Traian Basescu si-a reactivat contul de Twitter

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 5 iulie 2012, 19:38 Actualitate | Politic

Contul de Twitter al lui Traian Basescu
Foto: Captura Twitter
Presedintele Traian Basescu si-a reactivat contul de Twitter, el postand joi mai multe mesaje, in romana si engleza, o parte dintre acestea sustinute si in discursul sau de joi dimineata din Parlament.

Seful statului nu mai postase pe contul sau de Twitter din 21 februarie 2010.

Plenul Parlamentului s-a reunit astazi in sedinta pentru a se citi cererea USL de suspendare a presedintelui Traian Basescu. In cadrul sedintei, seful statului a sustinut un discurs pentru a-si prezenta punctul de vedere. Maine Parlamentul va avea o noua sedinta de plen, in care se va vota cererea de suspendare a lui Traian Basescu.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

4772 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    Plagiat (Joi, 5 iulie 2012, 19:59)

    Iulian [anonim]

    Jegul de badea mi-a plagiat commentul de pe pagina lui Mandruta (Money 7 Taste ) ca sa intre in polemica pe pagina de twitter cu Basescu,,copy jeg de om.
  • +16 (24 voturi)    
    Scriu din SUA dar doresc aceeasi democratie si in (Joi, 5 iulie 2012, 20:00)

    Daniel G [utilizator]

    in Romania

    Scriu din SUA dar doresc aceeasi democratie si in Romania

    Lasati orice iluzii voi cei ce sunteti acum in RO si aveti o minte limpede , sincera, nepervertita. USL nu ne mai da nicio sansa!
    Basescu este cu un om politic responsabil. Omeneste are greseli de stilistica si mod de lidershiop, dar cine n-are? Tot respectul pentru fermitatea lui de a infrunta MAFIA ( a se vedea Constantinescu fugarit si in invins de .....).
    Veti ramane in istorie dle. presedinte pentru acest curaj. Daca astazi PSD este obligat sa dea OUG de modificare a legilor si institutiilor democratice, este tocmai pentru ca acestea functionau bine si in defavoarea infractorilor indiferent de culoare politica.
    Si pigmeii au rolul lor, cred ca acela de a constientiza cetatenii adormiti ca sunt in pericol mare de tot.
    Ca se voia schimbarea lui Basescu, poate sa fie de inteles, dar este total de neinteles ca pentru aceasta sa se faca ilegalitati de catre o insitutie fundamentala a statutului de drept, ( parlamentul) care pune in pericol chiar stabilitatea tarii.
    • -3 (7 voturi)    
      si daca (Joi, 5 iulie 2012, 20:43)

      altul [anonim] i-a raspuns lui Daniel G

      Si daca ti-e asa de drag de Basescu, de ce nu vii sa traiesti în tara condusa de el ? Iar pâna una alta parlamentul este plural din punct de vedere politic si nu stiu despre ce ilegalitati vorbesti. Voturi vor fi si pro si contra suspendarii iar la urma populatia alege. În sfârsit, tu daca chiar crezi în ilegalitati ale parlamentului, ar trebui sa vii cu exemple.
    • -4 (8 voturi)    
      Astea-s vorbe goale, nesprijinite de nimic (Joi, 5 iulie 2012, 20:45)

      Veritas [utilizator] i-a raspuns lui Daniel G

      1.Basescu nu ajuge la genunchiul lui Constantinescu.
      2. Daca basescu pierde....pe el cine l-a invins ?
      .3 Spune-mi si mie dupa care logica lui URECHE, e posibil ca o institutie fundamentala, repet, fundamentala, sa faca ilegalitati, doar pentru ca-si rezerva dreptul ca putere legislativa, sa "cenzureze" o parte a puterii executive reprezentate de presedinte ???
      4. Cand s-a afirmat in S UA ca Congresul ar comite o ilegalitate pentru ca incepuse procedura de suspendare contra lui Clinton ? Aud , domnul-din-marea-democratie-incare-e-legal-sa-te-aresteze-politia-dupa-culoarea-pielii ?
      • -1 (1 vot)    
        ... (Vineri, 6 iulie 2012, 1:23)

        Scum Hero [anonim] i-a raspuns lui Veritas

        Despre 1 vorbim peste inca 8 ani (Constantinescu a disparut din istorie. Sa vedem daca se va intampla la fel si cu Basescu)
        2. Prostia prostilor ;)
        3. Parlamentul este liber sa-l "cenzureze" pe presedinte. Dar cand guvernul (putere executiva) il cenzureaza pe presedinte (putere executiva) aia ce mai e? Harachiri?
        4. Cand a suspendat ultima data congresul SUA un presedinte? Si pentru ce VORBE? Studiaza atent istoria (lor) si-ai sa vezi ca toti din situatia asta au FACUT ceva GRAV (nu i-au suspendat pentru vorbe sau pentru ca s-a schimbat "majoritatea").
    • 0 (0 voturi)    
      s-a mutat cotroceniu in sua ? (Vineri, 6 iulie 2012, 10:59)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui Daniel G

      Eu sunt in SUA si am plecat de bine ce era cu clanul Basescu. Asa ca hai sa nu aberam, tot PDL e pasibil de parnaie, de-aia urla in strada. Hotii striga hotii.....ca Ponta plagiaza, etc...el a furat o flota si a facut-o pe fiica-sa parlamentar european,d esi e analfabeta.
  • -7 (27 voturi)    
    veste buna (Joi, 5 iulie 2012, 20:14)

    Montesquieu [utilizator]

    veste buna; il vom putea tine la curent cu "dragostea" ce i-o poarta poporul :)

    asta asa, sa n-aiba saracu' vreun soc la referendumu' de demitere ;)

    umbla vorba ca el inca se mai crede a fi "cel mai iubit fiu al poporului";
    meteahna de pe cand purta mandru in buzunar carnetul de membru pcr
    de fapt sigur il tine si acum in buzunarul de la piept ;)
    • +10 (16 voturi)    
      tatal tau, Ponta stie? (Joi, 5 iulie 2012, 20:33)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Montesquieu

      Nu va faceti iluzii! Ce a facut Ponta si acolitii nu poate fi trecut cu vederea! Nerespectarea Constitutiei, dispretul fata de lege si fata de institutiile statului vor aduce lumea la referendum, vom vota pentru sustinerea lui Basescu! Iar voi uslamistii, in frunte cu tatucii Poanta si Adormescu veti vedea "dragostea" noastra, a oamenilor pentru voi! Caci nu vom uita niciodata tot "binele" facut de PSD cat a fost la guvernare si chiar si din opozitie. Cel mai mare rau care s-a abatut asupra tarii e la guvernare acum, pentru scurt timp insa! E dovada de mare nesimtire si lipsa de caracter ceea ce a facut Ponta, iar asa zisul "cel mai cinstit guvern" e o adunatura de oameni de aceeasi speta ca si presedintele partidului si mentorul lui. Vrem sa dispareti din viata politica!
    • -3 (7 voturi)    
      Barvo Montesquieu (Joi, 5 iulie 2012, 20:40)

      Veritas [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Asa, sa vedem si noi "dragostea" poporului pentru cel cu:
      -Sa traiti bine
      - gaozari
      - Tiganca imputita.

      Poporul decide indiferent daca ceea ce decide ne place sau nu. INSA DECIDE.
    • 0 (4 voturi)    
      raspuns la veste buna (Joi, 5 iulie 2012, 21:04)

      alexa [anonim] i-a raspuns lui Montesquieu

      destul de trist ca nu se vede pericolul adevarat care pandeste romania.cand veti sta din nou la coada pentru vize la diverse ambasade poate va veti trezi. din pacate atunci va fi deja prea tarziu. treziti-va mai repede !
    • +1 (5 voturi)    
      Antonescu nu va fi presedinte. (Joi, 5 iulie 2012, 22:06)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Montesquieu

      Ai uitat ca Antonescu a mai luptat cu Basescu pentru Presedintia Romaniei si a pierdut lamentabil.La scor.USL puteau avea succes cu Geoana care,sa vazut,a fost la diferenta mica fata de Basescu.Cu Antonescu Presedinte interimar,Basescu va castiga la referendum si numai pentru-ca romanii nu-l vor pe Antonescu presedinte.Antonescu interimar este in avantajul lui Basescu.Facem pariu ca va fi asa?
  • +3 (7 voturi)    
    Hai Base, la lupta!!! (Joi, 5 iulie 2012, 21:55)

    viz [utilizator]

    Am dat follow!
  • +1 (5 voturi)    
    unde suntem si incotro mergem! (Joi, 5 iulie 2012, 22:04)

    miha [anonim]

    ... doamne fa ceva,numai sa nu ajunga repetentul si chiulangiul sa reprezinte statul roman impreuna cu celalalt doctor plagiator,ca ma tot duc.
  • 0 (4 voturi)    
    base - suspendare (Joi, 5 iulie 2012, 23:43)

    pavlina [anonim]

    sper ca vom fi suficient de maturi si nu vom lasa netaxata nesimtirea si impertineta politica a usl. de aceea, hai cu toti la vot, sa il sustinem pe Basescu, singurul garanr ca statul de drept va functiona. scena imi aminteste de acele hiene flamande si nesuferite care asteapta sa sfasie leoaica care le infransese tot timpul. dar leul ramane leu, iar noi putem sa il lasam rege si sa gonim pt totdeauna HIENELE USL. bafta base si Doamne ajuta
  • 0 (0 voturi)    
    despre ce se intimpla in romania (Vineri, 6 iulie 2012, 14:56)

    mihai [anonim]

    dupa 1989 securitatea a preluat puterea in Romania ,ei fiind organizatie secreta au preluat controlul la toate nivelele au avut nevoie de un lider si l-au gasit in persoana lui iliescu ei au pregatit totul in detaliu de prin 1980 ,au ales tap ispasitor pe ceausescu pe care l-au omorit precum hienele.iliescu a inceput sa ne invete democratia lui originala(ordinara) cu coruptie,jaf national,distrugerea sub pretextul ca nimic din ce sa realizat pe timpul lui ceausescu nu este bun nici agricultura nici industria nici invatamantul. De atunci traim o mare minciuna care nu se mai termina.Din 2004 a venit Basescu presedinte a incercat sa schimbe ceva a reusit dar s-a inconjurat de oameni care n-au facut nimic el singur a dus acest P.D.L. in spate si acum au devenit adevarate "pietre"pentru domnia sa.Acum a venit rindul sau sa fie incoltit de hienele tinere dar si de cele batrine din u.s.l. Solutia desi pare radicala este una singura o Romanie fara politica si politicieni daca nu invatam nimic din greselile trecutului(perioada interbelica)istoria se va repeta.Este o vorba ca mileniul trei ori va fi crestin ori nu va fi deloc ori politica care se face acum in Romania este cu adevarat imorala.
  • 0 (0 voturi)    
    Traian Basescu si-a activat contul de Twintter (Duminică, 8 iulie 2012, 20:19)

    hanss_deter [anonim]

    D-le Presedinte a-l tuturor romanilor, va rog impetuos sa lua-ti in considerare declaratia facuta de D-nul "prim ministru",a-l tuturor romanilor dupa incercarea de infiintare a filialei "psd-transilvania",nu a gasit limba in care sa comunice cu noi transilvanenii:"cu acestia nu stiu in ce limba sa vorbesc,sa comunic",rusine ,grav ,foarte grav ,....ce sa intelegem s-a rupt intelegerea din 1918?????????????????????