Bogdan Oprea, purtatorul de cuvant al lui Traian Basescu: Masura ceruta de Crin Antonescu privind intreruperea comunicatiei STS e legala

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 20 iulie 2012, 19:01 Actualitate | Politic

Bogdan Oprea, purtatorul de cuvant al presedintelui suspendat, Traian Basescu, a declarat, vineri, pentru Mediafax, ca pana in prezent comunicatia STS la sediul de campanie nu a fost intrerupta, iar masura ceruta de Crin Antonescu este una legala. "Era legal sa existe acea legatura, domnul Basescu a cerut in mod legal legatura, iar acum consideram ca tot in mod legal presedintele in functie a decis suspendarea comunicatiilor", spune Bogdan Oprea.

"Domnul Traian Basescu nu are nimic impotriva acestei decizii luate de domnul Crin Antonescu. Din acest punct de vedere, deciziile presedintelui interimar sunt legale", a adaugat Bogdan Oprea.

Presedintele interimar, Crin Antonescu, a anuntat, vineri, ca a dat dispozitie directorului STS, Marcel Opris, sa intrerupa "de indata" linia speciala de la sediul de campanie al presedintelui suspendat, Traian Basescu.

"Am adresat astazi o dispozitie directorului STS, domnul Marcel Opris, in care i-am cerut sa ia de indata masurile pentru a se reintra in deplina legalitate, adica intreruperea functionarii acestui serviciu special pentru o persoana privata", a spus Crin Antonescu, intr-o declaratie de presa facuta la Palatul Cotroceni.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

2111 vizualizari

  • -13 (13 voturi)    
    hehe (Vineri, 20 iulie 2012, 19:10)

    Mazeta [utilizator]

    Și jap!, încă una peste urechile lui Băsescu.
    • +7 (7 voturi)    
      Boule! (Vineri, 20 iulie 2012, 19:54)

      Optimista [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Se vede că maică-ta nu ţi-a dat peste gură la timp, ca să n-o mai deschizi ca proasta-n târg.
  • +5 (7 voturi)    
    Huh? (Vineri, 20 iulie 2012, 19:17)

    AliB [utilizator]

    Liniile au fost instalate legal iar Antonescu a cerut intreruperea lor "pentru a se reintra in deplina legalitate". Nu poti reintra unde esti deja. Liniile vor ramane unde sunt.
    • +3 (3 voturi)    
      ops, my bad (Vineri, 20 iulie 2012, 19:45)

      AliB [utilizator] i-a raspuns lui AliB

      they really did it
  • -13 (13 voturi)    
    "masura e legala" ??! (Vineri, 20 iulie 2012, 19:36)

    costica [anonim]

    Atunci, cine PLATESTE pentru ILEGALITATEA care a existat pana acum?!
    Plateste Dl Opris SEFUL STS care i-a spus Dlui Presedinte interimar in CSAT ca masura este legala ?!
    Plateste Traian Basescu care ieri il acuza pe Crin Antonescu ca asta este " o incercare de destructurare a institutiilor de securitate nationala, ca "paiata de la Cotroceni a incercat destructurarea institutiilor de securitate nationala" ??!!
    Traian Basescu MINTE iar declaratia lui Bogdan Oprea arata inca 1 data chiar din partea sustinatorilor lui Traian Basescu ca el MINTE!!
    MINTE cu o nerusinare de neegalat!!
    RUSUINE, Traian Basescu!
    Pentru minciunile astea voi vota PENTRU demiterea lui Traian Basescu !!!
    • +8 (8 voturi)    
      Amice (Vineri, 20 iulie 2012, 19:46)

      Fiend [utilizator] i-a raspuns lui costica

      Te duce capul mai putin decat ceea ce ti-au bagat Antenele in el?
      Tu chiar nu intelegi ca ambele situatii sunt legale? Sau poate ti se pare ca mizeriile tale de reprezentati din guvern si presedintele neales pe care-l avem sunt vreo salvare a Romaniei?
      Eu zic sa te mai uiti putin peste fapte si ceea ce se intampla acum cu aceste mizerii inainte de a vorbi aceleasi rahaturi fara fond, similar stapanilor tai.

      De fapt, da-ti 2 palme si revino-ti nenica.
    • +4 (4 voturi)    
      Usurel ca faci infarct (Vineri, 20 iulie 2012, 19:59)

      Gamma [anonim] i-a raspuns lui costica

      si ramane USL-ul fara cvorum la referendum ..
      Cand esti in preaviz se poate sa-ti pastrezi cat se poate de legal mobilul de servici si se poate la fel de bine sa ti-l ia seful imediat .

      Astia sunt prosti - probabil inca cateva zeci de mii de suparati pe Basescu din categoria nefanaticilor or sa stea acasa induiosati de faptul ca "i-au luat pana si mobilul"
  • -8 (8 voturi)    
    STS (Vineri, 20 iulie 2012, 19:41)

    G.G. [anonim]

    Cum sa fie decizie legala bai gaozarule, presedintele iese pe posturile tv, il face paiata pe Crin si tu bati campii cu corectitudinea.Mars si da un pupinbas ca altfel te da afara din tara.
    • +1 (1 vot)    
      Crin e paiata (Vineri, 20 iulie 2012, 21:51)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui G.G.

      daca nu e genetic l-a modelat Voiculescu corespunzator.
      Cat despre "altfel te da afara din tara"
      afla ca nu plecam cretinule. Stam sa platim taxe statului roman ca sa aiba cu ce plati moroni ca tine.
  • +9 (9 voturi)    
    Boicot (Vineri, 20 iulie 2012, 19:45)

    Gamma [anonim]

    99-1 pro demitere cu 30% prezenta la vot . Daca vreti sa-i ma frigeti o data pe nesimtitii de la USL -macar pentru cateva luni - stati acasa . Fara Nu -uri cavaleresti , fara anulari de voturi (le e mai usor sa falsifice , au deja semnatura pe lista ) pur si simplu stati acasa . Imi pare rau d-le Basescu dar cu niste salbatici nu te porti bate conform codului marchizului de Queensberry .
    Vamos a la playa .
  • +4 (4 voturi)    
    S-a trezit adormitul că l-a (Vineri, 20 iulie 2012, 19:52)

    Optimista [utilizator]

    deranjat sunetul telefonului special al domnului preşedinte Traian Băsescu.
    Ruşine să-i fie adormitului repetent. Când te naşti măgar n-ai cum să te mai transformi în căprioară, cu atât mai puţin în domn.
  • -5 (5 voturi)    
    Pa-Paaa, Base' ! Paaa ! (Vineri, 20 iulie 2012, 19:56)

    Base [anonim]

    Oricum, Base' nu mai are nici o sansa.
    Sint ultimele sale zile in politica.
    Si asta va face doar bine tarii.
    Ne-am saturat de atita stare conflictuala timp de 8 ani, o stare atit de confortabila pentru dansul pe o nava in deriva cu combustibilul amanetat pe alcool si seminte.
    "Dezbina si stapineste! Cu orice pret !! "
    Ajunge, stim cu totii ca e cintecul lebedei.
    Sint ultimele aberatii ce le mai emite omuletul...
    O sa mai fie o surpriza pe 27 Iulie, cind, ca un smecher, va scoate din maneca o carte de joc masluita atent, insa falsa ca o bancnota de 4 RON, si apoi gata!
    Pa-Paaaa !!!
  • -2 (2 voturi)    
    vasile.popescu@yahoo.com (Vineri, 20 iulie 2012, 21:04)

    Vasile-Codreni [anonim]

    Acum Basescu se da baiatul de treaba care se crede neafectat de acuzatiile care i se aduc? Totul mi se pare un scenariu intreg. Trebuie sa plece toti cei care poarta cuvintele lui Basescu.Mare greseala au facut de s-au bagat in turma lui.Plecati cat mai repede.Uitati un termen bun:29 iulie
  • -1 (1 vot)    
    Jos base (Vineri, 20 iulie 2012, 21:23)

    S.Marian [anonim]

    Rusine sa-i fie si lui Basescu si purtatorului de cuvant. Pana ieri au facut scandal in legatura cu telefonul special si azi au dat inapoi vazanduse presati si ca pierd teren si popularitate pentru magariile care le fac. Vrem o schimbare pe 29!
    • +1 (1 vot)    
      Bine Crinuleţ nătăfleţ, (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 8:58)

      Optimista [utilizator] i-a raspuns lui S.Marian

      s-a notat. Dorinţa ta este lege pentru toţi nătărăii din România care te talonează. Dar vezi, aici părerile noastre se despart. Suntem mult mai mulţi cei care ţi-am înţeles jocul murdar şi nu mai ai cum să ne mistifici şi pe noi. Vei ajunge în istorie, aşa cum se pare că îţi doreşti pentru că se pare că n-ai aprofundat destul materiile facultăţii pe care, după câţiva ani buni şi fructuoşi de repetenţie, zici că ai isprăvit-o. Zici tu, nu noi. Atenţie băiatul că tot istorie ar fi şi LADA DE GUNOI A ISTORIEI şi tu evident către aia te îndrepţi. Fi liniştit, lada asta e plină de gunoaie de aceeaşi sorginte cu tine şi plagiatorul. O să-l întâlniţi sigur şi pe "metre BOMBONEL NĂSTĂSEL" şi ce-o să mai petreceţi toţi trei în materia fecală în care aţi intrat ca nişte groştei în călduri. Succes! Nu îmi este milă de voi, dar mi-este totuşi milă de cei pe care aţi reuşit să-i păcăliţi.
  • +1 (1 vot)    
    Am o intrebare despre Crin? (Vineri, 20 iulie 2012, 22:03)

    Fane [anonim]

    Sa ne imaginam urmatorul scenariu! Dupa tot jocul asta murdar cu suspendarea si dupa toate scenariile de fraudare a alegerilor, Crin Antonescu ajunge in fata justitiei. Va fi desigur un nou Becali. Se va lega cu lanturi, va arata catusele se va auto-mutila, etc. Ce boala ar putea invoca pentru a scapa de puscarie? Eu cred ca dementa ar fi un diagnostic chiar corect. Neurologii ce zic?
    • 0 (0 voturi)    
      Da Fane, dar din păcate de demenţa (Sâmbătă, 21 iulie 2012, 9:09)

      Optimista [utilizator] i-a raspuns lui Fane

      senilă auzisem dar despre cea juvenilă mai rar. Ăsta e dement din născare şi doctorii, în frunte cu Brădişteanu atotştiutorul, îi vor da probabil dispensă. Şi mi-e teamă să nu-l lase în conti-
      nuare să umble singur pe stradă punându-ne în pericol siguranţa naţională. Lucrul de altfel e valabil şi pentru "dottore PLAGIATORE" dar mai ştiu încă mulţi alţi "catndaţi la ospiciu" şi pe la pnl şi pe la psd. Apropo, aţi observat că niciun "elefant înţelept" din psd nu mai iese să le apere prostiile lui Lolek şi Bolek? I-au lăsat pe nătărăii aia de la pnl gen Nicolăescu, Fenechiu, Iorgulescu, să scoată pe goarnă prostii una mai gogonată ca alta. E o tactică, dar se va întoarce împotriva lor.