Surse: UNPR a negociat cu USL si va vota pentru suspendare

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 6 iulie 2012, 19:35 Actualitate | Politic

Grupul UNPR din Parlament va vota alaturi de USL pentru suspendarea presedintelui Traian Basescu. Uniunea Nationala pentru Progresul Romaniei a negociat cu USL si si-a asigurat locul in Parlament la urmatoarele alegeri, au declarat surse politice pentru HotNews.ro.


Citeste mai multe despre   






















3127 vizualizari

  • +32 (32 voturi)    
    ... (Vineri, 6 iulie 2012, 19:43)

    justy [utilizator]

    Centuristi, ce pretentii ati fi avut de la ei?!
    • +26 (26 voturi)    
      Groaznic (Vineri, 6 iulie 2012, 20:01)

      NunquamRedono [utilizator] i-a raspuns lui justy

      Votati pt stabilitate , nu ? Vedea-v-as eu stabiliti dupa gratii .
      Chiar ieri o auzeam pe Lavinia Sandru , traseista sefa a politicii romanesti cum racnea ca ei voteaza categoric impotriva suspendarii , la Turcescu in direct .

      Acum stau si ma gandesc .Ca femeie daca schimbi partidul la fel de des ca Lauras Andresan barbatii , din aceleasi motive financiare , oare e corect si just sa te numesc tarfa ? intreb si eu .
      • +15 (15 voturi)    
        cine a tradat.... (Vineri, 6 iulie 2012, 20:15)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui NunquamRedono

        ....o data, va trada de inca o mie de ori. Oprea a mai fost si ministrul apararii.
        Bravos! Halal !
    • +1 (1 vot)    
      UNPR - cancerul parlamentului (Vineri, 6 iulie 2012, 20:53)

      MPatrick [utilizator] i-a raspuns lui justy

      atata inconsecventa si oportunism, nu au avut curajul pana in ultima clipa sa spuna daca e alba sau neagra de la tribuna parlamentului.
      cata josnicie!
  • +24 (24 voturi)    
    mda (Vineri, 6 iulie 2012, 19:46)

    Mztache [utilizator]

    trist, aveam respect fata de dl Cristian Diaconescu... compania pe care si-a ales-o nu-l onoreaza defel
    • +15 (15 voturi)    
      sa vedem (Vineri, 6 iulie 2012, 19:57)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Mztache

      inca are sansa sa isi tina obrazul curat
    • +1 (1 vot)    
      Sunteti (Vineri, 6 iulie 2012, 20:44)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui Mztache

      la fel de prosti ca usl-istii.Diaconescu e la Cotroceni,nu in parlament.
      • 0 (0 voturi)    
        vai de capul tau (Marţi, 17 iulie 2012, 16:07)

        Mztache [utilizator] i-a raspuns lui Jar

        diaconescu e lider UNPR, prostovane
  • +19 (19 voturi)    
    astia-s tot niste traseisti nerusinati (Vineri, 6 iulie 2012, 20:02)

    paolalaan [utilizator]

    asta e adevarul
  • +8 (10 voturi)    
    Rusinica, rusinica, rusinicaaaaa (Vineri, 6 iulie 2012, 20:10)

    IT [utilizator]

    Se pare ca USL nu este in stare sa faca fata ESECULUI astfel, incearca miseleste sa preia "haturile".
    Rusinica, rusinica, rusinicaaaaaaa
  • +13 (15 voturi)    
    Nu va irositi energia (Vineri, 6 iulie 2012, 20:19)

    Mioritza [utilizator]

    cu jeguri umane,indiferent de culoare.Mergeti la referendum,la vot in toamna! Merg pe mana lui Base.CLAR!
    • +1 (1 vot)    
      SUBSCRIU! (Vineri, 6 iulie 2012, 20:45)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Mioritza

      Pe unde o sa-i intalniti, sa-i scuipati intre ochi!
      Si pe Duvaz, la fel!
  • +11 (11 voturi)    
    Dl (Vineri, 6 iulie 2012, 20:23)

    ilie22sute [utilizator]

    Dl Onoaresidreptate a bagat oprea in fund ?
  • +12 (12 voturi)    
    bravo domnule oprea (Vineri, 6 iulie 2012, 20:34)

    olentina [utilizator]

    ce oameni de caracter santeti.urat,tare urat.
    doamna sandru,va amintiti unde preconizat basascu ca
    o sa ajungeti
    • +1 (1 vot)    
      e acolo (Vineri, 6 iulie 2012, 21:47)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui olentina

      si face bani ;) are blog madama, scrie-i si tu
  • +12 (12 voturi)    
    nedemna persoana (Vineri, 6 iulie 2012, 20:36)

    omoni [utilizator]

    m-ar fi mirat ca madam Sandru sa aiba cuvant sau sa aiba o singura ...fatza. Inca o data a dovedit ca joaca teatru, e o actrita buna dar nedemna. N-o mai invitati pe la televiziunile serioase!
  • +2 (2 voturi)    
    traseistii castiga (Vineri, 6 iulie 2012, 20:46)

    m1ha1 [utilizator]

    in astfel de momente se castiga cel mai bine, cand fiecare vot conteaza.

    Mihai Razvan Ungureanu spunea ca pe cand era premier a venit un deputat sa-i ceara sa-i plateasca datoria de sute de mii de euro pentru ca si-a cumparat o casa. Si uite asa a cazut guvernul Ungureanu.

    Normal ca USL prin fondurile lui Voiculescu (care mai nou vinde si curent) si Vantu (care si-a preluat realitatea de cand e USL in guvern) sau Nastase (sigur va fi gratiat si eliberat) precum si Catalin Voicu (sigur nu va face o zi de puscarie chiar daca e condamnat si a voutat azi cu ambele maini) si multi altii care au dosare cum e Mazare, vor dona acestor traseisti pentru ca romanii sunt prea prosti sa tina minte lucrurile astea.
  • +1 (1 vot)    
    ferma animalelor (Vineri, 6 iulie 2012, 20:53)

    Gaby51 [utilizator]

    Cum se vor simti in aceeasi troaca cu pnl(nu merita majuscule), care i-au facut tot timpul traseisti, etc, etc?
  • +1 (1 vot)    
    ne=om mai intalni noi cumva (Vineri, 6 iulie 2012, 21:05)

    safalax [utilizator]

    ma feresc de cuvinte urate, nu ca mi-e frica, ca nu-mi e in statul politienesc condus de basescu. vai voua. oricum, habar n-am cine sunteti. acum pentru mine sunteti tradatori, chiar daca sefu vostru e general roman cu tze stele
  • 0 (0 voturi)    
    Si UNPRistii (Sâmbătă, 7 iulie 2012, 11:25)

    Gabi M [utilizator]

    si UDMRistii si minoritatile nu sunt decat niste indivizi fara rusine,onoare sau demnitate!