Liviu Dragnea: Trebuie sa fim alaturi de Adrian Nastase, un simbol al acestui partid

de L.P.     HotNews.ro
Joi, 21 iunie 2012, 12:41 Actualitate | Politic


Secretarul general al PSD, Liviu Dragnea a facut joi un apel catre membrii si simpatizantii PSD din toata tara sa fie alaturi de Adrian Nastase si de familia acestuia. "Gestul extrem al lui Adrian Nastase de aseara este gestul unui om care are constiinta nevinovatiei, este gestul unui om care are perceptia ca i se face o profunda nedreptate", a declarat Dragnea. Secretarul general al PSD i-a asigurat pe social democrati ca lupta continua si le-a cerut sa fie uniti pentru ca "incepand de azi lupta politica se duce in alt registru". Intrebat daca PSD va solicita gratierea lui Adrian Nastase, secretarul general a raspuns ca PSD nu merge cu mana intinsa la Traian Basescu.

"Vorbesc oficial in numele PSD si ma adresez membrilor PSD din toata tara si simpatizantilor nostri - in primul rand, vreau sa le cer tuturor sa dea dovada de unitate. Din punct de vedere uman, trebuie sa fim alaturi de Adrian Nastase, care trece prin momente cumplite si alaturi de familia lui.

Nu comentam decizia judecatoreasca, continutul hotararii judecatoresti, dar trebuie sa fim alaturi de un om, un lider simbol al acestui partid, unul dintre cei mai importanti lideri politici ai Romaniei", a declarat Dragnea, citat de agentia Agerpres.

Totodata, secretarul general al PSD a apreciat ca gestul lui Adrian Nastase dovedeste ca fostul premier se considera nevinovat, iar in privinta unei eventuale cereri de gratiere a spus ca PSD nu va merge cu mana intinsa la Basescu.

"Gestul extrem al lui Adrian Nastase de aseara este gestul unui om care are constiinta nevinovatiei, este gestul unui om care are perceptia ca i se face o profunda nedreptate (...) Ii asigur pe toti membrii PSD si pe colegii din USL ca lupta continua. Ii rog sa fie uniti pentru ca incepand de azi lupta politica se duce in alt registru. Nu vom avea niciun fel de ezitare sa avem o atitudine ferma fata de orice atac murdar, luptand cu mijloacele strict institutionale si politice pe care le avem la indemana", a mai spus  Dragnea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4279 vizualizari

  • +52 (54 voturi)    
    De acord (Joi, 21 iunie 2012, 12:47)

    abcde [utilizator]

    Trebuie sa fiti cu totii langa Nastase, la mititica.

    'luptand cu mijloacele strict institutionale' - asta zice pe fata ca vor folosi institutiile statului in lupta lor politica
    • +24 (26 voturi)    
      Un simbol de furaciune? (Joi, 21 iunie 2012, 13:14)

      dottore [utilizator] i-a raspuns lui abcde

      Chiar ma intrebam cine ti-a fost, este si iti va fi mentor intr-ale furaciunii!
      Desi sunt convins ca Nastase va cunoaste maxim infirmeria puscariei unde un ginecolog isi va da cu parerea, trimestrial, despre ouale, tot trebuie sa fiti speriati si haituiti pentru hotiile facute.
      Pe Ponta il vedeti un simbol al plagiatului?
      Stiti cum puteti sa-l chinuiti? Sa-i dati un iPad si sa-i ascundeti functia Copy din meniu.
      • +10 (12 voturi)    
        hm (Joi, 21 iunie 2012, 13:25)

        Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui dottore

        adunara lichelelor din pdsr...
    • +32 (36 voturi)    
      Comment sters de user (Joi, 21 iunie 2012, 13:16)

      polonyca [anonim] i-a raspuns lui abcde

      • +6 (8 voturi)    
        DNA (Joi, 21 iunie 2012, 14:51)

        A_Ior [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

        Cat mai rezista si DNA la presiunea politica si masinatiunile lor!! Comunistii, precum bine stim, rad totul in cale. Ei conteaza si cine nu este cu ei este impotriva lor si trebuie anihilat.
    • +37 (39 voturi)    
      Cata dreptate are Dragnea!!!!! (Joi, 21 iunie 2012, 13:20)

      Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui abcde

      Dragnea nici macar nu e constient de gafa facuta.

      "Simbolul" de care pomeneste el, tocmai a fost condamnat, de ultima instanta, cu unanimitate de voturi, la 2 ani de puscarie - cu executare, pe motiv de coruptie si furt.
      Acelasi "simbol" a dat dovada de lasitate, inscenind o sinucidere din cauza unei condamnari care n-ar fi durat mai mult de 7-8 luni!

      Deci, ai dreptate dle Dragnea!
      Nastase chiar ca este simbolul PSD!
      • +4 (6 voturi)    
        simbolul psd ,simbolul hotiei (Joi, 21 iunie 2012, 15:14)

        paolalaan [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

        il apara , crede ca noi suntem cel putin tampti!domnule draga il aperi il consideri simbol ?asta inseamna ca esti ca el ,poate si mai rau !hotul pe hot se apara!fara sa mai vb de plagiatul lui ponta alt hot sadea discipolul lui nastase dealtfel!
    • +4 (6 voturi)    
      dana! (Joi, 21 iunie 2012, 15:05)

      skyradio [utilizator] i-a raspuns lui abcde

      luati-o si pe dana ca are si ea 3 ani cu suspendare! cum de o lasati in afara turmei?
  • +29 (31 voturi)    
    !!! (Joi, 21 iunie 2012, 12:47)

    CMD [utilizator]

    ....al coruptiei care guverneaza acest partid!!
  • +44 (46 voturi)    
    Are profunda dreptate... (Joi, 21 iunie 2012, 12:49)

    Laurentiu78 [utilizator]

    cu un singur lucru...Nastase este intr-adevar un simbol al PSDului. Reprezinta realistic imaginea partidului...
    • +18 (20 voturi)    
      Dragnea are dreptate.... (Joi, 21 iunie 2012, 13:15)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui Laurentiu78

      .....pentru ca Nastase i-a facut oameni si pe vremea lui s-au capatuit cei mai multi "simpatizanti", care nu au nicio emotie cand dau 6 lei pe litrul de motorina, pentru ca ei au de unde. Asa ca, putina solidaritate "umana" tovarasi!
    • +20 (22 voturi)    
      Simbolul coruptiei (Joi, 21 iunie 2012, 13:18)

      AndyB [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu78

      DE ACORD. Este simbolul coruptiei.
    • +20 (22 voturi)    
      Așa e! (Joi, 21 iunie 2012, 13:20)

      patrick_higher [utilizator] i-a raspuns lui Laurentiu78

      Chiar voiam să spun că deja mi-e simpatic tipul ăsta cu minte ioc, Dragnea! :) Gura păcătosului, de...! „Năstase - simbolul PSD-ului”. Ce poate fi mai adevărat?
  • +35 (37 voturi)    
    U-niunea S-uper L-ichelelor (Joi, 21 iunie 2012, 12:50)

    Raju [utilizator]

    Da tovarasi, sa fim alaturi de Nastase, un demn membru al Uniunii Super Lichelelor. Vom fi alaturi si de Iliescu sau Ponta in cazuri de adevarate sinucideri.
    • +11 (13 voturi)    
      tare asta (Joi, 21 iunie 2012, 13:13)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui Raju

      imi pare rau ca nu pot vota de doua ori noul acronim de la usl!
      • -6 (6 voturi)    
        ba poti ... cu celalalt cont ;) (Joi, 21 iunie 2012, 13:28)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui dandra

        .
  • +28 (30 voturi)    
    Adevarat simbol... (Joi, 21 iunie 2012, 12:51)

    BaiatuDinPopor [utilizator]

    ... gura pacatosului adevar graieste.
  • +25 (27 voturi)    
    Da. (Joi, 21 iunie 2012, 12:51)

    iMC [utilizator]

    Dl. Dragnea nu pare sa poata distinge binele de rau. Motiv pentru care si considera ca ce s-a intamplat este o nedreptate. Dreptate, dupa domnia sa pare sa fie din contra, atunci cand furi si scapi nepedepsit.
    Pedeapsa e pentru fraieri, orice membru de vaza PSD poate confirma.
    Dar este bine ca unii membri PSD se solidarizeaza si in continuare cu Dl. Nastase. In fond au mancat aceeasi paine impreuna.
  • +23 (25 voturi)    
    BRAVO (Joi, 21 iunie 2012, 12:52)

    Bogdan_1 [utilizator]

    Cu adevarat un simbol al unui partid corupt si plin de hoti. Un infractor condamnat definitiv pentru coruptie e cel mai potrivit simbol. Cat despre actul in sine denota doar lasitate si un caracter marunt de hot fricos. Nimeni in lume nu a auzit ca un individ cu tentativa de suicid sa fie numit "curajos"; poate doar slab de inger, las, fricos. Vedeti si avizul unor medici de specialitate. Dragnea nu se dezminte si a ales simbolul perfect pentru un partid condus de un plagiator, protejatul unui infractor corupt.
    • 0 (0 voturi)    
      Ba mai sunt unii, (Joi, 21 iunie 2012, 18:20)

      MarkoGeo [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_1

      ca madam Norica Nicolai, cea cu nepotica, care considera ca gestul lui Bombonel a fost unul demn!
      Asa matusa, asa parere!
  • +23 (25 voturi)    
    Banda de mafioti! (Joi, 21 iunie 2012, 12:53)

    liberal adevarat [utilizator]

    Grup infractional organizat, asta sunteti!
  • +26 (28 voturi)    
    . (Joi, 21 iunie 2012, 12:53)

    gb [utilizator]

    pot fi alaturi de Nastase si in puscarie. Nu cred ca se opune cineva
  • +24 (28 voturi)    
    Are dreptate Dragnea asta.... (Joi, 21 iunie 2012, 12:53)

    Ronin [utilizator]

    Nastase e un simbol al PSD....Coruptu` sef din Romania este simbolu` PSD....Ciudate simboluri au astia...macelaru sef (a se citi Ilici), baiatu
    • +9 (11 voturi)    
      ... (Joi, 21 iunie 2012, 13:09)

      LauraBalaura [utilizator] i-a raspuns lui Ronin

      Am dat minus din greseala! :D Sorry!
  • +17 (19 voturi)    
    Povesti de adormit copii ... (Joi, 21 iunie 2012, 12:53)

    Ronis ot Astria [utilizator]

    ... este doar gestul unui puscarias care este bolnav psihic!
  • +20 (22 voturi)    
    ceeee??? (Joi, 21 iunie 2012, 12:53)

    Kolaps [utilizator]

    un simbol???un simbol al coruptiei poate! Ar fi trebuit sa i se alature si celalalt simbol...Ilici !!!
  • +20 (22 voturi)    
    asa este (Joi, 21 iunie 2012, 12:54)

    ia cucu [utilizator]

    Adrian Nastase este matrita dupa care sunteti toti facuti.

    Romanii au fost fortati sa va voteze ca sa scape de mafia portocalie inradacinata in sursa de bani a tarii.

    A venit randul vostru sa va bateti joc de noi pana va vom schimba si pe voi.

    Si tot asa, cu speranta ca intr-o zi vom avea oameni capabili in fruntea statului care nu aleg politica doar pentru ca nu sunt in stare sa faca nimic altceva.
    • +4 (6 voturi)    
      Votul romanilor (Joi, 21 iunie 2012, 15:05)

      Kap [utilizator] i-a raspuns lui ia cucu

      Desigur, romanii au fost "fortati" sa voteze pdsr-ul.Cu mici, cu bere, cu o sacosica rosie sau un kil de ceva.Si au avut saracii de ei telecomanda blocata pe latrinele tv.Si nu li sa dat amaritilor voie la urne cu creierul la ei.
      BA ADORMITILOR, treziti-va pina la toamna, ca v-ati batut joc de locale si ati votat cu toti penalii doar impotriva PDL."Mafia portocalie" si "Basescu e de vina" si tot ce va insufla latraii aia de la antene vad ca va intra in cap.Cind vreodata va veti ridica din adormire si veti constata ca nimic nu se compara cu jaful si magariile facute de oamenii PARTIDULUI STAT.
      Cita vreme lupta cu ei si macar nu ii lasa sa ne conduca, o sa zic BRAVO BASE! DA-LE LA OCHI!
  • +20 (22 voturi)    
    Pai, cine va opreste? (Joi, 21 iunie 2012, 12:54)

    Jane Doe [utilizator]

    Puteti sa va luati, cei mai multi dintre voi, cate o celula, la Rahova! Tineti aproape de el, asa, ca e simbol! :)
  • +21 (23 voturi)    
    Murdar simbol v-ati ales ! Un infractor... (Joi, 21 iunie 2012, 12:55)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Urmeaza condamnarea ferma, hotarata a acestor practici inumane, prin care se incearca intemnitarea infractorilor, lucru nemaintalnit in istoria PSD, de la Bivolaru incoace...

    Sa bage la puscarie pe cine trebuie, suntem egali in fata legii, dar noi suntem mai egali decat ceilalti...
  • +26 (28 voturi)    
    STOP! (Joi, 21 iunie 2012, 12:56)

    nano2k [utilizator]

    Nu ma intereseaza A.N.!
    Sa revenim la tema plagiatului lui Ponta, care trebuie sa plece!

    Pana la urma nu conteaza asa mult daca AN face sau nu pârnaie efectiv, importanta este decizia justitiei si asa va ramane oricate gloante mai mult sau mai putin regizate baga AN in el, sau alti membri ai "famigliei" pesediste.

    De AN se ocupa toti si sincer, ca om, ii doresc insanatosire grabnica. Pe de alta parte, ca cetatean, astept sa se insanatoseasca pentru a-si ispasi pedeapsa.

    Ponta ar trebui readus in centrul discutiei, in lumina reflectoarelor. Nu se poate sa continue sa ne umileasca un hot impreuna cu sleahta lui de hoti, si pe deasupra sa se impinga in fata sa ne reprezinte in fata UE (din cate am vazut nici nu au habar unde tre sa mearga).
  • +21 (23 voturi)    
    Corect (Joi, 21 iunie 2012, 12:56)

    Jeu [utilizator]

    Corect, Nastase este simbolul hotiilor care s-au facut si inca se fac in acest partid, este insusi tartorul hotilor iar Dragnea ii este un fidel discipol.
  • +20 (22 voturi)    
    Pai sa fiti! (Joi, 21 iunie 2012, 12:57)

    hahalera [utilizator]

    in urmatoarele 8 luni la Rahova :))
  • +20 (22 voturi)    
    Sa dea Domnul.... (Joi, 21 iunie 2012, 12:57)

    Ronin [utilizator]

    ...sa aveti gura aurita, tov. Dragnea, mai precis sa ajungeti toti coruptii din conducerea PSD sa fiti alaturi de Nastase...la Rahova! Doamne ajuta!
  • +19 (21 voturi)    
    cine il considera inocent (Joi, 21 iunie 2012, 12:58)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    ar trebui sa il acompanieze in detentie ca si forma de protest.
    Fiti alaturi de el si mergeti toti la rahova benevol!
  • +21 (23 voturi)    
    de acord (Joi, 21 iunie 2012, 12:58)

    omidius [utilizator]

    Foarte rar sunt de acord cu un PSDist, dar de data asta trebuie sa-i dau dreptate lui Dragnea: Nastase este Simbolul (cu S mare) acestui partid. Coruptie, inselaciune, aroganta. Si cand sunt trimisi in judecata urla ca e proces politic, trag de timp poate-poate se prescrie fapta. Iar daca printr-o minune ajung sa fie condamnati, imediat se imbolnavesc.
    Da, un adevarat simbol.
  • +17 (19 voturi)    
    foate bun simbol (Joi, 21 iunie 2012, 12:59)

    selim [utilizator]

    Daca un partid isi alege ca simbol o persoana condamnata pentru coruptie, sunt curios care este doctrina pentru care militeaza acel partid: Cleptocratia?
  • +16 (18 voturi)    
    Nastase isi servese ultimul scop politic. (Joi, 21 iunie 2012, 12:59)

    iMC [utilizator]

    Inca o chestiune, se pare ca incercarea de a te sinucide nu e neobisnuita in astfel de cazuri, si nu demonstreaza ca esti nevinovat.
    Iata ce spun criminalistii:
    Potrivit surselor judiciare, cei care merg să pună în executare astfel de mandate sunt foarte bine instruiți: „De fiecare dată, la oricine, trebuie să ia în calcul patru situații: respectivul să fugă, să riposteze, să se sinucidă și chiar să pună viața polițistului în pericol”

    http://www.evz.ro/detalii/stiri/cine-este-omul-care-l-a-oprit-pe-adrian-nastase-sa-se-sinucida-988015-1.html#ixzz1yQ6xfHqn
  • +17 (19 voturi)    
    adica.. (Joi, 21 iunie 2012, 12:59)

    horia1962 [utilizator]

    in ce registru,tov.dragnea.de cand un infractor,puscarias merita atata stima din partea poporului???ia fost frica de zeghe si celula,de aceea a recurs la inscenarea asta ieftina.mintiti de a inceput sa inghete Dunarea.nu mai aveti niciun pic de rusine...da ce zic eu,parca ati avut vreodata,ca sa aveti si acum??de fapt aci,tov dragnea,faceti un apel voalat la lingaii si aplaudacii partidului sa o puna de o revolta.sunteti penibil toarshu'
  • +19 (21 voturi)    
    Perceptia (Joi, 21 iunie 2012, 13:00)

    HP [utilizator]

    Bine spus, ca are "perceptia" ca i se face o nedreptate.

    E doar o perceptie, asa cum aveam noi perceptia justitiei transparente si independente pe vremea lui.
  • +19 (21 voturi)    
    De cand te asteptam sa te duci langa el... (Joi, 21 iunie 2012, 13:00)

    denvarel [utilizator]

    Se pare ca ai ales sa te audodenunti. Foarte bine. Sa va fie racoarea placuta. Tie si restul celor din USL care iti vor urma sfatul.
  • +18 (20 voturi)    
    Intr-adevar (Joi, 21 iunie 2012, 13:01)

    mac99 [utilizator]

    Intr-adevar este un simbol pentru PSD...unul condamnat...
  • +20 (22 voturi)    
    mafiotii fac scut. (Joi, 21 iunie 2012, 13:01)

    iulianbarlad [utilizator]

    psd-un partid care sustine infractorii dovediti.electoratul le va da o palma si ii va aduce cu picioarele pe pamant.romania nu trebuie sa fie condusa de mafioti.
  • +13 (17 voturi)    
    Măi Dragnea, (Joi, 21 iunie 2012, 13:04)

    minulescu [utilizator]

    Toţi în frunte cu Ponta faceţi-i practic pe pielea voastră o demonstraţie gangsterului cum se sinucide cu succes 100% un tâlhar. Cum sunteţi destui, va învăţa cu siguranţă şi nu va mai rata. Decât să vă jupoaie de vii românii, mai bine să vă faceţi singuri felul.
  • +15 (17 voturi)    
    Adevarat simbol! (Joi, 21 iunie 2012, 13:04)

    UnRomanDinGermania [utilizator]

    Tovarasul Dragnea are dreptate : Adrian Nastase este un simbol pentru PSD, deoarece in acest partid si-au gasit locul majoritatea celor certati cu legea (ca sa fiu politicos si moderat) si era normal ca simbolul sa fie detinutul Nastase, "implementatorul" sistemului corupt din ultimii 22 de ani din Romania. In ce priveste gestul si constiinta nevinovatiei, tov. Dragnea, lasati-o mai moale, gestul este al unui LAS si nicidecum al unui barbat, este gestul unuia care e barbat doar cind sta cocotat in virful piramidei de unde taie si spinzura, si cind e dat jos (dupa cum merita) face in pantaloni.
  • +8 (10 voturi)    
    PSD (Joi, 21 iunie 2012, 13:07)

    gigel62 [utilizator]

    Am mai multa compasiune pentru oameni simpli ca oricare dintre noi care,in diferite imprejurari,apeleaza la un gest disperat decit fata de acest om pentru care lumea incepe si se termina cu el. PSD-ul e normal sa fie trup si suflet alaturi de simbolul lor dar nu e normal sa lupte impotriva institutiilor statului. Daca vreo 7 judecatori au decis ca Nastase e infractor atunci sunt convins ca tot PSD-ul impreuna cu toti smecherii impreuna cu tot electoratul lor nu mai pot schimba asta.
  • +9 (11 voturi)    
    Nedreptate (Joi, 21 iunie 2012, 13:09)

    LoveRomania [utilizator]

    Ai mare dreptate sa facut o nedreptate, ceilalti au primit 5-6 ani si Nastase doar 2, trebuia si el sa primeasca tot 5-6 cel putin.

    Stiu de mult ca simbolul PSD este furi tot si nu patesti nimic, nici un PSD-ist nu este vinovat de furt, este in natura lor sa fure si sa minta, asa ca ..........
  • +11 (13 voturi)    
    Oh, ya (Joi, 21 iunie 2012, 13:10)

    scharke [utilizator]

    Hotii se apara intre ei! Acum practic li s-a bagat profesoru de mangleala la zdup... hmm sau se zice pontalgiala?
  • +11 (13 voturi)    
    Constiinta oului clocit (Joi, 21 iunie 2012, 13:10)

    MusatConstantin [anonim]

    "Gestul extrem" al lui Bombonel reprezinta, intradevar, o forma de prostest.
    Cum adica, dintre toti talharii de politicieni care au jefuit tara asta in doua decenii mai abitir decat au facut-o toate hoardele de barbari ce au calcat-o vreodata, el INSUSI sa fie singurul caruia sa i se numere ouale in baia comuna de la Jilava?
    Niciodata, mai bine o julitura de pistol pe gat, urmata de luni de recuperare prin spitale de lux.
    Ca doar nu era sa inghita lame de ras, sau sa-si bata cuie in cap, precum ocnasii de rand...
  • +10 (12 voturi)    
    Eu zic sa-l urmati (Joi, 21 iunie 2012, 13:16)

    vladf [utilizator]

    Facem o cheta si marim capacitatea penitenciarelor din Romania si va oferim toate conditiile sa fiti alaturi de el.
  • +10 (12 voturi)    
    la puscarie atunci!! (Joi, 21 iunie 2012, 13:20)

    cristi_an [utilizator]

    ati distrus Romania, hotilor!!!
  • +9 (11 voturi)    
    :| (Joi, 21 iunie 2012, 13:23)

    rochiri [utilizator]

    Prostii pana la capat ... !
  • +13 (15 voturi)    
    ai dreptate dragnea (Joi, 21 iunie 2012, 13:23)

    cotora [utilizator]

    dragnea ai dreptate, este un simbol al partidului, un simbol al coruptei
  • +9 (13 voturi)    
    ... (Joi, 21 iunie 2012, 13:23)

    ApH [utilizator]

    NU, un om nevinovat nu face asta. Altfel, la cate nedreptati ne-ati facut ne sinucideam pe capete cu totii!
    Dar DA, Nastase este un veritabil simbol pentru PSD.
  • +10 (12 voturi)    
    chiar vreau sa vad 'sange' (Joi, 21 iunie 2012, 13:29)

    adrian8 [utilizator]

    si arestarea lui nastase sa fie startul pentru inceperea bagarilor la puscarie .... din toate taberele !
  • +7 (9 voturi)    
    asa-i nene (Joi, 21 iunie 2012, 13:52)

    Ion Zapada [utilizator]

    nu mai bine intrati cu totii la racoare sa ii fiti alaturi...macar un an sa nu va mai vad fata.
  • +8 (10 voturi)    
    ceea ce va doresc si dumneavoastra.... (Joi, 21 iunie 2012, 13:55)

    alnimanui [utilizator]

    la tot USL ul sa ii urmati exemplul cu mai multa barbatie si precizie.
  • +10 (12 voturi)    
    discurs de mafiot (Joi, 21 iunie 2012, 14:09)

    mark55 [utilizator]

    in trei fraze s-au definit complet...sa luptati contra a ce ..??? a justitiei si a romanilor...??
    Asa spuneti mai fratilor ca tot Romanii o sa va tranteasca de nu va vedeti...Nemernicilor...asta-i discurs de razbunare mafiota....
  • +5 (7 voturi)    
    Sigur ca da (Joi, 21 iunie 2012, 14:52)

    zugurudumba [utilizator]

    Curat simbol, monser!
  • +6 (8 voturi)    
    poate simbolul hotiei (Joi, 21 iunie 2012, 15:10)

    paolalaan [utilizator]

    ai vrut sa zici domnule , faceti circu asta ca sa l scapati basma curata si sa faceti opinia publica sa va considere niste victime!nesimtitilor!sunteti niste neocomunisti mincinosi perversi si plagiatori ,in frunte cu paranoicul ala de miner ponta si cu alti cretini!
  • +6 (8 voturi)    
    PSD sa fie solidari cu Nastase (Joi, 21 iunie 2012, 15:14)

    grivei [utilizator]

    Dragnea draga, fiti solidari cu el sa-l urmati in toate actiunile, inclusiv cea de ieri, sa procedati ca el.
  • +3 (5 voturi)    
    auzi cine vorbeste de atac murdar (Joi, 21 iunie 2012, 15:28)

    paolalaan [utilizator]

    asculta mai dragnea ,ma mir ca nu ti e rusine si tie si intregii camarile rosii !atacurile hipermurdare va apartin!povestea cu nastase e o inscenare ca sa faceti impresie si sa starniti opinia publica, ati incercat in acest fel sa faceti uitata hotia lui ponta in care e implicat si nastase, voi platiti scursurile tarii sa urle jos .. voi platiti parlamentarii fara coloana vertebrala sa va sustina , voi plagiati , voi mintiti ,voi sunteti hotii neocomunisti o adevarata mafie ,ciuma rosie a Romaniei !Da ,prostii va cred dar nu uitati ca nu toti suntem tampiti
  • +1 (3 voturi)    
    nimeni altcineva nu (Joi, 21 iunie 2012, 16:16)

    visio [utilizator]

    putea descrie mai bine psd-ul...felictari stimatului Dragnea; cum spune proverbul:"gura prostului, adevar graieste"....
  • -2 (4 voturi)    
    hmm (Joi, 21 iunie 2012, 16:17)

    luci81 [utilizator]

    am votat Basescu atunci cand s-a luptat cu Nastase. nu credeam vreodata ca o sa-mi para rau ca l-am votat. L-a terorizat psihic pe Nastase. Chiar nu sunt un fan psd...da s-a intrecut orice limita. Macar de era un dosar serios de mare coruptie..da sa vii cu un trofeul calitatii despre care nu stiu cati cunosc despre ce e vorba in el..mi se pare ridicol . Daca era un dosar gen PETROM ROMTELECOM sau orice alta privatizare dubioasa..mai intelegeam ..da sa te agati de un om atatia ani si cu un dosar ridicol .. imi spune cate ceva despre caracterul acestui Basescu!
  • +5 (7 voturi)    
    Culmea nesimtirii (Joi, 21 iunie 2012, 16:26)

    Baiazid [utilizator]

    Raman din ce in ce mai perplex la cat de nesimtiti sunt unii oameni. Daca am ajuns intr-un asemenea hal incat oameni din USL - unde e clar pentru orice om cu un minim de bun simt, ca s-au strans toti hotii si criminalii - sa faca asemenea comentarii grotesti e clar ca situatia e dezastruoasa. Acesti oameni fac legile pe care noi (si ei doar cand le convine) suntem fortati sa le respectam. Totul e atat de absurd ca nici nu stiu ce sa mai zic in afara de "Doamne Ajuta!"
  • +3 (5 voturi)    
    Daaa,am inteles, (Joi, 21 iunie 2012, 16:33)

    ticuta2IV1940 [utilizator]

    simbolul PSD in ceace inseamna ,furt ,demagogie ,iresponsabilitate,evaziune fiscala,frauda din averea tarii si mai decurand au atacat si banii contribuabililor din bugetul tarii.Simpatizantii PSD sunt cetatenii dezinformati cu putine clase scolare (cei fara scoala,tarani nepregatiti politic,cei ce primesc ajutoare sociale necuvenite,cetateni fara pic de demnitate),care se ingramadesc si se calca in picioare pentru o sarma si un mic oferite de un Vanghelie,Mazare ,Oprisan si multi alti baroni PSD.