Crin Antonescu, intrebat daca este pregatit sa preia sefia Senatului: Da!

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 3 iulie 2012, 14:34 Actualitate | Politic

Crin Antonescu
Foto: HotNews / DP
Presedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat, marti, dupa sedinta grupurilor reunite ale USL, ca este pregatit sa preia conducerea Senatului, el aratand ca va face mai multe declaratii dupa sedinta de plen a acestui for legislativ.

Antonescu a declarat ca a avut loc deja sedinta Biroului Permanent al Senatului si urmeaza plenul, in cadrul caruia vor avea loc dezbateri si se va vedea ce decizie va fi luata, relateaza Mediafax.

Intrebat daca este pregatit sa preia sefia Senatului, Crin Antonescu a declarat: "Da".

Biroul permanent al Senatului a decis, marti, convocarea unei sesiuni extraordinare a acestei camere la ora 17.00, pentru revocarea din functie a presedintelui Senatului, Vasile Blaga, si alegerea unei noi persoane.

Biroul permanent s-a intrunit in absenta presedintelui Senatului, Vasile Blaga.

Au fost prezenti la sedinta 7 din cei 11 membri ai Biroului si, potrivit lui Ioan Chelaru (PSD), acestia au votat in unanimitate convocarea sesiunii extraordinare.

Au fost prezenti doar reprezentanti ai USL si liderul de grup de la UDMR.

Chelaru a mai spus ca decizia de convocare a sesiunii extraordinare a Senatului a fost deja trimisa la Monitorul Oficial, pentru publicare.

Totodata, vicepresedintele Senatului Ioan Chelaru a sustinut ca solicitarea de revocare a lui Blaga nu a intrat si nu va intra in atentia Comisiei juridice.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

3806 vizualizari

  • +28 (28 voturi)    
    vai de capul tau (Marţi, 3 iulie 2012, 14:41)

    edu.alex [utilizator]

    esti la fel de pregatit cum a fost si tonta cand a venit la guvern
    • +20 (20 voturi)    
      El crede ca... (Marţi, 3 iulie 2012, 14:51)

      hahalera [utilizator] i-a raspuns lui edu.alex

      din moment ce s-a spalat pe ochi si pe dinti, e pregatit.
    • +4 (4 voturi)    
      Meritocratia originala (Marţi, 3 iulie 2012, 16:21)

      Skalid [utilizator] i-a raspuns lui edu.alex

      Dupa "democratia originala"™ marca FSN, avem acum "meritocratia originala"™ marca USL.

      La sefia Senatului ajunge detinatorul titlului de "chiulangiul anului" cu 0% prezenţă la voturile finale din plenul Senatului într-o sesiune parlamentară (cf Adevarul).
    • +5 (5 voturi)    
      - (Marţi, 3 iulie 2012, 16:28)

      outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui edu.alex

      mare pacalici!
  • +24 (24 voturi)    
    Acum se vede ......... (Marţi, 3 iulie 2012, 14:41)

    MountThor [utilizator]

    ....... clar si fara echivoc ca gunoaiele jegoase din UDMR sunt la putere , impreuna cu hotii USL
    • +16 (16 voturi)    
      schaiunel te-a lovit soarele .Tu dormi , ..lasa (Marţi, 3 iulie 2012, 14:52)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui MountThor

      Nu-i pacat sa strici bunatate de somn ? sau te visezi presedinte ca si prostanacu pt o noapte ?

      Si iarasi UDMR . Cirpa politicii romanesti
  • +20 (20 voturi)    
    da! (Marţi, 3 iulie 2012, 14:50)

    ampersand [utilizator]

    "Sunt pregatit, tocmai ce m-am dat jos din pat!"
  • +5 (5 voturi)    
    poate ati uitat (Marţi, 3 iulie 2012, 14:51)

    Herod [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=LOlNEouKaig

    poate ati uitat
    • +4 (4 voturi)    
      ... (Marţi, 3 iulie 2012, 16:15)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui Herod

      epic
  • +17 (17 voturi)    
    crinulet (Marţi, 3 iulie 2012, 14:54)

    LiviuV [utilizator]

    Cum sa fie pregatit Crinulet sa ia sefia Senatului?! Ar trebui sa vina la sedinte si probabil sa se scoale de dimineata.

    Dar ce nu face el ca sa se sacrifice pentru binele Poporului?
  • +15 (15 voturi)    
    haoleu (Marţi, 3 iulie 2012, 14:55)

    DrInOrice [utilizator]

    chucky antenescu e pregatit sa ne ingrozeasca la nivel national
  • +11 (11 voturi)    
    luandu-se (Marţi, 3 iulie 2012, 14:57)

    mos ion roata [utilizator]

    dupa gargaunii din capul lui Sova si tata socru Copy-Paste face gresala vietii lui.Este interesant de urmarit ce se va intampla in urmatoarea perioada.
  • +11 (11 voturi)    
    Nu pot sa cred!!! (Marţi, 3 iulie 2012, 15:07)

    SamirIovita [utilizator]

    Nu pot sa cred ca asa ceva chiar se intampla! Acest nenorocit de antonescu chiar poate ajunge sa conduca tara? crizatul asta care nu are nici cea mai mica doza de diplomatie, de inteligenta?? Nici in desene animate nu poate sa apara ca si acolo ar strica scenariul... Oameni buni, opriti filmul asta ca devine deja horror, nu mai este gluma!
  • +5 (5 voturi)    
    desigur (Marţi, 3 iulie 2012, 15:18)

    Sharutza [utilizator]

    o sa vina la senat cum a venit si in parlament..marele absent.
  • +6 (6 voturi)    
    sper ca romanii sa se trezeasca! (Marţi, 3 iulie 2012, 15:25)

    flitmania [utilizator]

    Nu mai putem sta impasibili ,sa lipsim de la vot,iar dornicii de galeti si asistenta sociala sa ne hotarasca soarta.Crin Antonescu poate fi presedinte la a3,dar nicicum presedinte al senatului si,cu atat mai mult,presedinte interimar.
    Oare cum se simt transfugii pdl-ului si ceilalti traseisti politici care au tradat si au girat un astfel de parlament?
  • +8 (8 voturi)    
    Bai CAPUSA !!! (Marţi, 3 iulie 2012, 15:26)

    anonimm [utilizator]

    omul care conduce Romania este ales de popor nu pus de comunisti. Mars la somn, ca nu esti in stare de nimic. Hoti ordinari ce sunteti. Ne intoarceti in timp cu 20 de ani !!! Oameni de nimic, doar sa furati, in rest nimic. Capuse umane ce sunteti
    • +4 (4 voturi)    
      foarte buna comparatie (Marţi, 3 iulie 2012, 16:30)

      geocrin [utilizator] i-a raspuns lui anonimm

      Acestia sunt SALVATORII ROMANIEI care doar cu trei luni in urma faceau pe victima, dar acesti TOVARASI deja si-au dat examenul.
      Nerusinarea lor este fara margini.
      De fapt au avut si au MENTORI cu experienta in acest domeniu.......
      Vai de ei, DAR mai mult vai de noi daca nu ne trezim!
      In urma cu trei luni parlamentul NU avea nici O VALOARE dupa parerea Tovarasilor poanta si atunescu.
      Aceiasi MARIE dar mai multe CAPUSE useliste si FRUNZE verzi .
      Frunza verde era atunci ........astazi ma indoiesc sa poata ramane verde.
  • +3 (3 voturi)    
    Extraorinar! (Marţi, 3 iulie 2012, 15:28)

    Tenna Lecusa [utilizator]

    Vai! Geniala intrebare! Epocal raspuns!
  • +6 (6 voturi)    
    da' ce aveti cu Crin (Marţi, 3 iulie 2012, 15:28)

    Gobelin [utilizator]

    cu ce v-a gresit el voua? de ce vreti sa-l puneti sef la Senat? pai atunci va trebui sa se scoale de dimineata si sa mearga la toate sedintele, sa munceasca la numarat voturi ...
    de ce-i faceti una ca asta? cu ce v-a gresit?
  • +5 (5 voturi)    
    da (Marţi, 3 iulie 2012, 15:34)

    mircearh [utilizator]

    zise " da" si isi relua somnul.
  • +8 (8 voturi)    
    Se schimbă programul? (Marţi, 3 iulie 2012, 15:35)

    Ana Armanca [utilizator]

    Se schimbă cumva programul la Senat şi vor începe lucrul la prânz, când se trezeşte Adormiţescu?
  • +4 (4 voturi)    
    e naspa pt Antonescu sa fie presedinte (Marţi, 3 iulie 2012, 15:51)

    Joan [utilizator]

    Antonescu nu mai poate sa doarma pana la 12 daca ajunge sef la Senat si apoi tb sa vina zilnic la serviciu =)) Iar la Cotroceni ar fi oribil pt el, numa 6 ore pe noapte de somn....
  • 0 (4 voturi)    
    PDL a tradat! (Marţi, 3 iulie 2012, 16:33)

    mongol89 [utilizator]

    Ceea ce e facut PDL-ul in opozitie fiind pina acum se numeste TRADARE. Si ce se intimpla acum a pretul tradarii de catre PDL nu numai a Presedintelui Basescu dar si a Romaniei moderne si tinere.

    Lovitura de stat la care asistam acum e de fapt lovitura prin care baronii isi iau justitia inapoi sub control. E lovitura prin care Romania e re-adusa pe matca veche a balcanismului si feudalismului oriental.
  • +3 (3 voturi)    
    Schimbati va rog poza asta odata (Marţi, 3 iulie 2012, 17:02)

    Skipper_The_Pinguin [utilizator]

    Ca nu mai pot dormi noaptea. Figura guralivului asta de Antonescu ma inspaimanta de-a binelea. Horror, pe bune !
  • +1 (1 vot)    
    Lovitura de STAT !!! (Marţi, 3 iulie 2012, 17:45)

    elena-bc [utilizator]

    Nu e prima oara cand ne facem de ras in lume !!!Acest USL da un semn ca suntem o tara bananiera unde se poate intampla orice RASTALMACINDU_SE legile si regulile democratice !!!