Barroso, si nu asta spune legea. Daca referendumul este boicotat de majoritatea alegatorilor, nu mai conteaza rezultatul "votului", care devine in acest fel ILEGITIM.

    Basescu isi va relua functia, conform legii, si NIMENI nu are dreptul sa dispute acest fapt. Asta e LEGEA. Se pare ca nu cunosti principiile legale, asa ca-ti sugerez sa te inscrii la facultatea de drept: cine stie, poate intr-o zi ai sa obtii si-o diploma... fara frauda!
  • +4 (4 voturi)    
    Ponta are studii (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:11)

    spysoby [anonim]

    Ponta ares studii care arata ca a plagiat.Dca raportul real este de 2 la 1.De ce trebuie sa aduca din n judete oameni la miting.DAca ar fi asa ar trebui sa aiba 30 -0 de mii de oameni la fiecare miting.
  • +4 (4 voturi)    
    Pe cine pacalesti Ponta? (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:14)

    Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator]

    Principalul vostru candidat la presedentie este Oprescu, da' Antonescu nu stie.
  • +4 (4 voturi)    
    ponta (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:14)

    elena [anonim]

    Ponta nici tu si nici Antonescu nu sunteti
    doriti.Prin minciuna nu se ajunge nicaieri,studiile comandate de tine sunt la fel de valabile precum rezultatul plagiatului pe care l-ai facut!
  • +3 (3 voturi)    
    comentariu (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:14)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    Numai ultima fraza din titlu e suficienta sa imi dea cosmaruri si constipatie.
    Restul nici n am mai citit.
  • +1 (1 vot)    
    URA.... URA...... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:18)

    Vasile [anonim]

    Victor Ponta...., Antonescu......., Romaniiiiiiiaaaa......
    Eu am inceput sa ma antrenez.... :D
  • -6 (6 voturi)    
    despre TB (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:20)

    Ion Tiberiu [anonim]

    Un sef de stat care apare la televiziunea publica si-i ordoneaza de acolo premierului in exercitiu taierea salariilor populatiei, motivand ca asa “vrea muschii lui”, se aseamana cu nebunul care tocmai a macelarit oamenii dintr-un cinematograf din USA motivand ca s-a imaginat “Bad man”. Singura diferenta e ca seful de stat a macelarit o tara intreaga. Dar mai nebuni sunt cei care l-au reales, si mai ales cei care o sa-l mai sustina si acum cand este evident ca domnul TB are niste probleme comportamentale care-l fac inoportun functiei de sef de stat.
    • 0 (0 voturi)    
      Ce zici de Spania si Grecia? (Duminică, 22 iulie 2012, 13:11)

      mosTache [anonim] i-a raspuns lui Ion Tiberiu

      Uite-te mai bine ce se intampla acum in Spania si Grecia care trebuie sa taie salariile . Sunt tari care au industriea si turismul mult mai dezvoltate decat la noi si trebuie sa ia asemenea decizii. Tu ce ai produs in ultimii ani? Lucrezi ceva sau te tine mama si tata acasa, sau probabil partidul din ajutoare sociale
  • -4 (6 voturi)    
    Da DA DA (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:21)

    aledrum [anonim]

    - Crin Antonescu – un presedinte altfel, un presedinte care militeaza pentru redescoperirea fundamentelor morale, traditiei si valorilor spirituale

    - Crin Antonescu - Un presedinte onest, corect

    - Crin Antonescu - legitimat in 2009 de doua milioane de romani (cel mai mare scor din istoria PNL, din 89 incoace)

    - Crin Antonescu – promotorul “Revolutiei bunului simt”
    "Revoluţia bunului-simţ" şi politica făcută "altfel" înseamnă o modificare radicală şi reală a scopului şi mijloacelor activităţii politice.
    • 0 (0 voturi)    
      nu tzine (Duminică, 22 iulie 2012, 2:16)

      Gicu Paul [anonim] i-a raspuns lui aledrum

      domnu aledrum,
      nu castigati nimic tinand isonul hotzilor. E spre binele dv sa o lasati balta. :-).
    • 0 (0 voturi)    
      DA DA DA (Duminică, 22 iulie 2012, 9:13)

      catri81 [utilizator] i-a raspuns lui aledrum

      -Crin Antonescu=un presedinte somnoros,garantul celor care incalca legea.
  • +5 (5 voturi)    
    bre, nea victoras (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:22)

    toma [anonim]

    jos basescu, ma mai gandesc...
    da antonescu (ponta si voiculescu) NICIODATA !
  • +4 (4 voturi)    
    Pontache... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:22)

    Costin1968 [utilizator]

    ...tu si Dormeo aveti impreuna cam 9000 + 10000 = 19000 de voturi si v-ati aruncat in campanie electorala cu unul ce a obtinut 5 mil de vreo 3 ori , plus alte sute de mii la primaria Bucurestiului.Basescu a intrat in campanie cu 9 %, acum e la 38 %, urmeaza condamnarea saptamana viitoare a inca unui sponsor al vostru...Dinu Patriciu...De ce, de ce zlabilor ati deschis cusca in care l-ati inchis pe marinar, de ce ???
  • +7 (7 voturi)    
    Pontacule draga, (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:22)

    potaissa [utilizator]

    esti cu Antenescu la putere ,aveti toti asii-n mana ,iar voi nu faceti nimic altceva decat a zbiera zilnic la antene , al acuza pe Basescu permanent ,a cersi la voturi pentru 29.Dar cum stam domle cu politica??International ai pus-o de mamaliga ,toata conducerea UE te tine de mascarici ieftin ,iar national...mai nimic in peste doua luni.Si atunci de ce vrei matale sa fii ales pe 29?? Da-ne un motiv ,unul mic de tot!!!
    Vei disparea acolo unde ti-e locul: in haznaua istoriei!
  • +5 (5 voturi)    
    ce senzatie ciudata... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:23)

    cbogdan [anonim]

    Ce senzatie ciudata am cand citesc declaratiile marca Ponta si Antonescu: imi amintesc de textele concepute de "organele CC al PCR" adica Sectia de Propaganda si " Academia Stefan Gheorghiu". Nu mai credeam sa aud asa ceva dupa 22 de ani si o "revolutie". Speram ca acest popor a devenit imun la astfel de aberatii. Ce surpriza colosala ! Tot inainte, TOVARASI !
  • +6 (6 voturi)    
    ieachi (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:25)

    io [anonim]

    Mi-e deja greata de declaratiile lui Ponta
    Vorbeste ca si un golan, un om de cea mai joasa speta.

    Asta nu e limbaj de premier
  • +6 (6 voturi)    
    infantilul plagiator (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:33)

    zigot [utilizator]

    un plagiator infantil fara pic de onoare + un repetent obsedat = 2 paiate
    plagiatorule, vreau demisia desi ai aratat ca nu ai onoare!
  • +6 (6 voturi)    
    Romanii merita cuplul Ponta, Antonescu & Felix (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:35)

    Ile_Cafan [anonim]

    Uitati-va in jurul dvs, la vecini, la colegii de job, la ceilalti alaturi de care traiti zi de zi:

    - recunoasteti tiparul Hotzului, celui care vrea sa urce fara sa transpire, insusindu-si munca altuia fie pentru a promova, fie cu mana in buzunarul altuia in aglomeratie ?

    - recunoasteti tiparul Lenesului, a adormitului care vine tarziu la servici, cu ochii umflati de somn si pleaca devreme si sta cu orele la cafea si totul pentru ca poate ?

    - vedeti tiparul Turnatorului celui care stie tot si informeaza superiorii in speranta ca va primi un os, si se preface prietenos dar doar interesul lui il preocupa?

    Eu nu vad in jur des tiparul MRU, Macovei, Funeriu, Emil Boc etc, si atunci cand ii vad sunt exceptii, ca o floare iesita prea devreme, in mijlocul iernii.

    Mergeti la vot dragi romani, si votati sa plece presedintele, deoarece nu reprezinta majoritatea Romaniei.

    Iar cei 10-20% asa zisa masa critica care nu fura, munceste, nu plagiaza, si spera intr-o altfel de Romaniei pentru copii lor, adevar va zic voua ca daca pana mai ieri ati avut dreptul de a pleca din tara, pasaport, drept de munca, rezidenta, sanatate si invatamant de calitate pentru copii vostri, dar nu ati avut curajul sa plecati din tara, mergeti si votati sa plece presedintele si peste inca 2 luni, puneti stampila pe Crin si USL,

    deoarece acesta este sutul in fund de care aveti nevoie atat voi ca sa oferiti o viata mai buna copiilor si familiilor voastre,
  • +3 (3 voturi)    
    PENTRU CE ATATA DERANJ? (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:52)

    paul155 [utilizator]

    Intrucat situatia financiara a Romaniei este precara,cerem proclamarea lui Crin Antonescu presedinte! Pentru a demonstra democratia reala din tara ,vom emite o H.G.conform NOILOR UZANTE.
  • +7 (7 voturi)    
    Trist .. (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:52)

    Daniel [anonim]

    Nu-mi pot imagina cum unul ca asta (ponta - prostanacul) si celalalt idiot, pardon - partener, Somnambulul, pot sa minta in asemenea hal.

    Eu am doi baieti (mititei) si stau sa ma gandesc cum ar fi sa ii mint in halul asta? Cand vor creste mari ce o sa zica de "Prea-dreptul si prea-cinstitul" lor parinte care distruge o tara intreaga prin actiunile sale?

    Eu zic ca sigur au ceva boala si ar trebui sa fie testati. Sau poate traiesc intr-o lume paralela. Oricum, cred ca daca minti azi, minti maine, iti intra in sange si nu mai faci diferenta intre bine si rau.

    Doar ce am plecat din tara (dupa ani de zile in care am refuzat sa plec), programator fiind, dar voi face toate eforturile sa ajung la o sectie de votare si sa votez impotriva la aceasta suspendare aberanta. Sper sa se mute cei doi (impreuna), dupa referendul, intr-o cocioaba in varful muntelui si sa uitam de ei acolo. Cand stau sa ma gandesc ca astia doi erau printre cei pe care nu vroiam sa ii vad niciodata in functiile pe care le ocupa acum.
  • +5 (5 voturi)    
    victoras (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:56)

    meddio [utilizator]

    trezeste-te ..... ai avut doar un vis umed, du-te si schimba-ti chiloteii . tot ce va doresc este sa ajungeti cu totii la puscarie, pentru vreo 15 ani, tu cu somnorila plus 256 de parlamentari ..... dar nu puscarie, doar ocna . esti o nulitate absoluta .
  • +5 (5 voturi)    
    Ponta=plagiator (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:56)

    NU !!!!!!!!!Ponta [anonim]

    plagiator=hot; Ponta = procuror infractor
  • -6 (6 voturi)    
    Daca doriti sa recititi… ce-a promis si n-a facut! (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:57)

    Mihai [anonim]

    Daca doriti sa recititi… ce-a promis si n-a facut!!! Ce s-a ales din promisiunile presedintelui Traian Băsescu, 13.08.2009 – Cotidianul – Ce se intamplă cu promisiunile electorale si unde se duc ele cand se duc? La aceasta intrebare vom incerca sa raspundem in cele ce urmeaza luand drept studiu de caz campania pentru suspendarea din functie a preşsdintelui Traian Basescu. Cele mai multe dintre promisiunile lansate de preaedintele Romaniei, Traian Basescu, in campania electorala din primavara anului 2007 nu s-au materializat. Aceea in care s-a zbatut sa obtina o noua reinvestire în functia suprema in stat, din partea romanilor, dupa ce fusese suspendat prin vointa majoritatii Parlamentului Romaniei. Reforma Constitutiei, cea a sistemului de vot, adoptarea Legii lustratiei, alocarea a sase la suta din PIB pentru educatie, combaterea marilor acte de coruptie si o sumedenie de multe altele au ramas doar cuvinte pe o foaie de hartie si vorbe aruncate alegatorilor.
http://www.evz.ro/detalii/stiri/traian-basescu-la-mitingul-de-la-iasi-spuneti-nu-iubitorilor-de-puscariabili-pe-29-992844.html
  • -6 (6 voturi)    
    Este momentul sa punem capat ... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 21:59)

    Raluca [anonim]

    Este momentul sa punem capat anilor de mizerie si de rusine pe care i-am trait. Am avut parte de un presedinte fixat pe dorintele sale si ale oamenilor sai si pe detinerea puterii absolute. Exista oare romani care ar mai putea suporta in continuare discriminare, minciuni, manipulare, saracie, rusine, democratie falsa? Sa votam un nou viitor fara Basescu si servitii sai!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Citez: (Duminică, 22 iulie 2012, 5:08)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui Raluca

      "Exista oare romani care ar mai putea suporta in continuare discriminare, minciuni, manipulare, saracie, rusine, democratie falsa?"

      Raspunsul este DAAAAAAA!!!! Nu vedeti ca sunt inca romani, care dupa toate minciunile si magariile facute de Ponta si Antenescu, se duc sa-l dea jos pe Basescu?.. Trist, dar da, mai sunt inca romani care prefera in continuare minciuna, manipularea, rusinea si falsa democratie.
    • 0 (0 voturi)    
      Eu (Duminică, 22 iulie 2012, 9:21)

      catri81 [utilizator] i-a raspuns lui Raluca

      nu am trait nici in mizerie nici in rusine 8 ani.De doua luni insa mi-e rusine mi-e greata si urmeaza sa traiesc in mizerie morala. Votez NU cu toata convingerea.
  • +2 (2 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:00)

    alex nambani [anonim]

    in 29, da. dar tu singur, sau in doi..niciodata....si da, poate chiar in 256.
  • +3 (3 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:08)

    lia [anonim]

    Oare ce si-au propus?(e o intrbare retorica)
  • +6 (6 voturi)    
    ce nemernic e acest ponta ... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:14)

    turistul [anonim]

    'Parlamentul nu te mai vrea, Guvernul nu te mai vrea, administratia locala nu te mai vrea, alesii nu te mai vor, romanii nu il mai vor.' ... zise plagiatorul ...

    pe parlament si pe guvern romanii nu dau 2 bani ... eu unul aproape vomit cand vad cine a ajuns sa conduca romania acum ... presedinte un chiulangiu si prim ministru un plagiator, parlamentul plin de penali.

    sunt roman si eu il vreau pe basescu ... asa ca mai usor plagiatorule cu cine il vrea si cine nu il vrea.

    oricum, fara o frauda masiva nu il veti da jos pe basescu ...

    si daca nu va merge cu frauda ... esti terminat, si tu, si antonescu, si marga ... puscaria va asteapta pentru ce ati facut in ultima luna.
  • +8 (8 voturi)    
    Am niste studii... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:15)

    Observator roman [utilizator]

    ...ce studii sa ai mai prostovane? N-ai nici un fel de studii, le-ai plagiat pe toate si incepi sa le incurci!

    Pai sa ne gandim: imbecilitatile planului vostru de Blitzkrieg, nu destaptaciunea celor de la PDL, au inversat tendinta de descrestere a preferintei de vot pentru presedintele ales. Studiile pe care le prezinti azi, maine sunt depasite!

    Noroc ca ai gasit solutia: te bazezi pe paiata de la Cotroceni. Asta da, plan! Bey (fost)procurorule, esti mai prost decat prevede Codul penal!
  • +7 (7 voturi)    
    esti o rusine (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:16)

    mariana [anonim]

    Eu il vreau. Nu vorbi in numele meu, plagiatorule.
  • +6 (6 voturi)    
    Nu cred... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:17)

    martianu [utilizator]

    Antonescu sa stea la coada si sa astepte sa fie votat de romani daca vrea sa fie presedinte, pana una alta, nu faceti voi ce vreti.
    Sper ca romanii sa iasa la vot si sa dea o palma peste ochi insolentilor.
  • +6 (6 voturi)    
    alo... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:19)

    viorellucaci [utilizator]

    si cum ramane cu prezenta la vot de 50+1%???
    daca referendumul nu e validat, inseamna ca romanii nu vor schimbarea presedintelui, Plagiatore!!!
  • +6 (6 voturi)    
    BOICOT! (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:34)

    Anca [anonim]

    Boicotaţi referendumul ilegal!
    Antonescu nu poate fi preşedinte, îndată ce a intrat de pe locul 2 în Senat. "Dânsul" nu este alesul poporului.
  • +8 (8 voturi)    
    corigent (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:43)

    DonDan [utilizator]

    Daca doar atata poti, e jale

    "Am niste studii care arata ca prezenta va fi sigur de 60 la suta si ca Traian Basescu pierde referendumul cel putin cu 1 la 2, cel putin 66 la 33 la suta. Va reamintesc ca Traian Basescu a ajuns la Cotroceni pentru ca a castigat cu 50,01 la suta, fraudand votul din strainatate. Deci daca atunci el a ajuns la Cotroceni si noi i-am respectat votul, ma gandesc ca daca pierde cu 70 la 30 nu se va intoarce la Cotroceni."

    Structura frazei denota un infantilism si primitivism demn de caminul cultural nu de un politician cu experienta. Jenant. Bine ca "ai niste studii" - pacat ca nu ai studiat cand trebuia si ai ajuns sa furi doctoratul.
  • +5 (5 voturi)    
    Totul "Bute" deja! (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:48)

    Clop [utilizator]

    "In 29 il putem bate in sfarsit, alaturi de tot poporul roman, pe Traian Basescu, prin knockout."

    Alaturi de tot poporul roman?!!!!
    Dar cine te crezi, mai nou, Chuck Norris din Miorita?!

    Neica are niste studii...

    *Daca se va dovedi ca am plagiat, voi demisiona. Etc.
  • +6 (6 voturi)    
    ponta acopera infractiunile? (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:53)

    marvio [utilizator]

    Bla-bla-bla! Daca ponta stie ca votul din 2009 a fost fraudat in strainatate, de ce nu a facut si nu face anchete pentru a da infractorii pe mana justititiei? Sau este in cardasie cu ei? DNA ar trebui sa se autosesizeze in acest sens, sa-l cerceteze pe ponta pentru favorizarea infractorului.
  • +5 (5 voturi)    
    Asa este (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 22:56)

    KostasP [utilizator]

    Si din acel moment toti puscariabilii vor respira usurati.
  • +7 (7 voturi)    
    Doamne fereste... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 23:05)

    Orpheus [utilizator]

    ... sa puneti voi in practica tot ce v-ati propus.
  • +8 (8 voturi)    
    Ce-ar fi sa nu (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 23:05)

    Singur Eu [anonim]

    "Sper sa continuam si sa punem in practica tot ce ne-am propus" (Victor Ponta)

    Dupa cum ati observat, am citat sursa... totusi, sper ca nu, altfel voi fi nevoit sa plec din tara, pentru ca, eu unul nu accept un plagiator sa dea lectii de morala.
  • +6 (6 voturi)    
    Doamne, (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 23:24)

    ty [utilizator]

    pina cind astfel de oameni vor fi in fruntea tari?
  • +6 (6 voturi)    
    diagnostic (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 23:30)

    popime [anonim]

    O nesimtire totala1,cum sa pui in fruntea unei natiuniii, a,unui popor un -hot un somnambul? un amnezik?`dupa ce poporul romin va va echipa in camasi de forta si tranchilizatii .atunci intradevar ..toate rele ,mizeriile si bolile care la avetii .... vor fi o trista si amara amintire ,,,pina atuncii tratati-va!daca nu reusiti ,,,Dumnezeu sa va ierte!
  • +5 (5 voturi)    
    Stimate domnule Ponta, (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 23:43)

    moshu [anonim]

    daca veti continua ceea numiti cariera politica la fel ca pana acum si in continuare, nu va veti pastra functia pana la sfarsitul lunii. Cu alte cuvinte, cel pe care-l vreti presedinte va va debarca precum un balast inutil. In acelasi timp ar fi bine sa reflectati asupra faptului ca ati prejudiciat deja irecuperabil partidul si ideea politica cu care incercati sa va identificati, atat in tara pe care pretindeti ca o reprezentati, cat si in comunitatea Europeana din care va inchipuiti ca Romania poate face parte cu regulile jocului practicate unilateral de dvs.
    Uniunea Europeana va vede asa cum sunteti, nu cum ati vrea sa va vada pentru ca va lipseste atat experienta cat si staff-ul potrivit. Nu aveti posibilitatea sa reprezentati Romania pentru ca sunteti compromis. Nu puteti puncta cu populisme, nu puteti puncta cu stilul suburban care in ultima vreme va este caracteristic, nu veti puncta cu prezumtia de ignoranta in ceea ce priveste doctoratul dvs.
    Retineti: daca un copilot incepe sa dezvolte o dinamica proprie pe un parcurs cunoscut, acesta pune in pericol oameni nevinovati!
  • +4 (4 voturi)    
    Mai precis.. ti-ai confectionat niste studii (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 23:49)

    Inna100 [anonim]

    .. pe gustul tau , pocitanie plagiatoare!!
    Sa inteleg ca sunteti pregatiti sa fraudati referendumul.. hmm... mai vedem noi!!
    Oricum, propun Academiei Romane, inca neatinsa de virusul "ponta", sa completeze in dictionarul explicativ al limbii romane, ca s-a descoperit sinonimul cuvantului "mitoman" Acesta este "pontoman"
    Demisia pontulescu.. demisia..
    Uite, saptamana care vine, poti sa fii si tu pentru o clipa personajul pozitiv.. doar folosind propozitia magica " imi dau demisia". Hai fa-o!! Fii barbat si tu odata
  • +5 (5 voturi)    
    despre ponta... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 23:56)

    andrei [anonim]

    ce a fraudat nesimtitule si tupeistule? ponta marsh acasa. ia uite ce ai fraudat tu:

    http://www.unibuc.ro/n/organizare/Comisiile_subordonate_Consiliului_de_Administratie.php

    http://padova.ro/procurorul-cristian-panait-e-ponta-cainele-ponta-m-a-ucis/

    http://apps.facebook.com/theguardian/world/2012/jul/17/romania-eu-report-constitution-abuse
  • +6 (6 voturi)    
    Daa, daa... (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 23:58)

    sln [utilizator]

    Si marmota invelea ciocolata. Si daca ar avea 10 milioane, ar putea sa ceara socoteala parlamentului. Si parlamentul ar face ce stie si acum, nu? Lovitura de stat nu se poate opri dintr-un motiv atit de nesemnificativ.
    Ia dovediti voi ca majoritatea doreste destituirea, si apoi mai vedem. Cei care nu se pronunta vor da mesajul "nu ne intereseaza potlogaria voastra de referendum".
    Cit despre "knockout" - metafora indica fara dubiu (desi nu mei era nevoie) agresivitatea personajului.
    Un nimic prost si galagios. Si - daca e vorba de lovitura de stat - si tradator.
  • +8 (8 voturi)    
    Ponta = auto-KO politic si profesional. (Duminică, 22 iulie 2012, 0:19)

    Axpalam [utilizator]

    Tovarăşe procu(rat)or, în primul rând, ştii foarte bine că minţi ca un nesimţit ordinar şi că baţi câmpii, dar, datorită şoricului tău ultra-gros, acest lucru nu se vede pe faţa ta datorită rânjetului parşiv pe care îl afişezi de fiecare dată atunci când ne crezi proşti. Studiile pe care fals pretinzi că le ai spun de fapt că ai copiat greşit. Procentele de care vorbeşti or fi probabil rezultatul autosugestiei şi automotivării de sine în încercările tale de a scăpa de coşmarurile pe care ai început să le ai. Din păcate (pentru tine), cariera ta e complet ruinată pentru că te-ai autoscufundat în mizerie până la nări şi te-ai automutilat politic şi profesional. Din păcate (pentru România), deocamdată ai reuşit să supravieţuieşti prin minciună, dar mai devreme sau mai târziu vei cădea secerat de propriile fărădelegi.
    Dragi Români!
    Nu trebuie sa credeţi o iotă din ceea ce spune acest om. El nu are niciun sentiment faţă de noi, oamenii de rând. Această totală indiferenţă a sa faţă de oameni s-a format prin natura funcţiei de procuror, care transformă sentimentele persoanei aflate în această funcţie într-un bloc de gheaţă. O persoană în funcţia de procuror nu cunoaşte sentimente, nu dă doi bani pe cei din jur şi e total indiferentă la greutăţile semenilor. Singurul său scop în viaţă este acela de A ACUZA. Nu vă mai faceţi iluzii: Pe procu(rat)orul victor plagiapoanta nu îl interesază de dumneavoastra absolut deloc; singurul său interes este cel personal. Cine a avut de-a face cu un procuror va înţelege exact ceea ce vreau să spun şi, sper eu, îmi va da dreptate.
  • +2 (2 voturi)    
    ILUZII DESARTE (Duminică, 22 iulie 2012, 1:01)

    Oumbrapepamant [utilizator]

    TOV. PONTA isi face iluzii desarte alaturi de tov.Crin Antonescu.
    Mai au doar o saptamana din activitatea lor politica ilustra si apoi vor dispare definitiv.
  • +2 (2 voturi)    
    Vocatia tradarii (Duminică, 22 iulie 2012, 1:29)

    tiberius_p [utilizator]

    Nu gresea Lazaroiu cand spunea ca "Ponta este un asset pentru PDL pentru ca are vocatia tradarii in sange" :))
  • +2 (2 voturi)    
    may day, may day! (Duminică, 22 iulie 2012, 4:06)

    NL [anonim]

    Sper sa gresesc, dar am o banuiala ("sentiment launtric" cum zice dinozaurul de Marga) ca lucrurile nu se vor opri odata cu invalidarea referendumului. Dupa cum s-au comportat pina acum USLamistii nu vor avea nici o problema in a frauda MASIV referendumul sau dupa referendum sa gaseasca o portita legislativa astfel incit Basescu sa fie impiedicat sa se intoarca la Cotroceni. Hienele astea nu mai au nimic de pierdut, fie mor de foame, fie mor incercind o lovitura de stat pe linga care cea de acum va parea un teatru de papusi.
  • +2 (2 voturi)    
    Ponta (Duminică, 22 iulie 2012, 8:37)

    rubini [utilizator]

    Cind Basescu l-a numit premier pe Ponta , eram sigur ca a facut-o pentru a-i da prilejul sa se compromita definitiv pina la alegerile din toamna.
    Prima mostra de "ingenuozitate" a dat-o d-l Ponta cind printr-o miscare "abila" a reusit ca pt partidul pe care il conduce sa piarda functia de presedinte al senatului ,prin excludere din partid a d-lui Geoana.
    Acum ni-l prezinta drept prezidentiabil pe cel care la alegerile trecute a pierdut din primul tur , iar in parlament a intrat pe usa din dos cu 2000 de voturi,
    prin redistribuire. Bravo "dottore" esti tare , avea dreptate Basescu.Esti asemeni unui copil prost caruia in fata unei cladiri cu multe geamuri i se pune o prastie si multe bile in mina.
  • +2 (2 voturi)    
    stire din Evenimentul zilei!! (Duminică, 22 iulie 2012, 11:05)

    geo [anonim]

    Despre plasarea lui Crin Antonescu la Cotroceni ca moment din planul puciştilor am scris într-un număr anterior al Evenimentului zilei. Mulţi cititori mă vor fi suspectat de paranoia conspiraţionistă. Declaraţia lui Victor Ponta, de miercuri seara, confirmă în chip ipoteza lansată de mine. Ba, mai mult, mă obligă să mă întorc la evenimentele din 3-6 iulie 2012, pentru a desluşi felul în care s-a concretizat un punct, dacă nu chiar cel mai important, din planul Loviturii de stat. Potrivit articolului 98 din Constituţie, în cazul suspendării preşedintelui ales, locul său la Cotroceni e ocupat de un preşedinte interimar, care e preşedintele Senatului. Înaintea Puciului, în fruntea Senatului se afla Vasile Blaga, preşedintele PDL.

    Să admitem că planul loviturii de stat n-ar fi fost posibil dacă preşedinte interimar ajungea Vasile Blaga. Da, dar în acest caz, preşedintele interimar putea fi orice senator din partea USL, sau mai precis, ţinând cont că preşedinţia Camerei Deputaţilor revenea PSD, orice senator de la PNL. Puciştii au socotit însă că preşedintele interimar trebuie să fie Crin Antonescu, liderul PNL şi candidatul la Preşedinţie din partea USL. Pentru aceasta, Lovitura de stat a avut drept moment necesar plasarea celui mai leneş senator din actuala legislatură, Crin Antonescu, în funcţia de preşedinte al Senatului.

    Realizarea acestei mişcări a presupus:
    a) Cumpărarea UNPR şi UDMR pentru crearea unei majorităţi zdrobitoare la Senat.
    b) Trecerea Monitorului Oficial prin Ordonanţă de Urgenţă în subordinea directă a Guvernului.
    c) Adoptarea unei Ordonanţe de Urgenţă anticonstituţionale prin care i s-a luat CCR dreptul (exercitat din 2005 încoace, fără nicio problemă) de a se pronunţa asupra revocărilor din funcţia de preşedinte al Senatului.
    d) Înlocuirea Avocatului Poporului cu un om de paie – Valer Dorneanu – deosebit de o sperietoare de ciori doar prin faptul că poartă ochelari.
    e) Forţarea Regulamentului Senatului.
    Reducerea prerogativelor CCR prin Ordon
  • 0 (0 voturi)    
    legea.junglei.ro (Duminică, 22 iulie 2012, 11:07)

    giani [anonim]

    "Nu avem toata puterea pina nu luam si justitia!
    dan voiculescu- 26.06.2012 in parlament
  • +2 (2 voturi)    
    vise Ponta, vise... (Duminică, 22 iulie 2012, 12:06)

    Andi_Andrei [utilizator]

    Prezenta de 60%? Nu cred ca vor veni nici 40% dintre romani la vot. Daca asta inseamna ca scapam de USL nu ne vom prezenta. Basescu mai are 2 ani ca presedinte. Dar decat sa fim condusi de clica USL care are propriile legi... in urmatorii 5 ani, prefer sa conduca Base inca 2 si apoi sa vina un nume nou, indiferent ca e M.R.U., sau altcineva, dar nu un plagiator fara cuvant si un chiulangiu fara onoare.
  • +2 (2 voturi)    
    //nu ma poti reprezenta pentru ca (Duminică, 22 iulie 2012, 12:20)

    christine13 [utilizator]

    -ti-ai faurit studii false, profitand moral si material de pe urma acestora
    -ai facut abstractie de toate normele de etica in intocmirea tezei de doctorat spre a nu aparea sute de pagini copiate , iar notele din subsol sa depaseasca teza insasi
    -ai implicatii directe si indirecte in moartea procurorului Panait
    //
    -ai incalcat legea
    -din punct de vedere al respectarii moralitatii esti zero
    -minti si cersesti mila si intelegere folosindu-te inclusiv de propriu-ti copil
    -ceri respectarea si respecti rezultatele referendumului la fel ca si cel cu o camera unica si numar restrans de parlamentari...referendum perfect legal..dorinta poporului roman nu mai conteaza in acest caz?
    ...
    ...
    si sunt mii si mii de alte motive pentru care tu si floarea patata ca macul cocotata pe un scaun ce nu-i apartine si pe care l-a furat NU MA REPREZENTATI PE MINE SI NICI PE MULTI ALTII
    Dispareti cosmare ale Romaniei(editat de HotNews.ro)