VIDEO USL cere demisia Monicai Macovei din PE: Atac fara precedent la adresa Romaniei din partea unui reprezentant al tarii la Bruxelles - un procuror ceausist trimis acolo de PDL

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 6 iulie 2012, 11:18 Actualitate | Politic

Monica Macovei
Foto: Hotnews
Liderul eurodeputatilor PSD, Catalin Ivan, a cerut, vineri dimineata, demisia Monicai Macovei din Parlamentul European, considerand ca "Nu s-a intamplat niciodata ca Romania sa fie atat de mult atacata in afara de catre reprezentanti din interior. Este un atac fara precedent, un atac foarte dur, un atac nemeritat" care vine din partea unui "procuror ceausist trimis acolo de PDL". Catalin Ivan sustine ca europarlamentarii PDL ar fi raspandit "minciuni" in PE, cum ca " Guvernul pregateste arestarea judecatorilor CCR".  Catalin Ivan a criticat si Partidul Popular European, afirmand ca "PPE e un PDL putin mai mare".

Si europarlamentarul PNL Norica Nicolai a afirmat ca le cere "europarlamentarilor PDL sa nu mai minta in legatura cu situatia din tara."

"Nu putem intelege manipularea, dezinformarea grosolana pe care colegii nostri o fac", a adaugat Nicolai.

In ceea ce priveste recenta ordonanta de Guvern care restrange atributiile CCR, Norica Nicolai spune ca "Nu am facut decat sa revenim la o normalitate in ce priveste functionarea acestei institutii."
























12090 vizualizari

  • +66 (70 voturi)    
    norica (Vineri, 6 iulie 2012, 11:20)

    IonPopescu1 [anonim]

    Dar de Norica Nicolai, ce ziceti ? Ea este buna ?
    • +44 (46 voturi)    
      Cata nemernicie... (Vineri, 6 iulie 2012, 11:49)

      justy [utilizator] i-a raspuns lui IonPopescu1

      Ea e un procuror ceausist trimis de USL acolo...
    • +36 (38 voturi)    
      convocati parlamentul RO (Vineri, 6 iulie 2012, 11:54)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui IonPopescu1

      pentru demiterea MM si dati o hotarire scrisa pe genunchi . Hotarirea o publicati in MO si dati cu pumnul in masa la PE " voiniceilor " sa se puna in aplicare gargara voastra .
      Aaaa , am uitat inante modificati legile PE ca sa va fie mai usoara si "constitutionala" actiunea .
      De fapt ce mai , schimbati toata conducera PE ca sa-l puneti pe adormitu in scaun la PE , acolo se doarme mai bine .
    • +18 (20 voturi)    
      nepotica (Vineri, 6 iulie 2012, 12:10)

      coco1963 [utilizator] i-a raspuns lui IonPopescu1

      pai asta e mai tare ca lucra cu nepoata . bai astia chiar cred ca nu avem memorie
    • +1 (1 vot)    
      Hrusciov (Vineri, 6 iulie 2012, 13:30)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui IonPopescu1

      daca n-a dat cu pantoful in masa n-a facut impresie
  • +74 (78 voturi)    
    Nu nu (Vineri, 6 iulie 2012, 11:21)

    Vlad... [utilizator]

    Nu Romania e atacata. USL-ul e atacat si este condamnata ignorarea Constitutiei.

    Daca nimeni n-ar spune adevarul despre magariile pe care le fac astia in Romania unde am ajunge??? Asa macar poate ne forteaza Europa sa ne revenim.
    • +28 (30 voturi)    
      a se lua aminte!! (Vineri, 6 iulie 2012, 11:50)

      barbu007 [utilizator] i-a raspuns lui Vlad...

      nici românia nu a mai fost atât de atacată din interior, din perioada 1945 -1947
      • -14 (14 voturi)    
        Vorbesti din experienta ? (Vineri, 6 iulie 2012, 12:29)

        OVali [utilizator] i-a raspuns lui barbu007

        sau din literatura?
        • +10 (10 voturi)    
          trebuie sa fi fost contemporan cu Burebista (Vineri, 6 iulie 2012, 12:45)

          MG [utilizator] i-a raspuns lui OVali

          trebuie sa fi fost contemporan cu Burebista ca el sa existe? Sau tu stii doar ce ai vazut cu ochii?
        • +6 (6 voturi)    
          uite literatura: cum a parvenit Ponta (Vineri, 6 iulie 2012, 12:46)

          DavidM [utilizator] i-a raspuns lui OVali

          http://exploziv-news.ro/special/847-victor-ponta-este-asasinul-procurorului-cristian-panait-dupa-9-ani-exploziv-news-redeschide-un-dosar-bine-ascuns-de-catre-complicii-psd-dosarul-117p2002-dosarul-crimei
          • 0 (0 voturi)    
            Ce Articol!!!! (Vineri, 6 iulie 2012, 19:07)

            gyn [utilizator] i-a raspuns lui DavidM

            Asa articol n-am mai vazut pana acum, cat curaj poate avea aceasta jurnalista. Asa curaj ar trebui sa avem cu totii ca sa se poata schimba ceva in Romania, ca sa putem scapa de cei corupti de la nivel inalt, ca acolo sunt adevaratele furturi, si faradelegi. Folosesc justitia pe bunul lor plac si interese nici nu le pasa de oamenii de rand. In toamna ar trebui sa ne unim sa nu mai votam deputati din partidele lor poate asa vom schimba ceva.Altfel ce solutie sa fie???? Problemele par foarte complicate si suntem cu mainile legate ca nu putem face nimic, astia ne intorc inapoi in comunism. Ce putem face? Trebuiesc schimbati....dar cum? Apropo , acest articol ar trebui sa-l vada cat mai multa lume ca sa stie toata lumea si inclusiv cei de la usl, ca sa vada pe cine sustine.(niste corupti )
          • +2 (2 voturi)    
            rog redactia HN (Sâmbătă, 7 iulie 2012, 20:19)

            stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui DavidM

            sa preia acest articol!
        • +4 (4 voturi)    
          Democratia rosie nu este dorita in Romaia! (Vineri, 6 iulie 2012, 13:31)

          hepcallvasile1278490666411 [utilizator] i-a raspuns lui OVali

          In fiecare familie de roman a existat cel putin o victima a " luptei de clasa " , victima a celor veniti pe tancurile rusilor sa instaureze in Romania "adevarata democratie".
    • +23 (23 voturi)    
      Mai putzin si vine replica aia veche, (Vineri, 6 iulie 2012, 12:08)

      FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui Vlad...

      "Nu vrem amestec din afara de la imperialisti". Tot mai mult cred ca suntem cartitza ruseasca in Europa.
  • +31 (35 voturi)    
    Intrebarea este ... (Vineri, 6 iulie 2012, 11:21)

    za-k [utilizator]

    astia mint asa pe fatza sau nu iese foc fara fum?

    Numa' bine,
    za-k/
  • +24 (28 voturi)    
    Monica Macovei (Vineri, 6 iulie 2012, 11:21)

    bogdanicus [utilizator]

    Luati de cititi: http://www.kmkz.ro/de-pe-teren/reportaje/doamna-macovei-aici-traian-basescu-nu-am-putut-sa-spun-nici-un-cuvint/
    • -26 (30 voturi)    
      Foarte interesant (Vineri, 6 iulie 2012, 11:44)

      miguelito [utilizator] i-a raspuns lui bogdanicus

      Practic, o persoana care pina atunci nu facuse nimic notabil iar cind a sunat telefonul a zis ca l-a apucat pe Dumnezeu de picior. In plus, asa cum remarca un alt cititor al articolului respectiv, in 2004, Basescu numea ministrii. Pai tocmai l-a dat in fapt pe Basescu. Mai trebuie sa ne surprinda atitudinea ei din aceste zile?
      • +11 (13 voturi)    
        "Basescu numea ministrii" (Vineri, 6 iulie 2012, 12:06)

        Berzelius [utilizator] i-a raspuns lui miguelito

        ai uitat ceva: presedintele PROpune ministri. De fapt presedintele NUMESTE primul-ministru si acesta isi formeaza un cabinet. Cabinetul trebuie sa fie validat de Parlament.
        Un presedinte este ALES direct de popor pe baza unei PLATFORME pe care si-o prezinta. Dupa ce este ALES el trebuie sa puna in aplicare acea platforma. Pentru asta el numeste un GUVERN care sa puna in aplicare platforma (sau programul) cu care presedintele a castigat alegerile. Guvernul trebuie sa fie aprobat de Parlament.
        • -6 (6 voturi)    
          Gresit (Vineri, 6 iulie 2012, 12:25)

          miguelito [utilizator] i-a raspuns lui Berzelius

          PM propune si Presedintele spune daca este de acord sau nu.
      • +10 (10 voturi)    
        goagal it's your friend.... (Vineri, 6 iulie 2012, 12:15)

        echos [utilizator] i-a raspuns lui miguelito

        "in 2004 Basescu numea ministri" pentru simplu motiv ca era co-presedintele aliantei DA alaturi de Tariceanu
        Daca cauti pe goagal, Alianta DA a format guvernul in 2004, fiecare partid de atunci PD respectiv PNL si-a propus proprii candidati pentru portofoliile ministeriale...
        Asta e ca si povestea cu "acum descoperim apa calda..."
        • -4 (6 voturi)    
          In calitate de Presedinte (Vineri, 6 iulie 2012, 12:27)

          miguelito [utilizator] i-a raspuns lui echos

          nu poate numi decit PM. Guvernul este facut de PM iar Presedintele spune daca este acord sau nu.
          Cititi baieti, Constitutia e baza, nu legile rescrise de PDL
          • +1 (1 vot)    
            juramantul (Vineri, 6 iulie 2012, 13:11)

            iudi [utilizator] i-a raspuns lui miguelito

            Oare de ce fiecare ministru depune juramantul in fata presedintelui? si treaba este conform constitutiei. nu dupa legile PDL. Presedintele nu spune ca este de acord ci semneaza decretul de numire, pe barba lui. nu pe barba leaderilor politici care ii propun presedintelui si bineinteles si a parlamentului care ii aproba/le da votul de incredere pe barba lui.
  • +51 (53 voturi)    
    Monica Macovei simbol al dreptatii (Vineri, 6 iulie 2012, 11:22)

    dinoKiller [utilizator]

    USListii se simt incoltiti de presiunea internationala si improsca cu noroi. Monica Macovei a fost si este un simbol al ambitiei de a se face dreptate si un excelent promotor al Romaniei pe plan international
  • +22 (22 voturi)    
    norica nicolai (Vineri, 6 iulie 2012, 11:22)

    gigilone [utilizator]

    PNL nu PDL
  • +39 (39 voturi)    
    Reformulare (Vineri, 6 iulie 2012, 11:22)

    Angoasat [utilizator]

    Atac fara precedent la adresa institutiilor Romaniei din partea USL in plan intern - toate cozile de topor s-au coagulat din teama ca justitia isi va face datoria
  • +43 (45 voturi)    
    o da (Vineri, 6 iulie 2012, 11:23)

    ca_32 [utilizator]

    "PPE e un PDL putin mai mare" , ai uitat sa zici ca e controlat de Basescu , trebuia sa citesti foicica primita pana la capat
  • +26 (28 voturi)    
    norica minte cu nerusinare (Vineri, 6 iulie 2012, 11:24)

    sucaa [utilizator]

    normalitatea a fost inainte de referendumul din 2007 cand au schimbat la fel. dupa acea s-a revenit la normalitate ca acum sa schimbe iar legea referendumului.
  • +25 (25 voturi)    
    Dar, (Vineri, 6 iulie 2012, 11:24)

    mos ion roata [utilizator]

    atacuri atat de mari dinafara pentru ceea ce se intampla in interior s-au mai intamplat???????//Cine sa demisoaneze?
  • +38 (38 voturi)    
    procuror (Vineri, 6 iulie 2012, 11:24)

    DraSan [utilizator]

    cum s-o fi simtit norica nicolai cand obscurul ivan (europarlamentar psd-ist) a facut-o pe M.M. procuror ceausist? Mentionez ca norica a fost la fel de procuror ceausist in Oltenita pe timpul lui ceasca...
  • +34 (34 voturi)    
    Ord. de urgenta (Vineri, 6 iulie 2012, 11:24)

    catalin72 [utilizator]

    Trebuie sa dea o ord de urg cu tema "Numai europarlamentarii USL spun adevarul " si gata !
  • +32 (32 voturi)    
    ! (Vineri, 6 iulie 2012, 11:25)

    abcde [utilizator]

    Astia ataca persoaa care a scos steguletele rosii din Justitie. Daca nu e un atac la adresa independentei Justitiei, nu stiu ce e.
  • +26 (26 voturi)    
    mesaje pt electoratul usl... (Vineri, 6 iulie 2012, 11:26)

    pehash [utilizator]

    procuror ceausist trimis de pdl? pai norica nicolai ce o fi? :)
    ppe e un pdl mai mare? cam cat de mare? majoritar in europa de mare? ce bine ar fi acum daca era pdl-ul un ppe mai mic..
  • +26 (26 voturi)    
    Argumente (Vineri, 6 iulie 2012, 11:26)

    buncrestin [utilizator]

    Unde va sunt argumentele domnilor? Veniti cu argumente! Toata presa si centrele de putere prezinta aceeasi pozitie. Ei nu au nicio legatura cu Monica Macovei sau cu PDL. Unde va sunt argumentele?
    • +16 (16 voturi)    
      Argumente....??? (Vineri, 6 iulie 2012, 11:44)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui buncrestin

      Uite , asa vrea ....muschiul lor !!!:))
  • +28 (28 voturi)    
    Bravo (Vineri, 6 iulie 2012, 11:26)

    Colebil Clinton [utilizator]

    Asa USL-istilor, aratati-va adevarata fatsa. Cu cat va manifestati mai mult, cu atat va cunoastem mai bine. Apropo, tanti Norica nu era si ea procuror prin epoca de aur?...
  • +38 (38 voturi)    
    hai (Vineri, 6 iulie 2012, 11:26)

    1leu [utilizator]

    asa baieti. toata planeta este la mana lui basescu.
    hai ca ati cerut nota. v-o platim cat de curand.

    toata aceasta mascarada este de fapt ultima batalie a celor care isi dau seama ca s-a terminat. de ambele parti ale baricadei. nu este vorba despre cine castiga ci despre cine pierde. si cei care vom pierde suntem noi toti.
    de la instalarea noului guvern au fost luate ZERO decizii anti-criza, pro-reforma (va rog sa ma corectati daca gresesc). degeaba vorbim de salarii mai mari (la stat) pensii crescute, etc DACA totul se prabueste. mai bine cu putin decat cu nimic.


    nu sunt sustinator al PDL, USL sau al lui Basescu.
    SUNT sustinator al statului de drept, democratic, construit si condus pe principii europene.
  • +24 (26 voturi)    
    Tupeu sau inconstienta? (Vineri, 6 iulie 2012, 11:27)

    Calin_file_de_dosar [utilizator]

    Sa acuzi de ceausism/comunism in timp ce tu ameninti un ziarist pentru afirmatiile facute!!... nici nu stiu cum sa calific asta!
  • +28 (28 voturi)    
    rusine (Vineri, 6 iulie 2012, 11:29)

    alip [utilizator]

    Nu aveti pic de rusine, comunistilor. Adica pretindeti ca toti procurorii care si-au facut meseria inainte de 89 sunt ceausisti? Si tu Ponta esti un procuror nastasescian, mincinos, hot si incompetent.
  • +37 (39 voturi)    
    Stupid mistake (Vineri, 6 iulie 2012, 11:31)

    skanda7 [utilizator]

    Inca o greseala grava a USL. Astia iar au uitat ca europenii nu se uita la antene. Monica Macovei este un politician foarte apreciat si respectat si atacul impotriva ei nu face decat sa confirme temerile lor legate de manevrele dictatoriale ale guvernului Ponta.
  • +23 (23 voturi)    
    Fara precedent (Vineri, 6 iulie 2012, 11:32)

    admus [utilizator]

    este actiunea USL&co. de a sterge pe jos cu regulamentele, Constitutia, democratia si demnitatea acestei tari. Niste neica nimeni ce vor sa se urce pe cal parasutati.
  • +30 (30 voturi)    
    Ce jeguri, cat tupeu?! (Vineri, 6 iulie 2012, 11:32)

    Lucky1 [utilizator]

    tocmai uslasii vorbesc acum, ei care nu deschid gura sa nu toarne o suta de minciuni pe secunda, nu se apuca sa faca ceva sa nu imputa totul in jurul lor si ei vorbesc de Monica Macovei?!

    Ea, spre diferenta de ponta, antonescu si gasca lor, ce spune asta face, iar ce spune si face ea, spre diferenta de derbedeii astia, este bun pentru Romania.

    Asa ca, mai bine, dati-va voi demisia si dispareti din viata noastra. De fiecare data cand vad in ziare sau la tv figura acestor derbedei sau le aud scherlaiturile de sacali, ma umplu de scarba si disperare ca nu mai putem sa scapam de ei...
    • -7 (7 voturi)    
      Ce limbaj,cât tupeu ?! (Vineri, 6 iulie 2012, 12:26)

      independent [utilizator] i-a raspuns lui Lucky1

      Știu că de obicei Hotnews nu publică astfel de comentarii obscene,cu astfel de cuvinte,să cred că faci parte din staff-ul site-ului și deci ți se permite ??? Din ceea ce scrii înțeleg că vrei partid unic,comandant suprem,dar urli împotriva comunismului,ești conștient că nu se mai poate sau nu ??? După cum vezi nu te-am jignit,mi-am spus punctul de vedere,da,voi vota cu USL și pentru demiterea lui băsescu deși Ponta nu-mi place ca premier,dar știi de ce voi vota cu USL-ul ??? Pentru că cine folosește un limbaj ca al tău este capabil de orice...să fure,să readucă dictatura,să trimită oameni nevinovați la închisoare(îți aduci aminte în iarnă episodul cu jandarmii(bagă site-ul ăsta de cultură la dubă),să asculte telefoanele...într-un cuvânt...pdl ! Azi se va termina cu toate astea,ne vedem la vot,toate cele bune !!!
      • +3 (3 voturi)    
        chiar daca (Vineri, 6 iulie 2012, 12:47)

        lucyan [utilizator] i-a raspuns lui independent

        nu ne spuneai cu cine votezi eram convins ca numai cu usl poti vota, se vede dupa logica de fier pe care o folosesti in argumentatie...
        a tunat si va adunat acolo in usl: repetenti, hoti (plagiatori), mincinosi, puturosi (prezenta zero in parlament pentru crinulet), asistati sociali... si oameni spalati pe creier, care judeca totul prin stomac fara a mai tine cont de principii, onoare sau, doamne fereste, sa se gandeasca la viitorul copiilor...
        cam asta este electoratul usl...
        macar cei care au stat la masa, sa lase un pic tembelizorul la o parte si sa se gandeasca la ce se intampla in zilele astea, nu basescu, blaga sau cine mai vreti voi sunt in pericol, ba chiar deloc, institutiile statului sunt in pericol, democratia...
        nici macar nu sunt comunisti, sunt mai periculosi decat comunistii, aia respectau legile, astia sunt infractori organizati, adica mafioti, asta este singurul principiu care-i uneste...
        nu cred ca ai prins vremurile comuniste, nu cred ca faci parte din generatia de sacrificiu de dupa revolutie de-ti permiti sa confunzi ura ta personala fata de anumite persoane, partide, neimplinirile tale profesionale sau economice, etc., cu principiile democratiei, cu statul de drept....
        daca le permitem sa acapareze tot , in mod fraudulos, categoric ca nici nu vom mai putea sa-i dam jos, in curand vom merge la vot de distractie, usl va castiga cu 99.9 % si in cativa ani nici nu o sa mai fie nevoie sa mai votam...
      • +1 (1 vot)    
        Asta-i "muzica" ce nu-ti place... (Vineri, 6 iulie 2012, 12:55)

        Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui independent

        ...dar am o veste si mai proasta pentru tine si ai tai:
        va trebui sa va obisnuiti cu acest libaj, pentru noi vrem sa ne dezobisnuim sa va mai suportam duhoarea pestilentiala. Ajunge cu mizeria comunisto-securista! Este momentul sa terminam, definitiv, cu voi.
        Cand sovieticii v-au adus cu tancurile lor sa conduceti Romania, n-at ezitat sa umpleti inchisorile cu toti cei ce constituiau un presupus pericol pentru "dictatura proletariatului". Toti oameni educati, patrioti adevarati. In locul lor s-a instalat noroiul societatii, agramat, plin de vicii si multa ura...
        Trebuia ca dupa Decembrie 1989 sa se procedeze la fel cu clica comunisto-securista, sa simtiti pe pielea vostra, macar putin, durerea ce-ati cauzat parintilor, fratilor si surorilor noastre.
        • -1 (1 vot)    
          Mai învață.... (Sâmbătă, 7 iulie 2012, 7:46)

          independent [utilizator] i-a raspuns lui Lucky1

          Fugi înapoi la școală,mai învață să scrii și te întorci să mai stăm la o tacla....Cât despre terminat cu noi...aveți grijă de voi că sunteți deja...!!!
          • +1 (1 vot)    
            un lucru nu inteleg (Sâmbătă, 7 iulie 2012, 20:29)

            stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui independent

            Sunteti comunisti, aveti culoarea rosie politic, de ce va numiti USL si nu "Partidul comunistilor" ?!
            Macar cei din Republica Moldova sunt sinceri si nu duc pe nimeni cu zaharelul...
  • +32 (32 voturi)    
    si inca ceva (Vineri, 6 iulie 2012, 11:33)

    skanda7 [utilizator]

    Monica Macovei n-a fost trimisa acolo de PDL ci de noi, cei care am votat-o. Iar nu dau astia doi bani pe vointa poporului.
  • +27 (27 voturi)    
    Ia uite cine vorbeste !!!! (Vineri, 6 iulie 2012, 11:33)

    polonyca [utilizator]

    Voi va plangeti ?? Voi care sunteti in solda unui INFORMATOR DOVEDIT AL SECURITATII ?? Chiar nu aveti rusine ?? Sau va inchipuiti ca baietii aia , la UE..... nu stiu ca Felix are decizie definitiva de informator ?? Sau ca .....sediul "guvernului" vostru e la Antene sau in Grivco ???? Sobolani rosii......asta sunteti !!!!!
  • +20 (24 voturi)    
    Petitie online pentru sustinerea Monicai Macovei (Vineri, 6 iulie 2012, 11:33)

    cris19 [utilizator]

    are cineva idee cum putem sa dam drumul la asa ceva?

    astia chiar vor sa isi bata joc de tot ce am votat noi vreodata??
    • +7 (7 voturi)    
      Sustinere Monica Macovei (Vineri, 6 iulie 2012, 11:57)

      Alicris [utilizator] i-a raspuns lui cris19

      Sigur! Aici: http://www.petitiionline.com/petitie/sa-fim-alaturi-de-doamna-monica-macovei-salvati-democratia/106
      • +4 (4 voturi)    
        multumesc! (Vineri, 6 iulie 2012, 12:23)

        cris19 [utilizator] i-a raspuns lui Alicris

        semnat si dat share!
  • +21 (23 voturi)    
    Cine vorbeste... (Vineri, 6 iulie 2012, 11:33)

    nic1 [utilizator]

    o procuroare la fel Ceausita.A uitat cand sa dus la Bruxelles sa se planga de "regimul Basescu"Sant niste oameni cu mintea BOLNAVA.
  • +18 (18 voturi)    
    3 variante (Vineri, 6 iulie 2012, 11:35)

    Sani [utilizator]

    1. Guvernul Ponta nu stie sa se prezinte in plan extern. Deci practic impotent extern.

    2. Cei care critica din UE sunt tampiti.

    3. Guvernul Ponta face magarii.

    In functie de caz::
    1 - Demisia
    2 - ar trebui sa fim cu tampitii (UE) ca de acolo vin banii.
    Concluzie: demisia lui Ponta ca nu da bine la europeni!
    3 - Demisa

    QED
    • -10 (12 voturi)    
      Sau ar trebui să nu ne uităm la toți proștii PPE (Vineri, 6 iulie 2012, 11:54)

      Krokodilul Chichiricios -Veritabil [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      Cine se aseamănă se adună. Evident că trebuie să fim cu UE numai că UE apreciază guvernul Ponta spre deosebire de PPE-iști care sunt tot un fel de PD-Liști mai spălați. Evident că un fascist spaniol- ajuns în PE prin grațiile PP-ului spaniol - se uită în gura lu // Macovei. Dar un om ca dl.Swoboda- șeful celui mai mare grup parlamentar- cel al socialiștilor- spune clar la TV că dna. Macovei prezintă ”simptome de comportare ciudată”. Cum probabil că în PE dna. Macovei nu rage precum bivolița pe frânghie și nu arată ca femeia boschetar- adică exact cum era ieri - presupunem totuși că e grav dacă până și un domn ca dl.Swoboda spune că e rău de ea...(editat de HotNews.ro)
      • +4 (4 voturi)    
        cat de spalati ii vad socialistii pe colegiiromani (Vineri, 6 iulie 2012, 12:29)

        marioara1 [anonim] i-a raspuns lui Krokodilul Chichiricios -Veritabil

        Ca bine (le) zici! Ia arunca tu o privire pe pagina de facebook a "domnului" Swoboda sa vezi tu acolo cum te vede pe tine ca roman.

        Important este ca prietenii tai incep sa faca tot mai multe greseli care vor fi taxate.
        Si sa-ti mai soptesc ceva, nu Swoboda are pusculita ,Germania o are si toti germanii inainte de a fi socialisti,ecologisti,conservatori, democrati sau pirati sunt nationalisti, orgoliosi si pragmatici.
        In plus electoratului german ( si se apropie alegerile) si-a pierdut rabdarea. Ieri, l-am vazut pe Martin Schulz la ZDF la o masa rotunda cu tematica zona euro si Grecia. Un cetatean a intrat in direct si l-a intrebat : daca ar fi banii lui tot asa ar actiona!? Nu a avut raspuns, a schimbat subiectul. Franta are probleme mari iar situatia Romaniei o avantajeaza, banii nostri care ar trebui sa se intoarca indirect la noi, vor fi redirectionati spre ei, asa ca la un moment dat ii vor lasa singuri pe spalatii socialisti romani.
        • -1 (1 vot)    
          Marioara, fata mea... (Vineri, 6 iulie 2012, 23:33)

          Krokodilul Chichiricios -Veritabil [utilizator] i-a raspuns lui marioara1

          Faci tu pariu cu mine că nemții ne vor inunda în bani ? Ascultă ce spune băiatul....spre deosebire de duh-duh- Băsescu- dl.Ponta și USL-ul vor face din Germania- precum odinioară Cehia- modelul lor de pornire. SĂ tacă ziaristul de la FAz plătit din fondurile SIe cu 15.000 Euro pentru scârboșenia de articol. DIn luna septembrie a.c. fondurile și investițiile germane vin încet da constant....
  • +25 (25 voturi)    
    oare de ce? (Vineri, 6 iulie 2012, 11:35)

    Abramburel [utilizator]

    "Nu s-a intamplat niciodata ca Romania sa fie atat de mult atacata in afara de catre reprezentanti din interior."
    Pai, ma, Einsteine, pana acu' ceva vreme s-au respectat regulile democratiei in Romania. Nu s-au ingradit drepturile Curtii Constitutionale prin ordonanta de urgenta. Nu au fost atacate institutiile statului prin ordonante de urgenta numai pentru a avea control total asupra lor, pentru a avea putere absoluta, doar doar o scapa stapanu' Felix de puscarie.
  • +19 (19 voturi)    
    M-am uitat si eu la declaratii... (Vineri, 6 iulie 2012, 11:35)

    eek [utilizator]

    ...si puteam sa jur ca vorbesc de ei insisi!

    "Nu putem intelege manipularea, dezinformarea grosolana pe care colegii nostri o fac" - pe bune de nu am crezut ca s-au trezit PNListii din halucinogene si ca cineva le zice pe bune din interior...
    Dar de unde....
    Ne jucam un del de "cine zice ala e"
  • -17 (23 voturi)    
    Mi se pare corect (Vineri, 6 iulie 2012, 11:35)

    Krokodilul Chichiricios -Veritabil [utilizator]

    Dna. Macovei își poate exprima liber și extrem de personal părerile- cui i le ascultă. Dar să minți în direct- în Parlamentul European- că se întâmplă nu știu ce- după ce timp de 8 ani amicul Băse s-a șters la totou cu tot ce e lege în România- e prea de tot.
    • +10 (10 voturi)    
      Cu exemple (Vineri, 6 iulie 2012, 11:53)

      c_brat [utilizator] i-a raspuns lui Krokodilul Chichiricios -Veritabil

      As vrea si eu ca cei care tot spun ca Basescu nu a respectat legea sa vad exemple concrete.

      Din ce imi aduc aminte de fiecare data cand CCR a zis ca este neconstitutional s-au dus la loc comanda. Ca au fost lucruri cam lalimita constitutiei da, dar ceea ce face USL acum este strigator la cer.

      Pe de alta parte, sa nu uitati la anul cand Romania va ajunge mai rau ca Grecia ceea ce ati spus acum. In Grecia exista interes sa fie ajutata, in Romania ma indoiesc ca va fi.
  • +15 (17 voturi)    
    . (Vineri, 6 iulie 2012, 11:35)

    StiLLME [utilizator]

    Ataca astia prin toate medolele comuniste existente. S-a gasit si acest nimeni sa vorbeasca despre Monica Macovei.
  • +15 (17 voturi)    
    Mare tupeu ! (Vineri, 6 iulie 2012, 11:35)

    SED [utilizator]

    Nu au cum sa-i ceara demisia pentru ca nu au numit-o ei, a fost aleasa democratic !
    "Le sta in gat" un profesionist si un luptator pentru democratizarea tarii prin eliberarea justitiei de sub caracatita politicului !
    Trebuie sa stie toata lumea ce incearca sa confiste ei in Romania - nu mai suntem in dec.1989 si 1990 cand Iliescu si gasca lui de activisti PCR si securisti au confiscat revolutia.
    • -15 (17 voturi)    
      Profesionist în ce, taică ???? (Vineri, 6 iulie 2012, 11:47)

      Krokodilul Chichiricios -Veritabil [utilizator] i-a raspuns lui SED

      Dincâte știu eu e prea bătrână să mai facă trotuarul prin Bruxelles. Poate doar să vândă legume la arăbuși.
  • +20 (20 voturi)    
    Deputatii PE nu urmaresc Antena3!!! (Vineri, 6 iulie 2012, 11:35)

    AG [utilizator]

    Incredibil cum incearca sa minta pana si occidentul... la fel cum o fac prin intermediul Antena 3, cu intreaga tara.
  • +22 (22 voturi)    
    Victor nu uita! (Vineri, 6 iulie 2012, 11:35)

    MirceaIo [utilizator]

    Ce manipulare?.... Adrian Nastase isi simuleaza sinuciderea si "oficiali" ai statului Roman simpatizanti ai USL, ingreuneaza aplicarea unei HOTARARI JUDECATORESTI.
    Asta cred ca e exemplul cel mai elocvent de partinire. Victor Ponta, Ioan Rus, Titus Corlateanu au pus presiune pe medici si politisti sa MINTA. Acest lucru mie mi se pare de o gravitate extrema!

    Victor Ponta l-a acuzat pe Basescu in direct pentru starea in care se gasea Adrian Nastase. A avut un comportament de papitoi!
  • -2 (4 voturi)    
    Unde sunt comunistii?! (Vineri, 6 iulie 2012, 11:36)

    evoque [utilizator]

    Sunt peste tot, a trecut o groaza de timp de la schimbarea regimului comunist in romania, dar efectelui raman si ne fac viata amara.
    Fie ca sunt declarati de stanga, dreapta, etc. acestia isi pastreaza metehnele si ne macina viata. Se scuipa intre ei, se scuipa pe la curtile europene si ne scuipa pe noi ca si cetateni.
    Nimic nu conteaza decat lupta pentru putere.
    Macovei, Basescu, Iliescu, Nastase, Ponta, Olteanu, Blaga, etc toti sunt produsele comunismului, este lupta lor, este lupta in care cetateanul nu exista si pe care ei se sterg ca pe un pres.
    • +1 (1 vot)    
      Nu trebuia sa incepi enumerarea cu Iliescu? (Vineri, 6 iulie 2012, 14:59)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      Dintre toti a ocupat cea mai inalta pozitie in acea epoca.
      Ai putea chiar sa faci o comparatie intre modul de de comportare de azi a lui Ponta si a M. Macovei.
      • -1 (1 vot)    
        poti sa incepi (Sâmbătă, 7 iulie 2012, 2:23)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui ty

        cu cine vrei si sa termini cu cine vrei, sunt toti o apa si un pamant.
        Conteaza ce functie au avut atunci? Nu, sunt la fel de vinovati.
        • +1 (1 vot)    
          da, conteaza (Sâmbătă, 7 iulie 2012, 21:35)

          stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          CHIAR FOARTE MULT
  • +10 (10 voturi)    
    Nu este atac. (Vineri, 6 iulie 2012, 11:36)

    PopescuLaurentiu1315572572496 [anonim]

    Mie nu mi se pare atac din interior. Este mai degraba un strigat de disperare a abuzurilor interne.
    Este ca si cum un barbat care isi bate nevasta o acuza ca tipa in timp ce ii cara pumni!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Catalin Ivan are un limbaj (Vineri, 6 iulie 2012, 11:36)

    __alex__ [utilizator]

    luat din 'revista' Romania Mare, iar Norica Nicolai nu stiu sa fi facut ceva in viata ei.
    Am retinut-o datorita limbajului de mahala cu care a tratat presa.
  • +8 (8 voturi)    
    ticăloşia continuă (Vineri, 6 iulie 2012, 11:36)

    Soundflor [utilizator]

    Usl dăràmă statul de drept din Romània şi tot ei urlă.
    Tpic sistemului ticăloşit.
  • +8 (8 voturi)    
    va contraziceti Dna Nicolai (Vineri, 6 iulie 2012, 11:36)

    tr_bs [utilizator]

    "Nu am facut decat sa revenim la o normalitate in ce priveste functionarea acestei institutii." Si atunci de ce ati votat anormalitatea in 2010, respectiv amendamentul propus de Sova?? Atunci era "normal" ca CCR sa poata emite hotarari decisive? Demonstrati inca o data in plus ca normalitatea e doar o stare dictata de interese.
  • +7 (7 voturi)    
    Voi (Vineri, 6 iulie 2012, 11:37)

    vasile-roaita [utilizator]

    Voi uslinosii va considerati Romania ? Nu Romania este atacata la UE ci faptele voastre de incalcare a constitutiei si a statului de drept. este mare diferenta.
  • +6 (6 voturi)    
    :) (Vineri, 6 iulie 2012, 11:37)

    Xorciser [utilizator]

    Nu pot decat sa zambesc.

    MM a fost ministru de justitie in perioada in care s-a hotarat intrarea Romaniei in UE si a avut o contributie semnificativa la intrarea Romaniei in UE pentru ca marile probleme ale Romaniei in 2005-2006 erau pe justitie (faimoasele "stegulete rosii")...

    A folosi formularea ""procuror ceausist trimis acolo de PDL" arata pierderea simtului realitatii.

    Iar asta venind din partea unui tanar de 33 de ani...
  • +6 (6 voturi)    
    Invers (Vineri, 6 iulie 2012, 11:37)

    ciprianmarius [utilizator]

    Este exact invers. Au tipat ani de zile despre dictatura lui Basescu si nici o cancelarie europeana, autoritate UE sau media nu au zis nimic, iar acum, dupa doua luni de guvernare USL, toate aceste institutii spun ca USL distruge statul de drept. Or fi toti acestia vanduti PDL sau lui Basescu sau lui Macovei?
  • +7 (7 voturi)    
    propaganda! (Vineri, 6 iulie 2012, 11:38)

    robert.b [utilizator]

    astea-s comentarii pentru prostimea din tara. ca afara stie lumea prea bine ce gunoaie vorbesc. credeti ca se lasa pacaliti reporterii de la FAZ de norica? sa fim seriosi...
  • +3 (3 voturi)    
    chiar asa, afara cu MM (Vineri, 6 iulie 2012, 11:38)

    Engel [utilizator]

    si puneti-l in locul ei pe aprodul Solomon: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=y8pYklBQWx4
  • +9 (9 voturi)    
    He he he (Vineri, 6 iulie 2012, 11:38)

    Claude [utilizator]

    Au inceput sa vina semnale dure de la Bruxelles pentru uselisti. Alta explicatie nu e, ca doar nu Monica Macovei era principala grija de azi a uselistilor.
    E clar, sandramaua se prabuseste, aici e vorba de un acces de frustrare maxima.
  • +11 (11 voturi)    
    Rectificarea (Vineri, 6 iulie 2012, 11:39)

    Sartoris [utilizator]

    "este un atac fara precedent, un atac foarte dur, un atac nemeritat" care vine din partea unui "procuror ceausist trimis acolo de pdl"

    trebuie rectificat conform realitatii:

    "este un atac fara precedent, un atac dur, an atac meritat care vine din partea "celui mai apreciat ex-ministru de justitie din romania pe plan extern, a femeii anului 2008 in politica europeana, a singurei specialist din romania angajat de un stat non-ue pentru lupta anti-coruptie, trimis acolo (in pe) de cetatenii romaniei"

    nota: am scris cu caractere mari, ca sa se vada diferenta, ci nu ca as striga la voi :)
  • +7 (7 voturi)    
    romania cu aripile frante.... (Vineri, 6 iulie 2012, 11:40)

    swiss [utilizator]

    Cred ca nu mai putem avea prea multe sperante de revenire la un bine macar si relativ.Si asta pentru ca minciunile in cantitate vagonabila spuse de ponta si cateii lui despre ce crede UE de Ro si ca totul e normar cu respectarea tuturor institutiilor si ca doar europarlamentarii pdl fac declaratii lipsite de adevar, ne aduc aminte de epoca ceausescu cand albul se spunea ca e negru si ca "ei"mint si doar noi spunem adevarul. Imi sfatuiesc copiii sa plece din tara pana se mai poate.Frica amestecata cu tristetea si dezamagirea vor fi ingredientele romanilor in urmatoarea perioada
  • +9 (9 voturi)    
    Vrednici idioti, Usl-istii! (Vineri, 6 iulie 2012, 11:40)

    Motzic [utilizator]

    Societatea civila nu trebuie sa renunte pana cand nu vor raspunde penal pt faptele lor!
  • -11 (15 voturi)    
    Incredibil! (Vineri, 6 iulie 2012, 11:40)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... ca am prieteni de orientare politica portocalie care imi spuneau ca sigur il gratiaza pe Nastase, ca va da guvernul o ordonanta de urgenta prin care demiterea se aproba cu 33%+1 din voturi, ca se va renunta la cota unica si va ajunge impozitul la 35-40%, ca vine Iliescu [sic!] iar la putere, ca vor veni minerii :)) e una. Le-am zis sa bea o racoritoare ca fabuleaza din cauza caldurii.
    Dar sa fii europarlamentar si sa minti ca se intentioneaza arestarea unor magistrati este incalificabil.
    • +3 (3 voturi)    
      prostinformare (Vineri, 6 iulie 2012, 12:49)

      radionet [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Care europarlamentar a spus asta? Te rog sa dai aici numele si citatul cu pricina!
    • +1 (1 vot)    
      stai linistit (Vineri, 6 iulie 2012, 13:04)

      Ruhe [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      ca nu ce spune Monica Macovei conteaza pentru aia, asa cum ne umplu capul comunistii. Tu crezi ca o crede cineva pe Monica Macovei sau pe altcineva pe cuvant? Tu crezi ca oamenii aia nu stiu cu cine au de-a face aici? Nu stiu ca-i partidul lui Iliescu, primul bolsevic al tarii, nu le-a spus Ponta cu gura lui acum cateva zile ca-l apreciaza in continuare pe Nastase ca a facut o gramada de bine Romaniei, n-au aflat toti ca Mickey Mouse s-a dus acolo incalcand o decizie a Curtii Constitutionale? Daca voi credeti ca aia stiu despre Romania cat vad la TV sau din ce le spune Monica Macovei inseamna ca sunteti cel putin naivi.
  • +11 (11 voturi)    
    // (Vineri, 6 iulie 2012, 11:41)

    radionet [utilizator]

    "Nu am facut decat sa revenim la o normalitate in ce priveste functionarea acestei institutii." - Nu ati facut decat sa lipsiti de continut aceasta institutie prin ordonante de urgenta ilegale, prin subordonarea Avocatului Poporului - tot printr-un act ilegal - si prin subordonarea Monitorului Oficial. Sa inteleg ca eurodeputatii si guvernele statelor occidentale sunt niste prosti care pun botul la orice? Pai atunci de ce nu au pus botul si la tipetele de acum cateva luni ale Rovanei Plumb? Dupa ce ca ati sfidat legile si democratie acum ii mai faceti si imbecili pe cei de la Bruxelles.(editat de HotNews.ro)
  • +9 (9 voturi)    
    oare... (Vineri, 6 iulie 2012, 11:42)

    horia1962 [utilizator]

    aceasta norica nicolai ce a fost inainte sa fie o mare liberala????nu a fost tot o PROCUROARE CEAUSISTA????m-am uitat la acesti doi impostori cum tin un discurs egal cu cele din timpul impuscatului,cand la fel ca si azi,se folosea acelasi limbaj de lemn.de ce nu s-au adresat in Parlamentul European?? sa explice acolo, ca ordinea constitutionala in Romania este respectata.aceleasi obiceiuri comuniste de a face"protest" le-am vazut azi la acesti doi indivizi.oficilialitatile comuniste nu protestau in foruri internationale(unde nu-i asculta nimeni)ci in tara,la mari adunari populare convocate special ptr impuscatul.in aceeasi tenta au procedat si specimenele astea de azi,numai ca la o scara mult,mult mai mica.
  • +6 (6 voturi)    
    obiceiuri vechi1 (Vineri, 6 iulie 2012, 11:43)

    barbu007 [utilizator]

    păi ăştia, patrihoţii, îi vroiau arestaţi, turturaţi şi spălaţi pe creier pe toţi cei care scriau la europa liberă sau reuşeau să comunice lumii despre grozăviile mizerabile care se petreceau pe aici. nu vreţi s-o daţi afară din ţară... din europa...?!
  • +9 (9 voturi)    
    Romania atacata din interior (Vineri, 6 iulie 2012, 11:43)

    Ariona [utilizator]

    "Este un atac fara precedent, un atac foarte dur, un atac nemeritat"
    Pai am impresia ca tocmai ei fac asta prin masurile luate impotriva statului de drept.
    Oricum nu mi-a placut deloc tonul imperativ pe care l-a folosit in tot discursul, Norica Nicolai.
  • +16 (16 voturi)    
    De la Monica... (Vineri, 6 iulie 2012, 11:44)

    prompt [utilizator]

    ...si Basescu a inceput cercetarea marilor mafii politico-economice cu radacini in ,,epoca de aur" si intinse asupra Romaniei. Iata de ce o iubesc atat de mult uslasii. Le titie fundul ca vor fi intrebati de unde au acumulat averile uriase din...munca de bugetar ,,cinstit"! Mafiotii astia chiar ne cred prosti?
  • +12 (12 voturi)    
    USL se identifica cu Romania (Vineri, 6 iulie 2012, 11:44)

    Razvan_M [utilizator]

    Asta este ultima enormitate: USL a ajuns sa se identifice cu Romania spunand ca un atac impotriva USL este atac impotriva Romaniei. Ramane ca Monica Macovei sa fie data afara din tara si sa fie trimise echipele Securitatii pentru a o reduce la tacere!
  • +9 (9 voturi)    
    un procuror ceausist? (Vineri, 6 iulie 2012, 11:47)

    DrInOrice [utilizator]

    care da rusine unui procuror plagiator si mafiot, carpa de sters pe jos a lui Felix. Un oficial atat de integru ca nu or sa poata ei niciodata sa se laude ca ii ajung pana la glezna
  • +10 (10 voturi)    
    Ivan ,paşol na turbinca (Vineri, 6 iulie 2012, 11:48)

    tanc [utilizator]

    Propun să interzicem prin ordonanţă de urgenţă folosirea cuvîntului "normalitate" .
    Dl Catalin Ivan are mare dreptate :"Nu s-a intamplat niciodata ca România sa fie atat de mult atacata in afara de catre reprezentanti din interior. Este un atac fara precedent, un atac foarte dur, un atac nemeritat".
    Aşa-zisele "minciuni" sînt publicate în Monitorul Oficial dar propun ca acesta să fie trecut în subordinea dnei Norica pentru ajustări şi traduceri elevate şi uşor cosmetizate .
  • -10 (12 voturi)    
    tandem Monika Macovinski + Carmen Valică (Vineri, 6 iulie 2012, 11:48)

    zizin [utilizator]

    http://www.cotidianul.ro/carmen-valica-a-lansat-la-bruxelles-bomba-cu-arestarea-judecatorilor-de-la-curtea-constitutionala-a-romaniei-187923/

    Carmen Valică e numele corespondentei Radio România Actualități la Bruxelles. Doamna în cauză e ultra-cunoscută în mediile jurnalistice pentru partizanatul fățiș pro PDL și pro Băsescu. Valică e bună prietenă cu Monica Macovei - iar postările de pe contul de Twitter al ziaristei sunt dovezi incontestabile ale acestui lucru.

    Carmen Valică a fost cea care - în calitate de corespondent al RRA, în data de 3 iulie a aranjat o întrevedere cu Mina Andreevna, purtătoarea de cuvânt a Comisarului pe Justiție, Viviane Reding. În timpul acestei întrevederi, purtătoarei de cuvânt Andreevna i-a fost adresată o singură întrebare: ” Cum comentează Comisarul Viviane Reding previzibila arestare a judecătorilor de la Curtea Constituțională din România și intenția Guvernului Victor Ponta de a desființa CCR? ”. Ei bine, de aici, de la o jurnalistă din România, a început avalanșa de comentarii și lamentări internaționale cu privire la ”soarta crudă” a ”bieților” judecători de la CCR.
    • +4 (4 voturi)    
      Pai... (Vineri, 6 iulie 2012, 12:10)

      JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui zizin

      ... la cate becuri a calcat USL-ul, nu m-ar mira ca pacatoasa asta de la radio "adevar sa graiasca"!
  • +9 (11 voturi)    
    un ceausist laudat in UE (Vineri, 6 iulie 2012, 11:49)

    nede [anonim]

    un procuror ceusist laudat in europa...si cine vorbeste de causist??toata cloaca securista analfabeta..care s-a asezat mai bine in posturi cu puietul ei, pe mormintele mortiilor din '89!
    tovarasu ala cu figura de comunist, Grebla, abia silabisea ieri cand citea...
  • +15 (15 voturi)    
    Au uitat (Vineri, 6 iulie 2012, 11:49)

    c_brat [utilizator]

    Cand s-au dus la parlamentul european sa discute despre dictatura lui Basescu?

    Ala nu a fost atac la adresa imaginii Romaniei?

    Dar de baiatul ala Severin care a fost prins cerand bani pentru a face lobby ce se mai aude?
  • +8 (8 voturi)    
    Au uitat (Vineri, 6 iulie 2012, 11:50)

    c_brat [utilizator]

    Cand s-au dus in Parlamentul European Ponta si Antonescu sa se planga de dictatura lui Basescu? Ala nu a fost atac la imaginea Romaniei?
  • +12 (12 voturi)    
    Revoltator (Vineri, 6 iulie 2012, 11:52)

    berger [utilizator]

    Jos labele de pe Monica Macovei! Avem nevoie si noi si europenii de vocea ei, the voice of reason, in toata nebunia aceasta politica romaneasca. NIMENI din politica romaneasca nu va putea sa o discrediteze pe Monica Macovei, nici macar PDL-istii. I-a pus la zid si pe ei cand a fost nevoie.
  • +12 (12 voturi)    
    Ivan ai gresit tara (Vineri, 6 iulie 2012, 11:54)

    Bogdan_1 [utilizator]

    Tu si gasca ta de hoti ce incearca sa puna mana pe tara. La Moscova e tatucul ce va plateste - mergeti si lucrati toti acolo (Ilici Iliescu, Marga, Ponta, Crin Antonov). De Monica Macovei stie si ii apreciaza activitatea toata Europa //
    (editat de HotNews.ro)
  • +6 (6 voturi)    
    mai bine (Vineri, 6 iulie 2012, 12:17)

    B.Dan [utilizator]

    Dar nu mai bine ati cere demisia lui Adrian Severin, un PSD-ist nesimtit si hot care ne-a facut poporul de ras in intreaga Europa?
    • +1 (1 vot)    
      Reclamaţie CE (Vineri, 6 iulie 2012, 12:48)

      valeras [utilizator] i-a raspuns lui B.Dan

      D-na Ana Paucker alias Norica Nikolai, a uitat cum nestimabila ROVANA Pb , spunea : România a luat-o pe calea Ungariei ! Aşa-i , numai că e dusă de reclamagii din USL. Nici de dispreţ nu sunteţi demni!
  • +2 (2 voturi)    
    norica (Vineri, 6 iulie 2012, 12:19)

    dragos10 [utilizator]

    ma uit ca cat patos spune "Nu putem intelege manipularea, dezinformarea grosolana pe care colegii nostri o fac" - am pus ghilimele, ca eu nu plagiez.... cum de ei nu inteleg, ca doar cu asta se ocupa... acum nu mia inteleg ce-i aia dezinformare, manipulare, etc... daca PNL-ul s-a cuplat cu PSD-ul, care in traducere ar fi victima cu calaul, si acu, sunt frati de cruce, ce mai vrea d-na norica? un exemplu de tradare mai bun, nu am vazut, si acum e socata.
  • +2 (2 voturi)    
    sarut mana pentru masa tanti norica (Vineri, 6 iulie 2012, 12:22)

    ivanescu [utilizator]

    bucatareasa norica ..... a gresit usa bucatariei....a crezut ca Romania este bucataria ei ......a uitat ce a fost pe vremea lui ceasca ?...prostia ,neputinta si incultura se manifesta prin datul din fleanca si denigrand pe cei capabili si pregatiti....eu cred ca e face tara si reprezentarea noastra de rasul lumii in afara .....
  • +2 (2 voturi)    
    cine e domnul Ivan (Vineri, 6 iulie 2012, 12:28)

    simionul [utilizator]

    ca sa va faceti o idee cine este acest domn Ivan ar trebui sa ii vedeti interventiile penibile de la PE. Ma mira ca pot ajunge acolo asemenea incapabili de un discurs coerent.
    aici un discurs despre internet si ACTA: http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=zGP8nIrTYqc
    iar aici ceva halucinant despre presa din Romania.Evident, el vorbeste in limba romana...
    http://www.youtube.com/watch?v=FGY_hUEdHCE&feature=player_embedded#!
  • +3 (3 voturi)    
    Comentarii...NORICA NICOLAI (Vineri, 6 iulie 2012, 12:30)

    stargate.ro [utilizator]

    D-na Norica......Lasa-ne cu aprecierile tale!Am senzatia ca in vechiul regim{ceausist} ai avut aceeasi meserie de procuror.Mai bine ne lamuresti si pe noi cum a fost episodul cu nepoata d-vs pe care ai introdus-o ILEGAL inPARLAMENTUL ROMANIEI si ai pus-o ......SA VOTEZE!!!!!!!! Cred ca din .......RESPECT PENTRU POPOR
  • +3 (3 voturi)    
    Norica Nicolai (Vineri, 6 iulie 2012, 12:40)

    Sandutsu [utilizator]

    Da faptul ca pr..sta de Norica Nicolai a fost intre 1983-1991 procuror la Procuratura Oltenița ,nu o face si pe ea procuroare ceausista ?
  • 0 (0 voturi)    
    . (Vineri, 6 iulie 2012, 12:53)

    gb [utilizator]

    USL-amii isi dau seama ca fara banii de la UE tot ce au facut este in zadar. Nu mai au obiectul muncii, adica nu mai au ce sa fure. Daca nu ar fi vorba de bani ci de drepturile milioanelor de romanii nu ar fi interesat pe nimeni ce spune UE.
  • 0 (0 voturi)    
    tot despre micul papagal de la PSD Ivan (Vineri, 6 iulie 2012, 13:22)

    simionul [utilizator]

    Nu am auzit de el pina d curind, asa ca am cautat. Si am gasit. Micul psdist se pune in postura incredibila a unui levde scoala generala, un piricios mic si necajit...
    Cum naiba e posibil asa ceva???
    http://www.youtube.com/watch?v=sDDt9GDbCO0&feature=relmfu
  • 0 (0 voturi)    
    o nerusinata (Vineri, 6 iulie 2012, 13:24)

    Tia2 [utilizator]

    Madam' Nicolai a fost altceva? Vine din spatiu? Nu a practicat "dreptul" tot pe vremea aia? Remarc insa ca ii place sa il citeze pe Voiculescu, cel care a lansat sintagma de "procuror ceausist" la adresa Doamnei Macovei. Oare a pus ghilimele ?
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Vineri, 6 iulie 2012, 13:27)

    triton [utilizator]

    cu o mica mare diferenta: nu romania a fost atacata ci guvernul mafiot condus de ponta!
  • 0 (0 voturi)    
    Mafia va scoate Romania din UE (Vineri, 6 iulie 2012, 13:46)

    Trojan.H [utilizator]

    Lovitura de stat in 3.07.2012 se incheie astazi.
  • +3 (3 voturi)    
    O poveste (Vineri, 6 iulie 2012, 13:58)

    omliber [utilizator]

    Nu sunt nici USL-ist, nici PDL-ist, nici pentru Monica Macovei, nici pentru Norica Nicolai. Dar...
    Tin bine minte votul "nepoatei" doamnei Nicolai in Parlament... Si "explicatiile' ulterioare...
    Si mai tin minte o emisiune la "Antena 3" a dnei Gabriela Vranceanu Firea: invitat: dna Monica Macovei. Si a intervenit telefonic dl. Dan Voiculescu foarte agresiv, foarte necivilizat, mitocaneste (imi cer scuze pentru expresie) care a catalogat-o pe dna Macovei "procuror ceuasist", a mai folosit si alte expresii care nu apar intr-o discutie intre un barbat si o femeie. Dar asta am tinut minte "procuror ceausist"!!!! Iar acum se cere demisia Monicai Macovei - printre altele fiindca a fost "procuror ceausist"!!! Va spune ceva povestea aceasta???
  • 0 (0 voturi)    
    incepe intimidarea si pumnul in gura (Sâmbătă, 7 iulie 2012, 7:56)

    edif [utilizator]

    Trebuia sa ne asteptam la ce e mai rau, vor incepe demolarea imaginii persoanelor oneste, subjugarea justitiei si apoi ajung la presa.
  • 0 (0 voturi)    
    Procuror ceausist? (Sâmbătă, 7 iulie 2012, 15:49)

    florind341 [utilizator]

    Pai Macovei a fost apreciata international pt prestatia ei la justitie