UPDATE Declaratiile presedintelui Comisiei Europene, Jose Barroso, despre situatia Romaniei, au disparut din programul oficial

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 6 iulie 2012, 16:22 Actualitate | Politic

Jose Barroso, presedintele Comisiei Europene, face vineri la ora 17.30 (ora Bucurestiului) declaratii despre situatia din Romania, potrivit programului afisat pe site-ul oficial de transmisii video al Comisiei Europene. Reamintim ca tot vineri Comisia a emis un comunicat de presa in care isi arata "ingrijorarea" fata de situatia din Romania.

UPDATE Programul afisat pe site-ul oficial de transmisii video al Comisiei Europene  s-a modificat. In jurul orei 17:00, declaratiile de presa ale lui Barroso care urmau sa aiba loc la ora 17:30 nu mai apareau in program.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

9777 vizualizari

  • +18 (20 voturi)    
    Sa puna un proiector si in Parlamentul Romaniei (Vineri, 6 iulie 2012, 16:25)

    Claude [utilizator]

    ....sa vada si uselistii ca mizeria lor a fost descoperita.
    • +1 (3 voturi)    
      Poate sa puna (Vineri, 6 iulie 2012, 17:03)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Claude

      porcariile USL-asi le-au facut in zilele precedente.
    • +7 (7 voturi)    
      ... (Vineri, 6 iulie 2012, 17:11)

      decem [utilizator] i-a raspuns lui Claude

      A disparut din program pentru ca nu e normal ca discursul sau sa poata influenta decizia din parlament.

      Sunt convins ca va reapărea in program imediat dupa ce presedintele este suspendat.
    • +2 (2 voturi)    
      vot (Vineri, 6 iulie 2012, 17:44)

      sindbad [anonim] i-a raspuns lui Claude

      a amanat interventia ca sa nu influenteze votul. e corect. cred ca va aparea explicatia asta. in rest, tot ce s a intimplat ramane de domeniul penal, nu s a schimbat nimic
  • +12 (14 voturi)    
    haha (Vineri, 6 iulie 2012, 16:25)

    decem [utilizator]

    pariu ca la 17:29 se voteaza pentru suspendare ?!?!?!
  • +10 (12 voturi)    
    _ (Vineri, 6 iulie 2012, 16:26)

    v_ [utilizator]

    Sh*t just got real.
  • +6 (6 voturi)    
    VIDEO (Vineri, 6 iulie 2012, 16:29)

    decem [utilizator]

    http://ec.europa.eu/avservices/ebs/live.cfm?page=1
  • +6 (8 voturi)    
    _ (Vineri, 6 iulie 2012, 16:31)

    v_ [utilizator]

    deci azi sau sapt urmatoare, dupa ce vb cu ponta?
    • +4 (4 voturi)    
      azi (Vineri, 6 iulie 2012, 16:51)

      decem [utilizator] i-a raspuns lui v_

      azi
  • -16 (18 voturi)    
    Barroso (Vineri, 6 iulie 2012, 16:32)

    Alien12 [utilizator]

    Domnule Barroso, Rezolvati problema securitatii, a imigratiei controlate, a saracii, a tuturor problemelor cu care se confrunta Europa in mod real si nu va aventurati pe terenul politicii unui stat. Nu acesta este rolul dumneavoastra. Rolul dvs este sa aveti o viziune pentru Europa si dumneavosatra NU O AVETI. Jucati dupa cum vi se canta fara sa cunoasteti realitatea. Pacat pentru Europa.
    • +7 (9 voturi)    
      Baroso. (Vineri, 6 iulie 2012, 16:54)

      slice_of_life [utilizator] i-a raspuns lui Alien12

      Sarmanul... l-a mituit Basescu si pe asta.. Dle Baroso, lasati ca romanii cunosc mai bine realitatile. In ficare zi ni le amintesc astia pe Antena.
    • +4 (6 voturi)    
      amice, te inseli (Vineri, 6 iulie 2012, 16:54)

      ruffus [utilizator] i-a raspuns lui Alien12

      rolul lui este sa apere europa de lichele si de capuse, aici nu mai merge asa treaba...ori ori, nu faci ce vrei, faci parte dintr-o organizatie mult mai mare si mai puternica, te supui ori pleci pe usa din dos cu un sut in psterior!!! nu iti faci de cap!!!
    • +10 (10 voturi)    
      Gresesti (Vineri, 6 iulie 2012, 16:55)

      NunquamRedono [utilizator] i-a raspuns lui Alien12

      Eu sunt perfect de acord ca europa sa se autosesizeze si sa ia masuri de fiecare data cand intr-un stat membru exista derapaje , oricare ar fi ele . In genul asta de europa vreau sa locuiesc , responsabila , activa , implicata . Nu vreau un UE de forma . Spui ca Barroso nu are viziune ? O sa vedem peste o ora si jumatate cateva din elementele viziunii sale . Anticipez cateva dintre ele : statul de drept si democratia adevarata si nu simulata .
  • +6 (6 voturi)    
    Doamne ajuta! (Vineri, 6 iulie 2012, 16:34)

    Andrei.Ohha [utilizator]

    _|_
    |
    |
  • +14 (16 voturi)    
    Nu prea suna bine deloc. (Vineri, 6 iulie 2012, 16:35)

    mman [utilizator]

    Unde ne-ati dus USL?
    Atatia ani de truda, distrusi intr-o saptamana!
    • 0 (2 voturi)    
      e o saptamana? (Vineri, 6 iulie 2012, 17:29)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui mman

      cred ca mai putin...
  • +10 (10 voturi)    
    foarte bine (Vineri, 6 iulie 2012, 16:36)

    paolalaan [utilizator]

    era si cazul
  • +10 (10 voturi)    
    simplu (Vineri, 6 iulie 2012, 16:37)

    myx4ever [utilizator]

    Pentru cine are cap sa priceapa, declaratia lu' asta mic n-o sa linisteasca pe nimeni; El o sa zica ca vai doamne ce ingrijorat e, dar n-o sa spuna ca scoate Romania afara din UE, ca nu-i nebun; Romania dpdv economic pentru tarile EU puternice este binevenita ca e piata de desfacere pentru produsele lor; DAR, daca noi nu suntem in stare sa ne facem curat acasa la noi nu o sa ne faca nici ei; Li se rupe lor pendula care USL e la conducere; Insa ei or observat ca Ponta si agaricii lui is niste golani jegosi, iar Europa nu prea face business cu golanii;
    In concluzie, suspendati-l voi pe Base, vede-ti-va de treaba dar apoi sa nu va mirati cand v-or pleca toti investitorii de frica provizioanelor; Pentru noi cei care traim deja departe de casa riscul e minim si cu toate astea tot o sa merg sa-l sustin pe Base impotriva furii rosii a USL; Locul lui Ponta e la sapat santuri nu in parlament; Iar a lu' Crin intr-un dormitor.
  • +4 (6 voturi)    
    Declaratii Barosso (Vineri, 6 iulie 2012, 16:38)

    sebagain [utilizator]

    Sigur ii va sprijini pe Ponta si Antonescu. Le va da un cec in alb sa guverneze Romania pana cand vor vrea ei sa i lase pe altii la volan.
  • +9 (11 voturi)    
    Era și cazul ! (Vineri, 6 iulie 2012, 16:39)

    becicherec [utilizator]

    Ceata lui Pițigoi să priceapă că nu suntem singuri pe lume!
  • +11 (13 voturi)    
    Declaratia lui Jose Barroso (Vineri, 6 iulie 2012, 16:40)

    Cetatean-roman [utilizator]

    Sper ca Presedintele Comisiei Europene sa atentioneze noul guvern cu privire la gravele derapaje democratice din Romania...
  • +6 (8 voturi)    
    amu-i amu!!! (Vineri, 6 iulie 2012, 16:41)

    ruffus [utilizator]

    acuma incep greucenii sa vorbeasca!!! numa sa ne tinem bine!!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Tine (Vineri, 6 iulie 2012, 16:41)

    NunquamRedono [utilizator]

    Tineti-va bine ! Abia acum incepe meciul ! Formula de joc e stabilita , terenul arata bine , s-a facut incalzirea , a ajuns si arbitrul strain , imediat o sa se auda si fluierul de inceput !
  • +7 (7 voturi)    
    Ehe .... 5 lei euro luni seara, cine se baga (Vineri, 6 iulie 2012, 16:42)

    anonimm [utilizator]

    la pariu ?
    • +3 (3 voturi)    
      ,,, (Vineri, 6 iulie 2012, 16:54)

      decem [utilizator] i-a raspuns lui anonimm

      din moment ce presedintele va fi suspendat; da, 5 lei euro luni; sunt de acord.
  • +18 (20 voturi)    
    cum va fi traducerea online la Antene (Vineri, 6 iulie 2012, 16:47)

    ampersand [utilizator]

    Barosso: Suntem profund ingrijorati de situatia politica din Romania
    Antena: Salutam situatia politica din Romania

    B: Avem indoieli serioase legate de legitimitatea reformelor politice
    A: Romania poate fi un exemplu european de legitimitate a reformelor politice

    B: Guvernul Ponta a savarsit abateri grave de la prevederile constitutionale
    A: Traian Basescu a savarsit abateri grave de la prevederile constitutionale

    B: Uniunea Europeana tine sa avertizeze guvernul Ponta pentru aceste abateri
    A: Uniunea Europeana tine sa-l felicite pe domnul Ponta pentru combaterea acestor abateri

    B: UE avertizeaza guvernul Ponta in privinta aderarii la spatiul Schengen
    A: UE asigura guvernul Ponta ca Romania va fi primita rapid in spatiul Schengen.

    B: Va multumim.
    A: Va multumim, domnule prim-ministru Ponta!

    B:-
    A: si-acum... promo!
    • +5 (5 voturi)    
      ... (Vineri, 6 iulie 2012, 17:11)

      brita [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      un ochi plinge si-unul ride...
    • -2 (2 voturi)    
      promo labeunu cum e? (Vineri, 6 iulie 2012, 19:19)

      sisipisi [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Ei, lasati, ca si alti "jurnalisti" traduc fidel din limba engleza in limba romana. Dar nu vorbesc de funie in casa spinzuratului.
  • +9 (9 voturi)    
    acum vom vedea.... (Vineri, 6 iulie 2012, 16:48)

    translativus [utilizator]

    ....adevarul si mai cu seama, puterea si importanta presedintelui CE, prin urmarile pe care le va avea declaratia acestuia asupra deciziilor smecherocratilor parlamentari romani.
    Astept cu maxim interes.
  • +10 (10 voturi)    
    Declaratia trebuia facuta azi dimineata!! (Vineri, 6 iulie 2012, 16:52)

    A9 [utilizator]

    Nu acuma cand se voteaza in parlament. Parlamentarii ar trebui sa stie ce spune Barosso.
    (Ca si cum le-ar pasa..)
    • 0 (0 voturi)    
      Senzational!! (Vineri, 6 iulie 2012, 18:08)

      A9 [utilizator] i-a raspuns lui A9

      S-a razgandit si Barosso.
  • +7 (7 voturi)    
    Foarte suspecta graba PSD! (Vineri, 6 iulie 2012, 16:54)

    marvio [utilizator]

    Oricarui om cu capul pe umeri i se pare anormal sa demiti un presedinte de tara ales democratic, cu atata graba, cata vreme faptele pentru care este incriminat nu sunt suficient de grave.

    Daca ar fi fost analize serioase, cu dovezi clare, no problem!

    Graba cu care Ponta si compania vor debarcarea lui Basescu este evident suspecta si nu face decat sa alimenteze suspiciunile ca PSD vrea eliberarea lui Nastase si subordonarea justitiei, primii pasi in acest sens fiind deja facuti.

    Si eu ca persoana, as dori plecarea mai repede a lui Basescu, dar nu intr-un mod ilegal. Nu pot fi e acord cu ilegalitatile din aceste zile si astea ma ard mai tare decat dorinta de a avea un nou presedinte ales.

    Cu ce este mai breaz USL daca el comite in 4 zile mai multe ilegalitati decat PDL in 10 luni la un loc?
    • +1 (1 vot)    
      in 10 luni? (Vineri, 6 iulie 2012, 17:32)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui marvio

      Cred ca in 8 ani! N-am vazut guvern PDL (sau PDL PNL) care sa dea ordonanta guvernamentala in ceea ce priveste Curtea Constitutionala!
  • +3 (3 voturi)    
    pariu (Vineri, 6 iulie 2012, 17:01)

    Nowhereman [utilizator]

    Pariu ca sunt nişte băieţi curajoşi care deja îşi schimbă pamperşii şi se uită speriaţi la bătrânii care i-au băgat în povestea asta şi se roagă să nu fie suspendat Băselu să iasă tărăboi mai mare ,că deja li s-au înmuiat picioarele.
    Las' că vorbeşte domnu' Dan cu Barroso sã nu-i pedepseascã prea tare cã el cu Antenele lui îi are pe toţi la degetul mic.
  • +3 (3 voturi)    
    Alarma (Vineri, 6 iulie 2012, 17:07)

    Cel [anonim]

    Cred ca sunt mai alarmati pentru pozitionarea spre Rusia decat de diferitele ilegalitati.
    Orientarea a unui stat pro Rusia este mai grava pentru UE decat pare.
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Vineri, 6 iulie 2012, 17:38)

    ApH [utilizator]

    MULTUMIM USL pentru ca au reusit sa scoata intr-un timp atat de scurt Romania din umbra anonimatului. Suntem acum prin toate ziarele, pe crawl-urile televiziunilor, vorbesc despre noi Hollande, Merkel, Barroso, cu o frecventa cum n-am mai vazut de la mineriade! MULTUMIM, dar chiar nu era nevoie!
  • 0 (0 voturi)    
    De ce a anulat Jose Barroso declaratia de la 17,30 (Vineri, 6 iulie 2012, 18:11)

    ionoli [utilizator]

    Asta e marea intrebare !!!