UPDATE Daniel Chitoiu a fost desemnat presedinte interimar al PNL

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 9 iulie 2012, 13:00 Actualitate | Politic

Daniel Chitoiu
Foto: Rompres
Ministrul Daniel Chitoiu, vicepresedinte al PNL, va prelua, pana pe data de 29 iulie, prerogativele presedintelui Partidului National Liberal, Crin Antonescu, dupa ce acesta ar urma sa preia interimatul in functia de sef al statului, relateaza Agerpres.

"Am comunicat colegilor mei decizia ca, in situatia in care (...) voi deveni presedinte interimar, prerogativele in partid sa fie exercitate de dl vicepresedinte Daniel Chitoiu", a afirmat liderul liberalilor Crin Antonescu, la finalul sedintei conducerii partidului.

Liberalii s-au reunit luni in Biroul Politic Central, urmand ca apoi sa se intalneasca in Consiliul National Executiv.

Crin Antonescu a anuntat vineri seara ca se retrage temporar din functia de presedinte al PNL. El preia interimatul functiei de presedinte al Romaniei, dupa suspendarea de catre Parlament a lui Traian Basescu.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

3275 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    ce naște din pisică (Luni, 9 iulie 2012, 13:04)

    Mazeta [utilizator]

    Chiț-chiț, eu fac lobby pentru Chevron și RMGC.
    • 0 (2 voturi)    
      aha, acum e rau sa faci un astfel de loibby (Luni, 9 iulie 2012, 16:08)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      unde erai cand mru facea acelasi lobby?
      • +1 (1 vot)    
        Hai, hai continua ! (Luni, 9 iulie 2012, 16:34)

        c.mike [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        Si spune-ne ce prere avea usl despre asta, era cumva de acord ? Sau atunci era rau si acum e bun ? Vai de argumentele voastre de retarzi ! Un argument nu santetiin stare sa aduceti !
        • 0 (0 voturi)    
          nu-mi fac iluzii (Luni, 9 iulie 2012, 21:56)

          jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui c.mike

          stiu bine ca usl va vinde cu viteza mai mare si cu mai multa paguba rezervele naturale decat basescu. ideea este sa ne coalizam ca prin proteste sa aparam hotia indiferent de partidul care o practica (usl sau pdl), ca altfel copii niostri vor trai ca-n Congo. stiu bine ca usl este raul mai rau decat pdl, nu am nevoie de explicartii suplimentare (sau daca cineva da explicatii, sa o faca civilizat).
          PS. nu era necesar sa ma faci retard. era suficient sa raspunzi cum trebuie la o observatie bazata pe fapte.
  • +5 (7 voturi)    
    Comunisti (Luni, 9 iulie 2012, 13:05)

    Marius [anonim]

    A fost desemnat de catre Comitetul Central al PNL
  • +11 (11 voturi)    
    :) (Luni, 9 iulie 2012, 13:05)

    Sorrows [utilizator]

    CCR invalideaza ca neconstitutionala revocarea celor doi presedinti ai Camerelor (Blaga si Trompeta), Cretin Antonescu pierde calitatea de sef al Senatuilui (implicit si pe cea de prezident interimar) si se trezeste si cu alt presedinte al PNL :D ... eh, wishful thinking...
    • +1 (1 vot)    
      stai linistit (Luni, 9 iulie 2012, 14:45)

      flitmania [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

      ca-si cheama partenerul de lovituri si-l da jos si pe Grajdan de PNL.
    • +1 (1 vot)    
      ... but... (Luni, 9 iulie 2012, 16:07)

      Vreau_in_europa [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

      ... Keep the faith my brother!
  • +10 (10 voturi)    
    mama,ce seamana (Luni, 9 iulie 2012, 13:08)

    flitmania [utilizator]

    cu Grajdan! " Miroase " a inteligenta.
  • +10 (10 voturi)    
    bravo (Luni, 9 iulie 2012, 13:12)

    e.u. [utilizator]

    ii dorim viata lunga si prospera alaturi de sleatca de ciolanosi care o conduce.
  • +8 (8 voturi)    
    SURPRIZA (Luni, 9 iulie 2012, 13:26)

    Trident [utilizator]

    Va fi ca adormitul nostru nu va ajunge la...Cotroceni nici macar temporar ca pentru un mandat intreg...nici o sansa.
  • +8 (8 voturi)    
    din cv-ul dl presedinte PNL (Luni, 9 iulie 2012, 13:26)

    vali [anonim]

    Institute of Charted Accountants of Scotland.

    si el a uitat cateva litere...ma inteb daca asa si-a dat si doctoratul...
  • +11 (11 voturi)    
    Sunteti siguri ca e PNL si nu PSD ? (Luni, 9 iulie 2012, 13:29)

    anonimm [utilizator]

    :)
  • +3 (3 voturi)    
    vise (Luni, 9 iulie 2012, 13:46)

    sfinxuldinbucegi [anonim]

    Antonescu presedinte de-un wkend (mai tare ca Geoana care n-a fost nici macar o noapte!). Blaga va fi interimar, daca nu va fi invalidata toata procedura de suspendare. Nu poate fi altfel aici, CCR a dat aceeasi decizie in 4 spete similare. Problema e la referendum, daca se ia in calcul majoritatea din lista electorala cum e legea acum sau majoritatea din cei ce voteaza cum e ordonanta Ponta. Daca judecatorii CCR au si curaj, atunci s-ar putea sa avem referendum, dar Basescu sa nu poata fi demis.
  • +2 (2 voturi)    
    oare nu e prea devreme? (Luni, 9 iulie 2012, 13:50)

    cititor [anonim]

    Sau poate totul e aranjat deja.
  • +2 (2 voturi)    
    Dovada ca PNL ... (Luni, 9 iulie 2012, 13:53)

    Nicu [anonim]

    Dovada ca PNL nu mai are oameni seriosi, de incredere, puternici, cu notorietate, etc.

    Din pacate, niste neica nimeni!
    • 0 (0 voturi)    
      cum sa nu! (Luni, 9 iulie 2012, 18:07)

      costin [anonim] i-a raspuns lui Nicu

      Domnul Chitoiu este un demn membru PNL care fura cot la cot cu PDL. De curand a reintregit mafia PDL din Transelectrica. Ungureanu a spart buboiul de mafioti revocandu-l pe Hahaianu iar Chitoiu + Ponta au repus pe Mateescu , adjunctul lui Hahaianu. Acum, aceeasi gasca de pe vremea PDL dreneaza banii Transelectrica si-i varsa la PNL+PSD (nu ca intainte la PDL).
  • +4 (4 voturi)    
    PNL (Luni, 9 iulie 2012, 13:53)

    Vlad083 [anonim]

    PNL este un partid compromis pt urmatorii 20 de ani. Minim.
    • 0 (0 voturi)    
      asta nu-i PNL (Luni, 9 iulie 2012, 15:18)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Vlad083

      astia-s uzurpatorii PNL.
  • 0 (0 voturi)    
    Unul ditre fini (Luni, 9 iulie 2012, 14:07)

    muhaia [anonim]

    Ce naivi sunteti.
    E finul lui "Nasul" pnl-ului!
    Are o "trupa de comando" in toate domeniile si il uraste pe base...
  • +1 (1 vot)    
    Economia - duca-se!! (Luni, 9 iulie 2012, 15:00)

    Liviu Iordache [anonim]

    Chitoiu e interimar, iar Helvig, ministrul (sub) dezvoltarii este seful campaniei pentru referendum! Economia, adica, si dezvoltarea, duca-se dracu', noi avem alte trebuiri, iar daca referendumul mentine aceste marionete in functi chiar ca se alege praful!
  • 0 (0 voturi)    
    la ce fata are, (Luni, 9 iulie 2012, 15:25)

    __alex__ [utilizator]

    zici ca e client Interpol.

    Astia la PNL se recunosc intre ei dupa privire?
    • 0 (0 voturi)    
      Nu, dupa grade (Luni, 9 iulie 2012, 15:49)

      secu [anonim] i-a raspuns lui __alex__

      .....prietenii stie de ce !
  • 0 (0 voturi)    
    Mai, dar asta e var cu Emil Boc... (Luni, 9 iulie 2012, 15:58)

    Hadrian [anonim]

    ...
  • 0 (0 voturi)    
    Ghici ghicitoarea mea... (Luni, 9 iulie 2012, 17:30)

    capingura srl [anonim]

    Cu cine seamana asta????? Hai ca se vede din spatiu cosmic.... Cu... cu... Catalin Voicuuuuuuuu!!!!!!!!!!