Constanta: Miting al USL pentru demiterea presedintelui Traian Basescu. Mitingul se incheie cu concerte Connect-R si Taraful din Clejani

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 13 iulie 2012, 11:34 Actualitate | Politic

USL Constanta organizeaza, vineri seara, de la ora 18,30, in Piata Far, un miting impotriva presedintelui suspendat, Traian Basescu si de sustinere a referendumului pentru demiterea acestuia, transmite Agerpres.

Constantenii au fost chemati la miting prin intermediul unor fluturasi distribuiti in cutiile postale, la eveniment urmand sa participe atat primarul Radu Mazare, cat si presedintele Consiliului Judetean Constanta, Nicusor Constantinescu.

''La final, esti invitat la spectacolul sustinut de Taraful din Clejani si Connect-R'', ii anunta pe cetateni reprezentantii USL Constanta.

In Piata Far din municipiul Constanta pregatirile pentru miting sunt de doua zile in plina desfasurare.

Lucratori ai Primariei Constanta au curatat de gunoaie zona respectiva, au tuns iarba, au plantat cativa arbusti si au inlocuit chiar si pavele care erau sparte de mai multa vreme, in prezent fiind stranse gramezile de vegetatie uscata, transmite AGerpres.

Alti muncitori au inceput de joi seara sa amplaseze pe spatiul verde o scena impunatoare si instalatiile de sonorizare, lucrarile fiind in derulare.























3924 vizualizari

  • +41 (41 voturi)    
    Ne e scarba !!! (Vineri, 13 iulie 2012, 11:39)

    ealexs [utilizator]

    Mici + Bere au fost data trecuta ...
    • +24 (24 voturi)    
      LEGEA Referendumului e-n plop, dar fac miting (Vineri, 13 iulie 2012, 12:04)

      belisarivs [utilizator] i-a raspuns lui ealexs

      Asta-i guvernarea cu televizoru
    • +2 (2 voturi)    
      Ei, dar mai adaugam (Vineri, 13 iulie 2012, 13:16)

      Blackball [utilizator] i-a raspuns lui ealexs

      in afara de mici si bere si niste tarafuri tiganesti!:))))
  • +38 (40 voturi)    
    . (Vineri, 13 iulie 2012, 11:41)

    Nea Ilie de la Scularie [utilizator]

    In localitatea Cumpana, la 10 km de Constanta, primaria pune la dispozitie autocare. Anuntul local suna cam asa: "Trebuie sa fim 500 de persoane. Veniti in fata Caminului Cultural". Din banii cui sunt aceste autocare?
    • +18 (18 voturi)    
      De la UE (Vineri, 13 iulie 2012, 12:10)

      abcde [utilizator] i-a raspuns lui Nea Ilie de la Scularie

      Sunt bani din fnduri europene, nerambursabili, prin programul de manipulare, pilonul 2
  • +39 (39 voturi)    
    La ce sa te astepti ... (Vineri, 13 iulie 2012, 11:42)

    A_Radu [utilizator]

    Se pliaza perfect pe electoratul USL, manele de la clejani si pseudo muzica de la Connecter ...
    Ar trebui o mobilizare generala a celor care nu vor ca tara lor sa fie condusa doar prin votul asistatilor social, al pensionarilor si al altor categorii cu pregatire indoielnica ... altfel, restul am putea sa emigram de pe acum si sa-l lasam sa se balaceasca in mediocritatea multi ani de acum incolo ...
  • +25 (25 voturi)    
    . (Vineri, 13 iulie 2012, 11:44)

    Nea Ilie de la Scularie [utilizator]

    Pe afisul USL, Ponta fluiera ca si cum cei de langa el s-au stricat la burta.

    http://psdconstanta.ro/foto-stiri/102/mari/Miting%20USL.jpg
  • +25 (25 voturi)    
    fara mici? bere? (Vineri, 13 iulie 2012, 11:47)

    DrInOrice [utilizator]

    pai ce facem, vrem sa il dam jos pe base sau nu? mai bagati ca au fost oferte si mai bune alta data..
    • +5 (5 voturi)    
      Deci ce sustin ? (Vineri, 13 iulie 2012, 12:27)

      marz [utilizator] i-a raspuns lui DrInOrice

      Vad ca scriu pe afis: "Miting pentru sustierea referendumului pentru demiterea lui Traian Basescu"

      Deci ei sustin referendumul, nu demiterea.

      In mod normal un instrument democratic precum referendumul nu trebuie sustinut dar, in acest caz, tinand cont ca nu a fost convocat in cel mai democratic mod....
  • +21 (21 voturi)    
    Hai spuneti tot (Vineri, 13 iulie 2012, 11:47)

    nano2k [utilizator]

    "Se da" si mici si bere si galetute de mustar.
  • +23 (23 voturi)    
    Lasa ca e bine ... (Vineri, 13 iulie 2012, 11:47)

    za-k [utilizator]

    Cheltuie bani pe care nu-i au. Sa vedem cit ii tzine.

    Numa' bine,
    za-k/
  • +21 (21 voturi)    
    Adunare USL (Vineri, 13 iulie 2012, 11:48)

    alexom [utilizator]

    ....si prafurile se vor oferi gratuit...
  • +20 (20 voturi)    
    micii si berea (Vineri, 13 iulie 2012, 11:49)

    ca_32 [utilizator]

    sa nu lipseasca micii si berea gratis, romanul cat are burta plina pe gratis voteaza orice
  • +19 (19 voturi)    
    Paine si circ ! (Vineri, 13 iulie 2012, 11:50)

    Adi741 [utilizator]

    Asta e electoratul USL.
  • +22 (22 voturi)    
    Ce tare! (Vineri, 13 iulie 2012, 11:51)

    triciupa [utilizator]

    "Vor participa Radu Mazare si Nicusor Constantinescu".
    Deci e o serbare campeneasca a mafiei, cu taraf si eventual mici si bere. Aferim!
  • +12 (12 voturi)    
    nimic surprinzator (Vineri, 13 iulie 2012, 11:53)

    GabrielTatu [anonim]

    cine altcineva sa sarbatoareasca cu fast demiterea lui base...mazare, hotul numarul 1.
    is curios de unde sunt banii pt concerte, ca aia doar nu canta pe gratis ca`l urasc si ei pe marinar.
  • +11 (11 voturi)    
    rusine (Vineri, 13 iulie 2012, 11:54)

    amand18 [utilizator]

    Rusine constantenilor daca se preteaza la jocul murdar, dar nimik nu ne mai mira!
  • +11 (11 voturi)    
    Oamenii vin la concert (Vineri, 13 iulie 2012, 11:56)

    OanaGN [utilizator]

    Oamenii vin la concert, striga ce se striga, dar voteaza cum cred ei.
    Cunosc mai multe persoane din Constanţa care mi-au declarat că aşa vor face....
  • +11 (11 voturi)    
    vorba de duh (Vineri, 13 iulie 2012, 12:02)

    amazing@love [utilizator]

    vorba lu nea ponta:
    <<va urma o ,,nouă zi plină de manipulări şi minciuni”>> pentru electorat!
  • +11 (11 voturi)    
    30lei pentru participanti (Vineri, 13 iulie 2012, 12:08)

    florin_f [utilizator]

    probabil ca marea parte vor fi din ce-i care vor fi racolati de pa paginele de socializare cu 30 de lei.
    Oameni buni, daca tot va vindeti atunci luati bani inaintea miteengului!
  • +9 (9 voturi)    
    electoratul din cta este perfect pliat pe mază!re (Vineri, 13 iulie 2012, 12:11)

    asspeeda [utilizator]

    adică prost crescut,făra onoare si bun simţ,asistaţi care nu fac nimic si stau cu mâna întinsa la uşa tembelului fasole,etc
  • +5 (5 voturi)    
    Asteptam miting Basescu cu Iris si Voltaj (Vineri, 13 iulie 2012, 12:32)

    Trojan.H [utilizator]

    Iar cei care se duc la mitingul USL, sa asculte muzica, sa bea berea, iar la plecare sa strige: Puie Monta!
  • +3 (3 voturi)    
    terci (Vineri, 13 iulie 2012, 12:43)

    amazing@love [utilizator]

    nimic nou sub soare, se fac liste cu prezenta obligatorie, imi vine sa vomit!
  • +1 (1 vot)    
    SI "ARTISTII" N-AU NICI O DEMNITATE ? (Vineri, 13 iulie 2012, 13:25)

    pointless man [utilizator]

    Asa foame trag incit se vind pentru 30 de arginti ? Daca maine ii angajeaza PDL cinta si acolo ? Aveam oarece stima pentru cei din Clejani din cauza profesionalismului lor, dar acum mi-au aruncat-o la gunoi. La fel ca si in cazul tradatorului Mihail Sadoveanu, George Calinescu et ejusdem farinae. Talentul nu scuza oportunismul josnic mai ales cind e in joc soarta tarii in fata unui "vecin" care aproape ne-a omorit in ultimul secol.

    Ceva moaste de lins + un sobor de barbosi cu mitra nu defileaza, sa se simta "boborul" in deplinatatea exercitarii "functiilor" sale spirituale ?
  • +3 (3 voturi)    
    Occupy Constanta! (Vineri, 13 iulie 2012, 13:32)

    andipet [utilizator]

    Miscarea asta a lui Mazare si Ctinescu sfideaza, cum ne-am obisnuit de altfel, orice norma a bunului simt. De data asta, insa, este o actiune *periculoasa* penru ca este menita de a asmuti oameni de tipul "Noi muncim, noi nu gandim" impotriva stabilitatii si societatii civice. Ca Iliescu cu minerii. Ia sa vedem, cand si cum va aproba Mazare un miting andi-suspendare?
    Constanta a ajuns in batjocura lumii din cauza fanfaronului imbecil si analfabet care il "conduce."

    CRED CA A VENIT VREMEA SA SA NE SALVAM ORASUL!
  • 0 (0 voturi)    
    am o idee TARE de tot (Vineri, 13 iulie 2012, 14:36)

    bre ion [utilizator]

    Daca vine ConnectR, sa-l rugati sa cante melodia asta:
    http://www.youtube.com/watch?v=iwQjhio1oIs
    (Vara m-omor - Nu trage Adriane! )
  • +2 (2 voturi)    
    o idee (Vineri, 13 iulie 2012, 14:43)

    bre ion [utilizator]

    propun sa mergem la aceste mitinguri ale hotilot USL cu tricouri cu imprimeuri: COPY-PASTE, sa vedem, ne interzic participarea?
  • +3 (3 voturi)    
    Referendum (Vineri, 13 iulie 2012, 15:05)

    reddog.constanta [utilizator]

    Buna ziua!
    Stati linistiti, constantenii nu vor vota pentru demiterea lui Basescu.
    Si la alegerile prezidentiale trecute Mazare i-a indemnat pe constanteni sa voteze impotriva lui Basescu si constantenii tot l-au votat pe Basescu.
    Sunt doua chestiuni distincte, constantenii l-au votat pe Mazare ( si eu l-am ) dar au votat omul nu partidul.
    Mazare castiga Constanta indiferent ca era la un partid sau altul sau ca era indepedent, a dovedit asta.
    Mizerii sunt in ambele tabere si nemernicia acestei clase politice favorizeaza aparitia unor mutanti gen Dan Diaconescu.
    Personal cred ca Basescu nu va fi demis.