Ilie Sarbu: Sunt bulversat total! Este un verdict extrem de dur

de L.P.     HotNews.ro
Miercuri, 20 iunie 2012, 19:45 Actualitate | Politic


Ilie Sarbu
Foto: HotNews.ro
​Senatorul PSD, Ilie Sarbu a declarat imediat dupa pronuntarea sentintei ca nu se astepta la o astfel de decizie in dosarul Trofeul Calitatii. "Nu imi imaginam asa ceva. E o tragedie in familia Nastase. Nu cred  ca se astepta la asa ceva, nici noi nu ne asteptam. Este un verdict extrem de dur", a declarat Sarbu la postul de televiziune RTV.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3525 vizualizari

  • +29 (29 voturi)    
    adevar (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:48)

    kostel [utilizator]

    sincer sa fiu nici eu nu ma asteptam la asa ceva. dar TARE ma bucur ca a iesit in sfarsit asa.
  • +25 (25 voturi)    
    De la Gherla.... (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:49)

    ArhanghelulMihail [utilizator]

    La inchisoare, la inchisoare ...inimoara-n piept ma doare...La inchisoare, la inchisoare ...inimoara-n piept ma doare...
    O intrebare pentru sefii penitenciarului Gherla. Daca ii aduc pachet domnului Adrian Nastase, am voie sa-i aduc oua proaspete (sa le numere) ?
  • +26 (26 voturi)    
    si eu plang.... (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:49)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    dar de fericire...
  • +30 (30 voturi)    
    CE?????!!! (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:50)

    Pishcot [utilizator]

    2 ani? verdict extrem de dur???

    Da' ce vorbiti mai fratilor?
    2 ani de puscarie sunt o tragedie pt fam. Nastase?

    Dar pentru poporul asta cum a fost?! Ca a furat neica nastase de-a spart! Pentru poporul roman nu e o tragedie asta?

    Care e tragedia cea mai mare? Cea a familiei unui hot/corupt la nivel inalt sau cea a poporului roman furat, mintit, batjocorit, dus cu zaharelul????
  • +17 (19 voturi)    
    Sah Mat din 2 mutari in 5 saptamani (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:54)

    irinel99 [utilizator]

    Atat am de zis. Sper sa urmeze si altii: Voicu, Anastase, Videanu, etc.
  • +22 (22 voturi)    
    nea sarbu asta e suparat rau (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:55)

    graveyard_shift [utilizator]

    ca se baza pe ouale lui nastase.
  • +22 (22 voturi)    
    ce e asa socant? (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:55)

    valyan [utilizator]

    Altii fura un ou si iau ani buni de inchisoare ... voi prin diverse mijloac va insusiti nu un bou cio cireada si toti vreti sa scapati....sper sa fie doar inceputul ... indiferent de culoarea politica....ai furat...plateste. M-am saturat ca impozitele platite de mine sa ajunga sa va intretineti voi burtile.
  • +17 (17 voturi)    
    Nastase (Miercuri, 20 iunie 2012, 19:57)

    giotto [utilizator]

    Poate v-o mai linisti si pe voi(PSD) putin aceasta sentinta, cu toate ca mare lucru n-a mai ramas de furat in tara asta. La Multi Ani(dupa gratii) "domnule" Nastase. Poate te agata, putin, si in celelalte doua procese.
  • +17 (17 voturi)    
    hai ,tata socrule, (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:01)

    flitmania [utilizator]

    sa nu fii ipocrit.Cred ca tu si ginerica beti de bucurie diseara ca ati scapat de Nastase.Cu prostiile lui ginerica la guvern, Nastase era un pericol pentru clanul Ponta-Sarbu.
    • +19 (19 voturi)    
      Nu cred ca e asa (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:18)

      _Un stelist_ [utilizator] i-a raspuns lui flitmania

      Socrul si ginerel sunt speriati, daca Insusi intra la puscarie, ei se mai pot considera in siguranta?!?
  • +18 (18 voturi)    
    Tragedie?! (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:04)

    CDB_TM [utilizator]

    Dar ce-au patimit atatia romani din partea lui Nastase nu-i tragedie? Sau din partea ta, atunci cand erai mare tartore la Caransebes si la Timisoara? Daca ti-ar fi fost cu adevarat frica de Dumnezeu, te-ai fi gandit ca din cauza pacatelor tale, ai sa ajungi sa dai seama si in fata oamenilor. Dar, nu voi comunistii (inclusiv aia sub acoperire, ca tine si ca multi altii) ati crezut ca puteti sa faceti tot ce va pofteste inima, pentru ca veti fi vesnic la putere. Uite ca se mai schimba vremurile. Minciuna are totusi picioare scurte. Asa ca si demisia lui Ponta e o chestie de zile. Sa nu zici ca si aia e o tragedie... Luati-va banii, doctoratele mincinoase, sutanele cu epoleti si dispareti pana nu-i mai rau...
  • +15 (15 voturi)    
    shocant ... (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:12)

    maryus999 [utilizator]

    "Este un verdict extrem de dur "
    da ce i-au dat inchisoare pe viata si noi nu stim ?
  • +13 (13 voturi)    
    oricum toti uslamistii (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:33)

    revelare [utilizator]

    sunteti bulversati din nastere, asa sa ramaneti!
  • +9 (9 voturi)    
    hau- bau... sperietura... (Miercuri, 20 iunie 2012, 20:46)

    Dinoone [utilizator]

    Unul din avocatii "cinstitului", spunea ca va face apel la C.E.D.O. Eu sper sa faca apel la C.E.D.O., unde sigur va fi dovedit vinovat si dupa aceea va propun sa-i urmarim pe toti "socatii" sau "uimitii", acesti papagali politici, daca mai sustin aceste afirmatii sau simtaminte.
    • +3 (3 voturi)    
      CEDO (Miercuri, 20 iunie 2012, 22:21)

      Nelu.Popescu [utilizator] i-a raspuns lui Dinoone

      Stai linistit o sa faca apel la CEDO cum a facut Voiculescu dupa ce tribunalul a dat verdict de colaborare cu securitatea. Va mai amintiti? Oricum e una din putinele zile in care pot sa spun ca sunt cu adevarat fericit. Traiasca Romania.
  • +10 (10 voturi)    
    Politicieni se strange latul!!! (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:00)

    shuly [utilizator]

    Ca si nenea Diaconu care mergea la Senat sa intrebe daca poate sa incalce legea substituind deciziile din justitie marelui si imaculatului Parlament asa se va intampla cu toti politicienii care se vor fofila.
    Doamne ajuta pe romani!Poate in sfarsit politicienii vor cobora din statutul de semizei.
  • +3 (3 voturi)    
    Nastase sase case (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:33)

    mercedes [utilizator]

    si o celula.
  • +2 (2 voturi)    
    Este pedeapsa prea usoara ? (Miercuri, 20 iunie 2012, 22:46)

    Mw [utilizator]

    Suntem cu totii bulversati ... vai ce verdict extrem de dur .... eu sau tu sau vecinu am fi luat pt aceeasi fapta o pedeapsa dubla
    Si mai e ceva .. credeti ca Nastase va petrece timpul intr-o celula cu 20 de paturi alaturi de talhari, dealeri, violatori sau criminali ? .. care atenteaza zilnic la integritatea fizica si morala a colegilor ? Sa fim seriosi ...
    PEDEPASA ESTE PREA USOARA !!!