UPDATE Senatorii Valentin Calcan (PDL) si Vasile Ion (independent) se alatura grupului PSD

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 3 iulie 2012, 17:00 Actualitate | Politic

Senatorul democrat-liberal Valentin Calcan si senatorul independent Vasile Ion si-au anuntat marti, in plenul Camerei superioare, alaturarea la grupul parlamentar al PSD, transmite Agerpres.

"De astazi imi incetez activitatea in grupul PDL si anunt trecerea in grupul PSD", a declarat Valentin Calcan.

La randul sau, senatorul independent Vasile Ion si-a anuntat trecerea in grupul parlamentar PSD.

Senatorul social-democrat Ion Mang si-a anuntat si el demisia din functia de senator, ca urmare a alegerii sale in functia de presedinte al Consiliului Judetean Bihor, dupa scrutinul din 10 iunie.



Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

2198 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Tradatorii!! (Marţi, 3 iulie 2012, 17:22)

    michel [utilizator]

    Domnilor de la HotNews ,va rugam publicati sistematic lista tradatorilor, ce au contribuit si se fac vinovati de situatia politica actuala.Va multumesc!
    • +4 (4 voturi)    
      sa vedem daca mai are chef Ponta (Marţi, 3 iulie 2012, 18:26)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui michel

      de hotnews in cateva zile...
    • +1 (1 vot)    
      Tradatori..adica si fugarii spre PDL (Marţi, 3 iulie 2012, 22:10)

      Creator [utilizator] i-a raspuns lui michel

      II punem la socoteala si pe cei care au dezertat di PNL/PSD si pe cei care au format UNPR-ul, nu?

      Ca sa fim echidistanti...
  • +2 (2 voturi)    
    la gunoi (Marţi, 3 iulie 2012, 17:22)

    donmarcos [utilizator]

    un gunoi !
  • +4 (4 voturi)    
    Alt escroc ordinar !! (Marţi, 3 iulie 2012, 17:24)

    solar [utilizator]

    Iata rezultatul acceptarii constitutionale a traseismului politic: lovitura de stat in toata regula!! iata gradul de civilizatie si moralitate a Romaniei!!
    Parlamentarii sa se priveasca in oglinda si sa vada cine sunt. Dar si noi toti. Asa ceva nu se poate intampla decat in tarile cele mai necivilizate necivilizate!!
  • +2 (2 voturi)    
    sa-i fie tarana usoara! (Marţi, 3 iulie 2012, 17:27)

    Gobelin [utilizator]

    Amin!
  • +2 (2 voturi)    
    Gigel (Marţi, 3 iulie 2012, 17:36)

    mongol89 [utilizator]

    perfect nume pt un toaras de dambovita
  • +4 (4 voturi)    
    Tradatori de neam! (Marţi, 3 iulie 2012, 17:44)

    Nationalistul [utilizator]

    Nu-i mana nimic altceva in lupta decat ciolanul!
    Fratilor nu-i mai votati pe cei care trec de la un partid la altul!
    • 0 (0 voturi)    
      Ar trebui data o lege (Miercuri, 4 iulie 2012, 1:49)

      florinb1 [utilizator] i-a raspuns lui Nationalistul

      Cine e ales sa intre in Parlament si schimba partidul, iese din Parlament si nu mai poate intra inapoi decat peste minim 4 ani. Cum suna, tovarasi?
  • +4 (4 voturi)    
    USL partidul unic (Marţi, 3 iulie 2012, 17:46)

    Eugenn [utilizator]

    ...cel putin in Parlament

    Sa strigam deci cu totii:
    Partidul, Antonescu, si Poporul!!!